Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gmat

cemad

Öne çıkan mesajlar

• 3 yıl sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
Bugün official score report çıktı, indirdim PDF olarak, okullara da gönderilecek yakında, tam sonuçlar şöyle:

Quantitative: 50 (90%)
Verbal: 40 (90%)
Total: 750 (98%)
AWA: 5 (57% - bunun max. 6 ama kompozisyonu native speakerlar iyi yazıyor demek ki - Tabii bir de iki kompozisyon yazılacak diye 30 dakikalık sürenin yarısında next e basmam ve düzeltmeye kontrole zaman bırakmadan geçmem etkili olmuş olabilir, kompozisyon sayısı bire düşürülmüş)
IR: 8 (92% - Bu da Haziran 2012'de eklenen yeni bölüm, 8 üzerinden, tablo yorumlama filan - Integrated Reasoning)
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
deadwoll said:

Sen biraz da fantazi yapıyorsun, yoksa o puanlarla başvurduğun klasman hariç her yer havada kapar seni iyi essaylerle.

Abi essay deme bana ya, beceremiyormuşum gibi geliyor, bu konuda faydalı bir kaynak falan var mıdır ki? Ayrıca finansal matematiğin dibine vuralım durrrr iddiasındaki yere girmek için edebi yeteneğimi konuşturmak durumunda olmak kadar anlamsız bir şey olmadığını da belirteyim.

ETA: Fantazi müziğin üstadı konusuna gelince, yaşım olmuş 31, bu tarz bir yer olmazsa bu saatten sonra hayatta bir şeyleri değiştirmeye yetmez, sadece turistik amaçlı olur gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Essay işini ben pek anlamıyorum ama bir danışmandan yardım alabilirsin bence. Bu kadar büyük oynarken başvurularda bu kadar önemli bir faktörle amatörce uğraşma. Ben senin durumunda şansımı arttıracağını bilsem kesenin ağzını açarım direk.

Çok iyi okullar var ivy'de olmayan ya da Amerika'da olmayan. İngiltere'de, Almanya'da, Kanada'da bile seni çok farklı kulvarlara sokabilecek yerler var.

Bence bir tatilde atla İngiltere + Almanya'nın bir numaralarını gez, ne demek istediğimi anlarsın zaten. Hocalarla tanış, sohbet et; kampüslere girerken kimse "sen kimsin hacı?" demiyor. Geldiğinde hiç kimse de seni geri çevirmez zaten.

Türkiye'deki okullar cidden ismi cismi olmayan okullar, belki de adamlar sırf üniversitenin ismi yüzünden almıyordur seni, bir de o var. Master'ını avrupada iyi bir okulda bitirip, sonra doktora için tekra ivy'e başvurabilirsin.

Ha bir de 31 yaş geç değil. Geçen sene ben şok oldum Almanya'da, adamlar bildiğin çok iyi işlerini bırakıp 30-40 yaş aralığında yeni major'lara başlamışlar ya da doktora vs. yapıyorlardı. Yaş olayı Türkiye'de oluşturulmuş sanal bir algı gibi geliyor bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
zeper said:

essayden kasıt...böyle statement of purpose gibi bir şey mi?

Çoğunda o, MIT 2 tane istiyor misal.

Evet yazmak lazım, evet yazmak çoğu insan için kolay ama benim derdim İngilizce değil. Benim derdim benim finans alanında eğitim almak istemem ve bu konuda başarılı olabilecek yeterliğe sahip olduğumu iddia etmem ve hal böyleyken benden istenenin creative writing de iyi olmak olması.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
ODTÜ de doktoraya başlamıştım, sonra GMAT yüksek gelince salladım, dondurucam yakında; ama o dönem şu şu dersleri alıyorum diye yazmış bulundum LSE application a, şimdi gelen e-mail: "Departman sizin şu Financial Institutions & Markets dersinin syllabus unu istiyor, başvurunuz hakkında karar vermeden önce" wtf? Alacaklar da kaç tane ek ders kitleyelim diye mi tartışıyorlar? Ya da nedir anlayan var mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...