Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paladin ve Yetenek yada varmi bole bisi :/

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

ya bayadir kafama takilan bisi bu dis de buralardaysa eklesin yani onnada geyigini cok yapmisizdir

bu paladinelrin olayi nedir yada iyi oyniyan bir paladin varmidir veya iyi oynuyorsa bunu nasil anlariz

cok kafam karisik bu konuda lutfen hakaret veya klasik paladin geyik topigi oalrak algilamayin bunu

misal iyi bir warrior i bi instance lak diye cikarirsiniz
aggro kaybetmez, CC ye ozen gosterir nerde tankliycagini, knocbacklerden nasil kurtulacagini kendi basina lak lak hesaplar ugrastirmaz yada fury filansa loose addleri lak diye kapar assist alir filan

iyi bi hunter trap nerde ne zaman kullanciagini bilir, petin iadam gibi kontrol eder ve party yi loose addlerden korur< kaza durumalrinda moblari kitelar party hazir olunca geri birakir filan

iyi bi lock dot larini ve petlerini yerine ve zamanina gore kullanir, SS yi tam yeri ve zamaninda atar ve loose addlere DPS YAPACAGIM BLOOH die dot firlatmaz filan, fear i nerde ne zaman kullanicagini bilir cok superdir filan

e druid a bakiyoruz iyi druid hybrid olmanin ne demek oldugunu bilir, feral i mdiye mizmizlanmaz durum ne gerektiyorsa ona gore isini yapar
hatta misal bizim loncada bir druid var adam shattered halls da sifir CC ile wipesiz tanklik yapti
moblarin hepsini druid e misdirect ediyordum adam takir takir hepsinde rage alip ayni anda 5-6 elite i sorunsuz tankliyordu

efendim priest e bakiyoruz overheal a karsi gosterdigi titizlik, mana kullanimi ve kritik durumalrdaki cabuk kurtarislariyla direk tespit ediyorsun iyi oyniyan adami

mage desen oda ole nerde abanip nerde durucagini , navayi nerde kullanicagini, sheep i patrol un gectigi yolun ortasina atmiycagini filan biliyor

rogue desen cleave den nasil kacicagini, stun alri nerde kullanicagini ve hangi mob a hangi poison kullanicagini ve en dusuk cast timelarda bile kick i efektif kullanabilen bi adama yetenekli rogeu diyebiliyorsun

shamanlarla daha bi firsatim olamadi boyle kesin yorum yapabilicek kadar

ama paladin in olayi nedir?
yada benmi bu kadar talihsizimde bana ilham vericek bi paladin gormek nasip olamadi

healadin ler le gurup alsam adam main heal yapamiyor yapsada kesinlikle 2-3 target ustunde odaklanamiyor ve cok acili geciyor

e digerleride retri prot karisik geliyor genelde
damage desen ole aman aman diil
e ben tankliycam diye ise girenlerde genelde CC yi mahfediyorlar aoe leriyle
e ekstra heal gerekse cogu yardimci olmuyor "yok heal meal" modunda takiliyorlar

hatat bi ara wipemaster diyorduk paladinlere bu yuzden

benmi bu kadar talihsizim yoksa iyi bir paladin bulmak bu kadar zormu yada paladinler degerlendirelimycek kadar karmasik bir class mi :/

isallah kimseyi kizdirmadan belirtebildim ne dusundugumu

sadece iyi bir paladin i nasil anlayabiliriz bunu bana izah ederseniz cok memnun olucam
Sosyal ağlarda paylaş

PvE de, yani holy loladini soruyorsan, bence priestten iyi healerlar valla su an (eski bi priest olarak soyluyorum bunu :) )
Nihilum'dan Awake'in birkac videosu var, izle adami biraz fikrin olur. Ben de paladinlar ise yaramiyor diyordum eskiden, de baya buffladilar. Manalari bitmiyor adamlarin, flash of light ile 1.5k falan healliyorlar, olmuyorlar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Heh bi süredir benim de kafamı kurcalayan bi soru bu. Tamam healadin giderse manası bitmiyo ama grup healı yok ki palanın. Napıcak o zaman sürekli f2 f3 f4 heal heal heal mı bu kadar mı palanın olayı? Hadi bide arada balon atsın, DI atsın. MT desen yok illaki ya ben ya başkası aggro alıyo kediden ayıya geçip tanklamam gerekiyo, dps desen manası bitiyo heala destek veremiyo. Nedir bu palanın olayı?
Sosyal ağlarda paylaş

Valla sana şöyle söyliyeyim. Rogue charım var. Damage meter'ı açıyorum instance'da. Ah'den aldığı bir ton unique ve epic itamlı paladin alt charı olan bir arkadaş, ben 180k damage verdiysem adamın damageı 170k falandı. Ki ben combat rogue'um ve itamlarımda gayet iyiydi. (lvl 45 civarlarıydı)

Ayrıca yukarda ki arkadaşın dediği gibi healing imbah.

