Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Garantili yada garantisiz telefon?

LathspeLL

Öne çıkan mesajlar

Kısaca şöyle açıklayayım:
Nokia 3650 almaya karar verdim, küçük bir fiyat araştırması yaptım. Kadiköy'deki ve Şaşkınbakkal'daki Nokia bayileri 600 milyon fiyat verdiler, KVK 550 milyon dedi, diğer 3-4 dükkan 600-650 milyon fiyat verdi, bir bilgisayarcıda ithal (kaçak) olarak 450 milyon dedi.

Sizce kaçak almaya değer mi? Bir sorun çıkma ihtimali var mıdır? Hangi seçeneği seçmeliyim?

Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

kişisel tercihin ama ben garantili almayı her zaman tercih ederim.sonucta ileride bir gun bir şekilde bozulursa muracaat edebilecegin bir yer olur.

illa garantisiz alacagım diyorsan yan sanayi olayına dikkat et.-mesela nokia 7210 normalde finlandiya'da üretiliyor ama bunun çin malı olanlar falan da var-.dogal olarak guvenilirligi daha da az oluyor yan sanayi mallarının.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de garantili almayı tercih ederim çok büyük fiyat farkı olmadıkça.

bu arada karışmak gibi olmasın ama ericsson t610 almayı düşündün mü? ya da 100 milyon daha verip 7650 almayı? 3650 hangar gibi telefon da o bakından şeettim. hani hoş güzel de.. atladım gerçi kusura bakma eheh.[hline]Pretty women make us buy beer,
Ugly women make us drink beer.
[Al Bundy]
Sosyal ağlarda paylaş

Bencede garantili al
Zamanında 505 milyon TL verip aldığım 6510'um 1 ay sonra çalınmıştı. Daha sonra bulundu ancak savcılıkta savcı faturayıda ekle bu zarfa demişti.
Sanırım bi geçerliliğği wardır. Ben alırken 6510 lar 450m flndı doğubankta kaçak. Ben hemen doğubank'ın karşısındaki ARIA mağzasından almıştrım 505 e çokfazla fark yoktu 50 milyon için riske girmeye değmezdi.
Belkide 50 milyon karşılığı telefonum bulundu bilemiyorum...

Bu arada 3650 nin kullanımı ibraz daha zor tuşları itibariyle ancak memory si arttırılabildiği için 7650 ye basar.

Ancak tavsiyem Ericsson p800 Bir bilgisayardan beklediklerinin bir çoğunu gerçekleştirebiliyor. Tavsiye ederim kaçakları 1 milyar dan ucuz sanırım 1 milyara almıştı ark.
Arıza yaptı ancak kaçak olmasına rağmen 15gün garanti verdi telefoncu arızasını hallettiler..[hline] V ò d à n
Sosyal ağlarda paylaş

yaw ben de KVK ya sordum yarın ben de 3650 alıcam bana 720 gıbı absurt bır fıyat verdı KVK ve 670 lere ınıcek dedıler ben ıse 620 ye buldum ve yarın alıcam bu KVK nın ısını anlamadım web sıtelerındede fıyatları 700 cıvarı sen nasıl 500 e buldun ???????[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild UO Lead HC
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

Kadiköy KVK'da 550 milyon 3650

3650'yi T610'a tercih etmemin nedeni Symbian işletim sistemi.
Bu işletim sistemi sayesinde bir sürü şey yüklenebiliyor telefona, ICQ'dan TV kumandasına, Divx videolardan 3D oyunlara kadar geniş bir yelpazeniz var.
Telefonun kendi görüntüsü ve arayüzü hoş gözükmeyebilir ama yapabildikleri ile T610'u katlıyor.

T610'un ise dizaynı, ekran rengi ve arayüzü güzel ama gerisi yine bildiğimiz telefon :)
Sosyal ağlarda paylaş

3650 de ıcqmu acılıor bende nokıa 7650 var aynısı 3650 nın kamerası var 9-20 sn arasında kamera cekıor fotoraf cekıor ses kaydedıcısı var 2 java oyunu super tel melodileri ne kadarda irenc olsa bluetooth var infrared var neler neler var heauha kuzen yuruttu benden teli 1 haftalık yarın alıcam =)
Sosyal ağlarda paylaş

