Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

o zaman bi de spoiler veriyim, starbuck'la ilgili :)

TVGuide.com: What exactly is Kara at the end of the series? An angel?
Moore: I think Kara remains an ambiguous figure. Kara lived a mortal life, died and was resurrected to get them to their final destiny. Clearly she was a key player in the events that led to finding a home. And, I don't know if there's any more to it beyond that. I think you could call her an angel, you could call her a demon, the second coming or the first coming, I guess, chronologically speaking. You can say that she had a certain messiah-like quality, in the classic resurrection story. There's a lot of different ways you can look at it, but the more we talked about it, the more we realized there was more in the ambiguity and mystery of it than there was in trying to give it more definition in the end.

TVGuide.com: So she is completely different than the hallucination/visions of Baltar and Six?
Moore: Yes, Kara was physically among us. Everybody saw her. She was tactile, she flew a viper, she was around. She was with us. And yet, there was a body that died on the original Earth, and Baltar did the DNA analysis and it was her body, so she was literally brought back from the dead by something — by some higher power or other power, and she came back to serve a function.

Sosyal ağlarda paylaş

WoT Incoming

Masterpiece!

Sezonun son bölümlerinin durgunluğunu, pek çok insan "son bölüme yapılan harcamalardan" ve "hikayeler bağlanırsa finale bir şey kalmayacağından" şeklinde yorumladı.

İlki doğru, gerçekten de son bölümdeki görsel efektler, savaş sahneleri tarifsizdi; kimileri daha uzun sürse daha iyi olur diyebilir, ki bir noktaya kadar buna katılabilirim; ama gözümüze sokmaları gerektiği kadarını soktular.

İkincisi ise yanlış, çünkü gördük ki Kara'nın hikayesini bağlamadan (belki de bağlayamadan) diziyi bitirebiliyormuş adamlar gayet. Ki bence senaryoda yapılan oynamalarla çatır çatır 1 - 2 sezon daha gidebilecek bir diziydi Battlestar, ki yani hem ana hikaye, hem de standalone bölümleri için bolca malzeme bulabileceklerinden şüphem yok. Moore'dan bir an olsun şüphem olmasa da iyi ki bitirmişler, gönüllerin fatihi olarak akıllarda kalacaklar.

Son bölüm: Açıkçası Koloni'ye saldırma hikayesinin 95 dakikanın 40 - 50 dakikasında bitmesini o kadar da beklemiyordum ben, biraz daha kaptırırlar diye düşünmüştüm, tutmadı. Çok da güzel bağladılar konuyu, "barış karşılığı humanoid cylon" ve "barış karşılığı resurrection" cümlelerini karşılaştıralım derim. Aynı şekilde Chief'in gördükleri falan da çok mantıklıydı, tabi bu "data sharing" olayını neden daha önce hiç yapmadılar geyiği de yapılabilir, yapılamaz değil.

Baltar'ın bağlanması da fena olmadı, daha büyük bir amaç beklerdim ama sağlık olsun diyoruz, fena değildi.

Starbuck yarı fiyasko gerçekten de, FTL olayı çok mantıklıydı ama ne olduğuna açıklama getiremediler, biraz da "seyirciye bıraktık" kurnazlığına yattılar; ama şikayetçi olduğumu söyleyemeyeceğim.

Söylenecek gerçekten çok şey var; ve tek parça halinde hepsini söylemek de kolay değil. Olayın günümüz dünyasına,, 150 bin yıl öncesine bağlanması da oldukça iyiydi. Ekşi'de gördüğüm kadarıyla "akıllı tasarım" olayına da paslamışlar, dizi dışı bir misyon olarak bu varsa kötü tabi de, genel olarak hikayeyi iyi bağladılar. Baya da didaktik bir final oldu, o finalle Birleşmiş Milletler toplantısını bir arada düşünmek gerek sanırım.

Bölüm sonundaki uzun saçlı dergi okuyan eleman Ron Moore bu arada, tahmin etmişsinizdir.

Son olarak, belki ufak tefek eklemeler yapılabilirdi ama bence on numara bir diziye, on numara bir final bölümü çekilmiş. Başından sonuna anlattığı hikayelerle, stand alone bölümleriyle, başlı başına ele alınması gereken müzikleriyle, şusuyla busuyla akıllara kazınacak, sorulduğu zaman ilk tavsiye edilecek; beğenmeyenlerle kavga edilecek bir dizi seyrettik. Üzerine de konuşmaya devam edecek, 3 - 5 ay sonra kafayı bozup baştan seyredeceğiz diye de tahmin ediyorum.

So say we all

Sosyal ağlarda paylaş

uzuldum yahu... keske bitmeseydi, ama bitmesi gerektigi gibi bitti :)

son spoi

Herkes niye basip gider arkadasim yapayalniz yasamak icin. Kafam girsin oyle seye... chief ingiltereye giderken bayagi uzuldum (kuzeydeki kitanin orda soguk ada dedigi odur herhalde) ve adama da giderken kotu oldum, Karanin gidip te lee'in de yalniz kalmasi beni uzdu valla :( Adamim cottle' da hakettigi bir son gordu.

Ama ilk bolumu tekrar bi izledim ben, su 90 dk da bir jump yaptiklari, kadro o zaman ne kadar genismis, ne kadar cok adam olmus arada sasirdim, bir de tekrar izlerken dizinin hic boyle tanrili olgulu bitebilecegini tahmin bile edemezdim, Karayi ilk bolumde izleyip "lan bu melek olacak" diyemedim bile eheh. Ilginc gitti dizi, bence yazarlar kesinlikle tanri geyiklerine cok sonradan karar verip girdiler, ama ilk bolumden beri baltar kafasinda six'i de goruyor, eger basindan belli bu son planlandiysa helal derim.

Cok cok uzulecem valla, yillarca yasadigim bir ulkeden tasinmistim 10 yil once, ayrilirken hissettigim uzuntuyu yine hisettim resmen, ama bunun yerini de guzel bir dizi mutlaka alacaktir, bari firefly'i reslesinler de onu izleyelim :(

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...