Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

DPSADIN

Astral

Öne çıkan mesajlar

Ya biladerler neden sidik yarışı?

Paladin, bir SSC raidinde, eğer oturmuş bir guild ise, DPS için kendine spot bulamaz (bence)

Ama gün olur, BT temizlersin, herkes üzerine cicili bicili T6'ları takar, ancak o zaman SSC için yer bulabilir bence. (bknz: Naxx temizlemiş bir guild olup, zevkine MC yapma)
Sosyal ağlarda paylaş

2 yıldır mage oynuyorum unbuff 950 spell damageim var ve herşeyi hesaba kattım merak etme. 2400 Scorch diye bişey yok oyunda AP miş trinketmiş bunlar 3-5 dakika CD si olan şeyler böl onların veridği dps yi 3 dakikaya bak bakalım ne oluyor. arka arkaya 2 kere 2000+ vurmakla "benim ortalama Scorchum 1700" demek arasında dünyalar kadar fark var. senin ortalama Scorch'un 1000 dir o kadar 1001 değil. istesen herhangi boss savaşında istediğin bir anda 0 la swstatsı ve sadece Scorch at sonra gel buraya yaz neymiş ortalaman.
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim raid'te sabit bir shaman var. Dual-wield'la çok fena dps veriyor. Hakkını verir yani.

Kaç yıldır mage oynadıgın damage'imi değiştirmiyor. İlk raid'te fraps alıp koyuyorum buraya. 1000 nedir yahu? 3 min ve trinket birşey değiştirmiyorsa respec yapayım ben hemen niye oynuyorum ki? Hayır pve spec bile değilim yani. Arena oyuncusuyum ben. Yani paladine dps olarak koydugunuz şeyleri bırakıp mage'e veriyorum. Alıyorum hemen silahım oil'lerimi sürüyorum, putumu içiyorum, warlock'a da curse of elements attırıyorum, ve catır catur vuruyorum o damage'i. Vurmadıgım damage'ı vursam ne gecer elime alkış falan mı bekliyorum çok vurup? Ben 3'e basıyorum o vuruyor yani.

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 15:39 tarihinde, Xhunarion tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

1700 Scorch, hmm hemen matematik hesaplamamızı yapıyoruz.

1) Rank 9 Scorch: 305 - 361

2) +1000 Fire Damage (Şööle fazladan verelim, düz hesap)

3) Scorch Coefficient nedir arkadaşlar? %42.9

4) Kaç bonus spell damage geliyor bize? 429

5) 361 vurdu base scorch + 429 = 790 değil mi?

6) Fire Power = 10% = 790 + 79 = 869

7) Playing With Fire = %3 = 26.1 = 869 + 26.1 = 895

Şimdi 1700 Scorch bana biraz, nasıl desem, ııh ıhhhh geldi.
(Crit olayına girmedim, onu da konuşalım bilahare)
Sosyal ağlarda paylaş

Ben critlerden bahsediyorum zaten. O_o

Düz scorch'un 1700 vurması imkansız zati öeheö. Ama çogu crit zaten. Yoksa niye ignite'tan falan bahsedeyim dimi?

Edit: Bende playing with fire falan yok. Crit vurmadıgı zaman tüh diyorum.

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 15:48 tarihinde, Xhunarion tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

@cenx

Hemen tüm konularda sıralayım isterseniz,

1) hiç raidde retro paladin oynıyan bi kişi tanımıyosunuz. Oturup ne destek verir hesaplamıyosunuz ezberden "raidde yer bulamaz" diyosunuz

2) hiç raidde prot paladin oynıyan bi kişi tanımıyosunuz. Oturup ne destek verir hesaplamıyosunuz , hangi bossdan ne yer addleri ne kadar tutar, agro konsunda kim ona yetişir hesaplamıyosunuz ezberden "olmaz o iş" diyosunuz.

3) Mage'i özellikle fire mage'i dps sınıf sanıyorsunuz çünkü herkez mage ve mage oynamak çok kolay 2-3 tuşa bakıyor tüm raiddeki oyununuz, diğer dpsleri oynamak hayvan gibi zor ve iyi oynayan yok yakınlarınızda. tBC çıktığından beri mage özellikle fire mage yalan. Fire mage = dotsuz , petsiz, az hp li , heala muhtaç warlock

4) Şu aynı gear konusundada hayal görüyosunuz gidin bakın en sağlam guildlerin magelerine adamların bu-onus damage'i 1150-1200 üstüne çıkmıyor ee ben mavi setle 1000 yaptım ne olacak şimdi. Gear farkı mageleri bağlamıyor o diğer clasla için geçerli, magede gear gear dediğiniz daha çok mana + daha çok hit to spell, daha çok hpi daha çok armordan ibaret gerisi o kadarda fark yaratmıyor. oyunda full mavi mage ile nihiliumun magei arasında level 60 da olduğu gibi2-3 kat + damage farkı yok artık 200-300 fark var o kadar. biri 900 diğeri 1200 fark %33 olunca gear gear dye bağırmak anlamsız oluyor çünkü gear güçlendikçe mage dahada eziliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da, şööle diyim, 2 sene ciddi hardcore mage oynadım, 10 scorch çekip, 10'nu da critlemek, yani, bilemiyorum, olmaz değil ama ZOR.

