Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Başarılı Yönetim ? Başarısız Yönetim ?

Trasty

Öne çıkan mesajlar

Amacin olup ulasamiyorsan basarisiz olmus oluyorsun iste. Her sene amac 2 kupa ve Avrupa'da yari final+, ama her sene ya 1 geliyor ya 0, Avrupa'da da en fazla gruba giriyoruz.

Aziz ciksa senin dedigini dese, "kardesim biz Super Lig sampiyonlugunu hedefliyoruz, onun ustune ne yapsak kardir" tamam derim senin dedigine de, ne adamin bu kadar kucuk bir hedefi var ne de kadromuz bu kadar dandik. para desen o da var, taraftar da iyi, ee? Demek ki yonetimde bi hatalar var ki 8-10 senedir belirledikleri hedeflerin %30'u anca gerceklesiyor.

Bizim tartistigimiz sey Aziz'in basarisi yani, "FB mi daha basarili BJK mi" degil.
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman doru canımda başkanla takımı kıyaslamanın mantığı nedir.takım başarılı olunca başkan sayesinde olmayabiliyo başkan iyi olunca takım başarılı olmayabiliyo.adam beşiktaş çeyrek final oynadı diyo başkan sayesindemi oynadı

[ Mesaj 21 Mayıs 2007, Pazartesi - 20:03 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Lotorat (baban sana öyle diyormuş bende diyim) güzel kardeşim.Mesajdaki mantığı tartmakta güçlük mü çekiyorsun? Edepsiz Pru kalkmış böyle bir muhabbetin arasına limon sıkmış.Bende diyorum ki sidik yarışı yapılıcaksa sabaha gider bu.Herkesin birbirinden üstün olduğu dönemler var.Şimdi sen kalkıp 17 yaşında maçlara yeni yeni gitmeye başlayan bir taraftar gibi konuşuyorsun."Ezer arkadaş ezer!" ee Ezdi gördük işte rakamlarda. 25 sene kupada yenemedin 6 senedir kadıköyde.Ama 10 sene sonra ibre döner Fener öne geçer.
Genelde üstün taraf Beşiktaş çok gol atan yine beşiktaş.
Şampiyon bu sene fener oldu helal olsun hoş olsun geçen sene gs seneye belkide beşiktaş.Yani bık bık konuşmanın bi mantığı yok.Her takım kötü dönem yaşıyor hersene bir takım şampiyon oluyor.
Fener gsya karşı neyse Beşiktaşta fenere karşı o Gs da Beşiktaşa karşı o.Bu bir denge ötesi yok bunun.Yüzyıllarca bu yarış daha gider.
Ama sen çıkıpta Fener en büyük asar keser ezeğimizsiniz diye konuşursan bende sinirlenir aynı uslupta cevap veririm.
Sonra çıkar 2 kişi daha söylenir.Araya bi 10 kişi daha katılır gider bu böyler.
Birbirimizi yıpratmanın bi mantığı yok.

[ Mesaj 21 Mayıs 2007, Pazartesi - 20:04 tarihinde, bLackcha0s tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Benim görüş açımdan Aziz Yıldırım ve yönetimi başarılıdır.

Sebeblerim:
1) Fenerbahçe'yi "bu sene şampiyonluğa oynayabilirmiyiz ki acaba?" düşüncesinden, "bir terslik olmazsa kesin şampiyonuz" düşüncesine yükseltti.

2) Saraçoğlu'nu izbe bir staddan Türkiye'nin en modern ve güzel stadı haline getirdi.

3) Taraftarlara Fenerium gibi para harcamalarını sağlayacak bir mağazalar zinciri kurarak hem taraftarları ürün almalarına yöneltti hemde lisanssız ürüne karşı savaş açarak diğer takımlarada ciddi örnek teşkil etti.

4) Futbol takımı belki avrupa da başarıdan başarıya koşmuyor ama kurulan kadro ve mantalite eskisi gibi günlük değil ileriye dönük bir hale geldi.

5) Basketbol, Bayan basketbol, Voleybol ve Bayan voleybol gibi amatör branşlarda ilk ikiye oynayacak takımlar yarattı ve bunların kendi kaynaklarını yaratmasını sağladı.

