Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anlamıyorum

Chemical

Öne çıkan mesajlar

Ya ben bunu anlamıyorum, mesela servera giriyorum zaten silah yok hiç birinde, adam diyor, no special moves, no force, no saber throw, no jump, no bilmemne saydırıyor.
E ulan oynamiyim? anlamıyorum ya, illa senin isediğin gibi mi oynucak insanlar.
Ben silahla oynarım, pistol ile jedi vururum 30-40tane saberle adam öldürmüşlüğüm yoktur jedi knight 2 dahil olmak üzere, force kullanırım, grip yaparım, push yaparım, pull yaparım, comba lazımsa onu da yaparım, atlarım arkana geçerim oradan vururum, kafana 100metreden el bombası tuttururum, detonator kurar seni oraya çekerim, arkama trip mine kurar sen gelince çekilirim vs.

Ama yok, herkez saberle oynucak.
Kırk bin tane kural koyuyorlar.
Yok saberi kapalı iken duran adam vurulmazmış, e ulan nasıl anlıcam ben saber mi kapalı yoksa adamın elinde pistol mu var? Adamın saberi kapalı dibime giriyor kafasına bomba yağıyor çünkü. Ya da lightling yapıyorum bıy bıy bıy başlıyorlar.

Jedi serisinde sadece 1 şeyin aşırı kuvvetli olduğun düşünürüm onu da her serverda yapamıyorsun force bitiyor.
Absorb olayı + speed + bunny jumping + şu mavi çarpınca patlıyan topları atan silah.
Bunu yenen yok, force regen hızı normal olursa yapamıyorsun ama çok abuse edilebiliyor force regen hızlı ise.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de saber throw yapınca kızıyorlar, e sen karşıma geçip binbir kombo yapıyorsun gereğinden önce atağa geçiyorsun ben throw yapmiyim de ne yapiyim? Zaten force, silahı etkisiz hale getirmekte kullanılıyor en güzel.
Bir de adamlar saltanatlık kuruyorlar serverlarda, beyenmeyince atıyorlar dövüyorlar kesiyorlar falan, saber only oluyor genelde bunlar. Normal server alınca rocket launcher ile kovalıyorum kendilerini.

Mesela ben silahla ölmüyorum pek. Silahla gelen zaten ben daha uzun süredir silahla oynadığımdan pek bir şansı olmuyor, bir de force ile mesela roketlerini daha atar atmaz kendisine geri yollayıp patlatınca push ile adam vazgeçiyor. Aslında o rokete push yememenin yolları da var neyse eheh.

Saberi sevmiyorum, el feneri yahu, jediler star warsta silah kullansa ne güzel olurmuş. Dueller 2 saat uzayıp drama olmaz çat diye bitermiş.

Hastasıyım Boba Fett in, helal olsun abime, nasıl da güzel kullanıyor teknolojiyi, jedi medi bırakmıyor ortamda. Battlefront 2 de de çok severdim zaten, saber neymiş ya? Demir çelik fabrikalarına versinler saberleri, jedilara da bi blaster versinler. Valla diyorum savaş dayanmaz adamlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o olayın tadına varmakla alakalı chem.
Nası uo da hana girince "attan inin looo" denioduysa
burdada o "havayı" korumak için belirli kurallar konuyor.
Saolsun yapımcı firma bunu düşünmemiş oyuncularımız düşünüyor.

Zevk meselesi, tabi kimse sana "sunu sunu yapma" diyemez, ama sende onların oyunun temelınden serbest olmadıgı yerlere girmeye mecbur değilsin.

Olay aslında tamamen işi actiondan, oyunu arcade dan çıkarıp rp tadında bir gerçekliğe dönüştürmekte.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi durumu şöyle özetleyeyim. Oyun lightsaber ve force üzerine kurulu. Şimdi biri çıkıp sniper'ı alıp tepeden jedi avlarsa bu oyunun felsefesine aykırı. Sadece çok skor yapma endişesi gibi görünüyor. Mesela sen, Chemical, geçen hoplayan manda lan party'sinde silah kullanan tek adamdın. Doğal olarak birinciydin. Zira geri kalan herkes lightsaber olayındaydı. Yani silah kullanacak olsak neden star wars oynayalım? Ayrıca silahların oyundaki yeri %70'se, bu single player'dadır. Multi-player oynarken ''Saber only: (Y/N)'' bile var.

