Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe - Beşiktaş ... / Fortis Türkiye Kupası

nocom

Öne çıkan mesajlar

ilk msgini cvp vermeye değer bulmadım da "gerisi doğru" lafıyla tutamıorum kendimi.
gs nin 100. yılındaki allem kullemleri açıklamanı bekliyorum. bok at izi kalsın ile olmuor.
fenerbahçenin hükmen galip sayılması gereken ama 16dk uzatılan maç için "fener yensin die uzatıldı" demeni, 20+ kez sahaya yabancı madde atılması sebebiyle duran maçta açıklamanı bekliorum.
verilmeyen penaltıların linkini gerekli topicte verdim, hangisinin penaltı olmadığını ve gaziantep maçında kezmana yapılan ve penaltı çalınan kararın neden penaltı olmadığını açıklamanı bekliorum
Sosyal ağlarda paylaş

benim futbol bilgim sifir, 3 yukarda yaziyo "patladim" ben sadece :) ki soyle genel bir cevap yazayim, her ne kadar cogu kotu karar 'rastlantisal' olarak sizin basiniza gelse de, "o penaltim verilmedi" , "tshirtimi cektiler", "celme taktilar, faul verilmedi" pozisyonlari, sizinle karsilasan her takimin envanterinde var.

tekrar okudum, demisin "linkini verdigim pozisyonlarin hangisi penalti degil?" buyuk ihtimal cogu penaltidir, benim zaten dedigim FB'e karsi genel bi sike var, basarilarinizi elinizden aliyorlar. hatta bak ne demisim, "oh canima degsin" :)

16dk meselesi; bak sana bi deney, 16dk hic kimildaman otur, hatta mumkunse ses kaynaklarini da kapat. 16dk'nin ne kadar uzun bir zaman oldugunu bir anla, ondan sonra yok 10 pet sise atmislar, konfeti atmislar diye bu kadar zaman verildi de.

[ Mesaj 27 Nisan 2007, Cuma - 15:08 tarihinde, Befounder tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

iyi güzel hoşsunuz hatta dünkü maçta dediklerinizde haklısınız da ; bundan önce

anelkanın eliyle gol attığında, nobrenin kaleci ile alakasız bir şekilde kendisini atıp 3 puanı açtığınızda, rize maçında hakemin yanlış tutumu yüzünden maç tekrarlanıp yendiğinizde niye hakem ağalar hatalı karar verdiler diye bağırıp çağırmadınız. o zaman lig temizdide şimdi mi kirlendi.

aziz yıldırımın bi açıklamasında bjk bu sene işi masa başında halletmesini biliyor dediğinde, geçen senelerde kendileride mi halledip şampiyon oldular acaba ?

adaletsizlik varsa herzaman söliyceksiniz, sadece canınız yandığında değil. temiz ligmiş pehhh 8-0 lık a.gücü maçından beri benim bu lige zaten inancım yok :)
Sosyal ağlarda paylaş

bu linkteki penaltıların hangisinin raslantısal olarak verilmediğini bana açıkla, dünya üzerinde kim bunlara penaltı değil dicek? 2-3 tanesi adam öldürmeye teşebbüs.
hem öle çevir kazı yanmasın ile olmuo, patladım demekle de olmuor. bende patlıorum ama senin gibi dötten değil. bişi sölüosan bişiye dayandıracaksın, bok atiim izi kalsın aman nası koydum şimdi de gidiorum la olmuo bu işler.
bok attığın şampionluğumuzda olan allem kullemi bekliorum, bok attığın bu haftaki kezman penaltısının neden penaltı olmadığını yada sözlerini geri almanı bekliorum
Sosyal ağlarda paylaş

Patos geçen izledim atvde 7-8 net penaltınız verilmemiş, 2004 te de biz böyle haykırıoduk göz göre göre gidiodu şampiyonluk ve gittide. o zamanda çıksaydınız deseydiniz hakemler katledio ligi, olmuo mu ?

