Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW: Northrend ek pakedi

Bone

Öne çıkan mesajlar

Şimdi wowdaki lore instance endeksli ne görüyorsak instance içinde ne kesiyorsak ve ne alıyorsak instance içinde.

warcraft hikayesini bir geçin sanki hepiniz(miz) illidian kestik ve exp gelene kadarda bir çok kişi avcunu yalıcak.

Exp gelicek aaaa ne güzel dicek herkes hepimiz aynı seviyedeyiz kasalım yeni hikaye yerler sorun değil böyle olması lazım diye düşüneceğiz.Sanki bu exp geldikten sonra millet onyxia yada bwlye gitti.

2 yıllık oyuncu ile expden sonra başlamış arasında gram fark olmayacak ki olmadı .2 yıllık eski setini giyip bir zamanlar bendede var diyecek kimisi yer yok diye satıcak buda saçmalık.Tek fark title oldu.

Of illidian of of arthas derken hikaye sadece instance içine endekslenmiş hiç bir şekilde 1man bir şeyin parçası olamıyorsun tabi 1-70 arası kastığınız questler hariç.

Arka sayfalarda elemanlar demiş zorlamı veriyorsunuz para blabla nasıl mantık bu severek oynuyorsan dibine kadar eleştiriceksin bir süre oynayacaksan zaten senin için sorun yok.Oyun zaten çoğu online oyundan daha fazla şekilde item üstüne kurulu ve bu kadar darlık ve item kıtlığında gıçını yırtıp setini en iyi progress için yap exp gelsin çöpe at mantıksız geliyor bana ki özellikle bu kadar kullanıcı varken hala explerden para alınıyorsa vericekleri daha fazla olması lazım.

[ Mesaj 04 Ağustos 2007, Cumartesi - 14:10 tarihinde, Nomak tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Naısl çöpe at saçma ya sen t1 üstündeyken t2 item düşünce almıyormuydun? T1 ne oluyordu ya bankada yatıyordu yada vendor yukarda bone zaten yazmıs acıklama neden hala o kadar kastık itemlerimiz yalan oldu dıyorsunuz anlamıyorum o itemlerle zaten progress yapıcaksın. Ha ama dersenki ben daha t5 gormedım yeni setler gelicek dersen orası dogru blizzard gidip bebelere illidan kestirmese bu exp belki daha gec gelicekti
Sosyal ağlarda paylaş

Ne t1 ne t2si ya o zaman bile işe yarıyor durumda o setler expden sonra hiç manası kalmıyor progress dediğinde quest progresi yapıcağız oda en fazla 5 lvl sonra welcome to greens.Item hiç bir olayı kalmıyor kullanmayı geçtim historical bir manası bile kalmıyor.

Benim bildiğim exp kavramı başka ama wowda sil baştan yeniden şeklinde expler.Expsiz başlanan oyun historysi gelicek expler ile manasız oluyor he ne olmuş illidian kesmişler öncekiler aman babane deyip işine bakıcak herkes ki bu kadar oyuncu bu mapin tokunu çıkardıysa bit kadar adaya 2 ay ömür biçiyorum.Hero class diyorlar questlemi acıcağız güldürmeyin beni yukarda bir arkadaş şöyle olabilir yazmış gayet mantıklı en azından adını hak etmiş olur hero class.

Asıl anlatmak istediğim Exp dediğin böyle olmaz oyunun lvl limitini belirlersin ondan sonra oyunu zenginleştirmek amaçlı exp çıakrtırsın yeni yerler ek hikaye yeni item etc oyuncuyu zorla pushlamazsın.

[ Mesaj 04 Ağustos 2007, Cumartesi - 15:00 tarihinde, Nomak tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

