Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sinek

Öne çıkan mesajlar

arcane eet abi kesinlikle iroh tan kral firebender mı varmış peh.

[spo]ayrıca promo nun bi sahnesinde iroh bi zindanda zincire vurulmuş filan gibi duruyodu. benim promo üzerine yeni tahminim: zuko bi yamuk yapip hepsini yakalayıp fire nation a götürüyo. zaten öncesinde zuko ve iroh un yakalanması için emir veriyodu ateş kralı. zuko avatarı getirdiği için yırtıyo, iroh gg. burdan sonrasını sıkıyorum direk, aang ve ekurisi hapsedildikleri yerden kacarken iroh u da kurtarıcaklar sonra da ateş kral ve zuko gg. [/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

belki hala izlemeyen vardır diye spoiler yapiyorum

[spo]o yeni velet şey gibi geldi bana. hani air benderlerın mekana konan tipler vardı ya uçakları olan. ordaki çocuk galiba

bence irohun bizim ekiple bundan sonra bir işi olmicak. direkt firelordla 1v1 yapcak. veyahut bizimkiler firelordla dövüşürken o da yardım edicek

bir de roku promo da çok geçio. bence aangin fire ı öğrenmesinde rokunun bir parmağı filan olacak. promonun sonuna niye roku şov koymuşlar ki başka türlü[/spo]

ek: ha bir de eğer hala izlemeyen varsa, youtube'dan escape of the avatar'ları izlesin. 4 bölümü var kısa kısa.

[ Mesaj 01 Ağustos 2007, Çarşamba - 10:32 tarihinde, cemad tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

hani kısıtlı zaman vardı yaz sonuna kadar kuyruklu yıldız geçicekti, firelord aşacaktı kendini

saçların uzamasından ve bizimkilerin değişmesinden o zmanın geçtiğini söyleyebilir miyiz?

aangin kaldığı yerdeki fire nation ambleminden her yerin artık ele geçirildiğini de, hadi o zman geçmediyse aang nasıl firebender olucak o kısa zamanda
Sosyal ağlarda paylaş

laaaynn şimdi çıldırıveririm, acayip gaza geldim.

iroh'ya kahramanlık paparası çeken kim? zuko diil herhalde..
[edik: zuko'ymuş]
sokka yönetmiş, appa'yı da savaş appası haline getirmiş galiba.
katara hayvan gibi su büküyo, okyanusu ayağa kadırdı gibime geldi, ve gerçekten de dvd kapağından tespit ettiğimiz gibi pek fettan. zutara (katara-zuko aşkı) konusu bu trailerla kapandığına göre, kimin aklını alıcak acaba?
avatar yalnızlık triplerine gerçekten giriyo mu acep? hiç ekiple (sokka'nın deyimiyle team avatar!) birlikte planı yok trailer boyunca.
ve evet, dizinin başından beri aang ateş bükmeyi iroh'dan öğrensin istiyorum ben de. iroh'nun kahramanlık konusunun da peaceful bir firelord olması şeklinde tezahür etmesini istiyom.
ühühühü, 2 ay beaaaa..

son iki ayı 2. sezonu seyrederek de değerlendiremiycem zira 2 haftadır yaya yaya seyrettim bitirdim sayılır 2. sezonu, sadece son 3 bölüm kaldı. mühühühü...

damardan avatar alasım var, yetişin komşular!

[ Mesaj 01 Ağustos 2007, Çarşamba - 18:35 tarihinde, Emaleth tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Trailerdan anlaşıldığı kadarıyla Ateş Ulusu'na esir düşmemiş geride kalan herkes birleşip tüm güçleriyle savaşmaya devam ediyorlar.

Book:Water Episode 17'deki Kuzey Hava Tapınağı'na yerleşenler,özellikle de o felçli çocuk bariz bir şekilde görülüyor ki zaten daha o bölümde belliydi senaryoya tekrar katılacakları.

Tahminimce Aang'in o yarası hiç iyileşmeyen bir yara olacak ve Aang bu yüzden kendine güvenini yitirecek veya bu yara Aang'i öyle etkilemiş olacak ki doğru düzgün kararlar veremeyecek.

Sokka'da büyük ihtimal bükücü olmayan savaşçılar arasında önemli bir yere sahip olacak ve savaşlara yön veren bir nevi general gibi bir şey olacak.

