Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima X

GuNBoX

Öne çıkan mesajlar

Bugun arkadaşimin dergisinden zarzor okudugum haberde :D
Çok yakında cikicagi ve single mod da bir oyun oldugu soyleniyor bekliyoruz :)[hline]Batıdan batar Güneş;karanlık basar birazdan.
Gece gölgeleri çöker,kapı açılır o zaman,
Pencereden sızar ışık,etrafı aydınlatır.
Korkmayın kara kızılağaçtan!Kır söğüt zararsızdır!
Korkmayın ne kökten,ne daldan!

Click to my world wide web site
Sosyal ağlarda paylaş

bazıları bilmiyordur şimdi söylüyüm de Ultima'nın ahı çıkmasın..

Ultima Online'dan önce Ultima serisi vardı. O yüzden Ultima Online'la değil de Ultima serisiyle karşılaştırmak gerekir diye düşünüyorum. Ultima serisi singleplayer oyunlardı..

Ultima 1-2-3 güzeldi ama çok basit grafikler ve MUD (Multi user dungeon) tarzı olduğundan pek beğenmedim..
Daha sonra grafikleri güzelleştirdiler. Ultima 8 - Pagan ise Ultima Online'ın grafiklerine benziyen bir oyun..

Ultima 9 ile 3D ortamına taşıdı. Ama 3dfx'in glide destekli kartlarını mu kullanmak lazımdı, yoksa glide'da mı sorun çıkartıyordu neydi. Ama sonuçta grafikleri güzel olmasına rağmen sorunluydu.

Grafikleri görünce hoşuma gitti. Belki Ultima 9'u bu grafiklerle yapsalardı hoş olurdu..

Grafikler kötü değil Ama iyi de değil..
Tabii oyun içerisinde daha iyi durabilir. Ama LEVEL dergisindeki SS (screenshot)lardan yola çıkarak konuşursak beğenmedim grafikleri.

Ultima 10'un MMORPG olması beni üzdü. Ultima Online 2 çıkarsalardı (ki o da 3D görüntü ileydi) daha iyi olurdu. Ultima serisini bozmaları kötü olmuş.

Umarım Ultima 1'deki karakter yaratma çeşitliliğini Bu yeni Ultima Online'da görebiliriz..[hline]Beggar - Alms for the poor, alms for the poor
Lazar - Here, Reb Nahum, is one kopek.
Beggar - One kopek? Last week you gave me two kopeks.
Lazar - I had a bad week.
Beggar - So, if you had a bad week, why should I suffer?
Sosyal ağlarda paylaş

ama multi olmadan da zevki cıkmaz reskill falan yiyecen oyle zevki cikicak :p[hline]Batıdan batar Güneş;karanlık basar birazdan.

Sosyal ağlarda paylaş

neden mesela sims2 cikicak ama bir oncekine nazaran daha icerikli[hline]Batıdan batar Güneş;karanlık basar birazdan.

Sosyal ağlarda paylaş

evet orasi dogru insan sanal hayatla ilgilenmekten kendi hayatini unutuyor ! !
Sonucta ilerki version lar kotu degil :D[hline]Batıdan batar Güneş;karanlık basar birazdan.

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Grudge, 13 October 2003 01:39 tarihinde demiş ki:
oyunların geleceği multiplayerda yatıyo. artık gittikçe daha az SP oyun çıkarır oldular. çıkan oyunların her biri de diğerinden dandik oluyo...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?

internet üzerinden multiplayer oynanabilme imkanını değerlendirmeye çalışıyor şüphesiz oyunlar, bu gerekli ancak sadece multiplayer'a dönüşmüyor oyunlar. mmorpg'ler ise çok ufak bir yüzdesini oluşturuyor piyasaya sürülen oyunların ve hiçbir zaman bütün oyunlar sadece multiplayer şeklinde olamaz.

nasıl insana karşı oynamak bilgisayarla oynamanın tadını vermiyorsa iyi bir yapay zekayla oynamanın tadını veremiyor bana insan her zaman..[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bence çıkan her multiplayer oyunu aynı kefeye koymak olmaz....

Mesela ultima da yapabilcekleriniz sınırlı....En fazla bi adam keserken zevk alabilirsiniz oda zamanla bayıyo...

Sims Online almak çok istemiştim ama oda resmen görüntülü chat....

Star Wars Galaxies e donanımım yetmez :D Ama türk serveri açılırsaki bu da bi 3 yıl gerektirir en az....O zaman kesinlikle oynarım...

Ama şu bi gerçekki Fps dalında en baba multi : Half Life Serisi(cs vs.)
Strateji dalında : Age of Empires 2
zaten geri kalanlarda dağılıyo ama en çok tutulanlar şu ikisi....[hline]>>>Ordulu<<<
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mandooo, 13 October 2003 18:32 tarihinde demiş ki:
Mesela ultima da yapabilcekleriniz sınırlı....En fazla bi adam keserken zevk alabilirsiniz oda zamanla bayıyo...[hline]>>>Ordulu<<<

işte böyle düşünenler yüzünden böyle düşünülüyor maalesef..

X 10 değil mi zaten bone? ;)[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

Sam Yukardaki Quote una +1 veriyorum ;)
süfer demişsin..

Adam kesiceklere Postal 2 tavsiye ediyorum...MMRPG degil..

Gidip dagıtsınlar,kessinler...MMRPG lerin pesini bıraksınlar..

Sora Kafelerde "impor atlan impor at" diye ses nidaları cınlıyor..

yeter demek gerek..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Fear?i dont know what is it?..[Downloadable Avi]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...