6) Yönetim kuruluna koç, şahenk, çeçen gibi ailelerin varislerini alarak onları ileride başkan olabilecek gibi yetiştirdi.

7) Havuz geliri için mantıklı bir öneriyi kabul ettirdi ve şu anda başarılı olan daha fazla para kazanır sistemiyle hem kendi gelirini hemde anadolu takımlarının gelirini arttırdı.

8) Tavrını hep kesin bir biçimde koydu,taraftar gruplarına bedava bilet vermeyi kesti. GS ve BJK beraber takılırken yalnız kalmayı tercih edip Fenerbahçe'lileri birleştirdi. FB'nin baş belası grupları yok ederek daha kalabalık ama daha işe yarar bir kongre profili oluşturdu.

9) Tesisleşmeye büyük önem verdi. Tapusu olmayan kulüp için restorantlar sosyal tesisler kurarak yine FB'lilerin buralarda para harcamasını sağladı.

10) Her sene 10 adam alalım piyasayı sallayalım gibi bir transfer mantığı yerine, az ama öz adam alalım transfer politikası güddü ve sonuçlarını da aldı.

11) Fenerbahçe'ye yıllardır "futbolcu öğütme makinası" denmesine bir son verdi. Son 5 senedir alınan gençlerden maksimum verimle yararlanıldı. Böylece Selçuk, Deniz, Kemal, Volkan, Serdar, Can, Tuncay, Önder, Uğur ve Semih gibi yıldız veya yıldız adayları kazandırıldı.

12) Daum gibi medyanın yerden yere vurduğu bir hocayla 3 yıl çalışarak artık eskisi kadar sık TD değişimine son verdi.

13) FBTV'yi kurdu ve diğer takım kanallarından farklı olarak kendi yönetti. Şimdi öyle veya böyle tüm fenerbahçelilerin ilk 10 kanalından biri haline geldi ve büyümeye devam ediyor.

14) Her şeyden en önemlisi Fenerbahçe Spor Kulübünü kurumsallaştırdı ve başına öküzü geçirsen yönetebilinecek bir kıvama getirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

smoke güzel yazmış,
bi de hiç bişiyi bilmeyip sadece bok atanlar için:
aziz yıldırım stadı okacha ve balicden gelen 40milyon dolar ile yapmaya başlamıştır, fenerium, stad ve tesislerden gelen paralar sayesinde kulüp bu haldedir. verdiği paralarda nakit felan lazım olduğu zamanlardır, bunları da zaten açıkladı. santra programında da canlı canlı söledi kulübün aziz yıldırıma hiç bir borcu yoktur die. yıldırım demirörenle karşılaştırmayın onun gibi sözleşmeleri felan yok.
saadettin saran da yıldırım demirörenden daha beter bi insandır, fener camiası içinde olmayıp hatta saadettin saranı sadece tvde görmüş insanlar lütfen saçma saçma yorumlar yapmayın, yok 10 kat daha iyi durumda olurmuş felan.

smokeun dediği gibi, şu an kadrolar kurulmadan bile gelecek senenin en büyük şampionluk favorisi kim dediğinde herkesin cevabi fenerbahçe bile olması yetior.

2gün sonra askerim ühühü hakkınızı helal edin ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Blackchaos bence Aziz Yıldırım gidince fenerin halini çok merak edeceğinize bjk taraftarları olarak Demirörenden sonra Beşiktaşın halini merak etmelisiniz.

Aziz Yıldırım, arkadaşların da dediği gibi verdiği paraları geri istemeyeceğini daha önce açıkladı. Ayrıca sıkışık durumlarda destek oldu onun dışında klüp zaten kendisini fazlasıyla döndürebiliyor. Ancak beşiktaşta durum daha farklı. Son 2 3 yıldır yapılan transferlerin büyük çoğunluğu demirören'in cebinden yapılmakta. Başarısız transfer politikasını da tekrar gündeme getirmeye gerek yok zaten yönetimin de başarısız olduğunu belirtmişsiniz.

