Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Latency problemi

Absolut

Öne çıkan mesajlar

bugün deneme amaçlı 2-3 servera girdim ve 30dk felan oynadım hepsinde.
veknilash,kilrog da inanılmaz lag ve spikelar varken,karazhan ve korgal realmlerinde wow hayatımda görmediğim latencyler ile karşılaştım.
karazhan ve korgall da 100 max150 latency vardı.charları da 7-8 lv e kadar kastım spike felan da görmedim.
acaba bu 2 server türkiyedemi arkadaşlar :)
vallahi kafayı yiyecem biz boşuna kasmışız veknilash da.zorla migrate ettirecekler
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar,

Şikayetlerinizi burada yazmak belki sizleri psikolojik rahatlatıyordur ancak çözüm getirmez, ADSL yada kablo arayıp şikayet etmek gerekiyor, düzelmedikçe tekrar arayın, aksi takdirde hep ağlar ama sonuç bulamayız.

Telekomda bu işlerle ilgili kişinin emaili aşağıdadır, en yetkili isim, saygılı ama şikayetinizi belirten email yağdırırsa herkes şikayetlerimiz dikkate alınır, yoksa fare dağa küsmüş konusu oluşuyor.

[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

Bizden birisi teknik destek forumlarına şöyle birşey yazmış:
said:
And as i heard, Turk Telekom ll put some POP points to the biggest european cities such Paris, so it may solve our problem also, and we may see stable pings under ~100 for like first time in our lives.

Sallıyor gibi sanki de umut işte :p

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=450645095&sid=1&pageNo=2
Sosyal ağlarda paylaş

Yok arkadasim niye salliyayim? Boyle bir duyurusu var Turk Telekomun, avrupanin buyuk kentlerine yeni point of presence'lar koyacaklarini soyluyorlar. Linklini google'dan bulabilirsin.

Oncelikle amsterdam ve londra, daha sonra yakin bir gelecekte paris ve biyer daha diyolardi. Eger ki kazara paris'e filan pop koyarlarsa, o zaman pingler ciddi 100 ve altina bile iner. Hatta saka gibi 30 lar 40 lar bile gorebiliriz sonucta aradaki gereksiz ve Telekomun disinda olan bir cok hoptan kurtulmus oluruz. Ben su an trace edip baktigim zaman, tamam belki link'lerin yetersiz kapasitesinden dolayi paket kayiplari goruyorum ama, acibademe kadar olan pingim 10~ civari. Acibademden paristeki PoP'a erisimimiz olsa PoP'taki ping 30 lari 50 leri gecmez. Ordanda telia'ya yandan saplanir, 50 ila 100 ping arasi canavar gibi oyun oynariz.

Avrupada bu isler nasil oluyor, millet nasil 15-20 pinglerle oynuyor diyorsaniz ahanda bu yuzden. Bize hayal gibi gelio belki bu pingler ama, gerekli alt yapi calismasi ve kullanici miktarini kaldirabilen linklerle, degil turkiyeden, cinden japonyadan bile bu rakamlari gormek mumkun. Mesafe farki mesafe farki diye uluyan, bunu sanki gecerli bir bahaneymis gibi sunan bir takim telekomsal canlilara, isigin saniyedeki hizini, ya isigi gectim elektronun saniyedeki hizini bi ogrenmelerini oneriyorum.

Adam gibi hizli makinalar + adam gibi hizli santraller + adam gibi kablolama + adam gibi kullanici miktarini kaldirabilen DSLAM'ler ATM'ler REDBACK'ler otlar boklar = adam gibi hizmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar verdiğiniz tepkileri lütfen yazılı yada telefon ile telekoma da yapın ki sonuç alalım, ben hem yazılı hem telefon ile şikayetlerimi bildirdim, bunu herkes yapmaz ise sonuç alamıyoruz, azıcık tembellikten, başkası yapsın mantığından kurtulup, bir tarafımızı kaldıralımda çözdürelim bu problemi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun serverlerde olabilir diyecegim ama avrpali oyuncular sikayet etmiyor, fakat Frostwhisperde latency 700 ortalama ama muthis spikelar oluyor son bir haftadir. Oyundan cikdim sonra dur birde auchindoun serverine bakayim dedim ve latency 200 lerde ve super bir sekilde oynandigini gordum, saat dun gece 23.40 civari.

Nedir simdi bu ?

(1024 kotali baglanti)

[ Mesaj 15 Ağustos 2007, Çarşamba - 16:48 tarihinde, Law tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Yok arkadasim niye salliyayim? Boyle bir duyurusu var Turk Telekomun, avrupanin buyuk kentlerine yeni point of presence'lar koyacaklarini soyluyorlar. Linklini google'dan bulabilirsin.

Özür dilerim, araştırmadan "sallıyor" gibi uygun olmayan ifadeler kullandım. Ne var ki 2.5 yıllık WoW yaşamımda buna benzer başka mesajlar da yayımlandı forumlarda ve fos olduğu ortaya çıktı. Tekrar kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler bostancıda kablo kullanıyorum (turksat) geçen cumartesi gününden beri (dsl lerin 4 katına çıktığı gün)

oyun oynanmıyacak durumda. Arena maçlarını takımdaki diğer paladin benim karakterle girererek yaptı :P

dsl lerde de lag var ama kablodaki kadar değil.

kablo nun olayı ise şöyle. Dsl hız arttırımına karşı deneme amacıyla bağlantıları 2 katına çıkardılar. 80 defa teknik servisi aramam sebeyile işin gerçeğini açıkladılar. Başlarda "bölgesel sorun" "modeminizde sorun" yok "sokağınızda sorun" gibi şeyler sallıyorlardı. sonunda adam akıllı biri durumu açıkladı

"hız arttırımını serverlarımız kaldırmadı"

şu an turksat kablo birşeyler yapmak zorunda yoksa 1 ay içinde müşterileri dsl e geçecek.

ayrıcana telia ile telekom arasında da bir sorun var. Ventrilo da çok fazla ping yokken wow da topluca lagg e girince (bütün türkler) suçu kime atacağımı düşünebiliyorum :D

bağlantım 256 olsun ama tekrar eski pnigime kavuşmak istyiroum1!!!11
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...