nomak senin dediğin wowun stat sisteminde mümkün değil. sonuçta insanlar zevk için pve yapıyor ama ödül de almak istiyorlar bunun için, aldıkları ödül de itemlar. şu an lvl 60 olsaydı cap aynı itemlarla, insanlar 70% crit gibi abuk rakamlarla geziyor olurdu. sizin expansion anlayışınız bu olmayabilir ama blizzardınki bu, ve pek çok kişi de hoşlanıyor bundan.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun stat sistemiyle alakası yok dostum sen geçip bossları yeni lvl cap statlarına göre ayarlarsan statla alakalı olmuyor bu iş direk zihniyetle alakalı zorla player pushlanıyor bunu görüp görmemek isteyene kalmış.Verdiğin örnekde tutarsız ve yanlış gözden geçir derim lvl 60 istediğini giydir ulaşırmı sence o kadar cric şansa bunları etkileyen 70 lvl cap ve talentları oldu ufaktanda gem slot diyelim.İnsanların pek hoşlandığını görmüyorum zaten offical forumlarda bu demek değilki devam etmicekler oyuna bende bir çok kişi devam ediceğim 3. expde bu zihniyetle çıkarsa yoluma bakarım.

Yapılan yenilikler yeni gelicek mmoprg göre ayarlanmış resmen zaten eksikti explik birşey yok ortada. Blizzardın exp mantığına hiç girme , zırlamaya endeksli bir community bana tutulur bir tarafını gösteremezsiniz zaten.

Yeni gelen hiç bir map zone lvl kasmak ve maden/herb toplamak dışında bir işe yaramıyor zaten oda 1-80 progresini yaparken uğraşıyorsun sonra anlam teşkil etmiyor kısacası yeni map ofof demeye hiç gerek yok.

[ Mesaj 04 Ağustos 2007, Cumartesi - 15:53 tarihinde, Nomak tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

şu anki gearımla lvl 60 olsaydım 62% critim oluyor bir warrior olarak. lvl cap arttırmadan itemları upgrade edemezler ve bunun tek nedeni de stat sistemi. senin dediğini de anlyıroum ama wow item üzerine kurulu bir oyun. lvl cap sabit tutulamaz böyle bir oyunda ve bu sistemde. dün blizzconu izledim, gayet de güzel şeyler geliyor, sırf pvpye dayalı bir zone, siege silahlar ve birsürü lore. hoşlanmıyorsanız oynamazsınız, oynamıyorsanız da gelip buraya wow sux diye atıp tutmayın derim.
Sosyal ağlarda paylaş

Lvl 70 warriorunu direk indir lvlını 60a üstündekiler ile nasıl hala 62 cric chance falan diyorsun şuan kaç...Bir kere stat kaybediyorsun ve 60 stat bonusların geri dönüyor çokta oynamıyor 70 için(hadi dönmesin) + talentların gidiyor item set bonusların sabit kalıyor nasıl hesapladın anlamış değilim + son yazdığında wow sux falan tipi basit savunma mekanizması yazını gördükten sonra cvp vermesende olur.

Sparkcaster güzel hbr umarım 1- 60 game düzeltirler eski şeyleri yapmak için yeni amaç olur.

[ Mesaj 04 Ağustos 2007, Cumartesi - 16:34 tarihinde, Nomak tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

işte trailerdaki paladin blizz'in yaklaşımını süper izah ediyor:

- mount üzerinde giderken crusader yerine devotion aura açmak
- staff spec priest (lol ayrıca buna da) geberirken tabanvay
- baktı ki paladinden bir halt olmayacak dk'ye reroll, sonrasında ordu gibi mobları pataküte dövmek

en azından tbc cinematic gibi (melee'de orcları one shot yapan paladin lol) yalan reklam değil, "paladinden bir halt olmayacak o yüzden reroll edin diye dk verdik" diyor.

ben de WARrior priest diyorum. :p
Sosyal ağlarda paylaş

sam bu arada warrrior priest diyosunda warrior priest amcalar, herhangi bi empire captaiınn (ki warhammer en dandaik dayakcı herlolardır kendileri goblin bosslardan biraz daha iyidirler) yarısından biraz daha fazla combat yapabiliyo,

hanı captain'a warrior desek (ki warrior'a dwarf thane veya chaos aspairing champion falan dememiz lazım aslında) yine warrior priest amca cok tırt bı savaşcı oluyor.

ha priest of sigmarlar priests of ulricler inan bana wow paladinlernin casting kabiliyetlerinin yanına yaklaşamaz.

