Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

tbc de ilk legendary drop

druenler

Öne çıkan mesajlar

Akıl yaşta değil baştadır :)
illidan 10000yıl hapiste adam olamamış ondan kesildi işte :p
Arthas daha geçen doğdu falan diyorsunuz da arthas dediğim arthas değilki artık Lich King direk , Lich King de çok güçlü bir orc liderinin Sargeras veya kil'jaeden'in bizzat müdahalesiyle çok güçlenmiş bir yaratıktır.
Hatta yaratıldıktan sonra o kadar güçlenmiştir ki kiljaeden'in kontrolünden çıkmıştır. Hele ki Arthasla TFT sonunda birleştikten sonra Lich King'in İllidanla karşılaştırılacak yanı kalmadı.
Özetle Lich King neee İllidan ne allaşkına, söylemedi demeyin Blizz Lich King'i WArcraft IV'e saklar hayatta kestirmez.
Sosyal ağlarda paylaş

pat diye düşmeyle alakası yokki bunun şans bu işte.bundan sora 100 kere kesseler düşmez belki.he bida kesseler yine düşebilir.şans yani.%5 hatta belki daha az bi şans var ama adamlara denk gelmiş işte.bunu 3-5 kere kesildi 1
bilmemkaç tane düştü olarak algılamayın o kadarda

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 13:38 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben diğer MMORPG leri deniyeceğimi bile sanmıyorum ama (malum iş güç WoW'a zor zaman ayırıyorum) yeni gelecek MMORPG'ler böyle kitlesel olarak insanları kendine çekemesse hep beraber level 90'ıda görürüz, Nihilum Arthas'ı keserken videosunuda izleriz gibime geliyor.

ki LOTR bunu yapamadı bence, hatta baya baya wow'un gelişmemiş hali gibi bişey olmuş, fanları oynar işte 1 senede 1 milyona çıkarsa öper başına koyar.

Dungeons & Dragons'a zaten hiç girmeyelim adamların olayı çok başka. (PvP yok, kalabalık serverlar istemiyolar, 1 serverda 1000-1500 kişi olsun ve herkez birbirini tanısın bir halk gibi hareket etsin istiyolar) toplam oyuncu hedefi 2 yıl sonra 500 bin civarı.

Age of conan - Yine olayı çok başka bir oyun daha PvE kısmı tamamen guild wars gibi yani sadece level atlamak için PvE yapıyorsunuz. Max levela gelince tamamen PvP üzerine dönüyor oyun. Söylediklerinin yarısını yaparsa Guild Wars'ı ezer geçer ama o kadar, orda kalır. PvPsi olmayan Dungeons & Dragons nasılki belli bir kesime hitap edecekse PvE'si olmayan Age of conanda sınırlı bir kesim tarafından delice oynanacak, diğer insanlar yüzüne bakmayacak.

Warhammer Online nerdeyse tek umudum olan oyun, istiyorumki çooooook başarılı olsun WoW kadar adam toplasın, esssin, gürlesin, rekabet olsunki Blizzardda biraz kıçını kaldırsın.

Çünkü hakikaten çok rolentiye aldılar. WoWdaki herşeyi tBC de süslediler 3-5 şey ekledirler o kadar, bir sonraki expansionda gene 10 level daha+ yeni setler + yeni bineklerden fazlasını bekliyor insanlar. Üstelik biliyoruzki kafalarında daha çok şey var, o kafalarındaki şeyleri bir an önce versinlerde biraz oturup yenilik düşünsünler.

Yoksa tBC ile gelen herşey daha WoW çıkmadan planlanıyordu Blizzard tarafından. Hatta ilk planlanan max levelı 40 yapıp, sonra 1 expansionla sınırı 60 yapıp moltencore-BWL-AQ falan eklemeyi düşünüyorlardı, tam o dönem yeni MMORPG'lar duyurulunca hemen planlanan şeyleri oyuna ekleyip WoW'u öyle çıkarttılar. Ve hala cepten yiyorlar. Aslında daha nice yenilik gelebilir oyuna ama rekabet lazım.

