Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supernatural (2005) - The CW

Dragonfire

Öne çıkan mesajlar

5x02

Mustang-Red horseman ve mount doom olayı çok iyiydi. Mahşerin 4 atlısı, şeytana gelmeden uzun süre götürür gibi sezonu .
Bunlar sevgili gibi ayrıldı ama imkanı yok yani bir bölüm bile ayrı kalamazlar:)Kesin sam veya deanin başı belaya girer ;öbürü gelir kurtarır.Bu sezon dizi bekleneni veriyor.

Sosyal ağlarda paylaş

İnsanoğlu böyle Spoiler görmedi!

Dean ve Sam hastanedeler bölümün başında, Bob'un yürüyemeyeceği gerçeği üzerinde tartışıyorlar, Dean tabii meraklı, göğüs kafesinin röntgenini çektirmiş, göğüs kafeslerine işlenmiş korunma mührünü gösteriyor Sam'e. Derken Sam'in telefonu çalıyor, arayan Cast; nerede olduklarını soruyor. Daha sonra hastaneye geliyor, Dean niye telefonla sordun falan diye yardırıyor. Telefonla arama nedeni göğüs kafeslerindeki korumalarmış, yerlerini o bile bulamıyormuş vs.

Konuşurlarken Bob Castten bacaklarını iyileştirmesini istiyor fakat Castiel kaybetmiş cennetten gelen güçlerinin bir kısmını. Arkadaş bir nevi fallen angel sanırım. Her neyse gelme nedeni, tanrıyı bulmasına yardım edecek bir amuletmiş, bu da Dean'in boynunda 5 sezondur asılı olan çin malı kolye tabii ki. Gak guk ediyor ilk başta Dean ama veriyor sonra.

Derken Bob'un telefonu çalıyor, Rufus diye yarma bir zenci vardı, önceki sezondan hatırlarsanız, arayan o, kasabanın tekinde demonlarla kapıştığını söylüyor. Bunlar da Impalaya atlayıp gidiyorlar. Arkalarında Bobby boynu bükük, tek başına...

Oraya vardıklarında karşılarında kocaman bir hayalet kasaba buluyorlar, yol ortasında kalmış arabalar vs. hatta bir tanesi kırmızı bir mustang; bunlar pıtır pıtır gezinirken, arkalarından birisi silah çekiyor. Jo'nun annesi! O da kızıyla beraber gelmiş Rufus'un çağrısı üzerine. Tuz, kutsal su falan attıktan sonra Dean'in yüzüne inanıyor demon olmadıklarına. Sığınağa götürürken bunları bir yandan da Rufus ve kızını kaybettiğini söylüyor.

Sığınakta 10 kişi kalmış, kilisenin bodrumunda saklanıyor arkadaşlar. Felluce'de savaşmış bir asker falan var aralarında. Söylediklerine göre kasabada onlar hariç herkes demona dönüşmüş, aslında daha fazlalarmış ama kaçmaya çalışırlarken aralarından 10 kişi demonlar tarafından öldürülmüş.

Dean ve Sam buradan kaçırmalıyız bu insanları diyorlar, Jo'nun anası gak guk yapamayız vs. derken bunlar silah ve tuz su vs. alalım gelelim, herkese silah veririz zaten bi tane silah dükkanı vardı şurda diyorlar, Dean tek gitmek istiyor, Sam'i demonlarla bir araya getirmek istemediği için ama Sam gelecem gelecem diye tutturuyor. Neyse gidiyorlar.

Markette Sam 2 tane demonla karşılaşıyor, bunlar genç tipler, ikisini de şişliyor keen dagger +1 ile. Bıçaktaki demon kanını görünce de sigara görmüş oruçlu tiryaki gibi bakmaya başlıyor kana. Tam bu sırada Dean'in ne oldu lan burda girişiyle kendine geliyor tabii.

Alet edevatı sığınağa geri götürüyorlar, Felluceli askere soruyor Dean silah kullanmayı biliyon mu diye, klişe bu ya adam da silahı söküyor oracıkta Fellucede kapıştım, bu tip şeylere alışkınım diyor. Dean'e sen nerde kapıştın diye soruyor. Dean hell diyor, adam yok hakkat nerdeydin diyor. Dean hakkat hell diyor. Adam öyle malak gibi kalıyor.

