Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battlestar Galactica (2004) - Syfy

Zegna

Öne çıkan mesajlar

Oha bitti sezon...

Biraz once izledim bitti, bolum cok cok iyi kanimca, standoff tam anlamiyla gerginligi tirmandirdi... guzel cozumlendi, herkesin sevindigi sahnede gozlerim yasardi hatta ama sonra dunyaya inislerinden sonraki manzara beni resmen O H A diye kitledi. Ben eski caglarda inmelerini bekliyordum, adamlar post apocolyptic mekana inmisler bayagi titreticiydi. Butun dizi boyle bittiyse aglarim ama :D

not: bitmemis dizi daha, mid season breakmis, 11 bolum daha kalmis 2009da tekrar ekranlarda olacak BSG :)

Ama ne break... ne break... son 11 bolumde ne olacak diye merak icindeyim, losttan daha merakliyim hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

4x10
Sezonun ikiye bölünmesi veya bir sezon uzaması tek manaya gelebilirdi: dünyayı bulacak olmaları. Ha bir de orjinal BSG'de dünyayı buluyorlar onun da etkisi var :P Bu durumda da şimdiye kadar yaratılan izlenime göre 2 olasılık vardı:

1- Dünyanın eski zamanda olması. Bunu destekleyen Gaius'ın İsa muhabbetiydi ama böyle birşey yapsalar kimsenin beğeneceğini sanmıyorum. Bu sebepten dolayı hiçbir zaman bu teoriyi olası bulmadım. Yalnız şunu da unutmamak lazım, son cylon'u bilmiyoruz. Gaius'ın din muhabbetinden vazgeçmeyeceğini biliyoruz. Son cylon'un önemini belirtmeye gerek yok herhalde, ona dinsel bir anlam yüklenebilir, bakalım.

2- Dünyanın GG olmuş olması. Eh insanların kaynağı dünya olduğuna göre ve dünyanın koloni insanlarının kitaplarında olduğuna göre demekki dünyaya birşey olmuş da terk etmişler. İlk sezondan bu yana Gaius'ın muhabbeti başlayana kadar hep böyle olacağını düşünmüştüm.

Bunların hiçbiri önemli değil çünkü asıl önemli olan son cylon. Bence son cylon dünyadan çıkacak çünkü başka türlü açıklama getirebileceklerini sanıyorum. 5. sezon veya 4. sezonun devamı her neyse, çadır kent dramasıyla devam edeceğini sanmıyorum. Mutlaka dünyada makine ya da insan birilerini bulacaklardır hatta belki de ikisini birden bulurlar.

İki tarafın dünyaya birlikte ulaşmasını bekliyordum ama bunu birlikte hareket ederek yapmalarını beklemiyordum.

Çok heyecanlı ve güzel bir bölümdü aynı zamanda iyi bir finaldi. Tipik bir BSG finaliydi, bizi güzel hislerle bıraktı ve bir sonraki sezona dair güzel sinyaller verdi, bizi heveslendirdi.

Kıyaslayasım var. 3. sezonun unutulmaz finaliyle yarışması zor, 4 cylon ortaya çıktı, Starbuck geri döndü ve bunlar olurken nefis bir All Along the Watchtower coverı çalıyordu. 2. sezon da ayrı bir bombaydı, Caine + Six + nuke + resurrection ship.

Bu arada her ne kadar 2009'u beklemek ızdırap olsa da, sezon erken bitse de bence parçalar yerlerine çok iyi oturdu. İyi ki böyle bir final yaptılar. Devamını daha zevkli kılacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

4x10

Elbette 3. sezon finaliyle kapışamaz; ama seyrettiğim en güzel BSG bölümlerinden birisiydi kesinlikle. William Adama'nın çöküşü ile Lee Adama'nın yükselişi, 4 Cylonun ortaya çıkması, Cylon - Human birlikteliği, Dünya'ya varmaları; inanılmaz güzel şekilde sunuldu bir kez daha.

Yalnız evet, tam olarak post-apocalyptic bir dönemde vardıkları dünya. Radyasyon inanılmaz seviyede, Temple uçmuş durumda; zaten kullanılan renklerle de o havayı vermişler; tam bir umutsuzluk. Çok sağlam olmasa da yine cliffhanger'ı çaktılar haliyle.

Yeni sezon/4. sezonun diğer yarısı ne olur tam bilemiyorum. Ama bence de birileriyle karşılaşacaklar; ve 5. Cylon çok büyük efsaneler yaratacak dizide.

- 5. Cylon nedir ne değildir
- Dünya'nın hangi dönemine indiler, orada neler oldu
- Cylon - Human işbirliği devam edecek mi

soruları var şu anda benim kafamda en öncelikli olarak. Diziyi saçma sapan bir yerde bitirmedikleri için oldukça mutluyum, 6 ay oldukça uzun bir süre ama çok daha leş bir yerde bitirselerdi gerçekten beklenmezdi. Senaryonun birbiriyle bağlantılı iki bölümünden biri bitmiş, diğeri başlayacak gibi şu anda, o yüzden beklemek çok koymayacak diye tahmin ediyorum.

