Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkçe SWGEMU server

dryaman

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar emu server kurmak için bir kaç arkadaşım ile birlikte altyapı faaliyetlerine başladık.Amacımız precu star wars evrenini tekrar sevenleri ile buluşturmak. NGE sonrasında oyunu bıraktım ama denediğim hiç bir oyun bana zevk vermedi.Benim gibi düşünüyorsanız türkçe SWGEMU server'ina desteğinizi bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Harika !
Bende sonsuz destek.. Elimde ne geliyorsa destek vermek isterim.. İng cok iyi değil ama araştırma işi olsun onu da yaparım. Bildiğim kadarıyla iorfa da "emu" kelimesi ilk telefuz edildiğinde msn den kendi serverimizi kuralım diyordu. hatta kendi kuracaktı. Reave de buna taraftardı.... Neden olmasın. Daha önce dediğim gib fransızlar bile kendi serverini açıyorlar da biz de neden açmıyalım. Türkler çok vardiye biliyorum. Hatta avrupada bile olanlar. var. www.swgemu.com sitesinde neden bizimde serverimizin adı olmasın. exile ve neweclipse gibi serverlerin yanında. Anladığım kadaroyla reşit bu iş gönül vermiş. Hepimiz de basbas oyunun. b.k. çıktı diyor da "pre-cu !.. pre-cu !" diyen de biziz. Tanıdığınız herkese söyleyin derim. Bu iş şu veya bu şekilde olacak...
Ben msn den tüm tanıdıklarıma bildireceğim... Şu an eclipsenin ilk guardian jedisi ile birebir görüşmekteyim. Aynı ilçede oturuyoruz. O bile bu işe sevinir. Harun Reşit e de bilgi vereceğim. Mumi nin nerde oturduğunu bilmiyorum. O da benim gibi Kocaeli de oturuyor.
Buraya devamlı yazı yazıp aktif olarak kalmasını sağlayalım. Reşit le görüştüm ve bu işe kafayı takmış Kendince parada harcayacak.. Elimden geldiğince bende onu donate ederim :)
(server sith lerin elinde olacak ama neysee.... :))
bağlantıyı koparmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel bir fikir
ama kitleyi bölmek gibi olmayacak mı bu ?
400 tane türk oyuncu bile olsa , kocaman evrende yapayalnız hissetmeyecekmiyiz ?

swg nin olayı çölde kamp yaparken rastgele geçen birisinin oturup muhabbete başlaması değilmidir , karşılaşmalarımız NGE formatında çok nadir olacak ...
Sosyal ağlarda paylaş

walla ne diim fikir iyi guzel hos da bnce gereksiz ve dusunuldugu gibi yurumez.

oncelikle arkansis in soyledigi dogru, yine az kisi olcaz 1k sınırını gecemeyiz asla diye dusunmekteym.

hem diyelm gectik, eski swgcilerin veya adam gibi mmorpg oynayanların sayısı golgede kalcak. 1000 turkun bedava swg oynadıgı bi server fikri bna korkunc gelio, knight online a donsun istemem swg.

bnce en iisi, hep beraber artık 50 kisi myz 100 kisi miyiz neysek, yabancı bi server a beraber gidelm

bu arada ilk guardian jedi kim??

[ Mesaj 15 Mayıs 2007, Salı - 21:15 tarihinde, nuwanda tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

abi madem böyle hayvani bi yazılım projesinin altından kalkabiliceğinize inanıyosunuz, yeni server açmak yerine şu anda çalışmaları devam eden en ciddi emu serverlarından birine coder olarak girsenize

zaten bölünmüş olan kitleyi daha da bölmeye çalışmak hiç gerekli değil. "herkes nerde" başlığında görmediniz mi, hepimiz kalabalık server arama telaşındayız :/
Sosyal ağlarda paylaş

Diğer emu siteleri de bedava değilmi?
Tüm Emu olayı için diyorsunuz o zaman?
Sonuçta hepsi bedava...

Soe yüzünden herkesi kötümser olmuş gördüm yahuu !
--
ilk guardianın oyundaki adı. Yanlış hatırlamıyorsam. ya Halvet yada Üstad olacaktı.

