Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Askerlik ve göz bozukluğu

Chemical

Öne çıkan mesajlar

abimin arkadaşı şaşıydı askere giderken , sınava girdiğinde çürük işaretlemişler..askerlik yaptı bi kaç ay sonra ameliyatıda beleşe getiririm diye askeri hastanede göz ameliyatıda oldu =)) ameliyattan sorna izin de vermişler bide bu üstüne yok hava değişimi falan izinler almış bitirdi askerliğini şimdi =)) toplam 2ay falan yaptı..sende hem göz ameliyatını ol hem izin al bence :D
Sosyal ağlarda paylaş

gözlük takınca görebiliyosun niye vermesinler ehliyet

gözlük camlarını baya inceltebiliyorlar, numara sınırı yükselmiştr
ama anlamıyorum sonuçta numarası düşük olsa da gözlük takmak zorunda gözük bozuk olan kişi, iyi görmek istiyorsa, aralarındaki fark ne oluyor ki

[ Mesaj 26 Mayıs 2007, Cumartesi - 14:15 tarihinde, forgiver tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ahha baya bi yalanlar donmuş ortamda
benimde gozler 7+ 2side, gozluk/lens kullanıyorum, ehliyetim de var, gozu bozuga ehliyet vermemek gibi bi sacmalık da hayatımda duymadım :D arkadasın renk korudur bonus olarak belki, o cok uzun yazı dediginizi de okumustum ben, hatırladıgım kadarıyla goz bozuklugu toplamı 14 ve uzeri olanları almıyolardı, yani mesela 6 ve 7 miyopun var, toplam 13, bide 0.75 astigmatın var ( astigmat 2 ile carpılıp ekleniyo ) yani 14.5 goz bozuklugun var, yırtıyosun
chem senin 2 gozde 7.5 sa kafadan yırtmışn, bende azcık da astigmat var ( babam saolsun ) benim de kafam rahat
Sosyal ağlarda paylaş

Gözlükle iyi güzel görüyorum. Atıcılığım da iyidir.
Ama diyelim yolladılar beni Doğuya bir yere. Çamurda yere yatırıyorlar kaldırıyorlar hop gözlük düştü çamura kayboldu kırıldı bulamadım.
Ne yapıcam? Ne önümü görüyorum ne gördüğümü anlıyorum.
Onu geçtim. Allah korusun savaş çıksa aynısı olsa kurtulmam mümkün mü?
Hadi onu da geçtim. Doğuda inceltilmiş gözlük camı nereden bulucam? %60 mı ne inceltiliyor camlar. Lüks için değil. İnceltilmeyince gözlük gözünde durmuyor ayrıca ışık kırılması kendini aşıyor her yeri mavi turuncu görüyorsun gözlüğü takma aynı şey. 3-4 numaradan sonra inceltme şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Düşük bendeki neyse ki. İki gözde 1.25 baya yüksekmiş.
Göz kapağı gergin sanırım, alerjik bünye, yurt dışından geldiğini ben de duydum, adam gibi lens uzmanı birine gitmeyi planlıyorum işte. En son taktığımda ışıklar falan patlıyordu. Hala lens diyince gözlerim sulanır acayip.
Sosyal ağlarda paylaş

bende uzun sure cok rahat takmıştım, senelik lens, sora gozlerim acımaya baslamıstı, böle goze bişi kaçmış da cıkmıyo gibi, soradan anlasıldı ki goz kapagım meme yapmış, puturcukler cıkmıs fln, onlar batıyodu lens takınca, simdi gunluk lenslerim var, okazyonlara takıyorum sdece, okula fln takmıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...