Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Site AO için Yazarlar Aramıyor mu?

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

aramiyo =p

saka bi yana, duzenli AO oynayanlar arasinda oturup yazi yazmaya kasacak kimse oldugunu sanmiyorum, duzgun ve dogru bilgi verebilmek acisindan da veteran oyuncular haricindekiler yazmasin zaten - no offence. biz forumlari bile dogru durust kullanmiyoruz, oyun ici chat asmis oldugu icin asiri kipir kipir degil forumlar da farkindaysan. iste anca arada biseye ihtiyacimiz oldugunda yaziyoruz ya da rozcaam ss koyuyo, ona guluyoruz.

tabi ki iyi olur birileri bisiler yazsa ama dogruya dogru, pek sanmiyorum...

imzandaki ordegin nerde ghaldszarcim? =o=
Sosyal ağlarda paylaş

ehem ben burda sürekli yazar lazim diye bagarmıyommu :)
su anda bisürü yeni ceviri ve guide (eski guidelar yetersiz kaldıgı icin) hazırlanıyor yardımcı olanlar var ama her zaman yardıma acıgız :)

was uygun oldugu bi ara site templateini bitiricek daha detayli ve daha güncel olucak..
Sosyal ağlarda paylaş

Ya evet anlıyorum bir taraftan ama öbür taraftan da karşılaştırmayua gelince Daoc ile kafakafaya getirilirken diğer tarafta forumlarda sönük olmasından dolayı dışarıdan hiç de öyle kafakafaya yada Daoc' u gececek bir oyun gibi görünmüyor. Oyunu gördüğüm için ilgimi çekti ve indirdim, bir hafta denemeden yaralanayım dedim ama öğrenilmesi gereken bayağı bir şey olduğunu da gördüm. Ama site bu konularda bayağı bir eksik kalıyor. Güzel bir site sakın yanlış anlaşılmasın ama girdiğiniz bir kısım sayfa "yakında " diyor. Mesela bu gece başlıyim bir Martial Art. yapayım diyorum ama açıkcası hala ne yapacağımı tam kavramış değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

ole yazar lazim diye bagirmakla olmuyo demek ki invulon, sen bagirinca duyan insanlar belli, buraya bakan insanlar belli, burda yazi yazabilecek insanlar belli, yazi yazmayanlar da belli ve bunlar ayni kisiler =p

bak ne dicem, guide cevirteceksen paticik yazar kadrosundan yardim istemeyi denesene? oyun terimlerini bilmiyo olabilirler ama en azindan genel bi ceviriyi yaparlarsa terim vb kisimlarini duzelticek birileri cikar herhalde. inan bana burda 10 kisi takiliyosa 8`inin yazi yazmakla isi olmaz. bu gonullu yapilacak bi is, ve bizler oyun oynamak dururken yazi yazmak istemiyoruz. herkes adina konusamam belki ama en azindan kendim ve arkadaslarim adina konusabilirim =p

ghaldszar, aksam oyuna girdiginde
/tell fibula ve /tell jeema
seklinde mesaj atarsan yardimci olmaya calisirim. ha bi de ozel me$azina bakiver =o=
Sosyal ağlarda paylaş

neden kafa kafaya getiriliyor çünkü güzel bir oyun
neden sitesi sönük kaldı veya güncellenmiyor; çünkü o kadar güzel oyun ki kimsenin zamanı yok o işlerle uğraşmaya :p

şaka bir yana yukarıdaki ifademde gerçeklik payı da var hani, ben şahsen bi ton şey öğrendim o siteye yazı hazırladığım zamandan beri ama şahsen oyunu bırakıp da onların peşine düşmeyi düşünmüyorum, oyun içinde öğreniliyor her şey rahat bir şekilde, 200 kişilik bir guild chatte hede hede nedir ben anlamadım dediğinizde 50den fazla cevap alabiliyosunuz, bu olay Daoc'ta bu kadar rahat değil o yüzden oyunu öğrenme/bilgilenme anlamında dağlar kadar metot farkı var iki oyun arasında

sadece oyundaki questleri veya özel itemları ve kimlerden ne yolla alınabildiğini yazsak sitedeki yazı kadar daha yazı çıkar ortaya ama şu var ki bunları oyun içinde öğrenmek o kadar basit ki oyuna yeni başlamış da olsanız eğer birkaç tane önceden oynuyor olan [bizim gibi dicem ama mesela benim gibi demeyecem çünkü ben gimp'im :p] oyuncu ile diyalog kurduğunda bitiyor olay

yeni başlayanların sitedeki kısayollarla ilgili en basit yazıyı bile okumadığını bildiğim için [bunu tecrübe ettim defalarca, sallamıyorum] açıkçası çok detaylı açıklamalara, yazılara gerek olduğunu da düşünmüyorum

ama düşünen tabi ki vardır, zamanı olup da oyunu bir kenara bırakıp uğraşacak olan elbette vardır, onlara kolay gelsin =)
Sosyal ağlarda paylaş

Birde tabii oyun aslında fazlaca komplike ve standard bi guide oluşturmakta nerdeyse imkansız... Mesela Martial Artist prof. için ( ki sanırım guide oluşturması en kolay prof. lerden biridir) kesin bi guide oluşturulması oldukça zor... yani her prof. için en az 4-5 alternatif ara dal olduğundan her prof. yi açıklamaya kalkmak gerçekten çok zor olabilir...

Ancak belki basic bilgilerdeki değişiklikler Dom unda dediği gibi yeni quest'ler ve static dungeon bilgilerinin (yeni eklenen subway ve Totw - ilerde IS) siteye eklenmesi çok yararlı olabilir... Ama bunlarıda kimin yazıcağını sorucak olursanız o bile bi muamma sanırım :P

Ben zamanında Canjovi ye yazı yazıp yazamıycağını sormuştum yazar olarak oda yazabilirim fırsat buldukça filan dedi gibi hatırlıyorum bi kenara çekin Canjovi yi kaçırmayın derim ;)

Geri kalan playerların hepsi tembel biliyorum ben hehe :P[hline] I'm not a man of too many faces...
The mask I wear is one...
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar birsürü yenilik update derken herbirine yetisemiyoruzki sürekli üst üste yeni isler cikiyor ama en kısa zamanda ao sitesi sürekli update edilen ve advanced guide ların oldugu yeni baslıyandan orta seviyeli oyunculara kadar hitap edicek (ileri seviye oyuncular sanırım bilmeleri gereken herseyi biliyor :) yani lvl200 adama gidipde bak su implant su ise yarıyor demek ayıp olur :) )
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...