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 15:43 tarihinde, FreEmoon tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

freemoon +1
birde tamam hani illidanı düşünürsek hiç bir zaman ne ahım şahım bir savaşçı ne de aman aman bir büyücü tarih boyunca ikisi arasında expert ama master değil arthasa yenilmesi tamamen salaklık edip güçlerini doğru kullanamamasından dolayı arthas her ne kadar bir insanda da olsa savaşçı olarak yetişmiş birisi sonuçta silah kullanmasını biliyor e doğal olarak illidan mal gibi havalanınca fırsattan istafade illidanın göbeğini çizdi :D illidanın ölmesi önceden belli bişeydi sonuçta cenarius gibi bir yarı-tanrı bile elit bir grup fel orc tarafından yatırılıdıysa illidan haydi haydi ölür ki cthundan bahsetmiyorum bile(gerçi onun ölümünde bir tuhaflık var ama ...)herkesin tuhafına giden illidanın ve arhimondeun şak diyerekten anında kesilmesi oldu instanceları açıldı ve ilk hafta hepsi temizlendi ee herkes dumur bu muydu diye çünki bc illidan üstüne kurulu bir expansiondı doğal olarak tepkilerde herkes haklı ben bile dumurum amam ölümü güzel planlanmış zaten killing blowu maiev yapıştırıyor(doğal bir şey düşünürsek daha önce zorlanmadan illidanı kafeslemişti) hyjal summit ise zamanlı bir instance olmalıydı archimondela encounter oldukça aptalca çünki loru katleden bir hadise sen dövüşüyorsun %1e indiriyorsun oda gidiyor ağaca atlıyor tamamen zamanlı olmalıydı zamanı gelince archimonde liderlik ederek her bir üsse girişip üssleri almalıydı ki zaten twilight of gods da bile üssü undead alsa bile archimonde gelip liderle geyik yapıyordu ondan sonra lider ışınlanıyordu bu arada bir dinlenme süresi oluşurdu çünki undeadler yeni üs kurardı mekaniği çok karşık değil yapılamayacak birşey hiç değil ama blizzard cidden para hırsıyla iyice seviyesini düşürdü

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 16:48 tarihinde, ArchangelTanwen tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Warhammer tamamen farklı bir olay arkadaşlar. Lütfen sürekli karşılaştırma girişiminde bulunmayın.

Emin olun ki başarılı olacaktır :) Kendisine ait bir hayran kitlesi var ve tarihi Warcraft'tan eski. (ki Warcraft'ın Warhammer'dan alıntı olduğunu unutmayın)

Adamlar, Paul özellikle sanırım açıkça, "WoW ile kıyaslanmak istemiyoruz" gibilerinden birşeyler söyledi.

Warhammer RvR üzerine kurulu, PvP olmadan ilerleyemeyeceğiniz bir oyun. 3 tane PvE instance'ı olacak sadece bildiğim.

Lotro sadece piyasadan biraz pay kapmak için yapıldı ancak PvP neredeyse sıfır. Ancak farklı bir karakter ile olabiliyor (biraz garip)

AoC ümit vadeden bir oyun ama şirketi çok kötü. Anarchy Online'da çok kötü saçmaladığı zamanlar oldu ve şimdi birçok oyuncunun aklında bu soru işareti var "Acaba AoC'de de saçmalarlar mı?"

Warhammer'ın bir artısı da buradan geliyor, not olarak eklemek isterim ki, DAoC gibi hala oynanan (ve sorunsuz, yani patchday sıkıntısı bile yok) bir grup tarafından Avrupa'da oynatılacak.
Sosyal ağlarda paylaş

@Gangren

Umarım, gerçekten canı gönülden umarım ki, söylediklerini yapabilsinler.

Ama kabul etmen gerek ki "bizi WoW'la yada başka oyunlarla kıyaslamayın" çok klişe bir laf. Sonuçta Warhammer'ı aynı kitle oynıyacak, yoksa gökten zembille birileri inmiyecek ki. Sen oynıyacaksın, ben oynıyacam, efeniem sölim köşedeki bakkal amca oynıyacak. Ve biz oyunu oynarken karşılaştıracaz doğal olarak. Yok "şurası kötü olmuş bak WoW'da daha güzel", yok " oooo şurası süper olmuş blizz yapamadı bak bu bir türlü" , yok "bu bossun baron gibi aurası var ( abarttım mı biraz :D)" falan derken istesekte istemesekte karşılaştıracaz oyunları.

