Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Website dizaynı

Hergonan

Öne çıkan mesajlar

Şöyle bir site üstünde uğraşıyorum.
Ne hakkında olacağına tam karar veremedim, dizaynı bitirdikten sonra onun üstünde duracağım...

Şimdilik örnek olsun diye 3 buton koydum...

Dizayn hakkında öneriniz varsa buraya yazabilir misiniz?

Örneğin, nesini beğendiniz, nesini beğenmediniz, nesini değiştirirsem daha güzel olur?

Not: menüyü görmek için cursorunuzu gözle temas ettirin :P
Sosyal ağlarda paylaş

asp.net siteleri asp.net 3.0'ın da işin içine girmesi ile benim gördüğüm kadarıyla büüyk ve yeni (ki yeni olması özellikle) sitelerin tercihi artık..3.5'tan sonra piyasada ciddi çalışanlar için en büyük yol olacak gibi duruyor..

artı tabi ajax

[ Mesaj 03 Haziran 2007, Pazar - 21:02 tarihinde, CthuLhu tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mümkün olduğunca az efekt içeren sade ama göze hitap eden html + php siteler çok daha makbul

diğer web programlama dilleri arkandan ağlar ='(

ayrıca asp.net 3.0, .net framework 3.5 ile gelecek çutulu beyefendi hazretleri. ve ayrıca asp.net, programlama açısından "ftw!" diyebileceğim bir platform olsa da, html çıktısı iğğvvreeaaannçç!! iiyykk!
Sosyal ağlarda paylaş

emm umm ...

geyikim huleyn!

ama .net framework 3.0 çıktı demek, asp.net 3.0 çıktı demek değil. sadece .net framework 3.0 ile gelen wwf gibi eklentilere sahip oldu. dediğim gibi asp.net 3.0, .net framework 3.5 ile gelecek.

basit bir test yapalım;
- kullandığınız browser'ın adres çubuğuna "asp.net" (lütfen tırnak işaretlerini yok sayınız) yazınız.
- bu sayede asp.net'in resmi sitesine ulaşacaksınız.
- sonra gidin önce biraz hava alın. takılın...
- hah! geldiniz mi?
- gelmişsinizdir herhalde? neyse devam edelim..
- şimdi o açtığınız sitenin "title"ına (burada tırnak işaretini varsayabilirsiniz) bir bakın lütfen. rica ederim bakın. valla bakın.
- ne yazıyor orda?
- "Home : The Official Microsoft ASP.NET 2.0 Site : English"
- artık gönül rahatlığıyla pencereden atlayabilirsiniz.
- hadi koşun koşun!

^^

off topic'i de batırdım. çok mutsuzum =(
Sosyal ağlarda paylaş

said:
gel netron'a vereyim sana kaynakları 3.0ı kullan et..3.5'un beklendiğini gör..ben daha 2.0ı öğrenmekle meşgul olduğumdan 3.0'a atlayamıyorum henüz..

senin yanlış anladığını umuyorum. eğer yanlış anlamamışsan, netron'a da yuh olsun. eşşek gibi para alıp, böyle hatalar yapıyorlarsa..

tekrar ediyorum;
.net framework 3.0 çıktı. yalandan bir 3.0'dı zaten. "2.5" olması gerekirdi ama vista'ya yetiştirmek istediler. neyse.. ama asp.net 2.0 olarak kaldı. sadece .net framework 3.0'dan workflow foundation gibi bazı özellikleri alıp, genişledi. vista server(kod adı: longhorn)'ın çıkış zamanına da .net framework 3.5'u yetiştirecekler. aslında asıl köklü değişim burada olacak. yani "framework 3.0" versiyonunu hakeden sürüm bu olacak.. bu sırada da asp.net 3.0 çıkacak. neyse.. bunlar ön bilgi sadece, bir şeyi kanıtlamaz.

www.asp.net sitesine baktığında, asp.net 3.0 ile ilgili bir şey göremezsin zaten. eğer asp.net 3.0 çıkmış olsaydı, resmi sitesinin son çıkmış ürünü değil de bir alt versiyonunu yayınlaması komik olur değil mi? daha nasıl ispat edilir bilmiyorum.

bir de destekleyici olsun diye arama yaparak, her yerde ismini duyduğunuz m. nuri çankaya'nın blogunda bir şey buldum:
said:
Bildiğiniz gibi .NET Framework 3.0 Windows Vista ile birlikte çıktı ama bu ASP.NET 3.0 çıktı anlamına gelmiyor, 2.0 üzerine WCF,WF, WPF ve Cardspace eklendi sadece.

demiş kendisi.. yazının tümü için;
http://www.nuricankaya.com/default.asp?gunluk_id=138

sonuçta ürün isimlendirme hadisesi tamamen ticari kaygılarla yapılıyor. o yüzden çok takıldığım bir konu değil ama burdaki yanlışı da düzeltmek istedim.

gonuşma lan!!11
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...