Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Servet Çetin Galatasaray'da

Rewendor

Öne çıkan mesajlar

Onun için mi imzalamak için 6 ay oyaladılar adamı küstürmemek için. İngiltere'yi şimdi örnek almazsak ne zaman onlar kadar başarılı olabilicez? Ne zaman diğer takımlar şampiyonluğa oynayabilecek? Hiçbir zaman diyip kendi umudumuzu yok edersek hiçbir zaman ulaşamayız tabi o konuma. Çabamız da yok.

Geçen sene takımı futbolcular şampiyon yaptı yalanlarına sen de kapılmışsın. Yok öyle birşey kardeşim. aynı futbolcularla oynamıyor muyuz? Niye bu sene yapmıyorlar, canları mı istemedi? Gerets elindeki kadroyu gayet iyi kullanıyor. Gençler konusunda da gayet yerinde hamleler yapıyor. Bir anda bütün gençleri takıma çıkarmanın riskini senden benden iyi biliyordur eminim. Ayrıca adam feçen sene fb maçında ugur ve ferhatı oynattıgı diye azına sıctılar, sonra gencleri oynatmıyo diye ustune gittiler. Beşiktaş maçında yine aynı olay, Mehmet Güven oynadı tü kaka Gerets oldu. Ne yapsın bu adam o zaman, anket yapalım kimler 11 de oynamalı diye onları mı çıkarsın. Ben de Cihan'ı oynatmasına sinir oluyordum mesela, ama adamın bir bildiği var demek ki. Antrenmanlara girip çıkan o, oyuncularla ömrünün yarısını birlikte geçiren o.
Sosyal ağlarda paylaş

E abi gençleri oynatacak o kadar maç varken gidip FB ve BJK maçlarında oynatmanın nesi doğru hamle? Laf söyletiyor, küstürüyor onları. Her genci hemen sahaya sürsün demiyorumama vakti gelenleri harcıyor, gelmeyenleri de ferhata yaptığı gibi harcıyor. Yazıktır.

Ayrıca İngiltere'yi örnek almaya takımların mentalitelerinden ve Türk futbolunun temizlenmesinden başlamalıyız. Daha sonra daha kaliteli menejerlik eğitimleri verilmeli ve menejerler konusunda seçici olunmalı. Menejer demişken, menejerlik sistemi getirilmeli. Bu sistemde adam zaten geleceğe yatırım yapamıyor ki istediği gibi, istikrar beklensin. Transferleri resmen yönetimler yapıyor.

Ayrıca geçen sene çok inandılar ve şampiyon oldular. Son dakada attığımız gollerle şampiyon olduk. Gerets "Bekleyin, sonda atın da daha çok gaza gelelim" mi dedi? Bu sene hele çok rezil kararlar veriyor, yanlış kadrolar, yanlış taktikler, yanlış değişiklikler. Birkaç maç izleyen adam yapmaz o hataları. Adam haklı olarak eleştiriliyor ve gitmesi gerekiyor. Adam gibi bir teknik direktör lazım. 3 fasulyelerin üçünün de teknik direktörleri birbirinden beter.
Sosyal ağlarda paylaş

e son dakikada gol atmakla futbolcuların inanması arasındaki alaka nedir? ve yine soruyorum neden bu sene inanmıyolar? geretsin elindeki bütçe ile yapabilecekleri sınırlı ve bence gayet de iyi yapıyor. kadro seçimi konusunda ben de bazen nefret ettim ama hala da kalmasını istiyorum. mesela carrusca denen adamı kazanamamamıza en cok ben üzülmüşümdür ama bu geretsin gitmesini gerektirecek birşey değil. adamın ismini verip de yönetimin alabildiği tek oyuncu inamoto. o da ancak bu kadar katkı saglayabiliyor, sene sonunda da gidecek.