Agrro konusunda biraz sux ama yok artık.

Pvp'den hiç bahsetmiyorum, bir ortamda paladin dalınacak adam olarak herkesin son tercihidir. Oda bu sırada healing için manasını bitirip, üstüne yapabilirse killini yapıp, honor'ın dibine vurur.

Ama dediğin gibi instance'larda sabit bir görevleri yok. Anca healing. Belki biraz dps. Bazende bubble quest :)
Adı üstünde support.
Sosyal ağlarda paylaş

bir çocukluk arkadaşımla lightbringer'da priest+pala kasıyoruz. 2 tane çok güzel buffı var adlarını şu an hatırlayamayacağım; eğer classlara ise buffı bir tane pala yeter o zaman :P

not: pala hakkinda bildiklerim gerçekten bu kadar; ama bizim çocuklar karazhanda 2den fazla pala almıyorlar raide. Sebebini bilemiyorum. Zaten ben wow hakkında fazla birşey bilmiyorum, elemanlar kasıyor ben atıp tutuyorum hehe

[ Mesaj 11 March 2007, Sunday - 18:34 tarihinde, huun tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Healadin oynamayı bilen bi paladin cidden çok imba olabiliyor bazen. Mesela Karazhan'da, maiden'de BoSacr ile kullanırken sorumluluğun çoğu üstünde oluyor paladinlerin, orada clothları falan çekip deli gibi heal abanıyorum -healadin olarak-. Zaten Crit rate de yükselince mana falan sorunun olmuyor, herkesin mana dipteyken, potion kullanırken %62 mana ile healine devam ediyorsun.

Raidlere başlamadan öncedende Retribution'dım bir süre ama bence paladinden dps dışında herşey olur. Heal olur, iyi gear ile 61 prot ile tank olur ama dps olmaz. Dps dediğini mage yapsın rogue yapsın, plate giyiyorsun, deli gibi heal talentlerin, tank talentlerin var bırakta onlar dps yapsın sen işini yap ne güzel. Diğer yandan hep Dpste ikinci üçüncü sırada olacağına healde birinci ol, git offtank ol birşey ol -gerçi karazhanda falan tank olan paladinde görmedim ama heroiclerde falan tank olan çok gördüm :p-.
Sosyal ağlarda paylaş

Düne kadar prot-retri gidiyodum. Paladini de warrior ve healerın ortalaması olarak görüyodum, ne tam warrior ne tam healer yani. 1.6 speed'lik baltam sayesinde SoL->JoL->SotC gidip nispeten düşük dpsyle (55 civarı) ama nerdeyse hiç canım gitmeden mob kesebiliyodum. Ama 2-3 kişi aynı anda daldı mı direk kaçmak zorunda kalıyodum. O yüzden yetersiz geldi bana gücü. Ölmemesine ölmüyo, ama seninle aynı leveldaki bi adamı 30-40 saniyede anca mı kesebilirsin be kardeşim.
Bi palanın aoe yapabilme ihtimalini sıfır olarak gördüümden, daha fazla dps kasayım dedim. Ama dün tesadüfen bikaç tipin palayla aoe yapışını gördüm. 6-7 yaratığı hiç zorlanmadan öldürdüünü görünce, asıl paladin bu olmalı diye düşünüp talentları ona göre ayarladım.

