Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doomed guildinde ATATÜRK 'e küfür

deady

Öne çıkan mesajlar

Ben bu soultaker denen noob yüzünden charımı silmiştim sinirden.Adam horde arkadaşlarını çağırıp sizi gankletecek kadar ezik bir insandır.Ayrıca ilk vukuatıda değil bu bwl'dede aynı şekilde bi saçmalaması olmuştu biz blizz forumlarına bu konuyu yazmıştık ama gm konuyu kitlemişti.Anlıyacağınız frasızıda polonyalısıda aynı :P
Sosyal ağlarda paylaş

said:
realm yada soultaker hakkında bi bilgim yok ama adam küfür edene kadar naptılar adama merak ettim,durduk yere küfür edecek biriyse takmamak lazım o kadar.

Evet aynen öyle boş boş konuşan bir adam Soultaker. Guildde 2. adam olduğu için bu kadar rahat. Ama ona rağmen hakaret içerikli bir laf ettiğini sanmıyorum. Görmedim, duymadım.

said:
Kesin bir şey varsa birileri doomed ta ATATÜRK 'e bazı laflar söyledi gerekeni yapmak artık doomed ta officer olarak sana düşüyor ister bu küfür kim ettiyse bulur uyarırsın istersen buna doğruluğu belli değil benim canımı sıkmayın der oyununa devam edersin.

Merak etme sen, biz bir laf edilirse cevabını vermeden bırakmıyoruz.

Ayrıca Soultaker'ı tanıyan, Victorinox'uda tanır. Zamanında o laf etmişti, önce guildden atıldı(officerdı), sonra tekrar invite atıldı officerlığı alındı. Anlıyacağınız bu guildde birilerine öyle ortalık yerde laf etmek o kadar kolay değil. Ha ama adam bulgarca küfür eder, orası benim bileceğim iş değil. Anlamam etmem. Aynısını Türk milleti olarak bizde yapıyoruz. Beş beterini yapıyoruz hatta. Bir tanede insan evladı çıkıpta diyemez, "Ben saatlerimi ironforge da geçirdim, Burning Legion Alliance'taki Türkler çok terbiyeli. Bir küfür etmediler yabancılara."

said:
Lütfen burada gelip, "Ben officerım" muhabbeti yapma.

Orası seni hiç alakadar etmez.

said:
Şöyle bişi deneyelim. Herkesin BLde lvl 1 dahi olsa bi charı vardır. Onunla girip rahatsız etti şikayetçiyim diye GMlere mail atalım. İllaki ilgilerini çeker bi ara

Evet işe yarar. Ama en temizi ignore etmek. Kimse ağzından çıkan 2-3 basit laf ile Atatürk'ü küçük düşüremez. Siz kendi sinir durumunuz için adamı ignore edersiniz, olur biter.

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 20:35 tarihinde, Radical_Ed tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

BEnce yetmez... Officersa officer. İkinci adamsa ikinci adam. Bulunduğumuz ortamda ya o bulunmıcak, ya da biz...

Bunu kişisel bir hakaret etsede aynen söylerdim... Ve söylüyorumda. Atatürkle alakası uzaktan yakından yok. Bazıları o... luk yapıpta dilleri ile erişemeyeceği yerleri yalama çalışıyorsa, yalatırsın ona, yalatırsın...

SENİN ÖZGÜRLÜĞÜN, BAŞKALARININ ÖZGÜRLÜĞÜNÜN BAŞLADIĞI YERDE BİTER!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BEnce yetmez... Officersa officer. İkinci adamsa ikinci adam. Bulunduğumuz ortamda ya o bulunmıcak, ya da biz...

Bulunmayabilirsiniz zaten, şu anda olduğu gibi.

Bir zahmet birde, o küfür yüzünden çıkan arkadaş kimse onun ben bir nickini alayım, neymiş ne değilmiş bir bana izah etsin. Screenshot ı varsada versin.

Raid spotu bulamadığı için çıkıp, guilde bok atan adam çok.

