Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 3 - çıkış öncesi

axedice

Öne çıkan mesajlar

ben son kareyi cozemedim :) simdi o dusunce elindeki mini gun ates alip bacagini mi kopariyor, chosen onein kolunu uzatmasi ile olayin baglantisi ne, ya da adamin bacagi yere dusme siddetinden falan mi koptu ve oradaki sari cizgi yol cizgisi mi zamaninda yanlis mi cizdiler orayi?
Sosyal ağlarda paylaş

abi son kare bethesdadan gelen ss iste, chosen one orda ates ediyor ama paint skillzim yeterli olmadigi icin (daha dogrusu tembellik, ehe) silahi ve muzzle flashini iyi gosterememisim =)

bu arada senaryo iki de aklimda, bi ara cizecem (webcomic cizen insanlara saygim bi derece daha artti, bi karesini bile yapmak eziyet kardesim)
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar said:
abi son kare bethesdadan gelen ss iste, chosen one orda ates ediyor ama paint skillzim yeterli olmadigi icin (daha dogrusu tembellik, ehe) silahi ve muzzle flashini iyi gosterememisim =)

bu arada senaryo iki de aklimda, bi ara cizecem (webcomic cizen insanlara saygim bi derece daha artti, bi karesini bile yapmak eziyet kardesim)

çakozladım şimdi o kareyi de, yorum yapılmıştır bir sürü.
Sosyal ağlarda paylaş

Seru said:
ben son kareyi cozemedim :) simdi o dusunce elindeki mini gun ates alip bacagini mi kopariyor, chosen onein kolunu uzatmasi ile olayin baglantisi ne, ya da adamin bacagi yere dusme siddetinden falan mi koptu ve oradaki sari cizgi yol cizgisi mi zamaninda yanlis mi cizdiler orayi?

Olay burdan çıkıyor heh

Sosyal ağlarda paylaş

Baya bi okudum abi, güvensizlik neden. Birgün kötü bir iş yapan, ki kötülüğü de göreceli olan, bir firma yine kötü mü yapacak?

Burada itiraf etmeye korksalar da belki çoğu kişi izometrik istiyor işte. Gerçekçi değil abi rp öyle olmaz karaktere giremezsin ki. Arkanda ne olduğunu, yandaki evin arkasında seni düşmanların beklediğini görebilir misin? Göremezsin. İzometrikte görüyorsun. Role playing karakteri oynamak olaylı zaten, karakterin gözünden görmek idealdir.

De şimdi yine başlamayalım tartışmaya eheh :D

Ayrıca cidden 100 sayfadır hala "oyun iğrenç olacak" muhabbeti mi yani :D
Sosyal ağlarda paylaş

hayır fizboz çıkıp 113 sayfadır denen şeyi yazmış, cevap olarak da 113 sayfadır denen şeyi almış. bunun üzerine çıkıp "hala 113 sayfadır dediğiniz şeyi mi diyorsunuz?" diyen çıkarsa buna da "hala 113 sayfadır dediğiniz şeyi mi diyorsunuz?" cevabı alır. aşırı fuzuli tartışmalara girmenin alemi yok yani.
Sosyal ağlarda paylaş

fenris said:
ne güzel.daha bi iki ay öncesine kadar fallout 1 in screenshot ını bile görmemiş, hayatında bg2 filan oynamamış biri bize ideal rpg nin tanımını yaptı.bu tanımında oturduğu tek temel elder scrolls serisi sanırım.

itiraf etmekten millet niye korksun ki?

Oynadım gayet. Ama rpg mantığına ters birşey izometrik. Bence. Yani karakterin gözünden görmek kadar role playing birşey olamaz. Evet role playing olmak birşey diye bir terim de sıkmış oldum bu arada :D

Hardcore bi dm evin arkasında ne olduğunu söylemez ama tepeden gösterirken illa görürsün yani, ve bu da oyunun gerçekçilik hissine inen bir darbedir bence. Ben o karakteri oynuyorsam o karakterin gördüğünü görmeliyim, daha fazlasını değil..
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:
Hardcore bi dm evin arkasında ne olduğunu söylemez ama tepeden gösterirken illa görürsün yani, ve bu da oyunun gerçekçilik hissine inen bir darbedir bence. Ben o karakteri oynuyorsam o karakterin gördüğünü görmeliyim, daha fazlasını değil..

LoS baldurda bile var, hardcore dmle falan alaksı yok izometrik görüntünün. Bloodlines fp rpg olabileceğini çok güzel kanıtladı yıllar önce. FP olsa da olur olmasa da olur yeter ki oyun rp öğelerini ön plana çıkarsın ve "aptal konsolcu kitlelere" hitab etmemek için dumb down yoluna gitmesin (bkz oblivian)
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bence senin dediğin tipte oyun fantastik karakter kontrol etme ve konuşturma oyunu, ama fantastik rol yapma oyunu sana karakterin rolünü oynamayı vaad ediyorsa onun gözünden göstermeli. Yoksa izometrik rpgleri severek oynadım yani fallout2 bg2 arcanum şu an yüklü bilgisayarımda :D

Ama bence rol yapma konusunda fp olmalı ki karakterin ben olduğumu hissedeyim cidden, o dünyayla bütünleşebileyim. Bu da işte kişiden kişiye değişir. Ama sırf fp oluyor diye ve daha önce Oblivion'ı çıkardılar diye güvenmemek, kaka olcak bu pyun demek de mantıklı gelmiyor bana. İzometrik yapsalar da alır oynardım sonuçta heh :)

Şimdi Fener avrupada 0 çekti diye kimse Fener'e güvenmedi mi? Güvendiyse de güvenmediyse de adamlar CL çeyrek finaline çıktılar. Bethesda neden yapmasın? Believe... :)
Sosyal ağlarda paylaş

ya bethesda kendini kanıtlamış bir şirket, fenerliler kusura bakmasın da fener ile alakası yok pek. (:P)

ilk sayfalarda demiştim, tekrar diyorum: black isle yokken bethesda vardı. pc'ye oyun yapmaya devam eden obsidian ve bu var artık. bunlara denk düştü. ne idüğü belirsiz yeni yetme bir şirkete yok pahasına ergeç satacaktı hakları interplay. en azından deneyimi olan bir şirket, dialog işi hariç her alanda tecrübesi var rpg ile ilgili.

esas interplay dallama bir konsol şirketine verecekti hakları, onlar da POS2 exclusive for PS3 yapacaklardı da o zaman görecektim sizi lol

bu kadar mızmızlananlar yarın öbürgün torment hakları satılırken çarpılırlar, aman diyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...