Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kediler hakkında miyavvvvvv

StarAdam

Öne çıkan mesajlar

ben ıran kedılerının tıplerını daha cok begenıyorum. uzun tuylu olmaları daha cok hosuma gıdıyor, sımdı buna senın bır ıtırazınmı olucak? hesap vermek zorundamıyız ? ısteyen ıstedıgı cıns kedıyı alır, buna kımse karısamaz, bır ınsan ıran cınsı ya da baska bır cın skedı aadıgı zaman neden sokaktan almıyorsunuz gıbı sacma sapan sorular sormayın. ben ıran cınsı kedıyı sokakta gorsem ozaman belkı alırım, bayılmıyorum 200 dolar vermeye ama ben kedı sevıyorsam en cok ıran cınslerını sevıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

e tamam o zaman tuyunu tipini begeniyosan tuyunu tipini begeniyorum dersin bisey demeyiz. cikmissin oyle derin bir mana varmis gibi sokak kedisiyle iran kedisi arasinda cok fark var demissin. oyle bi imaj veriyorsun ki sanki biri sakincali.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

huy olarakta var gorunustede var, zaten sokak kedısı dedıgımız cınsler petshoplarda bıle ucretsızken dıgerlerı 250 dolara kadar cıkabılıyor fıyatları, Yanı her kosulda fark var. Iran kedılerı cok daha agırbaslı, ınsanı cok yormuyor. Dıgerlerı yerınde durmuyor be resmen
Sosyal ağlarda paylaş

huy olarak istisnasiz hangi turden olursa olsun ayni turde olan kediler hatta ayni annenin yavrusu olan kediler arasinda bile daglar kadar fark vardir, her kedinin kendi karakteri vardir bu bir. petshoplarda iran kedileri milllete 250 dolara itelenebildigi icin o fiyata satiliyor bu da iki.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 04 October 2003 20:53 tarihinde demiş ki:
kedilerin HİV'e kar$i antikor urettiklerini bilmen lazim =)

bu baglamda aids olamazlar..

kediler aids olur hatta aids den olur bizzat yasanmistir fakat saniyorum bu bizdekinden biraz farklı bir virus.

ayrica sokaktan alinan kedinin hastalikli olma sansi cins kedinin hastalikli olma sansi ile aynidir fakat pireli olma sansi cok daha yuksektir. ayrica sokaktan alacagin kedinin yavru olmasi da onemlidir zira essek kadar olmus kediyi alirsan kendine alistirman zaman alir. yavru kedi alacaksan da sutten kesilmis olmalidir.

sonucta ne alirsan al asi yaptirmak zorundasin ve tam bilmemekle beraber bikac yuz milyona mal olabilir bunlar. veteriner tanidik varsa daha ii tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hocigt, 07 October 2003 00:18 tarihinde demiş ki:
huy olarakta var gorunustede var, zaten sokak kedısı dedıgımız cınsler petshoplarda bıle ucretsızken dıgerlerı 250 dolara kadar cıkabılıyor fıyatları, Yanı her kosulda fark var. Iran kedılerı cok daha agırbaslı, ınsanı cok yormuyor. Dıgerlerı yerınde durmuyor be resmen

karakter farklari mutlaka vardir fakat sokak kedisi hareketlidir cins kedi agirbaslidir demek yanlis olur. zamaninda 13 sene sokak kedisi besledim, simdi iran-van kirmasi besliyorum. bu hayvanat yerine duramamakta. rahmetli ise oyle agirbasliydi ki sanirsin cumhurbaskani kendisi.

dolayisiyla bu cinsden cinse degilde kediden kediye degisen bi olay. tabi ailedeki diger bireylerle benzerlik mutlaka oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Kedıler aids olabılıyor, ama ınsanlara bulasma sansı yok. Bu arada ıran kedılerı daha agır baslı bu kanıtlanmıs artık. Iran kedısı ayda yılda 1 mıyavlar. Dıger kedıler gıbı arsız degıldır. Ben bazen mıyavlasada sesını duysam fılan dıyorum kedımın. Ustelık daha fazla uyuyorlar bende bu ozellıklerı goz onunde bulundurarak ıran cınsı aldım.Saf Ragdoll cınsı kedı var kuzenımde bu kedı kadarda saldırgan kedı gormedım, ama muhtesem bır kedı. Zaten onlarında fıyatları 1000 dolar cıvarında saf olanlarının.

[Bu mesaj Hocigt tarafından 07 October 2003 12:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oha adamı döveceksiniz nerdeyse kedi alacak diye. ya tamam katılıyorum sokaktaki kedielre yazık onlar alınıpğ bakılsa diyorsunuz da aynı şey her canlı için geçerli.maksat ev eşyası değil de sevgiyse o hayvana harcadığın parayı bir sokak çocuguna ahrcasan hayatı kurtulur
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hocigt, 07 October 2003 12:07 tarihinde demiş ki:
Bu arada ıran kedılerı daha agır baslı bu kanıtlanmıs artık. Iran kedısı ayda yılda 1 mıyavlar. Dıger kedıler gıbı arsız degıldır. Ben bazen mıyavlasada sesını duysam fılan dıyorum kedımın.