[ Mesaj 17 Mayıs 2007, Perşembe - 09:45 tarihinde, maxrep tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
bana şu anda bile çoğu emu serverının boş kalacağını düşünerek türkçe emu serverı açmak mantıksız geliyor

oyunda değişik milletlerden insanlarla tanışıp diyaloga girmek zevk veriyordu
sadece türklerin olduğu bir server zaten boş olacak , birde oyunun bu zevkinden mahrum kalacağız

emu nun bitip bitmeyeceği bile şaibeli iken....
Sosyal ağlarda paylaş

bazı gezegenleri kapatabiliriz.2-3 önemli ve kasmalık gezegen olsun,player arttıkça duruma göre arttırılır.

Ayrıca Knight online tayfalarından korkmamıza gerek yok.Onların anlayamayacağı kadar karmaşık ve ulaşamayacakları kadar zor bulunur bir oyun SWG.Uğraşmazlar bile girmeye.

Açalım,sadece Türk değil ki ? İngilizce vs. site yapar,reklam yayarız topluca.Yabancılardan da çekeriz servera.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
herseyden önce...
-bu oyun benim ögrencilik hayatımı yedi..ÖSS bu oyun sayesinde yalan oldu..
-oyunda tanistigim arkadaslarim gercekte olan arkadaslarimdan daha yakın oldular..
-sadece türk degil türkiye disindaki adamlarla telefon trafiginden telefon parasi bir tarafimda patladi...
-bu arkadaslarimdan 3 tanesi türkiyede adam misafirim oldu bende 2 tanesinin ilgilterede digerininde fransada adamin misafiri oldum...
-ingilizcem ilerledi arkadas daha önemlisi dost edindim...(örn : shewky öledir böledir (anladınız siz onu :P ) ama adam gibi adamdır :D baska örnek : famiv ==> kardes dedigim adamdir dertlerimi bilir dertlerini bilirim )( digerleri üstüne alınmasın ama bu adamlarla ciddi yakınım o yuzden direk bunlari yazdim..örnek vermek gerekirse paticik ismiyle nuwandacıgımız drunk rabid boy resimleri hala seksi seksi durur bende yani :D not:resimde yüzü bile görünmüyo sadece elindeki içki ön planda :P )
-bu oyun sayesinde ilk okul arkadasimi bile buldum :D (leate)
-oyunda tanistigim bir kızla neredeyse nisanlanicaktık ailesi bile biliyodu beni anasıyla telefonda fln konusuyoduk o derece..( ha sonra ayrıldık o ayri konu sebeb sormayin yarımı deşmeyin :P )
-ve daha sayısız iyi ve kötü sey oldu...
SONUÇ : bildigim bir cok kisinin hayatında ciddi bir yere sahipti bu oyun cünkü sadece PVP veya PVE olayi diil sosyal yönü agır olan bir oyundu bu oyun ve bir cok kisiyi etkiledi..simdi sorarım size paticik swg ailesi ( löl ) sizce ne kdr zor olursa olsun denemeye deymezmi?
*şahsi fikrim : sapına kadar değer...

ben bu topicten öncede emu isini baya arstirdim o kdr zor diil...üstüne eğilirsen hem eylenceli hemde zevkli bir iş...o kdr insanın emegine saygı duyup mutlu olacagını düsününce dahada bir keyifli iş...bu ise yogunlaşirsam sponsor bile hazir diyebilrim...hatta ISO ( avrupa standartları belgesi ) alınabilecegini ve bunu bedavaya alabilicegimi ögrendim ( adamların web sitesini full beles yapinca + türkiyede denetci olunca yardim ediyolar :D ayrica ) ayrica avukatla gidip konustum bunu açmanın hic bir sakıncası olmadıgını ögrendim...degisik degisik makinalarda server acmayi denedim ve en yüksek performans makinasini belirledim ve tam rakam 4158 kisiyi kaldırabilicek makinayi buldum ( baglanti 5-15 terabyte o ayri :D ) sonuc olarak bu ise ciddi kafa yorucak adamlarla bu ise giricem...ben burdan bütün patiyi cagirsam..( pati swg 50 kisi desen..ben 50 kisi cagirdim 50 kisiden her 1i 1 kisi cagirsa 100 o 100 1 kisi cagirsa 200 derken bu rakam ilerler... ) bir sürü kisi toplamis olurum...ve bu is büyür...haa büyüdükce emek ister..ama emeklerimize deymezmi? bence değer.. pre-cu zevkini veren tamamıyla veren başka oyun varsa bilemem ama ben hala öle bir oyun bulamadım ve diger bütün oyunları bıraktım..emu üzerine calisip emu bekliyorum.. destek vericek arkadaslari bekliyorum...( programmisn SQL database olaylarına ben girmek isterim ama süper bilgim var diyemem ama bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıp destek olucak varsa bekliyorum )