----

Diğer takımların Fenerbahçe gibi başarılı yatırımlar yapıp kendi klüplerinin seviyesini yükseltmektense Fenerbahçeyi aşağıya çekmeye çalışarak durumu eşitlemeye çalıştıklarına yürekten inanıyorum.

Sadettin Saran olsaydıı televolelere de çıkıyo yakışıklı adam hem hülya ile de yüzük takmışlar aile hayatı da düzgün falan gibi görüyor heralde bazı arkadaşlar. Sadettin Saran gerçekten Fenerbahçeye yakışacak bi yönetici olamamıştır. İleri de de ben Sadettin Saran'ı Fenerbahçe başkanı olarak görmek istemem açıkçası. Ali Koç, Ferit Şahenk gibi çok daha vizyon sahibi kişiler gelmelidir bundan sonra.

Bir de, Canaydın'ın ben çok başarısız olduğuna inanmıyorum. Bi enkaz devraldı ve 5 yıl boyunca yönetirken başka aday bile çıkmadı. Önceki sezonu 12 milyon dolar para ile geçirdi bu takım. İşler yavaş yavaş düzelmeye başlayınca çatlak seslerde artmaya başladı. Bu yıl geçtiğimiz seneler kadar parasızlık çekilmedi. Her ne kadar mecidiyeköydeki stad aslında daha değerli olsa da TOKİ ile bir anlaşma yapıldı ve stad için düğmeye basıldı. Bunu önceki stad projeleriyle karıştırmak doğru olmaz çünkü devlet kurumu var artık arada ve bu stad mutlaka yapılacaktır.

Ben şu son olayların Adnan Polat tarafından yönetimi ele geçirmek amaçlı yaptırıldığına inanıyorum. Hatırlarsınız Serdar Bilgili de benzer şekillerde protestolar ile camiadan dışlandı. Şimdi bir benzeri Canaydın için yapılıyor.

Tüm bunlar benim zihnimde galatasaray için işlerin düzelmeye başladığını en azından eskisi kadar kötü olmadığına işaret ediyor. Kötü günde talip yoktur. Eğer talipler çoğaldıysa iyi giden bişeyler vardır. Bence..

[ Mesaj 22 Mayıs 2007, Salı - 02:04 tarihinde, Vodan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Blackchaos bence Aziz Yıldırım gidince fenerin halini çok merak edeceğinize bjk taraftarları olarak Demirörenden sonra Beşiktaşın halini merak etmelisiniz.

Aziz Yıldırım, arkadaşların da dediği gibi verdiği paraları geri istemeyeceğini daha önce açıkladı. Ayrıca sıkışık durumlarda destek oldu onun dışında klüp zaten kendisini fazlasıyla döndürebiliyor. Ancak beşiktaşta durum daha farklı. Son 2 3 yıldır yapılan transferlerin büyük çoğunluğu demirören'in cebinden yapılmakta.

zaten fenerbahçenin borçları yazılırken genelde aziz yıldırımın verdiği paralar hesaba katılmaz, beşiktaşın borçları yazılırken ise demirörenin verdiği paralar yazılır.

aziz yıldırım geri alır ya da olmaz beni ilgilendiren birşey değil. ancak bütün beşiktaşlılar biliyor demiören parasını son kurusuna kadar alacak o yüzden de borcumuza demirörenin verdiği paralar dahildir.

ha ayrıca şunu da belirteyim: demirörenden sonra ki beşiktaşı merak etmiyoruz, iple çekiyoruz. zira gerekirse tamamen alt yapıya yönelelim, gerekirse transfer yapmayalım gerekirse başarısız olalım. ama önce temiz beşiktaş olsun. süleyman seba dönemindeki beşiktaş gelsin. benim temennim budur. demirören de, parası da ilgimi çekmiyor

[ Mesaj 22 Mayıs 2007, Salı - 10:16 tarihinde, cemad tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Szasstam
üye § 22 Mayıs 2007, Salı - 09:40

@Vodan

Sen hangi ülkede yaşıyorsun ? GS hakkında yorumlar konusunda bu sorum ?
Başka aday mı çıkmadı ? , en azından insan yazmadan bir siteye girer bilmiyorsa GS kongreleri diye aratır bir inceler :=)