Bu sırada Jo'nun annesi delleniyor tabii, kızım olmadan asla diyor. Sam de seninle geleyim birlikte bulalım diyor, yola düşüyorlar, aranırken duman tüten bir ev buluyorlar, içeride demonlar var. Bunlar Camdan içeri bakmaya çalışırken, Jo ve Rufus ikisini de yakalıyor. Sam itişip kakışıyor bunlarla ve Jo'nun anası kaçıyor. Sam'i bağlayıp demon trap'e hapsediyor Jo ve Rufus. Bu noktada farkediyoruz ki, millet birbirini demon olarak görüyor.

Sam'e işkence etmeye çalışıyorlar odada, yüzüne holy water, tuz falan atıyorlar, Sam'e birşey olmuyor tabii. Valla demon değilim, yanlış anlıyosunuz ağbi diyor. Tam türk polisi - masum gariban ilişkisi orası.

Bu arada kapıda Roger'ı görüyoruz, parmağında bir yüzük var

Sam dayağı yedikten sonra içeri Roger giriyor, nam-ı diğer War. Sam'le baya konuşuyorlar bıdı bıdı, sonra kafasını kanatıp, kendini yere atıyor, çığlık çığlığa bağırıyor, "demon kafamı kırdı" diye. Rufus Sam'in ağzına yerleştiriyor bir tane.

Karanlık.

Bu noktada görüntüler sığına geri dönüyor, Jo'nun annesi gitmiş oraya, Dean'e olayları anlatıyor, Dean de elini kilisenin bodrumundaki kitaplığa atıyor çektiği İncil'de açtığı ilk sayfalardan birisinde kıyamet alameti var. Four horsemenden bahsediyor alamet. Alametteki herşey kasabada olmuş. Sonra anlıyorlarki dörtlüden War kasabada, insanları birbirlerine demon gibi gösterip, öldürtüyor. Millete bunu anlatıyorlar falan, derken kapı çalıyor. Roger diye bir eleman giriyor içeri. Demonlar geliyorlar falan diyor. Dean'le Jo'nun anası yok öyle birşey kimse demon değil diyince, Roger bağırıyor "onlar da demon sizi kandırıyorlar" diye ve yüzüğünü gösteriyor, millet birden bunları demon görmeye başlıyor. Canlarını zor kurtarıyorlar.

Kaçan Dean ve ANA Jo ile Rufus'a gidiyorlar koşa koşa. Biraz itiş kakış, boğuşmadan sonra olayı anlıyor herkes ve üzerlerindeki ilizyon etkisi kalkıyor. Sam'i çözüyorlar.

Tam oh lan falan derken bunlar. Evi Roger'in gazladığı salaklar basıyor. Ellerinde tüfekler vs. Tabii evdekiler de bunlara ateş açıyor. Rufus "ateşi kesin" falan diyor ama herkesi durdurana kadar bir kaç kişi vuruluyor.

Sam'le Dean bunlar olurken kırmızı mustang'e (red horse) koşturuyor haldır haldır. Tam kaçarken War'u yakalıyorlar. Sam bıçağı çekiyor, Dean arkadan kavrıyor. War bunlarla testis geçiyor, beni onla öldüremezsin ben War'um bana birşey olmaz diye. Biliyoruz diyor kardeşler ve War'un yüzüklü parmağını kesiyorlar. Yüzük kesilince yaptıkları ortadan kalkıyor ve dramatik sahnelerde boğuşanlar kendilerine geliyorlar.

Ah vahlardan sonra Dean ve Sam'i görüyoruz, ellerinde yüzük, ee ne yapcaz şimdi bunu bir dahaki durağımız mount-doom mu? Diyor (Bu arada zaten Sam var Dean de Frodo olsun herşey tamam) karavan parkında elemanlar. Drama yaşanıyor. En sonunda Sam ben zararlıyım ayrılalım diyor, Dean de tamam diyor. Sam tabii gitme kal falan beklediği için dumur oluyor. Impala'dan çantasını alıp karavanın tekine atlıyor ve kardeşler ayrılıyor. Burada bitiyor bölüm.