Ayrıca, SWStats'ta mesela, DamageSource'a bakarsan, Scorch critinin ~1350 ile 1790 arasında oynadığını görürsün. Ama Ignite buna katamazsın. Ignite başka bir "skill" gibi gösterir kendini.

O yüzden, Ignite filan katmamak lazım bence bu "yarışa".

Neyse, şöyle bir yazayım dedim
Sosyal ağlarda paylaş

forumun warcraft kısmının nadide yazarlarından 2-3 tanesinin, saçma ve olağanüstü saçma bir konu hakkında tartışmaları, çok ironik. ayıp.

-paladin dps yapamaz diye bir şey yok
-herkes, mutabık ? ok.

-raid'de dps yapacak paladin'in yerine aynı gear seviyesindeki başka bir class tercih edilir, mi ? edilir.
-mutabık mıyız ? ok.

şahsen lfg'da ''looking for retri pala'' diye arandığını görmemişsinizdir, demek ki paladin birincil bir dps silahı değil, mutabıkız. bu demek değil ki pala dps yapmaz, mutabıkız.

kısacası freemoon diyor ki; paladin dps yapmaz tabusu yanlış arkadaşım, aşın bunları, ama sanıyorum ki kimsenin böyle bir iddiası yok, ama damage dealer'ler varken de, anladın sen o'nu.

tuhaf geldi bana bu konunun bu kadar uzaması, oha be.
Sosyal ağlarda paylaş

@cenx

Aslında seni kurban seçtik sana yükleniyoruz gibi olmasın, olay "sen ne dedin"den ziyade, "genel durum nedir"e geliyor.

Retro paladin dps olarak iş yaparmı, yani 25 kişilk raide 2 tane rogue, 2 tane mage, 2 warlock, 2 tane hunter , 2 tane ench shaman, 2 tane fury warrior, 2 tane feral druid 8 healer,3 tank almakmı daha iyi? Yoksa ilgili dpslerden biri yerine bi retro paladinmi almak tüm raidin dpsni dahamı çok arttırır?

Konuya bu açıdan bakınca offical forumlarda raidlerde dps takımında oynayan paladinler işi kağıt üstünde tek tek rakamlarla açıklıyor. Tabi şu meşhur "bu oyun kağıt üstünde oynanmıyor" sözü sadece türkiyede olduğu için adamlar bu istatiki bilgilere değer verip, kabul ediyor.

Ama bizde kimseye anlatamıyosunki bu oyunun PvE'si tamamen kağıt üstünde oynanıyor. İnsanların etkisi asla + yönde olmuyor hep - yönde oluyor. Çünkü bişeyi konuşurken zaten ilgili classın, itemin, skillin ortalama maximum faydası üstünden konuşuyoruz. Warriroun tanklığından mage'in damage'ine kadar herşey kağıt üstünde neyse ona göre konuşmak zorunda kalıyoruz.

2 yıl oynayıp 1 kere gördüğün duruma göre "ama böylede oluyor" demek sadece bizde anlam ifade ediyor , offical forumlarda böyle bişey yazınca hemen yapıştırıyorlar "lagendery post" damgasını.

Herkez son noktasına kadar hesap kitap yapıp konuşuyor bol keseden "ben yaparım" diye atmıyor. O sebeple kimse offical forumlarda "ben fire mageim paladin dps'de yarıma yaklaşamaz" diyemiyor çünkü işin içine hesap kitap girince yediriyolar o lafı adama.

Bu oyunda bir şeyin olmayacağına inanmamı istiyosanız kağıt üstünde ispatlamanız lazım yoksa olacağını kağıt üstünde ispatlasanızda kimse okumuyor boşa yazmış oluyorsunuz.

Yoksa bize kalsa bir hunter bırak level 56 da level 70 de bile tek başına DM north yapamaz . Azuregos'u sololayamaz. Elemanteal shaman dpsde birinci olamaz o hybrit, paladin priest kadar heallayamaz, kimse warrior gibi tanklık yapamaz, range magical dps magedir başkası yanına yaklaşamaz.

Ama gerçek dünya böyle değil malesef ve böyle düşünenleri uyandırmak gerekiyor işte, çünkü uyandırmassan efsane bir oyun sergileyen shamanlar, paladinler, fury warriorlar oyundan soğuyor istedikleri gibi oynatılmadıkları için. Guidldin officer kadrosunda bunlara destek olan biri çıkmayınca guild 1000 kere wipe yiyor aynı bossta sonra olay itemimiz eksiğe kadar gidiyor. nihiliumun hunterlarında, magelerinde level 68 yeşil trinketler olduğunu görene kadarda anlayamıyor olayın item olmadığını. Çünkü uyuyanlara göre kağıt üstünde oynanmıyor bu oyun onlar değşetengiz bi kabiliyetle ve iman gücüyle ortalama 1700 scorch aıyolar. ( :D )
Sosyal ağlarda paylaş

@Gangren

trinket destekli 1700 sourch crit = dps yaparken ortalama 1700 scorchmudur?

O zaman bir bakıma tartışmayı başlatan resimdeki paladin = dps yaparken ortalama 3,8 snde bir 5000+4000 JoC ile 9000/3,8=2300 dps mi oluyor?

Yoksa kimseye şunu vuramassın diyemem ( daha level 60 da 8k ambushu bize göstermiş roguelardan sonra bu oyunda herşey olur) benim delirdiğim nokta ortalama kelimesi.

[ Mesaj 14 Haziran 2007, Perşembe - 17:37 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...