samsun macında 5 kırmızı kart. 5 de haklı ama o kırmızı kartların cıkmasına neden olan hakemdi niye bunu kimse konuşmuyor, herkes pozisyonlara bakıyor. dün lugano topa yumruk atıo, salak mı adam ? yoo kim olsa onu yapardı. çünkü sabırları kalmamıştı sizinkilerin. anlıyormusun şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

Son dönemlerde Türk futbolunda en çok "lehine" karar alınan takım olarak FB nin bence ne hakemden ne federasyondan şikayet etmeye hakkı yok. Elle gol ata ata (anelka olsun nobre olsun kaç gol atıldı elle? 3? 4? 5? daha fazla?), maç tekrarlarıyla, binbir cingözlüklerle, 15 20 dk uzayan maçlarla, masa başından puan alırken iyiydi de namlunun ucu bu sefer kendilerini gösterince mi vay efendim oldu?

O son maçta da 16 dk uzatma olayını geçtim nasıl FB hükmen yeniyormuş onu anlamadım? En kötü maç tatil edilir sonra tekrar başlardı tatil edildiği dakikadan.

Hayır bir de rakip takımın golü iptal edilmiş sen kalkmış hala hakem onları tutuyo diyosun :) Hiçbir şey olmadı hakem kötü dersin, iki takıma da kötüydü dersin.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

anelkanın eliyle gol attığında, nobrenin kaleci ile alakasız bir şekilde kendisini atıp 3 puanı açtığınızda, rize maçında hakemin yanlış tutumu yüzünden maç tekrarlanıp yendiğinizde niye hakem ağalar hatalı karar verdiler diye bağırıp çağırmadınız. o zaman lig temizdide şimdi mi kirlendi.

beşiktaş sahaya "el değmemiş bir lig istiyoruz" diye çıktığında fenerli medya dalga geçmedimi ? hayır dinime küfreden bari müslüman olsa.

tamam kimse demiyorki hakem kararlarda haklı, yada beşiktaş eze eze eledi. tekrarlıyorum

siz bizden daha iyi oynadınız
hakem rezaletti
baki, ali tandoğan kırmızı kartlık hareketleri vardı

ama birazda gerçekci olun, aynıları bizim başımıza geldiğinde dalga geçiyordunuz.

alıntıda yazdığım şeyleri okuyun, ondan sonra lig temiz mi değil mi karar verin :) be relax abi
Sosyal ağlarda paylaş

hic biseyi geri almiyorum, madem dediklerim sikmaca, dotum de kocaman saatlerce sikarim.

bi de oturup mac mac, hafta hafta olaylari mi yazicam? sizin sike defterdariniz miyim ben?

kac post'tur diyorum, evet penaltidir ama verilmedi diye sen bana "neden penalti degil" diye soruyorsun. bak bi daha yaziim "eveeeeeeeeeeet, penaltiiiiii ama parasini verdik, ustune coktuk" alla alla sike bu ya. sor aziz amcana, ali sen babana sike ne diye istiyosan. sike yapip, ondan sonra alttan alt yazi mi gecicez? "this sike was brought to you by Umraniye GS Bar" tobe tobe...
Sosyal ağlarda paylaş

benim bu sezon olan olaylar için şike dediğimi nerden çıkarıosunuz? başka fenerlilerin yazdıklarını bana yüklemeye çalışıosunuz. fenere karşı yapılan hakem hatalarında neler dediğimi, neler düşündüğümü çok iyi biliorum burada da başka fenerlilerin laflarını ben sölemişim gibi yorumlamayın.
sölediğin şeyin doğru olup olmadığını kanıtlayamıosan konuşmucaksın befounder. adam olan böle yapar.
rewe, aç tff.org u oku maç talimatlarını, 2 kereden fazla sahaya yabancı madde atılması, anonslara rağmen bunun devam etmesinin cezası olarak ne yazıo gör. ki burada maçın 20dk durmasını sağlıcak ve 20+ kez yapılmış bi olaydan bahsedioruz, saha görevlisinin başının yanması, konfetilerden yangın çıkması.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

sölediğin şeyin doğru olup olmadığını kanıtlayamıosan konuşmucaksın befounder. adam olan böle yapar.