Katara zaten belli :) Acaba Kuzey'deki su kabilesi de kalanlarla savaşa katılır mı bilinmez ama konu yine oralara gidecek eminim.

Toph pek gözükmüyor :)

Bana kalırsa bu sezon Iroh'un aktif bir rolu olmayacak.Ya da bir şekilde kaçacak ve Aang'in yanına gelecek,Ateş bükmeyi öğretecek.Kaçamazsa da büyük ihtimal bir şekilde Aang ve tayfası onu kurtaracak ve tahta Iroh getirilecek.Ama bu sezon Iroh'un sadece bilgeliği dışında aktivitesi bulunmayacak gibi geliyor bana.

Bir şey fark ettim bu arada.Zuko'nun yarasını özellikle gösterdiler ve ne bileyim sanki bana "hayatımın hatasını yaptım" düşüncesindeymiş gibi geldi.Sanki yaptığından dolayı pişman.Zuko'nun dönüşü olursa tekrar şaşırmam ben yani.

Ve son olarak şuan aklıma geldi.Bence Katara'nin bu kadar güçlenmesindeki bir etken de büyük annesi olabilir.Hatırlarsanız büyük annesi de bir su bükücü.Her ne kadar bahsedilmemiş olsa da nasıl bir bükücü olduğundan eğer büyükannesi ile karşılaşırsa ondan nasihatlar vs. alıp gelişimini tamamlayabilir.Çünkü eğer geride kalanların birleşmesi tezim tutarsa büyük ihtimal büyükannesine önemli bir rol düşebilir.

Şimdilik bu kadar geldi aklıma :D

edit:şunu da demek isterim.Avatar biraz "çocuklar için"den çıkıp büyüklere hitap etmeye başladı gibi geliyor bana.Sahnelerın sadece ufak çocuklar için hazırlanmadığı kesin.Harry Potter serisi gibi evrim geçiriyor sanırım :)

[ Mesaj 01 Ağustos 2007, Çarşamba - 21:39 tarihinde, DarKRideR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

LAN bu trailer dan sonra ben 1 ay uyuyamam hemen çıksın lan çok pis gaza geldim şimdi cıkana kadar tüm bölümleri tekrar izleyem bare :D

bu arada darkrider a katılıyorum cocuklar icin cıkan bir film baya bir izleyici kitlesine ulaştı üstelik filmide gündemde umarım filmide bu cizgi filmi kadar güzel olur
Sosyal ağlarda paylaş

İyi bir çocuk kanalında verilen dizi mecburen bir çok yönden çocuklar içinde olmalı.

Sırf çocuklar için düşünülmediği zaten açık,nitekim genelde çocuklar için olanlarda ölüm olmaz,kan olmaz.Dövüşülür kaçılır vs. Misal Pokemon'da 1 milyon volt elektrik yiyor yaratık sadece ahh uhh diyor kenara geliyor.

Ama Avatar'da mesela Zuko'nun suratı bile çocuklar için değildi :) Ama yine de ufak çocuklar düşünülmüş ve özellikle ilk sezon biraz onlara hitap ediyordu.2. sezon biraz büyütüldü iş ve senaryo hareketlenmeye başladıkça iyice yetişkinliğe doğru gidiyor.Güzel oluyor.

Shyamalan Avatar'in sinema filmini çekecekmiş,gerçek oyuncular ile.Hatta davalık olmuştu James Cameron'la o da Avatar isminde bir bilimkurgu yapıyormuş vs. proje eski olduğundan ve cameron'un ardında büyük firmalar olduğundan kazanılır gözüyle bakıldığı için Shyamalan filmin ismini Avatar:The Last Airbender olacak değiştirmişti :) Film şuan ne durumda bilemem ama Avatar'ı en yetişkin yüzüyle bu filmde izleriz gibime geliyor.

edit:baktımda imdb'ye girilmemiş,vazgeçmiş yada ileri ki bir zaman için düşünüyor :(

[ Mesaj 06 Ağustos 2007, Pazartesi - 00:12 tarihinde, DarKRideR tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

shamalayan gerçekten bayık bi yönetmen, ben de isyanlardayım başkasını bulamadılar mı diye. unbreakable'ı yaparak kendisine olan ve olabilecek tüm saygımı sıfırladı kendisi, hayatımda daha boktan film görmemiştim, görmüş oldum.
ama işte avatar, naapalım, seyredicez seve seve...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...