Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lightsaber macerası - yine, yeniden:)

Black-ice

Öne çıkan mesajlar

Abimle işimizin gücümüzün olmadığı yaz günlerinde sıkıntıdan yaptığımız bir jedi vs. sith klişesi :)
2 gün boyunca yaklaşık 30 saatlik bir uğraş sonunda aftereffects ile yaptım. hemen bitsin izleyelim heyecanı ve daha ilk denemem olduğundan daha çok efekt olayına giremedim. umarım beğenirsiniz:)
not: oyunculuk hakkında yorum kabul etmiyorum :P

http://www.youtube.com/watch?v=y_kV2oERe5A
Sosyal ağlarda paylaş

Sith olan koltuktan destek aldığı kısımda, sanıyorum kafası görüntüye girdiği için, rotoscope'da kaydırma yapmışsın. Bunun önüne geçmek için uzaktan kumanda yerine uçlarını işaretlediğiniz çubukları saber olarak kullanmak işinizi kolaylaştırır. Ayrıca sesleri de keşke after effects'de işleseydin. Onlarda da time shift var.

Ama sabır işi olduğunu çok iyi bildiğim için size kocaman bir aferin. İyi iş çıkarmışsınız. :thumbsup:

Bir de lightsaber her ne kadar hayal ürünü bir zımbırtı olsa da sıcak birşey, koltuğa değerse yakar. Adamlar filmde kapıları kesip eritiyorlar onunla yaf. Madem ciddi ciddi film çekiyorsunuz o koltuğu yakacaktınız arkadaş. :P
Sosyal ağlarda paylaş

@ge-ta
zaten bizde sadece ilk sahnelerde kumanda kullandık; kılıçların açıldığı sahneleri olduğu için. onun dışında işaretlenmiş sopalar kullandık bizde. bide o koltuk sahnelerinde falan ölüm sınırına yaklaşmıştım yeterince önem vermedim açıkçası kafa girince baya karıştı iş evet:)

sağolun bu arada:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...