Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Limon sozluk

Carmadon

Öne çıkan mesajlar

said:
calimero, 12 Ağustos 2007, Pazar - 19:33 tarihinde demis ki:

http://www.gamextreme.org/gia/ derim ben de.

firefoxta doğru düzgün gözükmüyor bile. bu kadar başarısız bir site görmedim.

firefox ta sorun var evet. fakat kullanıcı kalitesi açısından bu site kadar mükemmel bir site benim karşıma çıkmadı şimdiye kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Sözlük diyince herkes gibi benimde aklıma ekşi geliyor ancak daha öncede dediğim gibi herkes eksi'ye yazamıyor. yazar alımı kapalı adamların uzun süredir. e sözlükte yazmak isteyenlerde klonları kullanıyor. hal böyle olunca klonlar içinde en iyisine yazmak istiyor insanlar. bende size böyle bir öneri getirdim. limonsozluk bence kısa sürede baya yol katetti.
Sosyal ağlarda paylaş

wikipedia dışındaki wiki yapısını kullanan sitelere klon mu deniyor?

ya da dünyadaki ilk forumdan sonra çıkan forumlar klon mu? sadece aynı içerik yönetim yapısını kullandı diye?

sözlük için de aynı şey geçerli. sözlük'ün yapısı tutuldu. bunu başkalarının kullanmasından doğal bir şey olamaz.

türkiye'de paylaşımdan pek nasibimizi alamamış insanlar topluluğu olaraktan hep bir sözlük'ün orjinal olduğunu düşünme ve arkasından gelenlere klon deme alışkanlığımız var.

ne bekliyorsunuz ki? paticik'te de yazmayın bari. daha kalabalık bir forum bulalım, herkes oraya yazsın..
Sosyal ağlarda paylaş

problem şu buna klon deniyor çünkü alıntı yapılmıyor alenen aynısı kullanılıyor.buradaki insanlarda bilirler birşeyleri bir yerden kopyalamayı biyerlerde kullanmayı.

demişsinki ozaman patide yazmayalım kalabalık forumlara gidelim diye.

bu dediğin pati için geçerli olamaz çünkü patinin kendine benzer bir örneği daha yok tamam alt yapısı ve bütünlüğü bir forumdur kabul ancak bu yapıya sahip başka hiç bir forum adresi ve kullanıcı kitlesi yok.

bu sözlüğe (kendi adıma söylüyorum) çok iyi bir kopya olmuş dememin nedeni ek$i sözlükten hiç bir farkı olmayışı.birşeyleri örnek almakla derlemekle aynısını kullanmak arasında oldukça kalın bir çizgi var.yoksa söylediklerine sonuna kadar katılıyorum ancak çizgileride gözmemezlik etmek ayıp olur.

[ Mesaj 13 Ağustos 2007, Pazartesi - 17:28 tarihinde, Black_Lupin tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 13 Ağustos 2007, Pazartesi - 17:28 tarihinde, Black_Lupin tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

klonlar arasından tek gerekli olanı ekşi sözlük'e (entry sayısı açısından) kafa tutabilmiş ilk sözlük olan zibidi sözlük'tü. açıldığında başka klon sözlük yoktu. (gia vardı bir tek fazla tutmuyordu) yani ekşiye yazmak isteyip de yazamayan, keşke yazabilcek bir yerimiz olsa diyen bir sürü insan vardı. zibidi sözlük bunları hedef alan bir sözlüktü ve ilk açıldığında başarılı sayılabilirdi. daha sonra yönetiminde çıkan kavgalar vs. sayesinde adminleri ayrılıp birkaç farklı sözlük açtılar. sonra o sözlüklerde de aynı olay oldu bölündüler falan yeni sözlükler derken bir 10 kadar sözlük oldu piyasada. sonra okul sözlükleri, kafasına esenin sözlük açması, open source sözlükler falan derken işin boku çıktı, bugünkü hali aldı. her eve 1 sözlük kampanyası geyiği gerçek oldu. bu saatten sonra sözlük açılır mı, açılsa reklamı yapılır mı, tutması beklenir mi, biraz saçma geliyor. ayrıca çoğu sözlüğün hiç çaba harcanmadan, direk sözlüğü kuran herifin x arkadaşından kodları almasıyla kurulduğunu görünce, durumun biraz daha iç karartıcı olduğunu anlıyoruz. ulan madem karizma olcanız karı kız kaldırcanız biraz daha uğraşın şunu yaparken, yeni bir şeyler ekleyin. ekşinin aynısı olan 2893 tane sözlük var zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

taz çok doğru söylemiş ama ben yine de beni tırt bir sebeple yazarlıktan ihrac eden ekşi sözlüğe inat, bulduğum her sözlüğe üye olup yazacağım.

