Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

4x19 hmmz

arkadaş fena doldurdular son bölüm icin aksiyonu gibi geliyor ki ztn aksiyonsuz vs bisi olursa 4x20 delirtir milleti :D 4 bölümdür sırf bunun icin hazırlık yapıyor koca dizi yok yine yok yine yok bişey bütün bölüm hikayenin ana kahramanlarının capricadaki hayatıyla geçti.

yani halen güzel de yani son bölümler yaklaştıkça biraz daha tempo arttırsalardı cok daha güzel olurdu bence yani simdi bi bölümde haldır hop yapıp geçircekler diye korkuyorum. -konu olarak kötü bölüm değildi ama daha s4x11 olabilecek kadar sade ve sakin bi bölümdü. -

Sosyal ağlarda paylaş

aksiyon

bi şekilde girsinler artik birbirlerine cavil ile diye bekliyoruz halen :P son bölümde daracık ecüş bücüş cylon baseland inin icerisinde koridorlarda koşuşturmaca ile geçiştirirler diye korkuyorum artik bunun aykırılıkla ne alakası var? geçen bölüme kadar hadi tamam diyoruz gayet de dokundurdukları "önemli" bütünleyici noktalar vardı ama hadi bana 1 tane bütünleyici yer söyle bu bölümde? şu sahne olmasa abi bişii anlamayız 4x20 den diyebileceğin tek bi sahne göster?
*Roslin in ev hayatı ailesini kaybetmesimi? , şüphesiz roslinin Iron-Lady olmasına az çok açıklama getiriyor geçde olsa ama zamanı bu bölümüydü?

*Adamaya yüklenenen görevi tam anlayamadım ben? galacticanın son uçuşumu? sanmıyorum... gizli yapılan casusluk uçuşumu? ama o uçuş yapıldığında Adama ilk gemisini yönetmiyormuydu? sahnede 2 Battlestar yönettim ben diyor?

*Lee ile Karanın tanışmasını gördük Zak in saçma dialogu gayette gereksizdi bence "girl friend thief" muhabbeti yani amacı ne? gördük çatır çatır yedi lee kaç bölümdür :D daha ne yani zak kahinmi oldu simdi? amacı neydi?

*Gaius .için tekiymiş iice tastiklediler bu bölümde babasına tavırları , capricaya artizlenmesi ile :D

*Caprica - seviorm bu kadını <3

*Gemide kalacakları gidecekleri ayırıyorsun ii tamam ama bi kıyaslayın bakalım hangisi daha duygu yüklüydü
Pegasus-Galactica crew ayrımımı (s3ep: exodus p1-2)
yoksa bu bölümdeki crew ayrımımı? açık ara exodus bölümündeki vedalaşmalarını tercih ederim burda resmen robot gibi kullanılmış 50-100 figüran var tek bir sahne icin , lauranın kalabalığın arasından muhtelemen son yürüyüşünü yapması.

dur daha aklıma geldikçe saycam D:

Sosyal ağlarda paylaş

AKSİYON

ayrılma sahnesi sadece laura olmasaydı daha güzel olabilirdi evet.

madem başladık ben de yazayım. ya açıkçası, şu bölümle birlikte ciddi ciddi adamların 1-2 bölümdür insanları oyaladığını düşünmeye başladım. yani fikir kesinlikle çok güzel, "before the fall" olayını görmekten de memnunum ama 419'da olmasın bu insaf. uzun bir süre olaylardan en azından bir iki tanesinin günümüz hikayesinde bir yerlere bağlanmasını falan bekledim; o da olmadı.

bir kez daha, kötü bir bölüm değil ama yeri çok yanlış kesinlikle.

bu arada şunu düşünüyorum, bu bölüm bariz bir şekilde veda bölümüydü fark etmişsinizdir, yani hiçbir aksiyona girmemeleri bir yana, karakterlere bu şekilde deginerek bildiginiz veda ettiler. dolayısıyla, daybreak 3'ün "hadi olaylar bitti dağılalım artık" tan ziyade daha sert bir sonla bitme ihtimali daha yüksek bence.

Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:
bi şekilde girsinler artik birbirlerine cavil ile diye bekliyoruz halen tongue sticking out smiley son bölümde daracık ecüş bücüş cylon baseland inin icerisinde koridorlarda koşuşturmaca ile geçiştirirler diye korkuyorum artik bunun aykırılıkla ne alakası var?
bilmem biz deyince "aka aykırıyım" oluyoduk da ondan sordum :P
said:
*Roslin in ev hayatı ailesini kaybetmesimi? , şüphesiz roslinin Iron-Lady olmasına az çok açıklama getiriyor geçde olsa ama zamanı bu bölümüydü?
o sahne bana biraz dandik göründü...yani ne biliyim g. kore sinemasındaki bunalım filmleri hatırladım biraz...

said:
şu sahne olmasa abi bişii anlamayız 4x20 den diyebileceğin tek bi sahne göster?
yok ama bölüm hoşuma gitti.
said:
*Adamaya yüklenenen görevi tam anlayamadım ben? galacticanın son uçuşumu? sanmıyorum... gizli yapılan casusluk uçuşumu? ama o uçuş yapıldığında Adama ilk gemisini yönetmiyormuydu? sahnede 2 Battlestar yönettim ben diyor?
zorunlu emeklilik konuşması filandır belki. ordaki eleman "yanlızca bi saat" gibisinden bişey diyordu.

said:
*Gaius .için tekiymiş iice tastiklediler bu bölümde babasına tavırları , capricaya artizlenmesi ile grinning smiley
ya ben baltar a "hikayesi sakız gibi uzatılmış bi karakter" olarak bakıyoum yine de benim hoşuma gitti. biraz açıklayıcı olmuş yine baltar açısından.
said:
*Lee ile Karanın tanışmasını gördük Zak in saçma dialogu gayette gereksizdi bence "girl friend thief" muhabbeti yani amacı ne? gördük çatır çatır yedi lee kaç bölümdür grinning smiley daha ne yani zak kahinmi oldu simdi? amacı neydi?

starbuck a çakmayan bi biz kaldık zaten :P o yüzden orayı ne kadar zorlarlarsa zorlasınlar bişey çıkmaz. filler olmuş biraz.
said:

*Gemide kalacakları gidecekleri ayırıyorsun ii tamam ama bi kıyaslayın bakalım hangisi daha duygu yüklüydü
öyle yapılmaz zaten o iş. "benimle gelecekler şu saatte şurda olsunlar" dersin. "bizi satacak korkaklar kimmişler şu tarafa geçsinler de görelim" diye yapılmaz zaten o iş. bi adabı vardır :P

amma güncelledim ha :P yazılar birbirine girince bi sürü hata olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

yanlış anlamadıysam

sanırım galactica ve beraberindekiler cylon kolonisiyle savaşta yok olacak. onlarıda yok edecekler ama bizim takım iptal. baltarla kalanlar ise bir şekilde yeni bir gezegene yerleşecek. ondan belki yıllar sonra bu mallar tekrardan yapay zeka ile uğraşmaya başlayacak ve yine aynı şeyler yaşanacak. danielın bir sürpriz yapma olasılığı var ama onun dışında galactica ve ekibi büyük ihtimal gg olacak gibi geliyor

Sosyal ağlarda paylaş

Ben begendim bu bolumu. Flashbacklere anlam veremedim, baglanmadilar cunku bi yere, ama sacma sapan da flashback vermezler bence onlar daybreak 2 ve 3'de bi yere baglanacak.

Baltar cok onemli bi rol oynayacak mesela bence son bolumde. Adama'nin missioniyla ilgili biseyler ogrenicez, Starbuck'in durumu netlik kazanacak, Athena'dan bi piclik gelicek falan filan.

bi de

bence gidenlerin hepsi gg olucak ama karsilarindakileri de yokedicekler, bariz veda sahnesiydi o.

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...