Symbian işletim sistemi güzel hoş da üzerine yüklediğin her şey bok gibi pahalı. Çoğu da garip grup firmalardan olduğundan ne kadar güvenilir bilemiyorum. Bu tip telefonlar bir süre sonra hayatında önemli bir parça oluyor. Kaybolması çalınması durumunda yada silinmesi durumunda gerçekten hayat bağın kopuyor diyebilirim. O yüzden fazla bir şey yüklemekten sakın bence.
Garanti olayına gelince sakın bu tarz bir telefonu garantisiz alma. Dandik 3410' un bile ekran arızası en az 50-80 milyon civarına tamir ediliyor. Nokialar ise son dönemlerde çok fazla bu problemleri çıkartıyor. Bir de telefonun renkli ekran olduğunda kaç liraya tamir edilir sen düşün. Garanti kapsamında bunu bedava yaptırabilirsin. Bence yüz milyon için bu riske girme. Ayrıca üst model telefonlar tamirat için istanbul genel merkeze gonderiliyor. KVK teknik servisleri kendileri yapamıyorlar. Yani o telefonlardan herkes anlamıyor açıkcası. Normal tamirat yerlere ise hayatta güvenme. Ben 6 ay önce bir tamircinin kız arkadaşımın 3210' unun boardunu değiştirdiğini farketmiştim. Kıytırık bir yere goturursen kesin çalarlar parçalarını.
Öbür taraftan artık çalıntı telefonlar bulunabiliyor. Çalınan telefonun sana ait olduğunu fatura ile kanıtlarsan o telefon kullanıldığında kimin sim kartıyla kullanıldığı tespit edilebiliyor. Bunu Türkiyede yaptıklarını bilmiyordum fakat geçenlerde bir arkadaşım başkasının telefonuna kartını takmış. Bir kaç saat kendi kartıyla telefonu kullanmış. Bir hafta sonra iş yerine polis geldi. Çalıntı telefon kullanmışsınız diye. Bunu artık kullanmaya başladılar. Tabii bulunacağının garantisi yok ama yine de bulunma ihtimali çok arttı. O yüzden faturaya ihtiyacın var. Öbür taraftan telefonunu sigorta ettirmek istesen gene de faturaya ihtiyacın olcak. Yüz milyon için değmez bu risklere girmeye.
Sosyal ağlarda paylaş

3650'ye programları yüklemek isterseniz illede fiyatını ödemek zorunda değilsiniz ;). Gerekli araştırmayla crack'li versiyonları bulunuyor. Çok hoş programlar mevcut, mesela normalde 3650'de maximum 15 sn video çekebiliyorsunuz ama bir programla bunu sınırsız yapabiliyorsunuz. Matrix Reloaded'ın full versiyonunu telefonda izleyebiliyorsunuz falan :). Dün bakınırken sivri sinek kovucu program buldum :)). Yani çok uçuk şeyler var.

Benim 450 milyon fiyat aldığım telefon çalıntı değil, ithal yani yurt dışından kaçak olarak getirilmiş. Yani polisin kapıma dayanıcağını düşünmüyorum :). Ama gerçekten 100-150 milyon daha verip garantili almak daha mantıklı diye düşünmüyorum değil ama şuan kaçağını alacak kadar param var ve almak için sabırsızlanıyorum :).
Sosyal ağlarda paylaş

VBen polis kapına dayanır demedim zaten. Sadece eğer telefonun çalınırsa en azından bu telefonun senin olduğunu ispat edersin ve yeni uygulama ile telefonunu bulma şansın olur. O anlamda o örneği verdim. Valla bugune kadar o garantiler benim ve bir çok arkadaşımın çok işine yaradı. Be garantisiz telefon hayatta almam şahsen. Ver 450 milyonu üstünü de taksit yap kredi kartıyla olsun bitsin. Hemen alırsın. İstersen tek slip çekerler aynen ödersin bir ay sonra. Ya da 3' e böldür ayda 37 milyon civarında bir şey ödersin. Ya da git konuş telefoncu ile sana muhakkak bir kolaylık sağlarlar. Alıcam bugun alırım ama 450 milyonum var kolaylık sağlayın de fyat bile düşebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende diyorumki 3650 sahibi olarak yani

biraz bekle hem paranida biriktir siemens sx1 al

3650 de mp3 dinleyince sesi niye daha iyi degil diyorsun

onu ve bircok seyi ekliyor
sx1

said:
LathspeLL, 01 October 2003 10:43 tarihinde demiş ki:
3650'ye programları yüklemek isterseniz illede fiyatını ödemek zorunda değilsiniz ;). Gerekli araştırmayla crack'li versiyonları bulunuyor. Çok hoş programlar mevcut, mesela normalde 3650'de maximum 15 sn video çekebiliyorsunuz ama bir programla bunu sınırsız yapabiliyorsunuz. Matrix Reloaded'ın full versiyonunu telefonda izleyebiliyorsunuz falan :). Dün bakınırken sivri sinek kovucu program buldum :)). Yani çok uçuk şeyler var.

Benim 450 milyon fiyat aldığım telefon çalıntı değil, ithal yani yurt dışından kaçak olarak getirilmiş. Yani polisin kapıma dayanıcağını düşünmüyorum :). Ama gerçekten 100-150 milyon daha verip garantili almak daha mantıklı diye düşünmüyorum değil ama şuan kaçağını alacak kadar param var ve almak için sabırsızlanıyorum :).
Sosyal ağlarda paylaş

Ayrıca Real player yüklenebiliyor ve uzaktan kumanda olarak kullanılabiliyor eskiden öyle saatler vardı :)) 7650 ya tabi bunlar ama 3650 ye de yüklenir herhald[hline]Askinos, 06 July 2003 20:19 tarihinde demiş ki:
Kendini deleni Allah'ta deler gibi bir atasözü çıkarabiliriz burdan
Sosyal ağlarda paylaş

yaw bende bluetooth veya infared yok bılgısyarda aldım 3650 yı ama e postamı okuyamıyorum zaman aşımı verıyor her seferınde usutucem yaw kafayı bılen bırı varsa yardımcı olabılırmı[hline]Just as somethings can be right and useless at the same time Cant something be wrong and... Priceless?
--------------------------------------
Armaden Dewild UO Lead HC
www.Frp-tr.net yi ziyaret ettinizmi? Etmediyseniz kılıcım pesinizde olucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...