Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

5 Mayis 2007 Besiktas - Fenerbahce

Trasty

Öne çıkan mesajlar

eski günlerden bu yana burası hiç değişmemiş. her mesaj ayrı provokasyon. ne olacaksa :)

beşiktaş'ı bu sezon tigana varken fenerbahçe'ye karşı tek kale oynadığını gördüm ya, o yeter bana :) zevksiz futbolla, 1 gol atıp 90 dakika yatmayla şampiyon olma düşüncesinin boşa çıktığını görmüştür artık beşiktaş yönetimi. o kadar potansiyel futbolcun var yetenekli, dünkü 2. yarıda olduğu gibi, biraz risk alıp güzel ve atak futbol oynasan ve taraftarını mutlu etsen, ne olurdu? çok mu zordu?

ama ilahi adalet, beşiktaş'ın sene başından beri yaptığını fenerbahçe bu maçta beşiktaş'a yaptı. takkeyi öne koyup düşünme zamanı herhalde. derdim şampiyonluk ıvır zıvır değil, nasılsa 3 büyüklerden birisini tutsan mutlaka her 4-5 senede bir birisi şampiyon oluyor. önemli olan biraz da olsa bize güzel futbol göstermeleri.

fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. %80 şampiyonluk ihtimalleri var. yine de her şey bitmiş değil, son 16 dakikada yine kaybolmasın şampiyonluk. olmaz olmaz demeyin, yaparsa fener yapar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Eh ne kadar da efendi olsak peygamber sabrı yok sonuçta. Yalnız sizin ağladığınız hakeml bizim aslında ağlamadığımız sizin bir ik eleştiriyi de içiizde kalmış olduğundan mıdır bilinmez ağlamayın lan diye yprumldığınız hakem arasında Hiamalayalar akdar fark var. Kupa maçındaki hakem taraflı değildi. Bu maçtaki hakem bariz taraflıydı, Beşiktaş'a uyguladığı kart politikasıyla Fener' uyguladığı kart politikası farklı braiz şekilde. FB yönetiminin çok akılcı ağlama politikasının sonucudur bu.

Yine de tebrikler, atamadık, yemediniz sonuçta, ŞAmpiyonluğunuz kutlu olsun. 100. yılda daha bi güzel olur. Hatta şaibesizi en güzelidir aslında ama siz onu kaçırdınız artık :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya abi siz diyosunuz kural hatası hakem taraflı filanda siz maç bitince maraton izlemiyomusunuz ya?gelip burda hiçbişey bilmeden konuşuyosunuz adam orda açıklıyo.kural hatası değil o hakem hatası oluyomuş.ayrıca hakem taraflıda değildi maçı çok iyi yönetmiş.
said:
taç çizgisinin yanında fenerliler bolca kendini attı
bi maraton izlede kim kimi atmış gör.top orta sahadayken sen görmüyoken olayı ağız burun dağıtıyomuş ibrahim toraman kanatlarda ondan öle o.kezman kendini yere atıyodu kabul ama sizin nobrede beşiktaş versiyonu.adam ne uyanık sanıyo kendini ya hop zıp bişeyler paso.

[ Mesaj 06 Mayıs 2007, Pazar - 12:18 tarihinde, Lorrotar tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca bide biz hakem bişey filan desek fener hep hakeme suç atıyo denir forumlarda yazılarda filan.(içlerinden ne dediklerini bilmiyom tabi)siz 1 maç kötü yönetildiniz diye oda kasti deil ki bana sorarsanız maçı iyi yönetmiş spor yazarlarıda diyo ama at gözlüklülere göre kötü.neyse ya federasyon el atar kafanızı yormayın fasdadsf
Sosyal ağlarda paylaş

Maçta kesinlikle şike şaibe falan yoktu yahu, gayet temiz maçtı. Hakem hatalar yaptı doğru da bilinçli değildi zaten hatalar.

En fazla hakemleri psikolojik olarak yönlendiriyor FB, akıllarına giriyor diyebilirsiniz. "Sezon başından beri penaltı verilmedi" diye gözyaşı döküp mızmızlandılar, çat 2 hafta üstüste penaltı. "Hakemler bize karşı federasyon bizi sevmiyo" diye mızmızlandılar, çat İ.Toraman'a kırmızı. Hani ters psikoloji, başarılı da oldular, ama şikeyle şaibeyle alakası yok bunun.
Sosyal ağlarda paylaş

Gün geldi günler birgün bile gülmedi
hoşgeldi ama bazen eli boş geldi.
Yaz geldi yağmurlar azdı hiç dinmedi
Az geldi hepsi üstüste çok geldi..
Dur şimdi İsteyince herşey yapılır
Sen inan bak herkes nasılda inanır
İmkansız diyenler her zaman YANILIR
SONUNDA İYİLER MUTLAKA KAZANIR !