abi gozunu seviim, isim var gucum var, simdi gecen sezon yapilan olaylari mi arastirticaksin bana? simdi sen bana icin rahat bi sekilde FB ve yardimci baskalari GS'in 100. yilda sampiyon olmasini engellemek adina direk/indirekt hic bir sey yapmadi diyebilir misin?
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene şampion olsaydık, yapılan hataların sırf hakemlerin hatası olduğunu düşünmeme rağmen böle bi bok atmaya sesimi çıkartmazdım. çünkü ilk yarıda anelka ve nobrenin golleri çok saçmaydı.(haksız yapılan başka pozisyonlar var da şimdi hatırlamıom evde olsaydım izler öle yazardım şimdi izleme imkanım yok iş yerinde)
ama gsnin 100.yılında böle hakem hatası dahi yok hatta hakem hatasıyla fenerbahçenin puan kaybettiği maç daha fazla.
ama başta da sölediğim gibi bunları şike, art niyet olarak değil hakemlerin beceriksizliği olarak nitelendiriorum hep. dünkü maç hakkındaki yorumumu okuyarakta anlayabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

BJKlıyım dama ERciyes'in almasını canı gönülden isterim, bu maçın önemi yenilen takımın moral bozukluğu ile ligte düşüşe geçme olaslığı idi.

Bugün Fanatik aldım, hep bir ağızdan tutturmuşlar Fener baskılı Fener böyle baskıl ye Fenre nerde baskılı? Tamam ikinci yarı topun hakimkiyeti Fener'de idi, ama topa hakim olmak basılı oynamak değil ki? 19 ltu var Fener'in 7si isabetli, 15 şutu barBeliktaş'ın 5i isabetli. Fener 4 korner kullanmış, Beşiktaş 6. Hani baskı? Adamlar bi anlatmışlar gazetede* aklıma milan maçı geldi, hani penaltı ile öne geçmiştik de adamlardarmaduman etmişti bizi 4 tane atmışlardı, oha falan oldum.

Bir de kart kart diye inleyen FBlilere, Tuncayın Gökhan'ın gırtlağını sıkışını ve Baki'nin üzerine topu fırlatışını, ve hakemin bunları gördüğü halde bişey yapmayışını da hatırlatırım, aslında benim de planımdı hakeme çemkirmek ama Fenerbahçe'lilerin kastıkları tek skill ağlamak olduğndan bizim sesimiz çıkamadı.

*Bu spor yazarlarının zarre maç analizi yapmadan, "şu dakika da bu oldu, bu dakika da şu oldu, BJK defansı baki musarafa... dan oluşuyordu, şu dakika daeğşiklik oldu" şeklinfe maçı anlatmalarını anlamam. Sen niye yorumcusun orda? Hani yorum? Tigana şöyle hata yaptı yazsana, Burak çıkınca Fenerin sol beki hücuma çıktı, bilmem Tuncay kanat değşitirse şöyle olurdu yazsana? Bu ne be, ben de maçı izlemeyn arkadaşlarıma aynı şekilde anlatıyorum, bunlar gazetede yazıyo, ne kolay para kazanmak..

Edit: Nocom'un vcerdiği haberi izledim, "ricardnho ile aurelio kavga etti" yazmışlar, dikkaitmi çekti, aurelio saldırdı falan değil, medya da Fenerli.
Edit2: @cado: Erciyes Uefa'ya gidiyo her türlü.