Paladin dediin, öncelikle ölmemeli bi kere. Başkalarını heallamayı, ölmemeyi başarabildikten sonra düşünmeli. En azından ortalık boşalınca herkesi resleyebilcek biri kalmış olur.
AoE paladinde bu yetenek var. Reckoning ve SoL kombosu acaip işe yarar. Hem silahın o kadar hızlı olmasına da gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

healer tank kıvamı tuturursa iyi sonuc veriyo ama işte kacak ihtimali yüksek.

paladinse can ciğer bişidir, heal'ı mt ye en cok yarıyan healdır, düzgündüzgün kısa aralıklı kesintisiz ve bitmiyen oh ne güzel, heal etsin paso yanı öle güzel bişi. Ayrıca bless'ı var aurası var cok neşeli şeyler bunlar

edit: ayrıca iyi paladin cevat kelle gibidir her yerinden bişi cıkar günün kurtarır

[ Mesaj 11 March 2007, Sunday - 20:31 tarihinde, Cuce tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben druidim ve mt'ım. Aggro desen benim kadar tutamaz, offtank desen bütün manasını damage vermeye harcar heal atamaz bide üstüne reckoning proclatmak için rageimden çalar.. Yok mu bunun bi orta yolu? Şöyle talent calculatorla gösterin :)

[ Mesaj 11 March 2007, Sunday - 21:01 tarihinde, axedice tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

betedan beri paladin oynuyorum sanırım bu konuda birşeyler yazabilirim.

60-70 arası lvl kasarkene retro idim. Thunder ı da yaptım. Az çok bi dps ye sahiptim ama tabi ki dps klassların yanında komedi kalıyor. 5 kişilik instance da acil durumlarda heal atıp geri kalanında kafa göz dalıyordum.

ama karazhan girmek için talentları holy/prot a çevirince. paladinin asıl gücünü fark ettim.

aslında 1 sene önce de holy talentlara sahiptim ama 31. talent tan aşağısı yoktu o zamanlar. O zaman da plate healer takılıyordum. (paladinlerin plate harici giymelerine karşıyım ama bizi bu hale sokan blizzard utansın)

2.0.0 ile gelen yeni talentlar da en çok holy ağacı etkilenmiş.

yukarıda da belirtildiği gibi mana bitmiyor. hatta divine illumination (41 holy talent ı) açıp holy light spamlediğiniz zaman mana azalacağına artabiliyor.

gelelim paladin de yetenek var mı yok mu tartışmasına. bilgisayarın başına bir maymun bile koysanız paladinle tank a non stop heal spamleyebilir.

ama asıl paladin grubun veya raidin healtini sürekli kontrol edip gerektiğin de taunt (evet taunt umuz var) atıp aggro alır gerekirse mage blessing of prot atar. ya da mob stun yiyorsa stun atar.

combatın gidişine göre bless leri değiştirebilir. Aynı şekilde aura da değiştirip duruma uygun bir karar verebilir.

ve en önemlisi zamanında atılan bir divine intervention veya lay on hands paladini günün kahramanı yapabilir.

aynen yukarda belirtildiği gibi paladinin pve de bir çok numarası vardır ve hepsi support amaçlıdır. Bunları kullanan paladinle kullanamyan arasında dağlar kadar fark ortaya çıkar.

pve de paladinin dps kasması son derece gereksizdir. Allahsız blizzardı burdan kınıyoruz :P

grp heal yok diyenler biraz haklı. Onun en güzel çözümü paladin+shadow priest ortaklığıdır. Bu ikisi yan yana her instance ı temizler. ve hatta DnT guildinde priestler raid e shadow giriyormuş diye bir söylenti var us forumlarında.

pvp de ise işini iyi bilen bir paladin karşı tarafı deli edebilir. Warrior bir arkadaş var (31 arms 30 frurry ve elinde lunar) 2 kişi bg lerde acaip şeyler yapıyoruz 3-4 horde un arasından rahatlıkla çıktığımız oluyor. (nasıl oluyor demeyin ooluyo bir şekilde :P )

normalde ne arkadaşım solo olarak o kadar kişiyi kesebilir ne de ben. ama yan yana gelince 3 kişilik oluyoruz :P (warrior u bg de en iyi supporltayan klass paladindir)

aklınıza taklına birşey olursa sorabilirsiniz...
Sosyal ağlarda paylaş

zaten eskiden warrior+paladin ultimate comboydu bgler icin, (burdan arkadaşını taktir ediyorum gidip HEHEHE 41 ARMS yapmayıp miss gibi flurrysini alığı için) şimdi pek öle değilelr snaırım arenalardaki duruma bakılırsa.

