Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Port Royale Yardım!

Eraqrest

Öne çıkan mesajlar

Çok güleceksiniz ama ben ticaret yaparken hep zarar ediyorum?
Mesela bir şehirde balık az, 10k param var diyelim, hepsiyle balık alıyorum, gidip satıyorum ama parak 9 bin küsür falan oluyor.
Sanırım sebeb bir malı alınca fiyatının artması ve 2. aldığınla 1. aldığının fiyatının aynı olmaması. Mesela 1 balık 100 altınsa 2.si 150 oluyor, 40.'sı 34365 falan oluyor. Satarken de sürekli düşüyor fiyat. Ha bir de tayfaların maaşı var tabi.
Şimdi ben kâr etmek için ne yapayım?

Ha bir de savaşlarda git bordala diyorum, gemiye doğru sarı bir çizgi çıkıyor, sonra bi bakmışım benim gemi bodoslama dalmış diğerine. Sonra da gemin battı vah vah falan diyor.
Var mıdır kolay bir yolu?[hline]horacegoesskiing, 15 July 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
skini göremedim..
Sosyal ağlarda paylaş

bordalamayi seçip gemiyi tikladiktan sonra gemiye nerdne carparsan cap bordalamis oluosun zaten. ya bordalamayi isaretlemeden carpiosun, adamlar top atişina dewam edip seni batiriodur ya da kendinden cok guclu bi gemiye bordaliosundur

[Bu mesaj xchagger tarafından 04 August 2003 22:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

o yuzden oyunda tıcaretle ugrasıyorsan bol cesıt yapacaksın ...
alım satım yapıyorsan pek cok maldan max 20 ser tane al oyle dolas ...
eger uretım + satıs yapıyosan ...
her lımanda aynı maldan en fazla 20 tane sat ...

korsanlar da fazla problem cıkarmıyır esasen ...
bordala dıyıp gırıyosun gıdıyo bordalıyo oyle acı hız vs ...
etkımıyo zaten yan yana gelıp harala gurele ...
eheh ılk fılom ...
baslangıc gemım (seceneklerın ıcındekı en ıyı gemıyle basladım)
+9 tane korsan gemısı ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...
* tells "do'urden" wıth the head of man who said 'drizzt' ...
*sevdaki ,onu egilmeden tasıyabilene yakısır ...
*kazanmak neye yararki , kaybeden oldugunda ...
Sosyal ağlarda paylaş

yani aslında oyle ...
bu yuzyılın oynu degıl gıbı sanki ...
bıraz soluk bıraz doluk dısardan bakınca ...
menuler falan pek bısı ıfade etmıyo ...
eee a noktasındakı malı X paraya alıp b noktasına X+ degerıne satmak bundan da zevk almak oyun ıcı pekcok gorev quest cesıtlılıge ragmen pekcok kısının bır bakısta "cık bu oyun guzel degıl dıyıp bır koseye atacagı cınsten" ...
ama ...
bır pırates bır patrıcıan oynayan adam ıcın ...
sankı eskı bır dostu yıllar sonra tekrar gormek gıbı ...
cok sevdıgın bır yemegı uzun bır aradan sonra tekrar yemek gıbı ...
ıstanbulun bogucu sıkıcı atmosferınden nefes alabılecegın bır yerlere kacmak gıbı ...
zaten bır oyunun %99 u ATMOSFER degılmıdır ...
aha bu oyunda ıste gayet guzel yapmıs ATMOSFER olayını ...

*oyunda ucuzken tutun (tobocco) depolayın ,iyi kar getırıyor ...
*oyunda en kısa surede uretıme gırın cıddı karlar saglayabılırsınız (bugday ,odun gıbı) ...

suursuzca oynuyorum kac saat gectıgını farketmıyorum paso gorevlerını vaktınde yetıstıremedıgım governor a kufur edıyorum ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl üretim yapacaz yaw? Ben sadece ticaret yapıyorum.
Bu arada bordalayınca Pirates! 'teki gibi girişmek yok mu ya?