geçen sene futbolcular inanarak sampiyon yaptılar bizi ama en az onlar kadar gerets de inandı. parası olmayan, antrenmana cıkmayan futbolculara ragmen hiçbir zaman küskünlük yaratmadı, takım tarihinin belki de en zor döneminden geçerken bir kez bile sırtını dönmedi. ve hala daha galatasaray ile barışık biri, bence kesinlikle kalmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Taraftar sportif başarı ister, istediği kadar barışık olsun adam başarılı olamadıkça hiçtir. Ki bu sene rezlet zaten. Ha geçen seneki efsane şampiyonluk belki bir krei ama bu kadar kötü durumda olmasak kullanabilirdi onu. Bence daha iyi bir teknik adamla istikrar sağlanmalı. aten bu yönetimden ne beklersin ki, harika giden Lucescu gibi inanılmaz bir adam varken Fatih Terim'i getireceğim diye sebepsiz kovdular adamı. Fatih Terim de iyi ama Lucescu alışmıştı ve iyi götürüyordu. Fatih Terim eline yüzüne bulaştırdı. Lucescu yollanmasaydı şu anda Türkiye^nin her açıdan en iyisi biz olurduk. Boş para harcanmazdı ve daha çok karımız olurdu Avrupadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Peki Fatih Terim gelirken Lucescu'nun gidişine aldırış eden oldu mu? Daha iyi bir teknik direktör gelsin derken her sene bizi şampiyon yapacak bir adamdan bahsediyosun galiba. Ben de isterim öyle birini valla gelsin götürelim malı.

Böyle biri olmadığına göre ne kadar iyi teknik direktör gelirse gelsin bizi şampiyon yapamadıgı ilk sene gönderilir bu mantıkla, ne istikrar ne de devamlılık asla sağlanamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır, her sene kaliteli futbol oynatandan bahsediyorum. Şampiyon olmak mümkün değil her sene, ama kaliteli oynar ikinci olursun. En azından avunmaya hakkın olur. Rezil olmazsın.

Ayrıca çıkan sesleri bastırdılar ve de Terim'in geçmişi tartışılamaz bile. Yine de takım iyiyken ve o kalitede bir teknik direktör varken yollanması yanlıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

Lucescu dediğin tanıma uyan bir teknik direktör o zaman. Beşiktaş'ta da çok başarılı oldu. Fenerbahçe'ye şampiyonlugu kaptırdıkları sezon bile tüm takımlardan iyi top oynuyorlardı. Ama bir şekilde onu da takımdan gönderdiler. Yani dediğin gibi iyi birinin gelip de uzun yıllar kalma ihtimali yok. Eninde sonunda gönderiliyor. Gerets bu sene kalırsa ve önümüzdeki sene oynattıgı futbol ile umut verirse benim istediğim olacak sanırım :)

Lucescu şu anda Shaktar'da resmen şov yapıyo. Adını bilmediğimiz takımı şampiyonlar liginde yine azdırdı, günün birinde geri dönerse süper olur.
Sosyal ağlarda paylaş

lucescu maç kazanıodu ama öldürüp öldürüp diriltiodu bizi
1-0 1-0 1-0 olmuodu yani.büyük takım futbolu degildi bana göre.onun tarzı o bişi diyemeyiz.başarılıda oldu ama yok işte beğenemedik :).ama beşiktaşta pek öle olmadı bizdeki gibi degildi taktik anlamında
Sosyal ağlarda paylaş

1-0 1-0 tigananın futbolu.

tigananın futboluyla lucescunun futbolu arasında okadar çok fark vardı ki. zago ronaldo ahmet yıldırım.. savunmadaki 3 oyuncu da hücuma çıkıyordu. defansif oyun anlayışı vardı ama asla hıncalın dediği gibi korkak futbol değildi. yani en bariz örneği tigananın beşiktaşıyla karşılaştırın...
Sosyal ağlarda paylaş

Hıncal Korkak futbol diyordu da
Otto rehagel korkak futboluyla (!)
Yunanistan ı avrupa şampiyonu yaptı. Lucescu nun Beşiktaşta ki taktiğinden hiçbir farkı yoktu.Tamamen defansif sistemli oynuyordu.
Önce beraberlik için çıkıyordu golü bulunca yatıyordu.Öyle güzel yatıyordu ki gol de yemiyordu.

Tigana bambaşka bişey ben anlayamıyorum taktiğini.
Maçların 1-0 1-0 gitmesi tigananın taktiği değil forvetin mallığı. 10 pozisyondan 1 i gol oluyor.
Lucescu zamanında Beşiktaş az gol pozisyonuna girip çoğunu değerlendiriyordu.
şimd öyle değil (bkz. burak , nobre , delgado) hepsi birbirinden kazma.
Ayrıca Luce zamanında Beşiktaş dönen topları topluyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...