Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WOW - Bilgisayar Performansı

Mortis

Öne çıkan mesajlar

Ozanbey said:
amd 5.6 işlemci
4gb ram
asus eah3850 ekran kartı var
bende de deli gibi fps sorunu var. bu makinayı sırf güzel wow oynatsın diye aldım fakat shattrahda 30 fps e kadar düşüyor..
sistemim xp sp3. acaba directx i 9.c değil de 10 kullansam bi değişim olur mu? veya bu makinanın hakkı o kadar mıdır?

XP'de 4GB görmüyordur büyük ihtimal.

Power Supply dandik olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

mulgear6 said:
@nessarien: o para ne be
yuh :D

Çok değil ya abartma guildin en fakiriyle konuşuyorsun şuanda.

Wayne said:
ui in çok tatlıymıs

Tşkler tatlıdan ziyade sade ve göz yoran yanı yok demek daha doğru olur. Bir healer olarak ihtiyaçlarımı karşılayıp göz yormaması yeterli. Bak burada daha komplike uiler bulabilirsin. http://www.mmo-champion.com/index.php?topic=3359.0

[hr]

Gangren said:
Ozanbey said:
amd 5.6 işlemci
4gb ram
asus eah3850 ekran kartı var
bende de deli gibi fps sorunu var. bu makinayı sırf güzel wow oynatsın diye aldım fakat shattrahda 30 fps e kadar düşüyor..
sistemim xp sp3. acaba directx i 9.c değil de 10 kullansam bi değişim olur mu? veya bu makinanın hakkı o kadar mıdır?

XP'de 4GB görmüyordur büyük ihtimal.

Power Supply dandik olabilir mi?

Senden benden çok daha iyi sistemler kullanıp raidlerde berbat fps değerleri almaya devam eden insanlar var. Mesela raid dışında maximum ayarlarda 100 üzeri fps alabiliyorlar ama raid esnasında bizimle aynı değerleri görüyorlar.

http://forums.wow-europe.com/thread.html?topicId=292169679&sid=1

Şunu kontrol et istersen...
Sosyal ağlarda paylaş

vistadaki düşük fps nedenleri genelde ramden kaynaklanıyor ortalama 3gb ram gerekiyor dogru düzgün oynayabilmek için.

düşük fps sorunu wow dışındaki oyunlarda da oluyorsa sisteminizdendir zaten mesela psu ne alemde belki düşüktür tam performans çalıştırmıyodur senin pcni -ki yeterlidir muhtemelen

sadece wowda problem yaşıyorsanızda bildigim kadarıyla şunlar olabilir

- wtf / interface dosyaları. özellikle raminiz düşükse addonlar biraz yer kaplayabilir yada bazen sorun yaratabilir

- wow klasöründeki repairla düzeltmeyi deneyin, sonuç vermezse wowu silip tekrar yükleyin (imkanınız varsa).

- sanırım 2.4tü bi patchten sonra ses kartlarından kaynaklanan fps düşüşleri olmuştu. o yüzden ses kartının , anakartın vs driverlarını bi yenileyin. driverları silip tekrar yüklemeniz gerekiyo bu programıda wow forumlarında görmüştüm belki işinize yarar http://downloads.guru3d.com/download.php?det=745 (yinede bi kontrol edin antivirüs programınızla ne olur ne olmaz. bide beceremem diyosanız kurcalamayın hiç )
Sosyal ağlarda paylaş

ag unitframes olmadan oynayamıyorum ben oyunu artık. mumkun oldugunca orijinal halinde tutmaya calısıyorum ui'yi ama buna cok alıstım. yani targetladıgımda gordugum renkten hangi class oldugunu anlamam lazım mesela. bu cok onemli benim icin.

action bar addonu kullanmamaya karar verdim, etkiledi baya. gereksiz ıvır zıvırları da sildim. mesela cartographer kullanmıyorum artık cok sevsem de.

su anda en vazgecilmezlerim dbm, grid ve ag unitframes. bi de prat, cok guzellestiriyo ondan da vazgecemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Intel E8400 @ 4.14Ghz (550fsb, 2200Mhz eder)
1:1 de 5-5-5-15 calisan 2GB Adata Vitesta ram (1100Mhz)
8800GTX ekran karti (standart hizinda)
Asus Commando mobo
WD raptor 10k RPM disk
Seasonic 650W PSU
226 BW 22" Samsung LCD (S panel)

Ayilar gibi addon (65MB ) 1650*1080 cozunurluk, full detail, x8 FSAA.

SW de gordugum en dusuk rakam 48fps. Vsync acik oldugu icin zaten 60fps normalde.

Nasil bir oyunsa bu makinada bile 60 sabit alamiyorum. Belki addonlari kapasam alir ama oylede oyun oynanmaz.

Ben sabit 100fps ile oynuyorum filan diyen varsa inanmayin, vardir bir izbelik o iste.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:
abi min 48 fps diyosun zaten. 100 olsa ne olacak, yine en ufak bi takılma olmadan oynuyosun işte.
bende 4-8 arası fps o tek derdim :s

fenris said:
ram imi 1 gb dan 2 gb a yükselttim ama pek bi değişiklik olmadı performans da. sistem performansından bakıyorum en çok kastırdığında bile ram e pek yüklenmiyor. tam tersi olamsı gerektiğini söylüyorlar bende mi bi gariplik var?

ram yerine başka bi yere mi yükleniyor? o.O
can sen geri mi basladin? nerde?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...