Arada webepisodelar gelecek zaten sanırım, bir şekilde beklenir ahah.

Sosyal ağlarda paylaş

forgiver said:
eztv, mininova, demonoid

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=tv+series+torrent&btnG=Google%27da+Ara&meta=

nası bulamıyosunuz anlayamıyorum

torrent ve türevi p2p programlarının macintoshlar da düzgünce calismamasindan dolayı olabilirmi acaba? bulunca basin göge mi erio ? yada bi link vereceksin diye parmakların mı yoruluo ya söylenme yada hic link fln bisey vermeye calisma ayar verecek aklı sıra...

penth: linki editledim cunku forum uzerinde telif hakki olan dosya paylasimi yasak.

rapid vs linki de budur
Sosyal ağlarda paylaş

direk link vermek yasak o yüzden seni yormak zorunda kaldım, çok üzgünüm; ama siteleri söyledim ordan bul işte
mac te torrent çalışmıyorsa bana deil mac os yi yapanlara ağla veya mac e uygun torrent programı yapmayanlara(ki arasan bulursun)
ayar deil, yardımcı olmaya çalıştım ama verilmez deil, alınır olduğundan sana öyle gelmiştir.

rapid istiyorsan da google bsg 4x10 rapidshare yaz indir
ve hala söylüyorum bunları yapmayı akıl edemiyorsan sorunu sana laf anlatmaya çalışanda arama
Sosyal ağlarda paylaş

penth: abi yeto musun sol konsolda her turlu tag icin kisayol mevcut

anlamadm hiçbirşey .

Lee neden cylonlara güvendide birlikte earthe gitti ? final fiveı kullanarak earthı bulup sonra onları öldürebilirdi ?

Sonra SON CYLON KİMMİŞ YAAAA? hala anlamadım olayı. Ulan altyazısız çekilmiyor şerefsizim.

Bide abi son sahne ne alaka ??? Eee bitti mi dizi şimdi ? Dünyada nükleer savaş olmuş uzaya çıkmışız ve dünyanın varlığını unutmuşuz vs. tamam anladıkta ee niye böyle ucu açık bitti ????

Sosyal ağlarda paylaş

survivor... yazin o kadar fazla hata ile dolu ki, hic sevmeme ragmen seni forumun epic failurelarin arasina yerlestirdim biraz once. Tebrikler :P

Simdi gelelim cevaplarina...

1. Dizi bitmedi, 2009 da 11 tane yeni bolum gelecek, o zaman anlariz neyin ne olup bittigini.

2. Son cylon aciklanmadi.

3. iki taraf ta birbirine kazik ata ata bir yere varamadigini fark etti o yuzden birlikte calisacaz, huzur icinde yasiyacaz vs. diye takildilar. bu arada nukleer savas yuzunden mi terk edildi bilinemez ama savas yeni olmus sayilir, binlerce yil once degil (toprak halen radioaktif, yanilmiyorsam topraktaki radiyasyon 100-200 yil sonra kaybolabiliyordu).

oyle iste.

eger

tagiyle kapatmazsan failure serisine devam edersin :P
Sosyal ağlarda paylaş

çok iyiydi çokkkk, lee büyüdü sonunda emolugu bıraktı adam oldu, herifin karakteri anca 4. sezonda oturdu eheh.

son sahne hakkında da denilecek pek bişey yok, post apokaliptik ftw diyebiliyorum sadece, nedense çok çekici geliyor, yıkılmış binalar ve bulanık gökyüzü görünce direkt salya akıtmaya başlıyorum, hep fallout yüzünden böyle sapık bi jenerasyon büyüdü hehe

Sosyal ağlarda paylaş

+1 rewendor

lee'nin saul'a yumruk atması filan çok gereksizdi
athena yı kabullendiler, bir yamuğunu görmediğiniz tayfayı 2 dakkada yalan edip sonra da genel af koydular
size güveniyoruz deyip ittifak sağlamak için saylon gemisine gönderseler daha güzeldi, yine ortaya karışık nük yapılabilirdi.

piskopat bişey de geldi aklıma, ilk önce bir medeniyet kursunlar sonra bu sefer new capricadakinin tersini galacticadakiler yapsın, son saylon dünyanın güvenlik sistemini bozsun, final 4 da diğer uzaydaki saylonlulara ulaşmaya çalışsın, bu sfer onlar kurtarma görevine gelsin
herşey daha önce olmuş ve yine olacak olsun
ya da birbirlerine hiç girmeden, direk öbür saylonlar gizli saylon yardımıyla dünyayı yıksın, bunlar yine kaçsın işte yeni saylon modelleri bişeyler uydrusunlar bsg 2 çıksın

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...