Ah şimdi anlaşıldı! Ben hep çok az tayfayla gezerdim masraf olmasın diye. Bordalayınca sonuç otomatik hesaplanıyorsa bizim 3-5 adamı linç ediyorlardır orda. Gemim de batmıyormuş, ele geçiriliyormuş demek. :)[hline]horacegoesskiing, 15 July 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
skini göremedim..
Sosyal ağlarda paylaş

ustten sagda olan ıkonlardan cekıc gıbı olan var (cekıc galıba zaten) ...
oyuna basladıgın sehırde otomatık olarak bına yapabılme ıznın oldugu ıcın oyuna basladın sehırde o cekıc ıkonuna tıkla sag altta yapabılecegın bına lar cıkacak ...
tıkla yap bınayı bazen malzeme ıstıyor onları tedarık et ...
o kadar ...
bordalama da 2 gemı yanyana gelıyor ve tayfa sayıları suratle dusuyor 2 taraftanda ,otomatık olarak hesaplanmıyor ama tayfa sayın cok azsa otomatık mıs gıbı olur zaten ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...
Sosyal ağlarda paylaş

Arh.. Ticaretten 10 k yaptım ve en sonunda sıkıldım. Otomatik trade route diye bi olay varmış ama bi türlü beceremedim onu da. Tavsiyeye ihtiyacım var.. grr.. Bi de santiago nerededir? Fıtık oldum[hline]Volfied, 04 May 2003 08:18 tarihinde demiş ki:
A mug of ale, and a fine tale!
Gimli yönetti
Sosyal ağlarda paylaş

Şehirlerin yeri için New Game'e gir, başladığın şehri seçerken bakabilirsin hepsine.
Biraz hile gibi ama sonuçta yoldan geçen bir adama "Pardon Santiago nerde?" diye soramadığımız için dengelenmiş oluyor :-P[hline]horacegoesskiing, 15 July 2003 00:51 tarihinde demiş ki:
skini göremedim..
Sosyal ağlarda paylaş

muhahahaha ...
bizim sehrin valisi kızını peskes cekmeye ugrasıyo ...
eheh ...
bak bu benım kızım ...
hep senın gıbı bır damadım olsun ısterdım ...
gelın sızı everelım gıbısınden ...
sonra dugun ıcın yemek neyın stok la dedı ...
stoklayamadık ...
dugun berbat gectı ...
kızın kalbı kırıldı vsvs ...
brezılya dızısıne dondu ıs ...
bakalım noolacak ...[hline]* tells "drizzt" wıth fear ...

[Bu mesaj The_Delucian tarafından 07 August 2003 23:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
delucian aynısı bana olduydu 200k param vardı dedim zarara giriim bi kere ewlencem ne de olsa die aldım aldım aldım yarısında bi baktım 70k kalmıs :D dedim urasamam simdi oldugu kadarıyla hadi selametle die[hline]BabacumMostors, 09 August 2003 15:39 tarihinde demiş ki: ne demis aceb ?
kız ayarlamaya niyetli arkadaşlar...

hiç durmayın bugünden dershanein kapısına yaldırın zaten kızlarda sizi bekliyorlardı "gelselerde versek" diye...

yok ulan öyle şey adam gibi oturup çalışın

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
delucian iyi demiş pirates!'ı ana ana bir hal oldum iki gündür. çok da sürükleyici. mutlaka abime de oynatmalıyım bu oyunu.. :)

valla benim de carrack'lardan, caravel'lerden oluşan birfilom vardı; valinin aklına uyup ingiliz ticaret gemilerine giriştim, military convoy geldi aklımı aldı. hay böyle kayınbabanın ben.. :-p

otomatik ticarete de bulaşmadım ama bayacak gibi tek tek "florida bays'den grain al, grand bahamas'ta sat" olayı. bu arada şehirler el değiştiriyor mu bana mı öyle geldi?[hline]Sabahları napalm kokusunu severim, çöp kokusunu değil..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...