ekşisözlük dışındaki diğer sözlük siteleri belki görsel kalite ve içerik bakımından ekşisözlük kadar olamayabilir, ancak yazar kalitesi bakımından ne yaparlarsa yapsınlar ekşisözlüğün seviyesine düşemezler. isteseler de düşemezler.
Sosyal ağlarda paylaş

haketmiş olsam dediğin gibi söylerdim, ama bizzat başta kendi moderatör ve dev. lerinin yazdığı şeylerin yanında benimki devede kulak bile kalmıyordu ki saniyesinde uçurmuşlardı. alldays reklamı ve onda oynayan ceren tiplemesiyle dalga geçen bir entry idi.

zaten sebepsiz yere defalarca çaylak yapmış olmalarına girmiyorum bile. gayet de kurallara uygun davranıyordum, anket formatında başlıklardan uzak duruyordum, tanım şeklinde yazıyordum, soru şeklindeki başlıklara cevap şeklinde tanım yazmıyordum vs. dediğim gibi 1 kere dalga geçelim dedik onda da bani yedik. ekşisözlük teki diğer arkadaşlardan yediğim başka goller de var tabi...

[ Mesaj 13 Ağustos 2007, Pazartesi - 23:10 tarihinde, la_bombonera tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

hatta konu açılmışken onu da anlatayım.... sözlükten banlendikten sonra sözlükte popüler bir yazar olan bir arkadaşım bana ekşiwave diye bir radyo kurduklarını söyledi ve gel sen de çal dedi. beni ekşiwave in kurucusuyla konuşturdu. (kendisi yine ekşisözlük te popüler bir yazardır)

adam bana tamam dedi sen setini hazırla şu gün şu saatte çalarsın... iyi tamam dedim, vakit harcadım hazırladım setimi sonra o gün mesaj attım saat kaç gibi gireyim yayına diye o da sen kimsin dedi tanımamazlıktan geldi, ben de söyledim daha geçen gün konuştuk vs. diye. ha tamam dedi "ama sen sözlükte yazar değilsin di mi?" ben de eskiden yazardım artık değilim dedim. o da "o zaman çalamazsın" dedi ve kapattı.

ne iyi yapmışlar dimi... çok hakettim ya ben bunları...
Sosyal ağlarda paylaş

konu biraz kaymış ama kaymışken devam ettireyim bare, bende senelerdir ekşi'de yazıyorum vs ama artık zaten ekşi bitti, açıkça bitti yani, 1 1.5 yıl kadar önce yaşanan yaprak dökümü, takipçileri bilir artık içeriğin her an için ciddiyetten uzak, anlamsız gruplaşmalar, akla sığmayacak adam kayırmalar, moderatör tayfasının insanlarla alay eder hareketleri sözlüğün 2. bir döneme geçtiğini gösterdi, artık sözlük'ün ciddi bir tartışma platformundan koptuğunu anlamak için biraz bugün kısmını takip etmek yetiyor, suyu çıkana kadar belden aşşağı muhabbetlerden tuttum da, her 2 entry'den birinin geyik içerikli olması, ciddi siyaset içerikli tartışmalardan kakara kikiriye dönüşler, peder zickler, samatya ve tayfası gibi bir takım insanların türeyip sözlük formatını dibine kadar sömürmüp ellerini kollarını sallarlarken, hafiften taşaklı birine giydiren garibanların havalarda uçuşması...bunların arasında hala çırpınınan düzgün yazarlar var elbet, ama cık, o eski ekşi gitti, geri de gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...