[ Mesaj 27 Nisan 2007, Cuma - 17:55 tarihinde, aktiftablet tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 27 Nisan 2007, Cuma - 17:58 tarihinde, aktiftablet tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 27 Nisan 2007, Cuma - 18:23 tarihinde, aktiftablet tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

1- baki denen adam zaten futbolcu değil üstelik bir de harbi gerizekalı..ama işte gerizekalı olduğu için suç onda değil onu oynatanlarda ve bu hareketleri yapmasına izin veren hakemlerde..bakinin atılması gerektiğine sonuna kadar katılıyorum.

2- mehmet sedef atılması gerektiğine inanmıyorum..öyle bir durum olmadı..orta hakem yan hakemin her dediğini yapıyo olsaydı orta hakem diye birşey olmazdı.

3- lugano denen adam da tam bir pislik..sonradan coştu lugano demişin de adam daha ilk dakkadan gayet sertti..hatta ilk dakkayı bırak bütün sezon böyleydi adam.. şimdi kimse bana masal anlatmasın yok işte hakkımız yendi diye coştu lugano diye..adam gibi adamsan ne olursa olsun böyle coşmazsın..koy bakalım ergün penbeyi..her türlü pisliği yap adama gıkını çıkarıyomu..biraz da sakin olmak lazım.bir dr kardeşim tamam hadi sinirlendin ve haklısın..e abi her sinirlenen hakeme bağırsa,kolundan çekse, onu bunu biçse, topu yere vursa halimiz ne olur?
bu arada luganonun ilk asrı kartı görmesinin sebebi hakem değil tuncay ve seyircidir..pozisyon öncesine bakarsak ibrahim üzülmez düşüyo ve tuncay ona takılıp yere düşüyo..buna rğmen tuncayda bi tripler, hakeme itirazlar ve bununla birlikte seyircinin deli gibi bağırmasının sonucu luganonun sarı kartıdır..bu olaydan tam 5-6 saniye sonra yaptı çünkü o hareketi..bu arada o harekete verilen kart doğru..kırmızı falan değil..arkadan makasa aldı, bacaklara falan girmedi yani..sarı kart normal.

4- uğur boral abi sen napıyorsun ya?kafayı mı yedin?kendini ne zannediosun? o nasıl bir giriş ya..ali tandoğanın ne suçu var damın kafasına vurucan nerdeyse..git hakeme vur bari bi işe yarardı senin mantığınla. böyle aptal adamlar oldukça takımların kötü olması normal.

5- tümer..tümerin her zamanki gaz hali..bu tip hareketlere bişi demiyorum pek.her olaya girmesi tamam gereksiz ama sonuçta sahada bu tip gaza gelmeler normal.

6-ali koç.vehbi koç yaşasaydı zaten yönetime bile giremezdi.babalarının en büyük kurallarından biriydi: asla bir klube yönetici olmayın. çok da doğru bu. sen ki belki de Türkiye'nin en önemli ailelerinden birinin mensubusun. senin gibi bi adamın yönetimde olması çok saçma.hele hele basın sözcüsü nedir ya? senin gibi bi adamın bu kadar çok televizyona çıkıp onlarla bunlarla muhattap olması ne kadar yanlış.çünkü insanlık halidir, fanatikliktir coşarsın bi açıklama yaparsın olan KOÇ ailesie olur.nitekim dün coştu tabi. tanımadğın insanların arkasını korumak sana mı düştü?kesinlikle yönetime girmemeliydi bence..bunlar hep bunun sonucu.

7- zico..ya kardeşim bu tripler ne.utanmasa ağlıcaktı. hani sanki bugüne kadar fenerbahçe muhteşem oynadı, zico takımı süper yönetti de şimdi de 11vs14 falan diyo.ya tamam sattı diyelim hakem maçı.sen orda bir klubü temsil ediyorsun.bırak bu tip konuşmaları yöneticilere.sana mı kalmış böyle konuşmak. takımın 2. yarının ilk 25 dakkası süper oynamış, şnasızlık veya değil bir sürü gol kaçırmış.sen bunları konuşcağına gidip "ben temizim ve öyle kalıcam" açıklamaları ne alaka?

