Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Popomundo

Apache

Öne çıkan mesajlar

Öğretmenlik için, öğretmenin olmasını istediğin kişi ile aranda %70civarı bir arkadaşlık olması gerekiyor. Ama ben istanbul'da değilim ne yazık ki...
Barcelona Electronica'daki CEO işinden ayrıldım ve Toronto'da Lion's Den isimli mekana CEO oldum. Dünya turuna çıkan Hip Hop gruplarını bekleriz. Hatta invite falan buradan da oradan da hızlıca halledebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar busk yapmayin. busk yaptiginiz zaman (sokaklarda muzik calip para kazanmak) hem moraliniz hem sagliginiz dusuyor daha sonra cikarmak icin cok ugrasirsiniz. bu arada prova isinede eger konserden az cok para kazaniyorsaniz oyle 5$ lik yerlerle ugrasmayin prova hem saglinizi hem moralinizi dusurur o yuzden mumkun oldugunca perfect yerlerde yapmaya calisinki tek seferde repertuariniz artsin yoksa surekli yapmaniz gerekir cok fazla sagliginiz duser. ayrica sunu mutlaka yapin repertuar kisminda sarkilairnizin turunu belirtin. belirtmezseniz provadan cok az sonuc alirsiniz ben bunu ilk girdigidme farketmedim mal gibi %40 in ustune cikamadim adam gibi. relationship olayina gelince oyunda sevgili statusune gelmek zaman aliyor oyle cat diye hadi sevgili olalim diyemiyorsunuz ilk basta konus espri yap icki ismarla cikar obur gun saril cikar obur gun iste tease (takilmak) cikar yani aha secenek bitti iliskiyi bitir demeyin mumkunse. bide benim gibi vokale puan vermediyseniz sarki soyle yapmayin truly abysmal cikarsa iliskiyi kotulestirebilir :)
Sosyal ağlarda paylaş

Muahaha lan takıldığınız şey çok komik be.. Karakterinizi "iffetli" yapın yatmasın kimseyle.. Ama dijital karakterin yaptıklarından bu kadar büyük homofobi duymak. Ahahha kusura bakmayın ama psikolojik yardıma ihtiyacınız var.
Misal ben genelde soğukkanlı geziyorum ortamlarda. Şu ana kadar yatan matan kimse olmadı.
Ha unutmadan, evcil hayvan alırsanız (ben kedi aldım ama yeni başlayanlar için hamster tavsiye ederim, daha az masraflymış) devamlı milletle konuşma ihtiyacı da ortadan kalkmış oluyor. En azından bir nebze. Ekranda çok daha az "neden benim hiç arkadaşım yok" uyarısını görüyorsunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

Şarkı söyle seçeneği (ilişkide şarkı söylemek) vokal ile ilgili değil hatta vokal kabiliyeti sadece ajanslarda şarkıcı olacaksanız alakalı. İlişkilerde mükemmel şarkı söylemek için "temel şarkı söyleme" yeteneğinizin yüksek olması gerek (5*)
Sosyal ağlarda paylaş

bu sevgili olayında süre mi gerekli mesela ilk gün selam vs. daha sonra birgün daha görürsen başka seçenekler mi çıkcak
bir de içki ısmarla seçeneği var, bunda illa yanımızda bişey olmalı mı, para yok diye 2 dolardan penbe gazoz alıp karizma resetliyoz, karşı taraf ta ilişkiyi bitriyor

kalpli çikolata olayı vardı bir de bugun; moral gelmedi henüz, bol bol dağıttım filan
spor olayı nasıl olcak, gym e gidip karakteri orada mı bırakmak lazım
konser olayında başkalarının şarkılarını çalmak iyi midir, ayarladığım tarihe kadar 10 parça çıkmaz benden,
ayrıca 5 dolarlık dediiğim yer ucuz ama mekan olarak inanılmaz filan yazıyor yine mi olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili olayında ilişki seviyesinin yüksek olması gerek hmm nası söliim. ortada ü. adet bar var. soldaki romantizm misal, ortadaki arkadaşlık, sağdaki garez.

