Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Turbonet

Awake

Öne çıkan mesajlar

yahu bunun kablonetten ne farkı var. Yani tamam adsl2 hizmeti var, ucuz ve tamamen kendi altyapıları var. Ama sonuçta gene telia.net'ten yurtdışına bağlanıyoruz ve bu hala bize yeterince performasn vermiyor. Bu konuda daha fazla bilgisi olan var mı?. Ayrıca bu adamlar 4mbit üstü bağlantıları 4x6 = 24 gibi mi sunuyor yoksa ciddi ciddi 24mbit dl 6 mbit upload gibi değerler mi var tek başına ?
Sosyal ağlarda paylaş

beyler firmayı yakından takip eden birisi olarak kesinlikle ttnet alt yapısını kullanmıyor sadece yurtdışı çıkışlarını kullanıyor, ve istanbulda bi kaç semtte kendi altyapıları var ama yaygınlaştırıyorlar... henüz almış birisine karşılaşılmadı onun için yorum alınamadı :)
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz araştırmıştım bende yazıldı mı bunlar tüm konuyu okumadım ama kısaca bilgilendirmek istedim.

İlk aşamada İstanbul'un belirli yerlerinde hizmet verecek TurboNet ve alt yapısı geliştikçe yayılacak.Telekom'dan tamamen bağımsız olacak ve TurboNet'le birlikte artık resmen 3. şirket olacak internet hizmeti veren.

Ama şurası kesidir ki TurboNet'in düzgün bir hizmet verebilmesi için en az 6-7 senelik bir zaman geçmesi gerekir.Gerekli alt yapı kurulması vs. çok uzun zamanda düzgün çalışmayla yapılabilir ancak.

TT her zaman bu yüzden önde olacak.TurboNet ve Kablo Net'in gidemediği yerlerde TT her zaman olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Altyapısı telekom ile aynı değil. Yeni bir altyapı oluşturuyorlar. Hatta şuan Marmara Bölgesi dışına çıkamamış durumdalar. Bir süre Marmara Bölgesinde kaldıktan sonra (test aşaması da denebilir buna) diğer bölgelere de alt yapılarını kurup hizmet vermeye başlayacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında İstanbul'da çok tutulursa Telekom'un kullanmadığı katları satın alıp İstanbul dışına kolayca çıkabilir.

Tüm altyapıyı kendileri kuracaksa sadece büyük şehirlerde hizmet verebilen bir sistem olur,Türkiye'ye açılması çok uzun sürer.Tahminim en az 15 sene.

Telekom zamanında şehirlerarası alt yapısını sağlam kurmuştu diye biliyorum.Yani kendisine yetecek olandan çok daha fazlasını kurup,kurdukları altyapının büyük bölümünü kullanmıyordu diye biliyorum.Hatta kendi kurduğu sistemlerin satışının ihalesine girdiğini vs. babamdan duymuştum.Bunları Turbonet'e verirse çok iyi olur,ama sanmam Arapların satacağını.Rakip istemiyorlar sonuçta...

[ Mesaj 12 Ağustos 2007, Pazar - 17:46 tarihinde, DarKRideR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
Kithnos said:
1 mbit ile 30-60 arasi download yapiyorum gunde , 15 gb tamam iyi kota ama elimin altinda 4 mbit olursa 100 gb lazm olur en az :) Iletisim formu gibi birsey var orda adresini yaziyorsun var ya da yok diye cevap geliyor..Istanbul Bahcelievler de yok mesela :(

madem az yerde var olan yerleri yazsalar aslında dimi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...