[ Mesaj 19 Temmuz 2007, Perşembe - 23:30 tarihinde, Radical_Ed tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=19382294&postId=191707102&sid=1#0
Bu şikayet edildiği topicti buysa BWL'de Atatürk hakkında konuşurkenki ss'i

Topic aynı gün gmler tarafından silindi ve bu olay 2006 yılında olmuştu.Artık ssleri görüpte bu adamın ne kadar saygısız bi mahlukat olduğuna inanırsınız sanırım.O gün bwlde olan invadoria ve ghaza guildleri gerekli tepkiyi verdi Blizze ama adamlar hiçbir şey yapmadı.Yani kimi kime şikayet etceksiniz.Adamlar bi avrupa sevdası gidiyor ayrımcılığın alası avrupalılarda biz aynısını yapsak anında ban.Neyse orjinali bırakıp funserverlarda oynadığım için kafam rahat elin ayrımcılık yapan fransızına para verceğime çatır çatır private serverda oynarım daha iyi.

[ Mesaj 20 Temmuz 2007, Cuma - 06:32 tarihinde, darkleee tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

bence biraz saçmalıyorsunuz
ben inanmıyorumki,biri atatürke küfür etcek,sizde ss olacak,2-3 kişi gmye şikayet etceksiniz,sonuç olmayacak.

bence doğru düzgün bir ticket açamamışlardır

bi ara bir rumla kavga etmiştim"you turks are all barbarians" fln türü bişi demişti,reportu çektim,yaptırım yapıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ezik adamlar için uğraştığınıza deymez. Ignore opsiyonunu ben bolca kullaniyorum. Uzunca bir listem var;

küfürlü konuşanlar,
ukalalar,
quest, dungeon vs.de yarı yolda bırakanlar

gibi sebeplerden bayağı bir insanı ignoreladım. Çok da rahat ediyorum açıkcası. Para verip oynadığım bir oyunda bunlarla uğraşıp zaman kaybedecek değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

simdi siradan baslayalim...

oncelikle lorrotara;

nanette benim. soultakerida 2 senedir tanirim. severim. kimseye yalakalik yapacak halim yok. ihtiyacimda yok. beni taniyanda tanir ayricana. ayricana hergun bana spam mesaj yapan sen degildin sanirim. yalanma mevzusu falan. neyse

ikinci olarak;

bu soultaker denen adami 2 senedir tanirim. fire of dune`a girmeden once sakin bi tipti. ne olduysa sonra oldu. bu ataturk olayida agizlarina yapisti. sizin gibi ben milliyetciyim gecinen insanlar yuzundende herifler yuz buldu. ben guildchatte niye guluyorum ? ben onlarin beni(turkleri) sinir etmek icin yaptigi herhangi bir seye guldugumde bunun aslinda gereksiz oldugunu artik sinirlenmedigini goruyolar vede birakiyolar bu ayaklari.

ucuncu olarak;

o insanlarin ataturke laf etmesiyle ataturk kaka mi olacak. kendi ulkenizdeki ataturk dusmanlariyla ugrasin bence once sanal ortamda sacma sapan muhabbetler oluyor sonra.

dorduncu olarak;

adam dunyanin 8. harikasi ignore fasilitesini koymus oyuna. niye kullanmiyorsun ? addon bile var genisletiyor ignore listini.

besinci olarak;

soultaker ben fod`da bu insanlarla konustugumdan beri agzini acmiyor. code panerai guildden ayrildiktan sonra kesinlikle bu muhabbetin acilmamasi icin uyardi herkesi.

altinci olarak;

uzun zamandir oynamiyordum su anda doomed`da degilim zaten, fakat bu adamlar ataturke hicbir zaman kufur etmedi. tek bildigim odur. trying ataturk atm da bir kufur degildir yani kusura bakmayin fazla gaz yapmissiniz biri sirtinizi ovalasin...

tekrarliyorum , bu kadar onem veriyorsak bu insana (ki bende veriyorum) gidip kendi icimizdeki ataturk dusmanlarina saralim. burayida politika forumuna donusturmeyelim. muhtemelen soultakeri tanimayan, baska serverda oynayan adamlar bile yazi yaziyor buraya ataturkun ismi gecti diye. ayrica kendisinide savundugum yoktur arada kendi nickimi gormesem yazi yazmaya bile gerek duymazdim buraya.

ghaza guildine gelince

adamin dediklerinden o kadar gaza gelmeseydiniz bole simarmicakti. kendisi bwl`de whats up ghaza what are you doing here dediginde bile ataturk dusmani blalblal diye yaziyodunuz adama. herifte sizin ustunuze geliyodu. ayrica fire of dune`dan doomed`a turk arkadaslar olarak toplu gecis sebebimiz bu geyiklerden bikmis olmamizdi. sonra ne oldu bilemem gerci ben inactive`e gectim.

