Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bülent arınç for president

forgiver

Öne çıkan mesajlar

kendi partisinin elemanlarını atamaya çalışmamış hükümet gösterebilir misin bana szass? yapma lütfen, ikimiz de bu ülkede yaşıyoruz. :) sezer atamaları durduruyor, bundan önceki partinin atadıkları onun görüşleriyle uyumlu. hmm, tesadüf herhalde?

diğer saydıklarının hiçbirini demokrasinin baltalanması için ciddi sebep olarak görebiliyor musun? içtenlikle evet diyebilir misin bana? cevabın evetse zaten konuşarak anlaşılamayacak kadar büyük bir görüş ayrılığı var arada. ben demokrasiyi günlük tabloid gazete gündemlerine göre oynanabilecek bir kavram olarak görmüyorum çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Hiçbir parti zamanında atamalar bu kadar fazla şekilde olmamıştır Sam tabiki her parti bunu yapmıştır.

Madem Merkez bir partisin aşırı bir görüşün yok neden sade İmam hatip mezunları ?

Mecliste 23 Nisanda 21 yaşındaki İmam hatipliyi Meclis Başkanlığı koltuğuna oturtmak neden ?
Sam 21 yaşında ÇOCUK.........

Sam İranda devrim nasıl oldu ?
Bu işler böyle yavaş yavaş oluyor zaten , senin onlar neki dediklerin , kaleyi yavaş yavaş içten fet etmek için atılmış adımlardır.

Bu arada DEMOKRASİMİ ?
AKP içinde demokrasi var mı ? Yoksa Tayyipin söylediği adaya hepsi he mi dedi ? Bumudur savunduğun demokrasi ? Ben aralarında tartıştıklarını vb. hiçbişi görmedimde ?
Sosyal ağlarda paylaş

hmm, iran'da nasıl devrim oldu. düşünelim. monarşi vardı yolsuzluklarla çalkanan, halkı baskı altında tutan. ki devrimlerin %95'i filan bundan kaynaklanır. inanmayan varsa sayayım son üçyüz yıldan bakalım itiraz edebilecek misiniz.

türkiye nasıl iran gibi olur? demokrasi yerleşmezse, pedre arkası tek parti iktidarları ülkenin ekonomisini perişan edip ceplerini doldurursa, adalet uygulanmazsa, her an bir devrim tehdidi vardır. gidin bakın demokrasiyi hakkıyla uygulayan, ekonomisini ve adalet sistemlerini düzgün işletmeye çaba sarefeden ülkelerde böyle endişeler var mı? biz onlara yaklaşamadığımız halde bir endişem yok şu an için ama doğru yöne gitmiyoruz halen.

tayyip'in demokrasi hakkında düşüncesi hiçbirşey değiştirmez. bu "ahmet efendi mehmet'i öldürmek istiyor, hadi tutuklayalım" demek gibi birşey. kanıt varsa tepesine binersin, hukuk deniyor sabah akşam ama alakaları yok aslında.

imam hatiplerin genişletilme şeklini şahsen yanlış buluyorum ama bunu hitler'in fırtına grupları gibi göremiyorum doğrusu. akp'ye oy vermediysem benim de nedenlerim var elbette, merak etmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahmet efendi mehmeti öldürmek istiyorsa fikri yaygın bir fikirse, ahmetle mehmeti aynı odaya tıkmak pek sağlıklı bir görüş değildir bence d: Hatta tıkmamak gereki, çünkü Mehmet efendi öldükten sonra hukuğun mehmete bir faydası olmaz d:

[ Mesaj 03 Mayıs 2007, Perşembe - 12:55 tarihinde, Ardeth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer ki ahmet'in mehmeti öldürmek isterken sanki onu gözetiyormuş gibi davrandığı düşüncesi yaygınsa, mehmeti ahmetin eline vermeden önce çok iyi düşünmek gerekir. Tabi buna kim karar verir dersen, orda haklısın tek bir kurum karar veremez ama ahmet böyle eleştiriler alıyor ve üstüne "çelik aynaaaa" yapıyorsa ben ahmete güvenmem d:
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla ilgili olarak;

Sezer: Yenisi seçilene kadar görevimdeyim 3 Mayıs 2007

A.A

İstanbul Barosu Başkanı Kazım Kolcuoğlu, "Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 'yeni cumhurbaşkanı seçilinceye kadar göreve devam edeceğini' söylediğini" bildirdi.

Cumhurbaşkanı Sezer, Kolcuoğlu ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerini Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Kolcuoğlu, yaklaşık 40 dakika süren basına kapalı görüşmeden sonra Çankaya Köşkü'nden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Devamı için

[ Mesaj 03 Mayıs 2007, Perşembe - 14:16 tarihinde, Vodan tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

iranda devrim oldu hakkaten. garip insanlarsınız. ülkenin başına adam getirerek ülkeynin sistemini değiştiremezsiniz. hep darbeyle olur, hep baskı sonucu olur.

eğer türkiyenin ermenistan bölümü, kürdistan bölümü, islami cumhuriyet, laik demokrat sosyal türkiye cumhuriyeti falan gibi parçalara bölünmesini istemiyorsanız, ona göre davranmanız gereklidir.
Sosyal ağlarda paylaş

yaf herseyi sallayın hadi..

