Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Medieval 2: Total War

LasT_SuRviVoR

Öne çıkan mesajlar

Bilgisayarimdan silmedigim bi oyun..
Turkler acik ara oyundaki en ii irk..bazilari cikip 20 dmg in uzerinde vuran birimi yok diyebilir..Ritterbruder,hospitaller vs diye gelmeyin..Ottoman infantry kadar ucuz-melee-range-upkeep dengesi guzel olan bir birim yok.. mogollarin atli birlikleri daha iyi oklamasina karsin meleede o kadar iyi degiller..
Sosyal ağlarda paylaş

general fln isimlerini daha gerçekçi-tarihsel yapan bir mod var severim,türkler kısmında benimde katkım olmuştu hatta
http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=327

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=174687
küçük bir mod,kan-çamur-kar efektlerini ÇOK güzelleştiriyor
flamalara bayrakalra kan sıçrıyor fln.
baya hoş.

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=293
DARTHMOD,battle ai'yi,kullandığı formasyonları onu bunu
bakmadan geçmemeli.

http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=302
lusted denilen arkadaş bence MTW modlarının piri,çoğu insan öyle düşünüyor.MTW2 çıkmadan birkaç hafta önce developerlarla oturup konuşup bu bu bu iyi olumş bu kötüü diyip beğenmediği şeyleri değiştirmek için modlar yapmaya oyun çıkmadan başlıyan efsane bi adam.lands to conquer bakılmadan geçilmemeli o yüzden,baya bişiyi değiştiriyor,bence ultimate mod.baya birşeyi değiştiriyor .

yukardaki modlara bakacaksanız önce bi bakın kingdomsla yada kingdoms olmadan çalışıyormu,hepside beraber çalışmayabilir tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Türkler oyundaki en iyi ırk falan değil maalesef ama "rezil" de değiller.

Oyunun başlarında rahat oluyorlar karşılarında Heavy Inf./Cav. olmadığından fakat zaman ilerledikçe Avrupa orduları hayvani ağır ünitelere, doğudaki Moğol&Timurlar da Türkler'e benzer fakat daha iyi ünitelerle gelince oynaması oldukça zorlaşıyor.

Oyunun ilerleyen kısımlarında Janissary Musketeers gibi şahane bir üniteye sahipler yalnız, orduların belkemiğini oluşturan üniteler bunlar olunca aşağı yukarı aynı seviyede olabiliyorsunuz düşmanlarla.
Sosyal ağlarda paylaş

turkler ıcın mtwdekı oyunun en zengın unıte cesıtlılıgı gıtmıs, yerıne butun oyun boyunca sipahi ottoman infantary ve spear militia kullanan turkler gelmiş.

halberdlar oyun genelinde bi garip zaten, shock troop olarak tasarlanmıslar ama silahın ozelligi yuzunden charge'da cok kayıp veriyolar, combat uzadıkca defansif olarak kazanıyorlar, buda onları shock troop degil, charge vermeyip yemedikleri zaman uzun sureli combatlarda etkili piyadeler haline getiriyor. hal bole oluncada turkler shock troopsuz kalıyor.

turklerin melee atlıları ise ozetle gerekli etkiyi yaratamıyor.

oklar zaten harcanıyor, herturlu dismounted birim ustunuzden geciyor.

musketeerlarda buglı, istisnasız her savasta kitlenip kalıyolar reloadda. guya duzelttiler bilmem kac patchde ama tık yok, expension geldi hala takılıyolar.
Sosyal ağlarda paylaş

evet misketçiler buglı olmasa sağlam birim olacaklardı ama hala düzeltemedikleri için empire'dan umudum az. sen daha tüfeng kullanan birimi düzgün yapmamışsın öncerki oyununda, bütün birimleri tüfengli yaparsan kimbilir ne olur heh.

türklerde sırayı tutacak birim yok, kimsede zırh yok. türklerde kuvvetli menzilli birim yok tüfengliler hariç. türklerde menzilli atışlara dayanabilen birim yok. türklerin her haritada, hem savunma, hem saldırı, hem ormanlık, hem de kuşatmada aynı şekilde işe yarayabilecek birimleri yok. bire on kill oranları yakalayacak birimler yok. dişediş dövüşebilen ama okçularla gg olan yegane birimi de öyle pahalı ki sanırsın terminator squad ama performansı öyle değil. yok oğlu yok, atlı okçu fantezisi nereye kadar.

türklere rezil demeyeyim de kime diyeyim yani, maalesef böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:
fire at will acıksa ok atarlar kosarken, circle'la ilgisi yok

alt'a basılı tutup saldırırsan melee'ye girerler

fire at will acıkken melee'ye sokarsan, adamlara iyice yaklasa kadar kılıc cekmez ok atar sonra melee'ye girerler.

sağol.

ayrıca oyun ilerledikçe anlaşılıyor ki türklerin üniteleri avrupanın zırhlı ünitelerine göre baya dayanıksız kalıyor bi de moğollar geliyor iyice kötü oluyorsunuz demin oynadım biliyorum (=.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi saniye..
Ayni oyundanmi bahsediyoruz die dusundum.. sole bi karisiklik var..Ben Kingdomsdaki Crusader campaingindeki turklerden bahsediyorum..bu sartlar altinda konusuyosak..2 HP li hashashinler,janissary birimleri,ucuz ve hizli askeri uniteler,sipahi lancer ve sipahi atlilari.. hala savunuyorum.. en iisi..

Agir birimler diyorsunuz kingdom of jerusalem ve antioch prensliginden daha agir birimlere kim sahip irklar arasinda..
Sosyal ağlarda paylaş

aradım bulamadım şimdi de okudum biyerde. adam almanlarla başlıyor. muhtemelen shortta oynuyor. böyle 5 6 sayfa anlatmış her ayrıntısını. mesela ekonomi için en iyi yol, nurembergten girip edinburgtan çıkıcaz diyo, her kale için savaş guideı filan vardı. ve bitiriyodu adam hakkaten. bulamadım ama şimdi
Sosyal ağlarda paylaş

valla,
ingiliz iskoç bizde türk oynadım

Ne diim, Türkleride Ribauld olmaması bi eksi, ne güzel fil kesioduk :p

Ama öte yandan, allahım yarappim o birimler ne öle.
Kite FTW :)
Türkler harbi ii olmuş,

Yalnız dikkatimi çekti tarihte ülkeler nasıl dizildiyse, bende ole dızılmısım.Yanı olan eventler, mecburı fetıhler falan.
Sosyal ağlarda paylaş

e kapıkulları var
dün girdim baktım hatta stat durumları nedir die
ÖÖHHH dedim.

Kapıkulları templar knightlardan daha iyi, belki alman ve fransız atlılarıdan kotudur ama sonucta gayet ıyı charge yapan bırımler.

Hashasinlere hastayım,armorsuz 21 def var herıflerde, delikanlılar =)

Sonra, ottoman infantry beni benden alıyor. Jannisary archers da guzel ama kardeşim hem ok atıosun hayvan gıbı hem melee de dovuosun
nesın sen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...