Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

256K ADSL 1 Temmuz'da 1Mbit

Ninlempis

Öne çıkan mesajlar

Turkcell ya da vodafone girmeyi planlıyor olsa telekomun bu atagı karsısında direk bi reklam birsey yayınlardı yakında pyasadayız diye
bence telekom bunu "olası" rakiplerin daha pazar arastırması yaparken bu işten cayması için bir çok kullanıcıyı iki yıllıgına bağlama pesinde
Rakiplerin piyasaya girmesi bana kalırsa zor , neden derseniz telekom nerdeyse herkesi elinde tutuyor ve çok pahalıya interneti satıyor. Şimdi yeni gelecek bir rakip hazırlıklarını vesaire çaktırmadan yapamayacağı için telekom anında haberini ve önlemini alır , neti hızlandırır fiyatlarını düşürür , yurt dışı çıkışlarını vesaire geliştirir . Böylece hali hazırda kullanıcılar nasılsa fark yok die yeni gelen sunucu firmaya geçmez. Halk koyun oldugundan herseyi unutmaya meyilli oldugundan geçmiste telekom tekelken bizi ne kadar .iktigine bakmaz pasa pasa kalır.
Telekom rakip girene kadar piyasa kaymagını yiyor maliyetlerin çok üstünde pahalı internet satıyor. Arada bir indirim kampanya vesaire yaparak da olası rakipleri mümkün oldugunca uzun süre uzakta tutma çabası içerisinde.
O nedenle ya çok büyük güçlü bir firma , topyekün bu piyasaya girecek , savaş açacak telekoma veya daha 2-3 yıl daha telekom tekel hükümranlıgını sürdürmeye decam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ceday, 29 Haziran 2007, Cuma - 13:04 tarihinde demis ki:

walla ben taşındıgıma denk geldi gittim yaz fırtısınasından 2mb aldım :)

yalnız bu dediginiz hurafe.

bakın ttnet yeni bir kampanya baslatmıs eski kullanıcıların da yararlanabilecegi.

http://www.ttnet.net.tr/indirim.htm

2 yıl kullnacagım diyen eski kullanıcılara da %6 indirim yapıolar. tabi pek bişi farketmio fiyatlarda..

ama en azından üye olun derim..

sakın üye olmayın bu kampanyaya. Ben oldum şimdi hiçbir kampanyadan yararlanamıyorum. Direk adam kazıklama kampanyası o.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 6 ay sınırsız 1024 kampanyasını kullandım bitince de 256ya dönmedim neden dicek olursanız : Download hastalık! kesin tıpta yeri olmalı , ben ayda ortalama 1 birim izliyorsam 5 birimlik hatta daha fazla indirme yapıyordum , izlediklerimde dahil olmak üzere hiç bişiyi silmeye kıyamadıgımdan hepsini itinayla dvdye yazıyordum. en son baktım 260gb oldu her cd-dvd sonucunda cep delindi para kalmadı cdye dvdye , bir de kategorize etme düzenli olma hastalıgımda üstüne tuz biber hepsini organize alfabetik sırayla fln koymalar... En sonunda delirdim bilgisayarımı gece açmazdım normalde geceli gündüzlü açık tutmalara basladım , en sonunda kampanya bitince kendi kendime "tamam limitli artık" dedim ve bu illettenkurtuldum. O yüzden elekoma helal olsun hep pahalı satsın hep limitli olsun net sınırsız die bi seçenek olmasın!

Şaka bir yana , inşalla 1mbit sınırsız olur gene düşük fiyatlardan(düşük dediğimde nispeten düşük-yurtdışına göre her türlü pahalı) böylece Dl dünyasına özlediğim dönüşünü yaparım.

P.S: aslında sadece film indircek olsam o kadar çok film bulamam indirmeye değer , ama dizi işine girince bittiniz demektir dipsiz kuyu
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın ama ben o 1024 boostundan sonra 256ya geri dönenlerdenim. nasıl zor geliyor şimdi anlatamam :) 1 saat sürmüyordu dizileri indirmek, çıktığı akşam indiriyorum hemen. şimdi 4 saat sürüyor ancak ertesi sabaha (ki iş okul oluyor sabah) dolayısıyla ertesi akşama sarkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@Mike: 1024 kotalılar 2048 olur kotalar sabit kalır. kotalı adslci zihniyet yazımda benzer bir analizde bulunmuştum. en yüksek sınırsız hız 4096 olacak sanıyorum. yine de inanmakta güçlük çekiyorum 256 efsanesinin son bulacağına inanmak zor.

[ Mesaj 30 Haziran 2007, Cumartesi - 09:02 tarihinde, zarek tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

kimse 2mbit 9gb kotaliya(eger olursa) 49 ytl vermez. 49ytl ye 1mbit alir.

kotalar 10gb 20gb 35gb falan olmali insanlarin hala kotali kullanabilmesi icin baska turlu olmaz.rusyada falan benim bildigim bu sekilde kotalar...ama turk telekom kullaniciya yarayacak boyle bir ise kalkisirmi? hic zannetmiyorum.256lar 512 olacak en fazla bana gore...kotalilarida 2mbite cekebilirler ama kotalar ayni kalir.

bu is bana dedikodu gibi geliyor agustostan once bi indirim olmaz bence...zaten secim zamani falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...