Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pusu (Quake tarzi türk oyunu)

Darksun

Öne çıkan mesajlar

türkiyede kimse belki aral ithalat yada level dergisi hariç sponsor olmas bence, çünkü bak yasa çıkardılar bi ara gitti kopya oyunlar hatta hala yok doru düzgün kaç ay geçti ee
dergilerin dediği-umduğu gibi herhangi bir oyun firması temsilcilik aldımı almadı almıcakta bundan sora
bizim o yasayı çıkarmamızdan haberleri bile olmadı adamların büyük bir ihtimalle..elimizde patladı hehe
oyun alcaksanız netten alın işte bi oyun çıktıktan 1 ay sora alın 17 dolara bile buulrsunuz netten orjinal hemde..
en iyisi.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben şunu anlamıyorum, bir fps Türkçe olsa ne olur Almanca olsa ne olur?

Sonuçta aksiyon oyunu değil mi? Oyunda ne kadar Türkçe şey duymayı bekliyorsunuz ki? X grubu kazandı, b grubu kaybetti, yerden xx silahını aldın, mermin kalmadı, vs.

Keşke, queste ve konuşmaya dayalı bir oyun yapsalardı, Türkçe'nin değerini de vermiş olurlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

abimin ICQ History'sinden paste ediyorum :

Quote:
-
PUSU isimli oyunu yapan herfilerle o kadar çok görüstükki artık herfilerin suratlarındaki sivilceleri ezberledim

bide şunu ezberledim hala titanium isimli quake taklidi bi mortoru kullaniyorlar(şu bedava dagıtılanlardan)

işleri zor hemde çok zor,

-
[addsig]

[ Bu mesaj Jessa tarafından on 2001-08-04 11:55 tarihinde editlenmiştir. ]
Sosyal ağlarda paylaş

Quake I motoru bu senin basinda ucretsiz olarak dagitilmaya baslandi ve turevleri hemen cikti, arastirmama gore titanium'da bunlardan biri. Kisaca adamlar zaten yillardir turkler tarafindan yapilan harita/model/mod tasarimini yapiyorlar. Tabii arkalarinda super reklam ve destek var...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...

www.3tegames.com
Bu arada oyunun ingilizcesi de olsun diyenler için;
Yahu oyun daha bizim elimize geçmeden gavurun hesabını mı yapcaz.Oyunun tamamı bitmemiş henüz zaten.İnşallah bitirlerde oynarız.Çok beğeniriz.Sonra yapancı şirketler gelip oyunun ingilizce versiyonu için anlaşma yaparlar.
Tabiki şimdilik sadece hayal.Bu arada unutmadan söyliyeyim Türkler yapamaz edemez demeyin.Operation Flashpoint herkesin oyunyapabileceğinin örneği.Ama bizim üniversitelilerin işi çok çok daha zor :-?

Sosyal ağlarda paylaş

oyun yaparlarda para kazanamazlar zarar ederler bu ulkede korsan oldukca bu oyunlarda b*k para kazanılır herkes box alsa hem fiyatı duser hemde oyunlar turkce olur (gerci zor bişey deil ama) ulkemızde bulunana ekonomık krız nedenıyle kımse boxa para vermez bılıyorum cunku daha kıcına elbise alamayanlar var bu ulkede bence korsan yınede sux
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
sitelerini bile en son 2001 yılında updatelemişler.

sıradan bir HL modundan farkı kalmadı bence.
Bir iki ağız sulandırıcı resim koyarlar sonra ortalardan kaybolurlar.

Ayrıca çıkartırlarsa HL2 modu gibi ama farklı bir oyun olarak çıkartmaları gerekiyor.
Mesela HL1 zamanlarında çıkan Gunman Chronicles gibi..[hline]oh my god! he's whacked!
i vote we frag this commander.
give me something to shoot.
i love the smell of napalm.
Sosyal ağlarda paylaş

kafelerde olması önemli değil.
önemli olan motoru iyi kullanıp güzel fikirler ortaya çıkması.
Mesela HL2'nin ömrünün sonuna doğru, Natural Selection gibi sınırları zorlayan modlar bekliyorum. Umarım erkenden çıkar..[hline]oh my god! he's whacked!
Sosyal ağlarda paylaş

valla umudunuzu kırmak istemiyorum ama
biz de çok düşündük
"ehi süper olcak aşmış olcak hatta bize para bile vercekler" felan diye de,
Türkiye'de HL için mod yapan kimseyi görmedim. Ancak bir iki haritacı vardı onların da haritası eften püftendi.

Tamam böyle bir işe soyunmanız iyi de, düzgün bir oyun yapmak çok zor, Counter'ı tahtından indirecek oyun yapmak daha da zor.

Tavsiye olarak:
-HL2'ye mod yapmak için programlar ortalarda dolaşıyor.
-forumplanet.com da HL forumlarında adamlar mod hakkında tartışıyor belki işinize yarayabilir ordakiler.
-mutlaka HL2 videolarını çekin, mod programlarını altına üstüne getirin, half-life'ın motorunu teknik yönden iyi inceleyin.

Şimdi ya counter gibi 100 canlı, öldür öldür bitmez ama aksiyon dolu bir oyun yapçaksınız, ya da Raven Shield ve America's Army gibi gerçeğe dayalı, tim bazlı bir oyun yapçaksınız.

Raven Shield tarzı tutmaz, çünkü çok fazla detay var.
Counter-strike gibi bir mod yaparsanız da, insanlar CS varken ne diye sizin oyununuzu oynasın ki?

Bence oyunculara CS'den öte birşey vermeniz gerekiyor.
Bunun için de HL2 motoru gayet uygun. Tabii ne kadar ilginç şeyler koyacağınız size bağlı.

Son olarak, counter ahım şahım bir mod değil. Ama tutuldu. Tahtına geçebilmek için sırf daha iyi oyun gerekmiyor. Parlak bir fikir ve iyi strateji gerekiyor. Belki sıra fantastik silahlara gelmiştir. İnsanlar roketten railden sıkıldı ak47ye desert eaglea geçti, belki de şimdi baltaya büyüye geçecektir.
Ha tabii ki benim ki sıradan bir fikir işte..[hline]oh my god! he's whacked!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...