bu ataturk mevzusu daha sicakken guildden cikmayisimin sebebide(diger insanlar beni ilgilendirmez sahsi olayim) bu oyunu politika icin degil zevk icin oynamam.

ataturkun ismini putlastirmaya gerek yok. onemli olan fikirlerini benimsemektir.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi sıra bende sevgili Nanette

said:
sizin gibi ben milliyetciyim gecinen insanlar yuzundende herifler yuz buldu.

Tam Tersi aslında biliyomusun asıl sizin gibi yüzüne karşı söylenen her lafa gülerek cevap veren insanlar yüzünden bu adamların bu kadar dili uzadı senin milliyetcilik kavramların oldukca farklı gördüğüm kadarı ile Give me epix pls

said:
ben guildchatte niye guluyorum ? ben onlarin beni(turkleri) sinir etmek icin yaptigi herhangi bir seye guldugumde bunun aslinda gereksiz oldugunu artik sinirlenmedigini goruyolar vede birakiyolar bu ayaklari.

Sizi niye sinir etmeye calışıyolarki bu adamlar merak konusu demekki sizi sevmiyolar ve siz bunu bile bile onlarla oyun oynamaya devam ediyorsunuz

epickleri aldığınız sürece hiç bir sorun yok bu adamlar size küfür etse dahi gülüp geçeceksiniz ilginç

said:
o insanlarin ataturke laf etmesiyle ataturk kaka mi olacak. kendi ulkenizdeki ataturk dusmanlariyla ugrasin bence once sanal ortamda sacma sapan muhabbetler oluyor sonra.

Tabiki kaka olmayacak ama sizin gibi tepkisiz gençler sayesinde bundan 50 yıl sonra ulu öncerin adı türkiye cumhuriyetinde anılmayacak bile.

Şöyle açıklayayım sana Türk insanının kırmızı çizgileri vardır vatanı ,milleti ,dini ,Önderi ,ailesi ,namusu bunlara her hangi bir laf geldiğinde sinirlenir ve tepki verir. Acaba kaç tane yabancı arkadaşın var yukarıda yazdığım konulardan birisine tepki verecek ? senin gibi sadece gülüp gecer onlarda

said:
uzun zamandir oynamiyordum su anda doomed`da degilim zaten, fakat bu adamlar ataturke hicbir zaman kufur etmedi. tek bildigim odur. trying ataturk atm da bir kufur degildir yani kusura bakmayin fazla gaz yapmissiniz biri sirtinizi ovalasin

Doomed ta bulunmadım hiç hiçte gerek görmedim ama o guildte türk düşmanlarının olduğunu biliyorum ayrıca türk olduğu için aşağlanan ve bu aşağlanmalara item yüzünden gülüp gecen insanların olduğunu biliyorum.Sevgili yabancı arkadaşlarınız ırkcılık yaparken sesiniz çıkmıyorda bizler burda ATATÜR 'ü savunduğumuz zamanmı sesiniz çıkıyor

said:
tekrarliyorum , bu kadar onem veriyorsak bu insana (ki bende veriyorum) gidip kendi icimizdeki ataturk dusmanlarina saralim. burayida politika forumuna donusturmeyelim. muhtemelen soultakeri tanimayan, baska serverda oynayan adamlar bile yazi yaziyor buraya ataturkun ismi gecti diye. ayrica kendisinide savundugum yoktur arada kendi nickimi gormesem yazi yazmaya bile gerek duymazdim buraya.

Sevgili nanette ben senin bu olaya hiç önem verdiğini sanmıyorum ayrıca ATATÜRK bir politika değildir bir yaşam tarzıdır .Yukarıda bi ton yazı yazmışsın ve hiç birisinde soultakerı savunmadığın görülüyor sanırım diğer arkadaşlarda gördü bunu insan çok samimi arkadaşını savunurmu hiç burada.Başka TÜRK arkadaşlarda tabiki yazı yazacaklar demekki senden daha çok tepki verebiliyolar

said:
ghaza guildine gelince

adamin dediklerinden o kadar gaza gelmeseydiniz bole simarmicakti. kendisi bwl`de whats up ghaza what are you doing here dediginde bile ataturk dusmani blalblal diye yaziyodunuz adama. herifte sizin ustunuze geliyodu. ayrica fire of dune`dan doomed`a turk arkadaslar olarak toplu gecis sebebimiz bu geyiklerden bikmis olmamizdi. sonra ne oldu bilemem gerci ben inactive`e gectim.