Ama şunuda açıkca sölim ben warhammerın PvE'sini 2-3 zindanla kısıtlamayacağını düşünüyorum. Yoksa zaten kitleleri çekemez kendine D&D yada Age of Conan gibi sadece kendi fanları oynar. WoW'da 15 milyona ulaşır ve biz daha çooook beklerizki Blizzard yenilik yapacak diye.
Sosyal ağlarda paylaş

İşte hedef kitle farkı var.

WoW, her ne kadar şimdi 10 kişi flame muhabbetine girecek olsa da, "OMG gotta see Illidan, gotta kill Arthas, lol epix" muhabbeti yapan, PvE'ci çoluk çocuk dolu.

Warhammer farklı olacak. PvP bazlı olacak bi kere. Tier ilerlemek için PvP yapman gerekecek.

Düşün mesela şimdi: STV'de gank muhabbeti var diye kaç zaman whine başlıkları oluştu (hala oluyor) Bu WaR'da zorunlu olacak.

Yani değişik bir temel üzerine kurulu.

Tabiki bunlar sadece okuyabildiklerim, gerçekte inşallah dedikleri gibi olur
Sosyal ağlarda paylaş

@gangren

Valla o "PvP bazlı" lafı beni çok korkutuyor açık söylim. Böyle giderse yer gök PvP oyunu dolacak ve 1-2 aslında çok kaliteli oyunda yetersiz ilgi yüzünden silinip gidecek.

Bir oyunun WoW'u tahtından indirmesi için PvE ve PvP yi çok iyi dengelemesi lazım. WoW bu konuda her ne kadar bizden bin tane laf yesede, baya bir yol aldı ve almayada devam ediyor.

Sonuçta kalabalık bir kitle illede world PvP diye bas bas bağırsada ( ki istedikleri PvPnin nasıl "world gank"in ötesine geçebileceğini ben bir türlü hayal edemiyorum) arena olayı nispeten guild wars'dan arak bir sistem ve orda da çok seviliyor, burda da çok tuttu.

Yani WoW aslında iyi yolda gidiyor kötü yolda değil. Bu sebeple warhammerın sadece PvP+evren-hikaye ile çok ciddi bir rakip olamayacağını düşünüyorum. Ben onlardan ciddi atılım bekliyorum.

Belki birazda el becerisi katacakları ve 1vs1 de ciddi ciddi block'larıyla, atack'larıyla, parry'siyle zara değil kabiliyete bakan yep yeni bir PvP sistemi, belki git "recipe'i bul, malzemeyi topla gel"den farkılı muhteşem bir craft sistemi, gibi bişeyler bekliyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Kil'Jaeden Level 80 olamaz ya, yapmayalım lütfen :)

said:
The Lich King was an entity created by Kil'jaeden the Deceiver from the spirit of the orcish shaman Ner'zhul.

Lich King Kil'Jaeden tarafından yaratıldı sonuçta.

@Freemoon

Zaten Warhammer'ın yapımcılarının amacı WoW'u yerinden etmek değil ki. Bunu kendileri de söylediler bildiğim kadarıyla.

WaR, emin ol ki, aradığı ilgiyi bulacaktır.

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 17:36 tarihinde, Gangren tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben demiyorum blizzard in daha onceden yaptigi bazi aciklamalardan sonra ortada donen saglam senaryolar (senin quote yaptigin wowwiki gibi).

kiljaeden lich king i yaratti da sonradan neden oldurmek istedigini biliyoruz. hatta neden frozen throne icinde oldurmeyi desek daha iyi olur. ustune arthas gibi bir champion ile tek yumruk oldu. onu da gectim zaten belki de warcraft da en cok sevilen karakter arthas dir (w3 power!). onu end game boss gordukten sonra pek wow un devam edecegini dusunmuyorum

[ Mesaj 26 Haziran 2007, Salı - 17:43 tarihinde, druenler tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...