cok umut bağlama diyorum ben onlara.
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten paladinde maksat en ağır dmg'yi vermek değil ki, melee yaparken bir taraftan grubunu desteklemek. mevcut enhancement şaman wow paladinden daha çok paladine benziyor. paladin açan adam primary healer olma düşüncesiyle açar mı? (tbc'de türeyen ex-priestleri saymıyorum)

knight of the blazing sun da düşünüyorum aslında çünkü cidden çok doydum buff muff olaylarından. bir de saçmasapan pet specleri çoşturdular şimdi tek tek petlerine blessing istiyor hunterlar, locklar raidlerde. yamaya kadar beklemelerini söyleyince (bütün petler greater blessing'i alabilecek) hepten kuduruyorlar.

ben wow'u ilk oynadığım bir yılda işte warrior priest gibi oynadım, etrafımdakilerin ihtiyacı olunca heal/bop vs atıp kafalarına kafalarına vurdum cloth giyenlerin. verdiğim dmg warrior'la aynı olacak diye birşey yok, olmasın da. bunu isteyen yok. paladin böyle olmalıydı. primary healer BAMBAŞKAAA bir konsept ki bugüne kadar oynadığım hiçbir oyunda öyle bir sınıf seçmemişimdir, sevmem. arkadaşlarla filan eğlendiğimden işte 1,5 yıl dayandım ona da şöyle böyle. yeter.
Sosyal ağlarda paylaş

tbc paladini alakasız evet support değil artık, hanı support dediğin adam duruma göre şerbet döker, paladin durumun kendisi olmuş durumda şu anda.

bana warrior priestte shaman gibi paladinin ilk halleri gibi utility tool olucak gibi geliyo, swiss army knife şeklinde gezicek, melee sidnen cok bişey beklemek hata olur, ha ama sanırım warrior 30 dakkalık cd leri gibi arada bi patlatıcğaı bombalar olucaktır.

yoksa warrior priest dediğimiz adam yanında knightlarla benım cücelerimi carpıyo paketleyip geri gönderiyoruz =)
Sosyal ağlarda paylaş

Wow'a Avrupa sunucuları açıldıktan 1 hafta sonra paticik sayesinde başladım.1.5 sene oynadım aşşagı yukarı.Naxx başladı ben bıraktım.Şimdi hevesliydim Illidian, Outlands vs. Bu ek paket ile vazgeçtim.Orjinal wow al, Outlands'ı daha özümseyemeden yeni kıtaya geç.Olmaz ki. Birde wowa başlamanın bedeli epey arttı =)

Bunun dışında oyunda oldukça ama oldukça iyi karakterim vardı.Sattım iyi para geldi eyvallah.Ama 1.5 sene günde en az 3 - 4 saatimi harcadım oda en az.Ve gerçek hayatta bana çok şey kaybettirdiğini farkettim.Bazılarımız heyecanlanmış ama ben bu oyunu bıraktıktan sonra dışarda bir yaşam olduğunu anladım.Spor salonuna gittim, hayalim olan gitarı çalmayı ögrendim.Sosyal oldum, o kadar güzel birşey ki.Bunun dışında bilgisayar başında geçirdigin 4 - 5 saatden sonra baş, bel ve boyun ağrısı, bitmeyen bir yorgunluk.Havada kalıcak bu söylediklerim de bırakın wowu falan.Yapımcıları suçlamıyorum ama hayatınız gidiyo.Günde en az 3 4 saatinizi hayal dünyasına harcıyosunuz.Ha derseniz ki ben kendime hakimim, eyvallah.Ben değilim.Çogumuzca öyleyiz.Bu paketle heleki zorlamayın derim.DK olunca ne olacak ? Karşı tarafa verdiğin zarar artsın.Heal atıp zarar veren bir sınıf ol.Sadece ego tatmini derim.Geçiniz.Niyetim bozmak vs değil.Herkeze iyi oyunlar =)

[ Mesaj 04 Ağustos 2007, Cumartesi - 18:06 tarihinde, Defensive tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ben hafta sonlari oynuyorum mesela, hafta ici pek vaktim olmuyor.

hafta sonu da bunu oynamasam film & dizi seyredecegim icin bir farki yok benim icin.

edit : imla

[ Mesaj 04 Ağustos 2007, Cumartesi - 19:04 tarihinde, _Mordrac_ tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 04 Ağustos 2007, Cumartesi - 19:05 tarihinde, _Mordrac_ tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...