8- saha dışındaki kavgalara gelince..valla bunlara diyecek pek birşey yok..klasik dengesiz insan modeli diyoruz buna.bunun Türk olmakla falan alakası yok.bu tamamen dengesiz her insan için geçerli. sahada olan sahada kalır kardeşim bu ne ya.mahallede maç yapmıosunuz.milyonlar sizi izleyip örnek alıyo.şimdi millet diyodur "oh ne güzel yumruk attı aurelio rico'ya". bu tip lafların neden malzemesi olmak istiyorsunuz.

9- selçuk dereli..artık tartışıcak birşey kalmamıştır..maçı iki taraf için de kötü yönetmiştir.bu adamın çoook uzun bir süre dinlendirilmesi gerekmektedir. geçen sene gs'ye şöyle yaptı, dün fener'e böyle yaptığı muhabbeti gereksiz.

10- gelelim cezalara.bakın geçen hafta italyada adriano kendini yere atıp penaltı yaptırdı diye 2 maç ceza aldı..düşünün sırf kendini yere attığı için. e şimdi dünkü maçtan lugano,baki ve uğur boralın kafadan uzun bir süre ceza alması gerekir. bugünlere gelmemizin sebebi şu anki Türkiye'nin aynasıdır. Devletin her kademesinde olduğu gibi federasyon da gayet kötüdür ve eli kolu bağlanmış bir şekildeymiş gibi oturmayı tercih eder. oysaki eli kolu falan bağlı değil sadece işine gelmiyo.

açıkçası bu tip olayların biticeğine inanmıyorum.bunun sadece Türkiye ile ilgisi yok. İtalya'ya yı da gördük. Ama adamlar küt diye cezasını kesti herkesin.Ya bi düşünün feneri veya gs'yi alt lige düşürcek federasyon..yemez.. işte bu "yememe" durumuna ve "işine gelmeme" durumuna bir çözüm bulunmadıkça bu futbol böyle kalmaya devam edecektir.biz de ancak ingiltere ligini ağzımız açık izlemeye devam ederiz..
Sosyal ağlarda paylaş

- 25.dakikada Bakinin kaleci serdarin tuttugu topa mudahelesiyle kaleye giren topa gol karari veriyordu. Yardımcı hakemin uyarisi ile iptal etti.

- Delgadonun ceza sahasi icinde kendini atmasina gosterdigi sari kart dogruydu. Bakinin Tuncayla girdigi ikili mudalelerde Bakiye aşırı hosgoruluydu.

- 82. dakikada sari kartli Bakinin Tuncaya topsuz alanda yaptigi agir hareketle ikinci saridan kirmizi kart gormeliydi.

- uzatma dakiklarinin hemen basinda mehmet sedefin topu eliyle kontrol etmesini gormedi. AYNI GOL IPTALINDE OLDUGU GIBI YARDIMCI HAKEM ERDEM BAYIK IKAZ EDEREK HEM SERBEST VURUS OLDUGUNU HEMDE OYUNCUNUN KART GORMESI GEREKTIGINI ISARET ETTI. fAKAT MEHMET SEDEFIN SARI KARTI OLDUGUNU VE KIRMIZI KARTTAN ATILACAGINI ANLAYINCA BU KARARINDAN VAZGECTI. YANI OYUN KURALLARINI UYGULAYABILSE UZATMANIN DEVAMINDA BESIKTAS 9 KISI KALIRDI.

- Ceza alanı icinde olcanın vurusunda topun gokhanın elınden donmesınde verdıgı devam kararı dogruydu. Zira top cok yakın mesafeden vurulmustu.

- Luganonun 2 kartida hakliydi, son dakikada ugur boralin ali tandoıgana yaptıgı harekete kart gostermemesi oyunun kontrolunu kaybettıgının kanıtıydı.

Metin Tokat
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...