Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Youtube'a giremeyecekmişiz artık

Werewolf

Öne çıkan mesajlar

öle deil krusty.yanlış yorumluyorsunuz.

şöle düşün;
sen büyük bi şirketin patronusun diyelim.mesela sony. bozuk tv satıyorsun, T.C. de diyor ki satamicaksın bizim ülkemizde.
cezayı alan Sony mi? yoksa müşteriler mi?

ceza youtube'a kesilmiştir bize değil. youtube ske ske temizleyecek videoları. TR pazarını kaybetmek istemez heralde, okdr salak deildir google.
Sosyal ağlarda paylaş

şahsen ceza bana kesildi. bir kaç tane izleyeceğim video vardı izleyemiyorum.

ayrıca burda suçlu youtube'da değil. video site engellenmeden 1 gün önce silinmişti, kullanıcıda banlanmıştı.

sansür bence tek yol değil bunu belirtmek istiyorum. youtube zaten şuan google'un altında çalışan koskoca bir şirket sanırım.
google desen zaten istese türkiye'yi alıcak nerdeyse o kadar hayvani bir şirket oldu.

tek yol direk siteye girişi engellemek mi ? uyarılsa daha mantıklı değil mi?

gerçi şimdi düşündümde zaten suçlu biziz. o video'yu 1. yapan biziz, yasaklanması gerekende biziz. iyi oldu aslında :p
Sosyal ağlarda paylaş

Birde şöyle düşünün. 40 tane dava var youtube daki videolar ile ilgili ve bizim mahkeme habire youtube engelliyor. Youtube da üçbuçuk atıp aman Türkiyeyi kaybetmeyim deyip hemen videoları temizleyip efendim temizledim diyor. Bizim telekom da gelen emirle siteyi açıyor. Sonra mahkeme diğer kararı tebliğ ediyor. Site yine yasaklanıyor.

Şimdi bunu loop'a sokalım. Ben 40 dedim. 40 kere tekrarlayın. Bu siteyi görebilir miyiz?

Yoksa bunun doğrusu Youtube ile Türkiye Cumhuriyeti arasında bir konsensus sağlanıp yargı kararının doğrudan Youtube'a tebliğ edilmesi ve videonun yayından kaldırılmasımıdır?

Türkiye Cumhuriyeti büyüktür Youtube'a kaldırırmısın mı diyecek Youtube kendi düşünüp kaldırmalı fln bunlar geyik şeyler. Türkiye Cumhuriyeti büyüktür ama Youtube yetkilileride müneccim değildir. Dahası her bazı kesimlerin hoşuna gitmeyen videoları otomatik olarak kaldırması söz konusu olmaz.

Herşeyi kabadayılıkla halletcez izledik polatı alıştık buna. Gerçekten savcının Youtube mecbur kalır videoları hemen kaldırır Türkiyeden bağlanan milyonlarca kişiden vazgeçemez diye düşündüğünü mü düşünüyorsunuz? Bu kadar çocukçamı bakıyorsunuz siz olaya? Yapılan gerçek anlamda bir sansürdür.

Türkiye Cumhuriyeti Youtube'a kabadayılık yapmaz çünkü buna gerek yoktur. Tavsiye eder. Bizim yüce yargımız bu karara varmıştır. Bu videoların kaldırılması iyi olur.

Youtube'da kalkıp T.C ile inatlaşacak değil hemen gereğini yapar ve kaldırır.

Ayrıca dikkat çekmek istediğim bir konu daha var ki. Atatürk'e hakaret edilen tek video o değil. Kürtlerin youtube'a koyduğu T.C yasalarına aykırı onlarca video var. O zaman yazımın başına dönelim habire youtube kapanıp açılsın artema olsun
Sosyal ağlarda paylaş

YouTube degil ki olay? Siteye eri$imin kapanmasinin nedeni Turk-Yunan tarti$masinin cok fazla ileriye gitmemesi ama bizim ba$imizdakiler o kadar zekiler ki bizim insanimizin ulan bu yunanlar yuzunden youtube la iliskimiz bile kesildi diyip daha buyuk tarti$ma ba$laticaklarini bunun ilerleyecegini farkedemiyorlar...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya saçmalığa bak

devlet youtube u kapatsa nolurr kapatmasa nolur ?

Ataturk ü biz tanıyoruz. Kalkıpta bugun benim senin onun ataturk hakkında düşünceleri bu videolarla değişecek değil.

Lakin şöyle bişey var,

Youtube u Türkiye den kapadın.
Peki video duruyor mu ? duruyor!
Yunanlısı İngilizi arabı amerikalısı izliyor mu ? izliyor.

Ne anladım ben bu işten ?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan üye demişki bi önceki sayfada
öle deil krusty.yanlış yorumluyorsunuz.

şöle düşün;
sen büyük bi şirketin patronusun diyelim.mesela sony. bozuk tv satıyorsun, T.C. de diyor ki satamicaksın bizim ülkemizde.
cezayı alan Sony mi? yoksa müşteriler mi?

ceza youtube'a kesilmiştir bize değil. youtube ske ske temizleyecek videoları. TR pazarını kaybetmek istemez heralde, okdr salak deildir google.

Fistan franso apoyu vermediğinde devlet fransaya ambargo koymadı dımı? Gumruk grişlerini iş anlaşmalarını italatı engellmedi.

Giriş cıkışları fransadan gelen turistleri engellemedi.

Ama toplumsal bilincle komik denebilicek bi fransadan gelen malları tüketmiyelim fransız markalarını kullanmıyalım furyası oluştu ha iyi oldu ama cok kısa sürdü. Acıklı bir durumdu.

Burdaki durum ise cok dah amasumca vidyoları kullanıcaarın sorumluluğunda olan bir site'ye yüklemiş bir vidyo yüzünden DEVLET siteye erişimi engelledi.

Birinde fransa devleti türkiyenın haklı talebine olumsuz cevap verdi, türkiyeye sayısız zarar vermiş bir sucluyu teslim etmeyi red etti. Diğerinde ise veletin biri atatürk'e laf etti. ama biz Fransaya doru duzgun yasal bi tepki vermezken, youtube'a elirşimi engelledik....

aradafi farklı anlamıyan varmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Sorun olan prosedür alınan karar değil aslında
Önce iletişime geçersin youtube ile. Böle böle dersin. Baktın belli zaman içinde tık yok adamlardan. Sonra türk internet kullanıcılarına ceza verirsin youtube'a bakmıcaksınız diye. Sonra youtube belki kaldırır belki kaldırmaz videoyu.
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu okumadım, ilgimi de çekmiyor buradaki sığ tartışma da aslında siteye erişim kapanmadan videonun kaldırıldığı ve youtube'un bir daha olmaması için tedbir aldığı haberlerini okudum. bilmeyenler var sanırım, onlar da bilsinler diye şeyettim.

http://www.sabah.com.tr/gnd95.html
http://www.sabah.com.tr/yaz13-10-129.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...