Canaydın gibi bir yalancıyıda savunmak ne ala memleket lool

1 kere cansun çıktı benim hatırladığım. Geçen seçimde tek başına girdi seçime. Babamın oğlu değildir savunacakta değilim ama çok fena gaza getiriliyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.ntvmsnbc.com/news/365845.asp
-----------
Özgeçmişlerinide okuyabilirsin :=)

Aday bulunmayan Seçim :),Ciddi aday Yiğit Şardan
--------------------------------------------------------------------
İSTANBUL - İşte, Özhan Canaydın, Turgay Kıran, Yiğit Şardan, Yılmaz Toköz ve Alp Yalman’ın katılacağı seçimler öncesi Galatasaray Başkan adaylarının kısa özgeçmişleri...
---------------------------------------------------------------------

Kimse ona enkaz devralmıcaksın demedi ? ,
Söz vermek ayrı bişidir. Sen ben 10 senede 7 şampiyonluk 3 Yıldız , Stad , kredi Avrupa Şampiyonluğu diye seçilirsen
Bunları söz verirsen ,taraftar isyan eder.

Benim isyanım şerefiz yalancılaradır. Yapamıcaksan seçilmek için çıkıp orda yalan söylemek kelime bulamıyorum açıklamak için. Adam vur gözümde yerin daha yüksekde kalır.

GS büyük kluptür 5 sene yok tranfer alt yapı deseler bu taraftar gene sesini çıkarmazdı. Ama sen gidip öküz gibi geretsin sözleşmesini sırf taraftar istemiyor diye uzatıp şekil-a 1.3 milyon euro klubü zarara sokarsan. Sahip som denen adamın peşine takılır adama milyon euro kaptırırsan.

Ya şaka gibi bir adam Canaydın
İnamoto + Carruscaya verdiği para+ geretse kaptırdığı extra tazminat+riberyden kaçanlar = 3 sene rivaldo + ??

para yokmuş külah anlat meselesi :=) , bu yukarda yazanlar para ile ilgili değildir. Yöneticilik yeteneği olmadığını gösterir. Beceriksiz olduğunu gösterir. Para var ama onu yöneticek beyin yok.

[ Mesaj 22 Mayıs 2007, Salı - 10:44 tarihinde, Szasstam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ciddi ciddi tek başına seçime girdi diye hatırlıyorum ben. Peki yanılmışım kabul edeyim :)

Bilmediğimden soruyorum, geldiği döneme nazaran borç nekadar şu an? Gerçi galiba Fatih Terim ile 32 yanlış transfer yapıp borcun büyümesine sebep olan da mı Canaydındı?
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle bak sırf bu sene yaptığı yanlış tranferlerden kaybımızıda yazmışım

Carrusca+İnamato + Salaklığın önde gideni medyaya inat kovacağı geretse 1.3 milyon dolar ödicek sözleşme uzattı.
100bin dolar yüzünden riberyi kaçırdı.
Parasını ödemedi Felipeyi kaçırdı.

Bunları fatih terim mi yaptı ?
Yediği adamlar listesi koltuk sevdası için

Fatih Terim
Hagi
Ergün Gürsoy
Bülent Korkmaz
Adnan Polat

Hepsi GS efsanesi hepsini bitirdi. Harcadı.

Ali Sami Yen (Kaybetti veriyor yok ediyor)
Galatasaray Adası (Su adasımı ne oldu adı)
Galatasaray Basket takımı (GS cafe crown oldu adı i kızlar bilmem kaç senelik aralıksız şampiyonluklar sonrası küme düştü)
Galatasaray tüm dallar yazıcam hepsini uzun yazamam şimdi üşendim.

Bu arada Gsnin borcunu katladı kendileri ,
Diyorum ya acı reçete de Paf takım de 5 sene transfer yok de borcu ödicem de... Borcu ÖDE...

Tranfer yapıcam Avrupa şampiyonu yapıcam diyip , üstelik bir sürtü extra borç yapıp sonrada ben başarılıyım dersen
Hadi Lan ordan yalancı derler adama

[ Mesaj 22 Mayıs 2007, Salı - 20:46 tarihinde, Szasstam tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...