Çok özür dileriz o adamdan, yazmamamız lazımdı kırdık bebeciği adam bizimle dalga geçecek bizde ona yalakalık yapacağız kusura bakma bizim o adamalardan bir çıkarımız yok ,senin gibi yüzlerine gülemeyiz. O beğenmediğiniz ghaza guildi 54646 ms ile naxx ta en başarılı türk guildiydi.

Uzun lafın kısası hangisi daha iyi ATATÜRK e dil uzatan adama tepki vermekmi yoksa gülüp geçmekmi yorumu diğer arkadaşalara bırakıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçekten, bir bebenin yaptığı hareketi çok abartmışsınız.

Ha o değil, başka yerde başkaları bol bol hakaret ediyor Atatürk'e. Soultaker'in art niyetide yoktur, bence çocuk gibi dalga geçtiğini sanıyor, Türkler hakkındaki bilgisi Atatürk'ten ibaret ama neyle dalga geçtiğini, Atatürk'ün bizim için neler ifade ettiğinden zerre haberi yok. O guilddeki Türkleride suçlamak manasız olmuş, hani böyle birşey yapınca tepki gösterip göstermemek, sineye çekmek, tepkinin ne olacağı insana kalmış birşey, /care yazıp geçmemiz gereken birşey.

Atatürk adına WoW'da gösterdiğimiz kadar başka platformlarda bu kadar hassasiyet göstersek çok daha iyi olur.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Atatürk adına WoW'da gösterdiğimiz kadar başka platformlarda bu kadar hassasiyet göstersek çok daha iyi olur.

Göstermediğimizi nerden biliyorsun .İster sanal alem olsun ister gerçek hayat bu kadar hassa olduğum için buraya yazı yazdım .Bu küfür olayını Doomed ta oynayan birisi değil doomed la hiç bir alakası olmayan ben yazdım kimin neye ne kadar tepki verdiğini belli oluyor sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

o guilddeki officer tayfası komple bulgar die biliorum bikaçta türk var galiba herneyse ben bulgaristanda yasıorum yani okulum burda ve burdada gerçekten türkleri sevmiorlar ayrıca o adamların plovdivde oldugunu duydum plovdivde gerçektende cok fazla türk var ve türkler her gittiği yerde sorun cıkardıkları icin belki bizimkiler onlarında kafasını ezmiştir ve işte sanal ortamda ego tatmin edior ezikler :D:D
Sosyal ağlarda paylaş

O adam Atatürk hakkında bişey demişse.. Belliki bilmeden etmiştir. Atatürk'ü tanısa, bilse bu şekildelde konuşmaz zaten.

Sizin mantığınıza göre 10k bebe toplanıp hepsi Atatürk'e laf etse, Hepsiyle çatışıp boşu boşuna Ömrü tüketmek gerekir. Gülüp geçiceksin bunlara basıcaksın ignoreyi.. Ki onların yüzüne gülmek değil, Salaklığına gülmek olur bu.

Dünya üzerinde milyonlarca insan milyonlarca defa Atatürk'e laf edebilir.. Bişey yapamayız. Yapmamız gereken heriflerle Çatışmak değil. Dünyaya tarihimizi öğretip, Saygıyı hakeden atamıza gerçek saygının gösterilmesini sağlamaktır. Ki kendi milletimizde bile daha sağlayabilmiş değiliz.

''Şöyle açıklayayım sana Türk insanının kırmızı çizgileri vardır vatanı ,milleti ,dini ,Önderi ,ailesi ,namusu bunlara her hangi bir laf geldiğinde sinirlenir ve tepki verir.'' Demiş bi arkadaş. İlgimi çekti. İyi demişsin arkadaşım.. Ama bu verilen tepki Heriflere ''Stupid noob'' ''%%&&+ You'' şeklinde olursa.. Bu şekildemi geri kazanmayı savunuyosun. Ataya olan saygıyı..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...