marifet mi cok az miyavlamak. marifetse bizim burdaki kediler de cok az miyavliyor ama hicbiri iran kedisi degil ? ayrica cok az miyavlamak bir marifet mi her sey bir yana.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

ya su parayi sokak cocuguna harcayin muhabbeti ne alaka ya her kedi alacam diyene yapiliyo. nasi harciycan sokak cocuguna parayi. ver bakalim kedinin bakim masrafini her ay o sokak cocugu o parayi nerde tinere atariciye yatircak bakalim. omercik filmlerindeki gibi gidip pasa pasa okulunda okuyacakmis gibi sokak cocuguna para yatir diyosunuz. bunu bir yana birak bir cocuga bakmanin, ihtiyaclarini karsilamanin yukunu aileler bile cekemiyor anne baba olarak, siz cikip diyorsunuz ki kedi bakmak isteyen geliri sinirli sahis sokak cocugu baksin. o sokak cocugu sisi cekip takiverdi mi biirine sokak kosesinde ne yapican avukat masraflarini da mi karsiliycan ?[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Az miyavlamasi marıfet degıl, benım ıcın onemlı bır unsur ama, ben cok mıyavlayan, oyle her yemegı gordugunde saatlerce mıyavlayan kedılerden nefret ederım. Bır sure sonra cekılmez oluyorlar, bu arada gercektende omercık fılmlerı gıbı olmus, aylık 50 mılyon lıra masrafı var kedımın, sen bu lafı kedı bakanlara degılde gıt buyuk kopek sahıplerıne soyle. hatta onlarada soyleme, yahu sızene ya ısteyen ıstedıgı hayvanı alır, ıstedıgı masrafı yapar, raider sende su nete verecegın parayı sokak cocuklarına harcasana.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Hocigt, 07 October 2003 13:00 tarihinde demiş ki:
Az miyavlamasi marıfet degıl, benım ıcın onemlı bır unsur ama, ben cok mıyavlayan, oyle her yemegı gordugunde saatlerce mıyavlayan kedılerden nefret ederım.

yan apartman zemin kat komsu 10 u askin kedi besliyor hicbiri oyle baskici miyavlama yapmiyor. ben de ankaradayken 2 defa yavru baktim, bi seferde 2 bi seferde 4 yavru dogurdu ordaki kedi, hicbiri boyle degildi. bunu genellemek cok yanlis. bu arada acsam ben de saatlerce miyavlayabilirim.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

lol unity birşeyi çarptırıp istediğin hale getirirsen senin dediklerin çıakr tabi :)
sokak çocuklarına yardımcı olan bir sürü dernek var. sen çocuğun herşeyiyle ilgilenmen gerekmez kediye harcadığın bir yıllık para o çocugun bir yıllık eğitimini sağlar

ha şimdi başka biri gelip ne yani kimse hayvan beslemesin mi diyip bir daha çarptırmasın öyle birşey diyen yok. sadece daha önceki emsajlarda söylenenle aynı açıdan bakılınca böyle çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Raid3r, 07 October 2003 13:31 tarihinde demiş ki:
lol unity birşeyi çarptırıp istediğin hale getirirsen senin dediklerin çıakr tabi :)
sokak çocuklarına yardımcı olan bir sürü dernek var. sen çocuğun herşeyiyle ilgilenmen gerekmez kediye harcadığın bir yıllık para o çocugun bir yıllık eğitimini sağlar

ha şimdi başka biri gelip ne yani kimse hayvan beslemesin mi diyip bir daha çarptırmasın öyle birşey diyen yok. sadece daha önceki emsajlarda söylenenle aynı açıdan bakılınca böyle çıkıyor.

evet o bir suru dernege parayi verelim, paranin nereye gittiginden haberimiz olmasin. devlet kurumu darulaceze bile yolsuzluk baskenti olmusken sen bir de sair derneklere bagis yap diyosun. vergiden dusebilmek icin derneklere bagis yapan tonla sirket var, senin benim kesemizle kiyaslanmayacak paralar donuyor. hani nerde kac sokak cocugu egitilmis ? tinerciler gunduz ortasinda adam sisliyor.

hicbirseyi carpittigimi zannetmiyorum. madem `hayvan beslemeyin sokak cocuguna tiner parasi verin` demiyorsun o zaman evcil hayvan edinmek isteyen birine o manaya gelecek sekilde yorum getirme.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

lol unity ben diyorumki eğer biri hayvan alacaksa petshoptan alabilir. ona sokakta bir sürü kedi var amaç sevgi olduğuna göre onu kurtar petshoptan almak yanlış cins alalım mins alalım mobilya alalıma denktir demekle madem amaç sevgi git çocuklara ver sevgini demek aynı şey.

umarım anlatabilmişimdir bu sefer.
Sosyal ağlarda paylaş

hayir ayni sey degil. bir homo sapiens sapiens cocugunun bakimini, sevgisini ustlenmekle bir felis domesticus yavrusunun bakimini ustlenmek arasinda PARA, ZAMAN, OZEN, ve diger her cesit imkan acisindan daglar kadar fark var. senin kesende bu guc varsa sen yap bu yardimi.

ayrica bir felis domesticusa yemek almak icin harcadigin para yemek olarak bu canlinin bogazina gidiyorken bir homo sapiens sapiens tinerciusa yemek almasi icin verdigin para tiner olarak akcigerlerine gidiyor[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...