Ayrıca hem sniper kullanıp hem force kullanmak oldukça absürd.
Sosyal ağlarda paylaş

chemical'ın silah huyu taaaaaaa eskilere dayanıyo. Buyrun kanıtı...

said:
Harbi jk2 yi düşündükce aklıma "Neden dağıldık?" geliyor
ne güzeldi GjG anılarım... kimse sevmezdi sabercilerden beni
Sniper Phantom(Turkey) dim çünkü sevende vardı slog vardı en başta sonra storm vardı felan ama gitti hepsi.yeni gelenlerde çok az insan bende jk3 ü bekliyorum quake motoru ile olacakmış e ozman çalışır bendede(uyduruda bilgisayar euhe) duel 3 de takılırdım ben satoo yu tanımazdım bile sonra duel 1 2 ye geldim arada kafa adamlar vardı.
FFA da kaç defa silah açtığım için fakelemişlerdi sinir olmuşdum nickimi uzatmıştımda uzatmıştım ne güzel matrix çekerdik hala duruyor valla çatank diye vuruolardi neo yu ne güzeldi ama şimdi bakıyorumda beni hatırlayanım kalmamış arada düşünüyorumda ben çokmu eskilerdenim? ben servera açıldıkdan 5 saat sonra girmişdim çok eskiyim sanırm

Bu aralar hergün oynuyorum jk2 ve silahla oynuyorum gene bayıyorum milleti kızmayın yaaa sizde silahla oynayın öretek

http://www.oynasana.com/forum/m222284 <-- burdan
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten silah kullanılması istenmeyen serverda direk oyunun girişinden silahlar kaldırılır.Oyun çok salakça oluyor öyle ya, speed açıp sniper la çakabilirsin istediğine.
Mesela mind trick ve dark rage de kullanılmazdı snn de eskiden.

Ama açıksa isteyen kullanır tabiki, ama quake varken bu oyunu silah için oynamayı aklım almıyor.
Pati quake açılsa ya =)
Sosyal ağlarda paylaş

"Saberi sevmiyorum, el feneri yahu, jediler star warsta silah kullansa ne güzel olurmuş. Dueller 2 saat uzayıp drama olmaz çat diye bitermiş."

bende şunu anlamıyorum, saber sevmiyorsan ja oynamak niye? elinde silahla koşturup milleti frag manyağı yapabileceğin bin tane mp oyun var, ja'nın olayı saber+force zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical şimdi şöyle oluyor :

bu quake , half life yada soldier of fortune değil.Oynadığımız oyun Star Wars.
Sen bir Jedi'sın ve karşındakide bir Jedi.İyi ve kötü olman farketmez bir gururu var bu Jedi ların.Aynen Türk gelenekleri gibi " 1w1 dövüşene karışılmaz "da olduğu gibi.

-Saber çekene silah çekilmez,bu ezikliktir düşüncesizliktir.
-Saberını kapatana saldırılmaz ( Hani Türk filmlerinde Tarkan rakibinin silahı düşünce kendininkinide atarya o mantık)
-Konuşan birine saldırılmaz.(Ama çok zevkli heavy yiyo nihaha)
-Duel yapan 2 kişinin arasına girilmez.

böyle kurallar var abicim ya sev ya terket :) Asil insanlar bu Jedi lar onurları için savaşıyorlar.Zaten bozulan mertliğin restore edilmesi için saber çıktı kardeş..
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Ya açıkçası bende silahların olmasına karşıyım, kimse force lara karşı ağzını açmıyor farkındaysanız çünkü force lara savunman var ama ben salak bir sniper ateşinden korunmak için sonuna kadar sense e mi puan yatırcam. Ayrıcana bu JK çok fazla sniper ın la adam mıhlamak istiyorsan git CS aç bence.
Sosyal ağlarda paylaş

nette gayet açıyorlar silah =),
academy de öyle bişey var ama, biri sana lighting bastımı, sende kılıç yoksa baya hasar alıyorsun.
Jk2 oynuyorum bazen netten, onlar çirkefse ben 10 kat çirkef oluyorum, koy yere bir turret noluyo gör bak =).

Fuze falan kullanmıyorsa pull atıp elektrgı basmak kılıc cekmeye zorlamak en iyisi, ama ama ama en kıl oldugum olay
adam speedle geliyor benim latency yetmiyor gormeme
altıma detonator atıp patlatıyor
grrr
Sosyal ağlarda paylaş

oyunda kick 20 dmg veriyor, nerdeyse her oturmus serverda 1 e indirilir o dmg. Yoksa street fighter oluyor oyun.

Yellow backstab inanılmaz vuruyor, oda nerflenir.

Lucas arts oyunu mukemmel yapmadıgı cın, nsanlar "oyunun tadı" nı kacıran seylerı stemıyorlar. Zaten bu oyunda sılah kullanmak hakkaten sacma.
Adam gebertmek cın oynamıyorsun ki, kılıç için oynuyorsun.
Adam oldurmek istiyorsan, Cs si var daha da iisi quake i var aga
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...