Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İşte taraftar

toggie

Öne çıkan mesajlar

ha 6 kişi yaralanmış ha 66 kişi yaralanmış. ikiz kulelerle karşılaştırmanı anlamış değilim. spor müsabakasında bıçaklar çekiliyorsa gözlemci onu oraya şiddet diye yazacak bu kadar basit.

bunun fenerbahçe'yle veya başka takımla alakası yok. fanatizmin doruklarındasınız, algınızı karartıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır şunu anlamıyorumda ben bi söyliyim dedim

Burda bazı beşiktaşlı arkadaşlar kalkıpda bu olayı kınamışlar.. Allah aşkına sizin tribünde cinayet işlenmedi mi? Nedir bu kınama olayları.

Hayır hangi yüzle yazıpda taraftar böyle olmamalı diyorsunu ben onu kavrayamıyorum yahu.. Biraz yüzünüz olsun..

te allahım
Sosyal ağlarda paylaş

abi beşiktaş kınadı kınamasına peki bu tribündeki şiddeti azalttı mı hayır.

Ben Beşiktaş'lıyım ve herşeyden çok kendi takımım hakkında yorum yapacaksam ben şunu diyorum ki BJK taraftarı da dahil özellikle 3 büyüklerin taraflarının büyük bir çoğunluğu hayvandan başka bir şey değil.

Kendilerini ve kendinizi de diyelim fanatizme öyle kaptırmışsınız ki bu sporun neden yapıldığını tamamen unutmuşsunuz.Yenilenle dalga geçmek,maç çıkışında kavga çıkarmak,kendi takımını ilahi güç gibi görmek vs.

Bunlara hiç gerek yok.Taraftar grupları olmalı ama bu gruplar holiganlık yapmak yerine holiganları insan etmek için var olmalı.Malesef Türkiye'deki tüm taraftar grupları direk holigan grubuna giriyor.İstediğiniz kadar kendi takımınınızı burada savunun,istediğiniz kadar kanıt verin bu gerçeği değiştirmez.Bu da benim gerçeklerim değil,ülkemizde gelişmemiş olan futbol değerlerinin gerçeğidir.

Fazla futbolla ilgilenmem eskiye nazaran genelde basketbol maçlarına giderim.Basketbol'da koyu bir Telekom taraftarıyım (o nasıl oluyor demeyin :D ) ve Telekom'un istanbuldaki hemen hemen her maçına gittim.Değerlendirme yapılacaksa 3 büyükler hakkında sadece basketbol maçına gelen futbol taraftarlarını anlatayım,

BJK maçında ilk başlarda güzeldi ama Telekom BJK'ye karşı üstünlük kurunca bir anda sülalemizde küfür yemeyen kişi kalmadı.Gerçi sadece yine belirli bir hayvan grubu ama yetti o bize.

GS maçında baştan sona zaten direk küfür yedik.Maç sonunda bize atılan paralar,içi su dolu pet şişeler vs. zaten belli.Devre arasında babama kutu kola attılar,3. periyotta 4 GS'liyi dışarı attılar.

FB maçında genel olarak sakındı.Ankaragücü'lü amigolar gelmişti.Önemli bir maç diye Abdi İpekçi neredeyse tamamen doluydu ve bu maçta benim FB ve Ankaragücü taraftarına karşı görüşüm bayağı değişti.Ankaragücü'lüler olay çıkmasına diye hiçbir şekilde küfretmedi,aşağılıyıcı laf söylemedi (1 olay dışında onu da yazacağım) ,Fenerliler de gayet güzel bir biçimde maçı izledi.Hatta maç sonunda biz Fenerbahçe'li taraftarlarla aynı zamanda sahadan çıkarıldık hemde kol kola.GS'de 35 dakika beklettiler içeride dışarıda polis kordonu vardı.

Tek kötü olay demişken bizim Telekom çalışanlarından bir grup hakemin yanlış kararı sonucu "Para,Şike,Fener" diye bağırınca ön tarafta oturan taraftar grubu ile o çalışanlar arasında bayağı ağır küfürleşmeler geçti ama iki tarafnıda kendi grupları gelip bastırdı olayı.

Çok uzun ve gereksiz yazdım farkındayım.Sadece 3 büyüklere karşı deplasman maçlarımızda yaşadıklarımızı anlatmak istedim ki sanırım bu Türkiye'de holiganlığın ne kadar arttığını gösteriyor.

Ayrıca yanlış anlamayın.Yazıya baştan sona baktığımda en ağır GS maçı hakkında konuşmuşum ve Fener'i direk savunmuşum gibi duruyor ki zaten hemen hemen öyle.GS maçında taraftar grubu ortamı yumuşatması gerekirken olayları başlatandı,Fener'de ise bitirendi.Çarşı'yı zaten katmıyorum %50 it kopuk yuvası (her ne kadar yarım Çarşı'lı olsam da :D ).

Neyse yarım saat sonra dershaneye doğru yola çıkarken daha akşam bu konu hakkında bir araştırma yazısı yazma planlarını kurmaya karar verdim.Hatta yazıyorum :D Sadece kendi çevremde taraftarlık nedir diye bir araştırma yapsak ülkemizdeki hayvanlıkla eş giden fanatikliği göz önüne serebiliriz.

Birilerine dokunduysam özür dilerim.İyi eğlenceler hepinize
Sosyal ağlarda paylaş

fenerbahce türbünlerinde görmeye alıştığımız olaylar bunlar orda kavga küfür terör bıcak eksik olmuyordu ki hiç .
ben taa gecen sezon demiştim böle olcağı belliydi ... sonra aziz yıldırımda cıkıp bana küfür ediyorlar diyor bırak bu işleri azizzzzzzzzzz kendi kapının önünü temizleeeee azizzzzzzzzzz
Sosyal ağlarda paylaş

oyle bır hava yaratılıyorkı sankı fener taraftarı barbar,holıgan vs. otekı yandan gs ve bjk taraftarları melek.daha unutmadık gecen senekı fb-gs macını gs lıler butun koltukları sokup tek tek stadın dısına attıklar kı yoldan gecen ınsanların onune dustu o koltuklar.fazla soze gerek yok her takımın taraftarları arasında oluyor maalesef kendını bılmezler.insanlar başkalarını düzeltmeye çalışacağına birazcık kendilerini düzeltmeye de çalışsalar arada sırada,dünya daha güzel bir yer olur emin olun...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...