....o kdr uzun lafın kısası herşeye değer bence...ugrasıcak emek vericek adam bekliyorum sadece...

iletisim :P :
[email protected] => disardayken bazende evdeyken burdayim
[email protected] => evdeyken burdayim
0535 944 01 82 => her zmn burdayim(00.00'dan sonra güzin abla hizmeti vardır)

önemli not : öss ve ögrenciligim yalan oldu...ama önüme başka kapılar acıldı...ingilterede egitim gibi..bunuda swgden arkadaşım ayarldı...değer dememin sebelerinden biride bu msl...

sevgiler saygılar :)

Ailesiniz Elder Dancer Style Jediyi Anron :)
Sosyal ağlarda paylaş

herseyden önce...
-bu oyun benim ögrencilik hayatımı yedi..ÖSS bu oyun sayesinde yalan oldu..
-oyunda tanistigim arkadaslarim gercekte olan arkadaslarimdan daha yakın oldular..
-sadece türk degil türkiye disindaki adamlarla telefon trafiginden telefon parasi bir tarafimda patladi...
-bu arkadaslarimdan 3 tanesi türkiyede adam misafirim oldu bende 2 tanesinin ilgilterede digerininde fransada adamin misafiri oldum...
-ingilizcem ilerledi arkadas daha önemlisi dost edindim...(örn : shewky öledir böledir (anladınız siz onu :P ) ama adam gibi adamdır :D baska örnek : famiv ==> kardes dedigim adamdir dertlerimi bilir dertlerini bilirim )( digerleri üstüne alınmasın ama bu adamlarla ciddi yakınım o yuzden direk bunlari yazdim..örnek vermek gerekirse paticik ismiyle nuwandacıgımız drunk rabid boy resimleri hala seksi seksi durur bende yani :D not:resimde yüzü bile görünmüyo sadece elindeki içki ön planda :P )
-bu oyun sayesinde ilk okul arkadasimi bile buldum :D (leate)
-oyunda tanistigim bir kızla neredeyse nisanlanicaktık ailesi bile biliyodu beni anasıyla telefonda fln konusuyoduk o derece..( ha sonra ayrıldık o ayri konu sebeb sormayin yarımı deşmeyin :P )
-ve daha sayısız iyi ve kötü sey oldu...
SONUÇ : bildigim bir cok kisinin hayatında ciddi bir yere sahipti bu oyun cünkü sadece PVP veya PVE olayi diil sosyal yönü agır olan bir oyundu bu oyun ve bir cok kisiyi etkiledi..simdi sorarım size paticik swg ailesi ( löl ) sizce ne kdr zor olursa olsun denemeye deymezmi?
*şahsi fikrim : sapına kadar değer...