Milamber'e yazdım diziyi olduğu gibi. Ufak tefek spoiler arayanlar açmasın xD
Sosyal ağlarda paylaş

iki bölüm üst üste izledim de,gerçekten olağanüstü başladı 5. sezon bunu diyebilirim.Ama;

Eksileri (2. Bölüm)

-Bobby'nin içine şeytan girmesi bir kere cidden saçmaydı.Onda dövme olduğuna dair birşey geçmiyordu daha önce ama kardeşlere ele geçirilmeye karşı tılsımları öğreten ve veren adamın gidipte iblislerce ele geçirilmesi saçmaydı cidden.Büyük ihtimal Bobby'nin sakatlığı üzerine bir olaylar dönecek ki altyapı yapmak istedir ya da Bobby'nin hayvani üstün karizmasını biraz arkaplana atarak diğer avcıları da hikayenin içine sokup yer edindirmeye kasabilirler.Nitekim bir bölüm 2 eski avcı ve 1 stajer avcıyı olaya sokmanın sebebi de bu olabilir :)

-Meg'in içine girdiği kadını vurasım geldi ilk bölümde,bizim Yeşilçam filmlerinde yalama olmuş gibi konuşan kadın oyuncularımıza benziyordu konuşması ...

-Sam'e zaten gıcık kapıyordum iyice kaptım.

-O Çin malı kolyenin tanrıyı bulmak için tılsım olduğu mu ? Daha saçma birşey olamazdı.Yani tamam da hem Dean Michael'in kondomu olacak hemde o kolye onda olacak.O kolyeyi bir kere Sam almıştı yanlış hatırlamıyorsam bir Noel'de,kolyenin böyle birşeye bir anda sebep olması ciddi derece çok saçma olmuş.Ben olsam o tılsımı aramalarını içeren bir bölüm yapardım... Hadi olmadı en azından mantıklı birşey olsun lan,Çin malı kolye lan...

Artılar

- Dean Dean Dean Dean

- Mustang tabii ki asdfs

Geri kalan herşey birde işte

Sosyal ağlarda paylaş

eh be adamim.. bu dizinin her bolumu zaten seytan, iblis, karinca adam, kukuletali kertenkelenin intikami gibi konu uzerinde geciyor. tabiki her ani diyemem ama genel anlamda konumuz bu.. cehenneme git geri gel, seytani geri getir sonra tuy oradan melekler bile bilmesin :) , melek sana dokunsun her tarafini semboller kaplasin ama sonra seni cepten arasin falan.

diziyi soyle kur gozunde zaten guzel olan yani bu. korktugumuz her bir naneyi itin gotune soktu adamlar. iki serseri din ve dini dunyayi yikti icine etti, herif kardesi ile bile melekle konustugu gibi konusmuyor, melekmi konustugu amet amcanin deli kardesimi belli degil, en korkunc iblis karsilarina cikinca hoooo dengede dur pinguuuu diyecekler nerde ise.

yani simdi temelleri bence bu olan dizinin nesine ciddiyet. olamaz zaten, her dizi baslangicinda simdi bakalim hangi geyik donecek hangi gaspet olayi hangi tuz demir tuzlu kursun ile cozecekler demiyormusun?

aha buyur son bolum. atli gelir mustangle, adam irak, 1-2. dunya savaslari dahil her turlu pisligi cikarmis bir abimiz, ve bizimkiler cozumluyorlar :)

parmak gidiyor abim ortadan yok olabiliyor ama bizim kardesler ellerinde tutunca kacamiyor ya da mal atlimiz arabasina binmek zorunda :) ulen sigir madem gorunmeden bir salisede tuyuyorsun ne haltima parmagindan oluyorsun ?

iste sacma dedigim bunlar ama izliyorum ve egleniyorum dizinin guzel tarafi zaten bu :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya dizi komik, eğlenceli, her şeyi ayrıntısıyla anlatmıyor temel bazı mitolojik eserlerden, dini inançlardan ve çeşitli efsanelerden besleniyor tamam ama saçma demek bence ağır kaçar. dizi kurgulanmış kendi dünyası içinde gayet mantıklı ve sağlam bir senaryoya sahip. bunları gelip gerçek dünyada yorumlamaya çalışıp, kendi inanışlarınla karşılaştırıp(ki ben yaptım zamanında) eleştirmek doğru değil. Bu sonuçta bir kurgu ve bence gayet akla uygun bir şekilde ilerliyorlar. Kısacası saçmalık olduğu görüşüne katılmıyorum, kendi kurgusu içerisinde gayet başarılı bir dizi.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...