paladin freedomıyls sacrifice'ıyla cok hayatar kurtarır , herhangi bi rot effect aggro sırasından tank'ı debuff'ın bitimine kadar kaldıdır, o anda atılan bi freedom mesela cok canlar kurtaracaktır,

veya başlangıcta salvation kullanan magelere tek paladinli raidlerde combat uzadıkca wisdom atmak, ne biliyim phaselerde aura değiştirmek, zart zurt bi sürü seal, cok şeyi var paladinin, hiç oynamadım ama iyi paladinle kötü paladin arasındaki fark cok rahat anlaşılıyo
Sosyal ağlarda paylaş

misal ornek veriyim
guildum casual ama raid ede onem veren bi guild
2.0 oncesi MC-AQ20-ZG temizdi 2 haftada bir razora gider 3 wipe yer ciakrdik
guildde 190 kisi filan var ama nasi diim hemen her raid e gelen 15 adam var ve guildu onalr tasiyordu
gec basladigim icin gear olamdigindan haliyle naxx yapan guildler yuzume bakmiyordu haliyle burada kaldik emcburen TBC ise serverdaki guildleri parca pincik etti

misal 5 kisi karazhanda attumen e akdar cok kasmadan geldik (haliyle deniyemeden atlar respawnlandi :P) ama tam gurupla gelince baya bi sikinti yasadik o atlarda

5 tane paladin var aktif

bitanesi retri ilk 15 e girip seviniyordu filan mc gunlerinde
dps saplantisi var blessing bile zor attiriyorduk ayni zamanda ony ye baslicaz ready check atilmis giderkene "ya ben bi yemek yiyp geliom, bilmemkime fallow attim byes) diyen bi insan

paladin class master i olan sahsiyet zirt pirt talent degsitiriyor takip edemedik ama kotu heralde
botancianin ilk bossunu o yere attigi zimbirtiyla teee obur uctancekmeyi basaran bir insan
moroes de adam blessing of prot la garrote u temizlemeyi gectim stoneformla kendi ustundeki garrote u bile kaldirmiyor
sebep ise blessing of prot la temizliyemem cunki "it fucks it up"

bitane var tank olacam diye bozmus kafayi warriordan aggro calmaya kasip priestelrideli ediyor (yuakrdakielrde aynisini yapio gerci)

diger ikisi ise bu yuakrdakielrin akrisimi gibi

kanatlari acip yere o seyi attilarmi hafiften korku ve urperti geliyor o derece kafam karisik

ayrica bu guildle yaklasik 5 aydir takiliyorum henuz encoutnerda blessin-aura degisimi gormedim

diyorum wisdom/might atin hunterlara sanctuary filan o kadar onemli degil diye adam "it fucks it up so no" diyip kafasinin dikine gidiyor

benim talihsizligim heralde
Sosyal ağlarda paylaş

paladin oynamayı bilen çok az adam var cidden.
arenalarda hele retri paladinler geliyor komedi.
paladin dediğin holy olur bok alır bide yanına oh mis.

aslında shaman daha fazla heal atabiliyor .hatta shadow lab de 3-4 mob aynı anda tanklarken arkadaş sadece earth shield i açık tutup yemek yiyordu.chain heal süper bi olay mesela ama paladinin manası tam anlamıyla bitmiyor.
öküz gibi spell crit abanıyorlar (biçok paladinde scryer yüzüğü vardı) bitmiyor mana diğer classlar sürünürken
Sosyal ağlarda paylaş

Çok uzun süre alliance oynadım, guildde de 4-5 tane daima sağlam paladin vardı.

Raidlerde crit healden adamların manası bitmez, hiç unutmuyorum twins i ilk keserken bütün priestler druidler manada sürünürken (flasklı) paladinler çok rahat healliyordu.
Concentration Aura sayesinde 0 interruptionla heallerler
Plate giydikleri için kolay kolay ölmezler
Judgement of Light/Wisdom tadından yenmez, özellikle scorch spamliyen mageler için veya roguelar için çok süper.

Pvp de adamlar plate giydiği için zaten kolay kolay ölmüyor, bubble, BoP, interruptsız healler, Blessing of Freedomla bir warrioru tam katil yapıyor.

Pvp Damage olarak şöyle diyim, guildimizde bir tane r14 paladin vardı, duelda adam bir 6 ay falan yenilmemişti bildiğim kadarıyla serverda kimseye
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...