ben bu topicten öncede emu isini baya arstirdim o kdr zor diil...üstüne eğilirsen hem eylenceli hemde zevkli bir iş...o kdr insanın emegine saygı duyup mutlu olacagını düsününce dahada bir keyifli iş...bu ise yogunlaşirsam sponsor bile hazir diyebilrim...hatta ISO ( avrupa standartları belgesi ) alınabilecegini ve bunu bedavaya alabilicegimi ögrendim ( adamların web sitesini full beles yapinca + türkiyede denetci olunca yardim ediyolar :D ayrica ) ayrica avukatla gidip konustum bunu açmanın hic bir sakıncası olmadıgını ögrendim...degisik degisik makinalarda server acmayi denedim ve en yüksek performans makinasini belirledim ve tam rakam 4158 kisiyi kaldırabilicek makinayi buldum ( baglanti 5-15 terabyte o ayri :D ) sonuc olarak bu ise ciddi kafa yorucak adamlarla bu ise giricem...ben burdan bütün patiyi cagirsam..( pati swg 50 kisi desen..ben 50 kisi cagirdim 50 kisiden her 1i 1 kisi cagirsa 100 o 100 1 kisi cagirsa 200 derken bu rakam ilerler... ) bir sürü kisi toplamis olurum...ve bu is büyür...haa büyüdükce emek ister..ama emeklerimize deymezmi? bence değer.. pre-cu zevkini veren tamamıyla veren başka oyun varsa bilemem ama ben hala öle bir oyun bulamadım ve diger bütün oyunları bıraktım..emu üzerine calisip emu bekliyorum.. destek vericek arkadaslari bekliyorum...( programmisn SQL database olaylarına ben girmek isterim ama süper bilgim var diyemem ama bilmemek ayıp degil ögrenmemek ayıp destek olucak varsa bekliyorum )

....o kdr uzun lafın kısası herşeye değer bence...ugrasıcak emek vericek adam bekliyorum sadece...

iletisim :P :
[email protected] => disardayken bazende evdeyken burdayim
[email protected] => evdeyken burdayim
0535 944 01 82 => her zmn burdayim(00.00'dan sonra güzin abla hizmeti vardır)

önemli not : öss ve ögrenciligim yalan oldu...ama önüme başka kapılar acıldı...ingilterede egitim gibi..bunuda swgden arkadaşım ayarldı...değer dememin sebelerinden biride bu msl...

sevgiler saygılar :)

Ailesiniz Elder Dancer Style Jediyi Anron :)
Sosyal ağlarda paylaş

Eheh tamda ben olmaz dedikten sonra atmışsın. Ama birşey diyeyim mi? Bende çok istiyorum swg'ye geri dönmeyi, dünyanın dört bir yanından tekrardan arkadaş edinmeyi. Saniyeler içersinde yabancı biriyle arkadaşlık bağları kurabildiğin, "Instance" manyaklığıyla milletin piskolojisinin bozulmadığı, sadece yüksek dağların birinde piknik yaparak bile hoş vakit geçirebildiğin swg'mi istiyorum. Peki neden olmaz diyorum. Eski kalabalık, eski tad olmaz diye korkuyorumda ondan.
Temel(150 saat kurs) bir C bilgim var benim (işe yarar mı şüpheliyim.) birde programcılığa giriş kursunu vermiştim daha önceden.
Sorun şu ki bu sene sorun çıkmazsa üniversiteye başlıyorum hayırlısıyla. Tercihleri yolladım, kazanırsam ve hazırlık atlama sınavınıda vermeyi başarırsam, bu sene deli gibi kastırmam gerekiyor. Çift anadal yapmayı planlıyorum ve bu yüzden (şartlar gerçekleşirse)ne kadar istesemde aktif bir rol alamam malesef.

[ Mesaj 10 Ağustos 2007, Cuma - 23:59 tarihinde, Redeagle tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

5000 kisi oynuyor ama hepsi ayrı ayrı serverlarda...tempest diye bi server var bilirsiniz pre-cu'da bile hayalet gibiydi hala adam oynuyo orda...pre-cudan farklı yok desem yalan olmaz...

ayrica ndn hepiniz umutsuz moda girdiniz benim umudum var ( emrah mod ) deniyicem ztn yabancı bi kac arkda yardim ediyor gecenlerde server actik deneme amacli bakalım yapabilecekmiyiz seklinde herkez arkadaslarini cagirdi falandi filandı derken 87 kisi olduk ve 87 cok zevkli bir pvp yaptik gerci bug oldumu oldu...( saber throw'da saber yerine adamın fırlaması gibi sacma sapan bir olay yasandi :D )

neyse sonuc olarak ben deniyorum yardim edenlerde var umarım sonu iyi biter ve gene hep beraber oluruz acı tatlı oynarız birbirimizin baselerini tatlı tatlı patlatırız eyleniriz :D arkadaslara belese buff yapariz :D falan filan ne bilem

sonuc olarak benim ümidim var :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...