Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bu Nedir??

demise666

Öne çıkan mesajlar

kafa karıştırmayın, spy da değil, virüs de.

messenger, windows xp'nin kendi servislerinden biri. ağ içinde ilitişim kurulmasını kolaylaştırmak için yapılmış bir servis. tam olarak "messenger". yani mesaj alınmasını, yollanmasını sağlıyor.

bazı sunuculardan böyle direkt ipnize gelmiş mesaj alabilirsiniz. bu sizin bilgisayarınızdan bağımsızdır. nasıl spam mail geldiğinde spy yediniz demek değilse, aynı şekilde messenger servisinden mesaj geldiğinde de bilgisayarınız tehlikede değildir.

panik yapmayın, bir önceki mesajda söylediklerimi yapın, bir daha olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

kafa karıştırmayın, spy da değil, virüs de.

messenger, windows xp'nin kendi servislerinden biri. ağ içinde ilitişim kurulmasını kolaylaştırmak için yapılmış bir servis. tam olarak "messenger". yani mesaj alınmasını, yollanmasını sağlıyor.

şimdi bununla ip'sini bildiğim birine mesaj yollayabilir miyim? ne biliyim mesela torrentte adamın ip falan görünüyorsa "hacı upload hızını kısmışsın.. bi aç da alalım dosyayı" diyebilmem olası mı?

veyahut herhangi bi şekilde böyle bi olanak var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi o servis düzgün çalışıyor/çalışmıyor diye beni azarlamayın =) ben o servisin ne olduğunu, nasıl çalıştığını söyledim.

normal şartlar altında "net send kisi mesaj" formatıyla mesajınızı yollarsınız. kişinin router arkasında olmaması ya da portu açmış olması, sizin giden portunuzu tıkayan bir program olmaması gibi etkenlere bağlı servisin işlevi.

bu arada demise, servisi devre dışı konumuna getirdikten sonra "durdur" tuşuna tıklaman da gerekli. onu söylemeyi unutmuşum. (bilgisayarı yeniden başlatmak da alternatif bir yöntem tabi)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...