Ve Herzamanda kazanacak !

Tuncay Kezman birbilrerine sarılarak dün bişey yaptı beşiktaş Tribünlerine o sahneyi aklınıza getirin sonra susun
Sosyal ağlarda paylaş

Dün sıcağı sıcağına yazmak isterdim ama vakit geç olduğu için uyumayı tercih ettim.
Öncelikle Tigana'yı eleştirmekle başlamak istiyorum.
Oyunda; İbrahim Üzülmez ile Burak kanat oynuyordu. Son 2-3 maçtır iğrenç performans sergileyen ve futbolculuğundan şüphe ettiğim bir Baki Mercimek vardı oyunda. Mustafa Doğan vasat futbol sergiledi.
Nobre tek forvetti. Burak ve İbrahim Üzülmez besleyemedi onu. Tigana'da 45, hatta 70 dakika seyretti.
Değişikliklerde hata vardı. Baki Mercimek ve Burak oyundan çıkmalıydı. Burak Ümit Özat'a karşı iyi bindirmeler yapamadı.
İbrahim Akın, Koray ve Bobo oyuna girmeli. İbrahim Üzülmez defansa çekilmeli ve Delgado çıkarılmamalıydı.

Bobo mutlak 2 gol kaçırdı.
Keza Alex'in de %100'lük bir pozisyonu vardı.

Kader niteliğindeki bu maça Beşiktaş galip gelebilecek bir kadro ile çıkmalıydı, çıkmadı ve mağlup oldu.
Fenerbahçe atmosfere rağmen iyi top oynadı. Şahsen o performansı beklemiyordum.

Tuncay & Kezman kavgasından sonra bu gol pekiştirmiştir onları :)

Hakem Kezman'a tölerans tanıdı Gökhan Zan ile girdiği pozisyonda. Kezman, Lugano, İbrahim Toraman, Mustafa Doğan atılmalıydı. Sadece İbrahim Toraman atıldı.

Fenerbahçe'yi bir Beşiktaşlı olarak tebrik etmek istiyorum. Şampiyonluğu hakettiler.
Galatasaray'dan yahut Trabzon'dan puan kaybedeceklerini sanmıyorum.

Hakeme gelince iyi bir performans sergiledi. Klişe bir laf ama -oyunun kaderine etki edecek yanlış karar vermedi-

Tekrar tebrikler Fenerbahçe.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle tebrikler fenerliler ağlamaya gerek yok kupa maçındaki hakemi de bunu da gördük artık yorum yapamıcam bu konuda. Yenilgiyi kabullenmek bir erdemdir... Sağlık olsun başka zamana artık Yüreği yeter bu gençlerin. Tiganaya sabır gerekiyo önümüzdeki sene dehşet bi şekilde çıkaracak takımı

Bu arada:

said:
ya abi siz diyosunuz kural hatası hakem taraflı filanda siz maç bitince maraton izlemiyomusunuz ya?gelip burda hiçbişey bilmeden konuşuyosunuz adam orda açıklıyo.kural hatası değil o hakem hatası oluyomuş.ayrıca hakem taraflıda değildi maçı çok iyi yönetmiş.

taç çizgisinin yanında fenerliler bolca kendini attı

bi maraton izlede kim kimi atmış gör.top orta sahadayken sen görmüyoken olayı ağız burun dağıtıyomuş ibrahim toraman kanatlarda ondan öle o.kezman kendini yere atıyodu kabul ama sizin nobrede beşiktaş versiyonu.adam ne uyanık sanıyo kendini ya hop zıp bişeyler paso.

Maraton izlemeyen gelip yazmasın kardeşim buraya!!! Allah'ım ya katılıyorum sana millet maraton izlemiyo geliyo paticikte post atıyo terbiyesizlik
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sailor futbol hakkında hiç bişi bilmediğini ve at gözlüğü ile maçları izlediğine 1 e 5 basarım

Bunun sebeplerini de belirtip antitezler ortaya koysaydın belki kaale almak için bi sebebim olurdu, "SEN KİMSİN LAN FUTBOLDAN ANLAMIYON" demek yerine. Şu anda yok ama böyle bir sebep.

Sen basmaya devam et, takıl :)

ps: Anlatım bozukluğu yapmışsın mesajda, heyecan-nefret-aceleden dolayı dikkatsizlik olmuş biraz sanırım, insanlık hali.

