Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bir eve 2 kablo net hattı?

EagleEye

Öne çıkan mesajlar

abi niye iki hat çektiriyosunki.

hızlı olsun diyosan fazla para ver bandwidth'i yüksek olanı al.

ik ayrı bilgisayara bağlıycam diyosan bi hattı hub'la böl.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.

[Bu mesaj Ra_d tarafından 09 September 2003 11:48 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

İstediğin kadar hat çektirirsin, sonuçta bu kablotv hattı. Hatta gider güçlendirici alıp 3480923 hat bile çekersin tek başına. Mesele kablonetten iki bağlantı satın almış olman.[hline]Semi-Dr. Quinthalus @ primum non nocere
ICQ UIN: 1957744 MSN Messenger: [email protected]

(bkz: Quinthalus) (bkz: Qui)
Adaxe Wiabolih of Eclipse, Apprentice Sharpshooter
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-coLdwind-, 09 September 2003 17:53 tarihinde demiş ki:
hub ile bölünce hız bakımından çok büyük bir fark yaşanıyor mu? yani öyle birşeyler duymuştum.[hline].::Azmodai::. (4:28 PM) :
ama oyle degilmi abi? allah icin soyle :) sevimli degilmiydim?

Bya bi bölünüo ama olay dengesiz bölünmesi bzn full kapasite giderken bzn tüm interneti networkteki bilgisayar emio ona bi sınır konulabiliyor mu[hline]MKC
EagleEye, 08 September 2003 21:10 tarihinde demiş ki:
winxp ile tv kartından sex alabilen varmı
Sosyal ağlarda paylaş

Doğuş internet cafe'de 512k kablonet var mesela. Adamlar bir çok bilgisayara dağıtmış. Öyle birşey yapman bana göre daha uygun.

Ama illa 2 kablonet hattı yapmak istiyorsan o da olabilir. Adamlarla konuşman gerekir yalnız. 2 ayrı hat, 2 ayrı kablo modem felan çok masraflı olur ayrıca.
Sosyal ağlarda paylaş

yoo alıcam :P
biz evde 4 kişiyiz
2şer 2şer alıcaz işte
2 kişi bi hat kalan 2 kişi bi hat
çünkü sadece 1 hat alsak yetmez herkeze dengeyi ayarlamak zor olur
128 alsak mesela 4 kişiye yetmez
hem 64 alınca zaten 128 veriyorlar
128 alınca 192 mi ne veriyorlar yanlış hatırlamıyosam
2 tane 64 almak daha iyi gibi
bide o yasak olayından bahsedermisiniz biraz
eve network kurıcaz mesela
1 hattı 4 pc ye paylaştıramazmıyız?
Sosyal ağlarda paylaş

2'şer tane alcanıza bir tane 256k alın daha ii olur herhalde ya da 512k iki modem parası werceksiniz sonuçta 4 bilgisayar multi oyunların cıcığını cıkarırısınız artıq

Yasak hakkında fazla bilmiourum sadece duydum walla bizde 3 bzn 4 bilgisayar bağlı oluo sorun yoq yapın sizde[hline]MKC
EagleEye, 08 September 2003 21:10 tarihinde demiş ki:
winxp ile tv kartından sex alabilen varmı
Sosyal ağlarda paylaş

hub yerine switch kullanabilirsin mesela bağlantıdan kayıp olmasını istemiosan .. biz 3 bilg le denemiştik internet paylaşımını (128k bağlantı), hub kullanarak gayet tatmin edici bi sonuç almıştık ..[hline]BabacumMostors, 01 Temmuz 2003 00:10 sularında dralnu'nun evinde banyodan çıktıktan sonra demiş ki:
Kaan, abi sizin sabunların hastasıyım !
Sosyal ağlarda paylaş

yasak falan diil, ben adamları arayıp "evimde 2 bilgisayar var" diye konuşuyorum.
ayrıca 1 tane 512'lik alın babalar gibi rahat edersiniz. hepiniz netlimiter yükleyin. tamam işte. aranızda totoş birisi varsa limitini falan açarsa bilemicem :)[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanıcı sayısını genelde evlerde problem yapmıyorlar. Ama evin dağıtımında hangi odalar kullanacaksa kabloyu o odalara giden kabloyu güçlendirmeleri falan gerekiyor yani baştan bu bu bu odalar kullanacak diyip ona göre ayarlatın eve girişten sonraki ayırıcıları falan.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi hub gelen paketleri tüm ortama(media) yayar.yani bağlı olan herkes gelen bütün paketleri alır işine yarasada yaramasada.ama çok bilgisayar aynı anda bağlanırsa trafik acayip fazla olur.çünkü herkesin istem yaptığı paketler aynı anda gelmeye kalkarlar.

switch'de ise durum şöledir.switch gelen pakete bakar ve o paketi sadece gitmesi gereken yere gönderir.yani anlıyacağın bağlantıyı bi porttan başkasına switch etmiş olur.ama hub'a göre biraz tuzludur ve kanımca 4 bilg. için gereksizdir.
umarım anlatbildim.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...