Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Quintin Tarantino

smerten

Öne çıkan mesajlar

said:
ghaldszar, 19 September 2003 13:46 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar karıştırmayalım. Boomtown ile Q. Tarantino' nun resmi ya da gayriresmi hiç bir bağlantısı yoktur.

Tanıtımını öyle yaptılar ama? Allah allah burada 10larca kişi tarantino'nun bilerek / sanarak izledik iki bölümü....

Nasıl öğrensem ? Emin misiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Tarantino ve Oliver Stone gerçekten benim yönetmenliği bir sanat olarak algılamaya başlamamı sağlamış 2 büyük yönetmendir. İnan bana, insan Natural Born Killers'daki yamuk kamera açılarını, siyah-beyaz kameranın kullanımını gördükten, Pulp Fiction ve Reservoir Dogs'un sunuluş tarzındaki mükemmelliği gördükten sonra bunun da bir sanat olduğuna inanıyor :)
Anlatmakla bitiremem ki ne kadar güzel senaryo yazan bir adamdır, elindeki senaryoyu ne kadar güzel işleyen bir yönetmendir izlemen lazım.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 19 September 2003 13:46 tarihinde demiş ki:
Arkadaşlar karıştırmayalım. Boomtown ile Q. Tarantino' nun resmi ya da gayriresmi hiç bir bağlantısı yoktur.
Jackie Brown' a gelince de özellikle Reservuar Köpekleri ve Pulp Fiction'ı seyretmiş seyirci kitlesi Tarantino'dan daha şiddetli bir şey beklerken bu tar< bir filmle karşılaşması insanları her ne kadar üzse de aslında Jackie Brown iyi bir filmdir. Evet diğer filmlerden sonra konu o kadar zevkli gelmese de tamamen Tarantino' nun diğer iki filmde yansıtmış olduğu tarzını yine aynen Jackie Brown' a yansıttığı bir filmdir. Sadece şiddet dozu cok azaltılmışdır.
Yeni filmine gelince de bir sene arayla iki film olarak gösterilecek filmde John Woo numaraları görmemiz çok muhtemel gibi geliyor bana. Bu arada rodriguez' den de El mariachi' nin 3 bölümü (bazılarına göre Desperado' nun 2. si de denir) geliyor. Banderas ve Hayek' li olarak.

Boomtown reklamında Tarantino'nun ismi geçiyor ki onu bırak Reservoir Dogs'un işlenişiyle aynı şekilde işlenilmiş dizi yani her kişinin başından geçenleri ayrı ayrı anlatarak bir hikaye oluşturma işte izleyenler ikisini de anlarlar bu yüzden Tarantino sanıyordum ben neyse.[hline]Antimodes a.k.a Bhaal Pheles.
UIN: 123455555
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Duke_Guybrush, 19 September 2003 18:01 tarihinde demiş ki:
reservoir,nbk,pulp felam zaten üzerine olumsuz eleştiri yapılması zor-saçma- olan filmler. jackie brow ve from dusk till down ise bu filmlere yaklaştığı ama bi türlü o tadı yakalayamadığı filmler.

Bu arada from dusk till Dawn' da Tarantino filmi değildir. Tarantino sadece senaryo yazarıdır ve oyuncudur o filmde. Filmin yönetmeni Robert Rodriguez' dir.
Natural Born Killers' da daha önce söylendiği gibi Oliver Stone filmidir. Tarantino ise sadece hikayenin yazarıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Four Rooms'da yanılmıyor isem Gregg Araki de var dört yönetmen arasında diğer üçü biride Alexandra Rockwell olması lazım, Tarantino'nun Pulp Fiction senaryo ekibidir. Yani çömezleri :)[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.
Sosyal ağlarda paylaş

Q. Tarantino'nun sanırım Pulp Fiction'da olacak bir konuşması vardı. Birine bir partide Top Gun hakkında birşeyler anlatıyordu.

O konuşmayı bilen varsa aktarsın tam hatırlamıorum içeriğini ama Top Gun'ın savaş ve ordu konularından çok aslında Tom Cruise'un oynadığı karakterin gay olup olmama savaşı hakkındaydı hehee.

Benim Q. Tarantino deyince aklıma hep o sahne gelir hehehe.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 20 September 2003 15:45 tarihinde demiş ki:
said:
Duke_Guybrush, 19 September 2003 18:01 tarihinde demiş ki:
reservoir,nbk,pulp felam zaten üzerine olumsuz eleştiri yapılması zor-saçma- olan filmler. jackie brow ve from dusk till down ise bu filmlere yaklaştığı ama bi türlü o tadı yakalayamadığı filmler.

Bu arada from dusk till Dawn' da Tarantino filmi değildir. Tarantino sadece senaryo yazarıdır ve oyuncudur o filmde. Filmin yönetmeni Robert Rodriguez' dir.
Natural Born Killers' da daha önce söylendiği gibi Oliver Stone filmidir. Tarantino ise sadece hikayenin yazarıdır.

Natural Born Killers'ı sonra hatırlayım düzelttim zaten ama drom dusk till dawn ı başkasının yönettiğini cidden bilmiyodum.
-----------------------------
From dusk till dawn
Directed by
Robert Rodriguez

Writing credits
Robert Kurtzman (story)
Quentin Tarantino

(kaynak:imdb)[hline][i]
qu est ce que c'est:viande
Sosyal ağlarda paylaş

Yaf peki yıllar önce ilk Pulp Fİction çıktığında çok tartışıldı. Buradada sizin fikirlerinizi öğrenmek için sorayım.

Nesini seviyorsunuz Tarantino'nun?

Işık tutması açısından Pulp Fiction'da kullandığı kurgu yöntemi yanısıra. Aynı kurgu yöntemini (Aslında birazda kendi icadı olan bir yöntem "Çember Kurgu" denen bir tekniğin modifiyelisi) kurguya uygun kamera kullanımı ( ki ilk örneği aslında Reservoir Dogs da kulandığı meşhur bir yemek sırası sohbet sahnesidir) ile çok beğeni toplamış, konunun boşluğu ve bir sürü starın çöplük gibi ortada uçuşması, konu itibarı ile "Klişeleri" işlemesi ve yeni birşey vermemesi çok eleştirilmişti o vakit.[hline]"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Story of SadButcher"

There are 10 types of people in the world, those who can read binary, and those who can't.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eldar, 20 September 2003 01:01 tarihinde demiş ki:
kill the bill 10 ekimde türkiye de gösterime giriyor
çin usulü bol karateli bir aksiyonmus hatta filmin tamamı cin de cekildi
uma thurman ın sittin tane adamla dövüstügü bir sahne de yer alıcak filmde(matrix gibi tabi bunda özel efekt yok)

ne 10 ekimi be
şubatta ''girmesini'' tasarlıyo tarantino[hline]G-power a.k.a gehena
werewolf
uin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...