Senin foton solda orada keyif ve aşk barları var, sağda da konuştuğun kişin keyif ve aşk barları var. Aşk barı gün geçtikçe bu kişi ile konuştukça vs dolucak. Zaten samimiyetin arttıkça öp sarıl gibi seçenekler çıktığını göreceksin
---
İçki ısmarla seçeneğinde üzerinde bir şey olmasına falan gerek yok, hatta hiç takılma o düşünceye bas gitsin (:
--
Kalpli çikolata da sen birisinden alıp onu yiyeceksin.. ama ne kadar boost veriyor bilemeyeceğim (benim de ilk valentine's dayim)
--
Spor olayı şöyle iyi sağlık %50'nin altında ise, dinlenmek iyi hatta bence 55'e kadar falan dinlenebilir karakterin. Bunun üzerinde spor salonu sağlığını arttırır. Özellikle temel dövüş sanatları veya temel yoga gibi bir kitap okumuşsan ve yıldız almışsan bu yetenekten çok daha fazla puan arttırırsın. Spor için sadece öncelikler yetenekte ki ilk bardan spor yap seçeneğini aktif hale getirmelisin.Karakterin kendisi gider spora. Ama paranın olmasına dikkat et
Halloween gibi moral boostlara sağlık iyi girersen, spor + kalp çikolata ile uzun süre moral ve sağlık iyi devam ettirebilirsin (kalp çikolata sağlıktan yer)
---
İlk başlarda konserlerde cover çalmak iyidir. En azından en başta berbat durumda olan karakterimizin yazdığı şarkılardan daha iyi şarkılar söyleyeceklerdir.
Ama sonraları kendi şarkılarına ağırlık verirsen popülaritesi artar bu şarkıların ve kaset çıkarttığında kaset satar (60-70 arası dediler)
---
Mekanların kalitesi falan önemli, evet dikkat etmek gerek. VIP üyeler direk olarak yıldızlar üzerinden bir derecelendirme sistemi görüyorlar, ki seçim yapmada oldukça yardımcı oluyor. Ama ben ist vatandaşı değilim ve ist'de değilim. İstanbul'da olan birileri daha iyi yardımcı olacaktır.

Wuhhh bitti
Sosyal ağlarda paylaş

Cabbar Aktaş olarak ben de bugün oyundaki 2. yaşgünümü kutladım =) 25 yaşına geldim yaşlandık biras..

Naşvil senin Los Angels benim grupçak geziyorus sevgilimle ün şöhret peşindeyiz.. 1 ay sonra falan İstanbula gitçes single kaydı için nezle kapmamak için köşe kapmaca oynıcaz heralde halkla.. Uzun süredir istanbula gitmiyorum ama giden herkes 5 günde 8 kere nezle oluyormuş sanırım :)
Sosyal ağlarda paylaş

eşya vereceğin karakter ile aynı ortamda bulunmalısın

sonra eşya vereceğin adamın adına tıklamalısın. Bunu yapınca onun karakter sayfasını göreceksin (adamın adı "Hıdır Tırtır" olsun adına basınca onun resmini, en son neler yaptığını vs göreceksin)

Sağ taraftaki menüde (yukarıdan aşağıya: karakter sayfası, günlük, öncelikler yetenekler vs. yazıyor. Oradan biraz daha aşağıda ise) eşyalar yazdığını gçreceksin

Ona tıkla

Açılan sayfada üstte "Hıdır Tırıtır"ın eşyaları altta ise senin eşyaların gözükecek.

Kendi vermek istediğin eşyanın yanına in ve "ver" seçeneğine tıkla

[lan yazınca çok zor ve uzun gibi gözüküyor beah..]
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikler yetenekler sayfası altında, ilk sekmede (sekme ne yahu) göreceksin. Dinlenmek, sokakta çalmak(busk) falan olan yer. oradan alışveriş yapmayı seç. ok'e bas. Bir sonraki update'te karakterin alışverişe çıkar.

AMA!! üzerinde 40-100$ falan olsun gerisini bankaya yatır. Yoksa adamın epey bir para harcar.

Alışveriş yapmak moral seviyenizi yükseltir
Sosyal ağlarda paylaş

Carlo Bignucolo - NY dayim. simdi elalemin repertuarindan sarki caliyorum resmen, bunlari prova ederek basarili olmak mumkun mu yoksa illa kendi sarkimiz mi olmasi lzm :)

[ Mesaj 03 March 2007, Saturday - 16:26 tarihinde, Pasha tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...