[ Mesaj 06 Mayıs 2007, Pazar - 13:59 tarihinde, Sailor tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Bu maçta da gitti gol pozisyonuna girmek üzere olan Kezman'a dirsek attı gene görülmedi, başınızı yakıcak bi ara ama ne zaman.

olayda baki topa hamle yapıyor, ve kezman bakiye çarpıyor. bu mu faul şimdi? Ahmet Çakar bile faul yok dedikten sonra, kralı gelse bana bunun için faul dedirtemez.

said:
Toraman gitti adamın ağzının ortasına avcunu geçirdi, dudağı yarıldı Serkan'ın, çenesini kırıcak eli biraz aşağı gelse.. Neyin taraf tutması, dibine kadar haketti kartı işte, nerenizle izliyosunuz, izlemeden mi yorum yapıyosunuz veya? Hakemin geç vermesinin sebebi de muhtemelen sonradan 4. hakemin uyarması, tam onun önünde oldu çünkü olay.

maçı bizim neremizle izlediğimiz bellide senin nerenle izlediğin belli değil, en azından spor programlarını izlesen yanlış düşüncelerini görebilirdin. bak alttada yazmışsın kezman ile toraman olaylarına bak, birinde kırmızı kart, diğerinde kart yok, yuh be abi nerenle izlion sen, söyle bizde oramızla izleyelim :)

said:
Top saklayan adama yapılan faul ne zamandır kart görüyor? Sarı kart görmesi için bile arkadan çift dalması falan lazım yani, kolay değil o kadar. Yan baktı sarı kart, şşt dedi kırmızı kart, maç biter artık 9'a 8 size bıraksak :)

said:
Bir de ceza sahası yayında Beşiktaş'lı birinin elle oynaması var ki çarpma falan değil artık. Kolu kapalı önce, şut atılınca kolunu açıyor yelken gibi, top da gelip çarpıyor, kolunu öyle açarsan çarpar tabi, çarpma sayılmaz o artık. Bu da es geçildi, pek umrumda değil de, illa taraf tutmaktan bahsedip didikleyeceksek ekliyim bunu da.

sen maçı izlediğine eminmisin ya ? kupa maçındaki olay için yazdıysan haklısın ama buradaki el penaltı değil :) top atılmadan öncede, atılırkende kollar kapalı. bakınız tekrardan ahmet çakar.

said:
Kaldı ki hakemin BJK lehine olan hatalarını saydım yukarıda işte, BJK'li futbolcuların penaltı diye bir beklentisini hiçbir pozisyonda görmedim ben ayrıca, nizami düşüp kalkıp maçlarına devam ettiler ceza sahasındaki birkaç mücadelede. Nerenizden icat ettiniz onu anlamadım yani.

Pardon hangi lehine tutumu bahsediyorsun anlamadım ? Beşiktaş, yerine fenerbahçe yazcaktın sanırım. gg sailor
Sosyal ağlarda paylaş

Ahmet Çakar meşhur Samsun maçınızın kırmızı kartlarının da 4.5'una doğru demişti, işinize gelince :) İzlemedim Maraton Santra falan ayrıca, maçı izledim ben, genelde yeterli oluyor.

Tam tersine kupa maçındaki penaltı değildi, adamın eli top atılırken de ordaydı, ve top çarpınca hemen çekti elini, kasılı değildi yani kolu, kasti de değildi. Pozisyonu üşenmeyip biyerlerden izlersen dünkü maçta şut atılırken kol vücuda bitişik, top ele çarptığında ise iki karış kadar açık. Yine kasti değil ama elini durup dururken açarsan dışarı doğru, kaleye (belki de gole) giden top çarpar öyle yön değiştirir, kartsız serbest vuruş verilir.

Yine benzer şekilde Baki'nin pozisyonunda, sen kolunu sabah güneşinde öten horoz kanadı gibi dirseğin rakibin burnunun hizasında tutarsan ikili mücadelede, "adam geldi dirseğime çarptı banane" diyerek kurtulmak komik oluyor biraz. Tut elini insan gibi belinin hizasında, nizami omuz omuzanı yap, kimsenin bişey dediği yok zaten.

Kezman'da aynı pozisyondan mı bahsediyoruz şüpheye düştüm şimdi, sanırım -ve umarım- farklı bi pozisyondan bahsediyorum ben galiba ama, ona sarı kart diyen adam bile ilginç bi insandır çünkü, bu kadar kişi dediğine göre farklı bi pozisyon sanırım.

Muhtemelen şimdi gene "Ahmet Çakar öyle diyo ben anlamam" yaklaşımına gidiceksin sen, onun için şimdiden ekliyim: Şimdi gittim okudum, Ahmet Çakar maçla ilgili yazısında hakemi gayet başarılı bulduğunu söylemiş. Yani dediklerinde haklı olsan bile bu hakemin sadece BJK lehine yönetmediğini -güzel ve tarafsız yönettiğini- gösteriyor, FB lehine yönettiğini değil. Kendi şahidin de seni yalanlamış yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...