Szassta yukarda bi yerde bahsetmiş..

birileri bu adamların muhalefet destekledigi halde, kendileri de secimden önce söz verdikleri halde neden dokunulmazlıkları kaldırmadıgını anlatsın.. ??

nedir bu adamları sokaktaki vatandastan ayıran?? yedikleri binbir türlü haltı yanlarına bırakan??

milletvekilligi malı kapıp kaçan için resmen sıgınak haline gelmişken, her fırsatta hortumları kestik die ciyaklayan RTE ( hortumların ucunu kendilerine tutmaya baslaılar ama bunu da tartısmayalım), neden dokunulmazlıkları kaldıramıyor? bir korkusu mu var acaba? DÜRÜST bir insan, geçmişinde binbir türlü nane yemeyen birisini kanundan nie korkar??

kaldı ki bizde parayı bastıran (partiye bağış vs) gidip iyi bir yerden milletvekili olabilir. vur bi yerden parayı, gir meclise. oh kebap..

Bu ülkede siyasetin bu derece yozlaşmasının birincil nedenlerinden biridir bu. Halkın siyasetçiye güveninin kalmama nedenlerinden en önemlisi aynı zamanda..

Bana adam gibi kıvırtmadan AKP nin dkunulmazlıkları kaldırmamasını acıklayabilecek olan var mıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

Milletvekili kalmaz mecliste o zaman. Hepsini içeriye alırlar, Erdoğan'dan Baykal'ına herkes.

Dokunulmazlığın kaldırılacağı konusunda tüm partiler söz veriyor, hiç biri başaramadı şimdiye kadar, bence uzun süre de kaldırılamayacak. Ama kaldırılırsa güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

walla Baykal hırcındır falan vs ama en azından ben hakkında hiç yolsuzluktu vs gibi suc unsurları hiç duymadım.

mecliste adam kalmaz ne demek ya?? yani sen AKPli milletvekillilerinin hepsinin üçkagıtcı oldugunu düpedüz sölüosun.. sabahtan beri bu adamları mı savunuonuz yani??

hiçbir parti kaldıramaz ne demek?? CHP kalkmasını partice desteklio mu desteklemio mu? AKP desteklese kalkıcak mı kalkmıcak mı??

Kıvırmadan dedik..
Sosyal ağlarda paylaş

Baykal blöf yapıyo. Yarın iktidar olsun, dokunulmazlığı kaldırmayacağına adım gibi eminim. Hep muhalefet kalacağını kendisi de anladı artık, AKP'nin de kaldırmaya dötünün yetmeyeceğini biliyo, bastırıyo "kaldıralım kaldıralım" diye. Ayrıca AKP'yi savunuyo ne demek? Ben AKP'nin yaptığı yanlışları da eleştiriyorum, birçok yanlışı da var. Daha önce de dediğim gibi, takım tutmuyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

takımla felan ne alakası var simdi?

Düpedüz milletvekillerinin ückagıtcı oldugunu düşündügün bir partinin neyini savunuosun?

Baykalınki blöf veya diil, elinizdeki beş benzemezle anca konusursunuz işte, blöf blöf die.

AKP nin siyaseten yaptıgı da resmen ückagıtcılıktır. Verme o zaman öyle bir söz. Hadi ekonomiyi düzelticem, işsizsiligi çözücem vs dersin de becerisizliginden çözemezsin o hadi bi yere kadar. Ama bunun bahanesi yok. Düpedüz yalan söyleyip, insanları kandırma denir buna.

Zaten balık bastan kokar die bi laf vardır. RTE hakkında acılmıs yüz tane dava var. Oglunu okutmaya parası yoktur, oglunun zaten hiç parası yoktur haliyle. Beyefendi milyon dolarlık gemi alır. Damadı desen 26 yasında 2 milyar dolarlık sirkete genel müdür yapılır, bi bakmıssınız sirkete ihalesiz Samsun-Ceyhan boru hattı verilmiş.(500 milyon dolarlık bi ihaleydi yanlıs hatırlamıosam)

Ama RTE yapmaz, dinine baglı, 5 vakit namazında adam.

Bu kadar göz önündeki gercekleri görememek icin ne olmak lazım ben bilemiyorum artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 yıl sonra ...
said:
Bülent Arınç: Benim ‘Kadın milletvekili’ demem aşağılamak değil. Sizin isminizi kullanmak. Bundan dolayı kendinizi üzmeyin. Ben latife olsun diye bana bakmanız karşısında birşey söylemiştim. Ben sizin bakışınızdan mahçup olmuyorum. Benim mahçup olduğum başka bir konu var. Kürtaj meselesi konşulurken siz öyle bir söz sarf ettiniz ki benim yüzüm kıpkırmızı oldu. Ben asıl o zaman mahçup oldum. Asıl o zaman yerin dibine girdim. Bir evli, bir bayan çocuğu olan milletvekili kendisi ile ilgili bir organını nasıl böyle açıkça konuşabilir. Nasıl bundan yüzü kızarmaz.

ya bu nasıl bir insan, nasıl bir yaratık. Adamın ağzından, aklından pislik akıyor resmen ya.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...