Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

rapid 45gbit yaptı biz hala 33gbit...

Brigand

Öne çıkan mesajlar

şu anda sorun olmasına rağmen bu bağlantı bize yetiyor. rapidshare ile karşılaştırmak anlamsız. iç acıtacak bir durum varsa da telekom ile alakalı değil, türkiye'de internet kullanımının az olması ile alakalı. telekomun yanlışı ise teknik konulardaki yetersizliği ve bu yetersiz hizmet karşılığında istediği ücret.
Sosyal ağlarda paylaş

@adiemus: bana 2 mbit'i 49 milyon'a sattılar da ben mi almadım?

tr de internet kullanımı az diyorsun da büyük şehirlerde neredeyse her evde adsl var, zaten kalabalık nüfusuz, avrupa ülkelerinde daha az nüfus olduğuna bakarsak sayıya vurduğumuzda bizde daha fazladır.

diyebileceğimiz tek şey, telekom bi taraflarımıza bakü- ceyhan boru hattını döşedi, bize ayakta tecavüz ediyor olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ademius neden türk telekomu savunuyon? görende haklı sancak tt'yi

türkiyede 2 milyon adsl abonesi var

60 milyon insan var desek her 30 evin birinde adsl var ki şehirlere oranlarsak bunu muhtemelen her 5 evin birinde kesin adsl vardır.

prawler +1 tamamen katılıyorum. önce insanlar araştırmalı sonra bişeyleri savunmalı. ben araştırdım savunuyorum, ademius araştırmadan laf söylüyor bence...
Sosyal ağlarda paylaş

bende rapid'le tt nin çıkışını karşılaştırmayı anlamsız buluyorum.rapid'in fiber optik hattımı var dünyaya da 42gbit çıkışı olcak forgiver'in dediği gibi?
bide gelişmiş ülkelerle kıyaslamayın plx.türkiye gelişmiş bi ülke değil.gelişmekte olan bi ülke.
Sosyal ağlarda paylaş

bağlantımız düşük olduğu için yetiyor bize (yetmiyor aslında), yüksek olsaydı görürdük.
karakedi demiş ki, 10 yılda çok büyük aşama kaydettik. oh ne ala, diğerleri oturdu herhalde hiç bir şey yapmadan(!). 10 yıl bu, az bir zaman değil. adamlar ne hallere geldi biz 10 yılda 2 tane tipin kurduğu rapidshare kadar olduk. bu da güzel tabii.
yani bilmiyorum belki de at gözlüğüyle bakıyorum, hakkaten gelişmeler günümüz türkiye'si için çok iyi olabilir. ama daha fazlasını hak ettiğimizi düşünüyorum. bu devirde internet dünyanın en önemli olayı zaten. daha fazlası olmak zorunda.

[ Mesaj 05 Mart 2006, Pazar - 00:47 tarihinde, taz tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

tabi amerika'daki arkadaşlar adsl yi bıraktıklarında biz 56k larda sürünüyorduk.

günümüzde bizde adsl var, adamlar interneti elektrik hatlarından alıyorlar ( sanırsam)

5 yıl sonra havadan veri olarak alacaklar interneti ( san francisco da 1 mbit wireless beleşti en son ve testti ), biz bu sefer onların teknolojisine geçeriz.

10 sene yerine 5 sene geriden takip ederek bayağı bir gelişme sağlamış oluyoruz sanırım hmm...

aslında bu internet bizim insanımıza bile fazla ya neyse...

[ Mesaj 05 Mart 2006, Pazar - 01:11 tarihinde, Prawler tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle birşeyler demiştim ben bir aralar:

said:
biliyorsunuz, türkiye'de kendini hacker sanan birçok budala lamer var.
birçoğu orda burda bulduğu programlarla ona buna saldırıyor, ddos çekiyor, nuke atıyor vs.

yabancılar tarafından, türkiye'nin internet omurga çıkışı yükselmesi istenmiyor. hatta düşürülmesi talep edilcek.
bunun tüm suçu türkiye'de mail spam, web spam, mail bomb, ddos, virus, trojan ile kendini tatmin eden kişilerde.

normalde amerika gibi ülkelerde bu tip şeyler sonucu 3 ay internetsizlik cezası veriyorlarmış. ama türkiyede bu ceza verilmiyor.
neden, turk telekom müşteri çekip para kazanma telaşında. gelen şikayetleri değerlendirmiyor, umursamıyor. e bunun sonucu da tüm ülkeler bizim kullanıcılardan yaka silkmiş durumda.

mesela hatırlarsanız bir ara icq, türk ip'lerine ban koymuştu, kablo internet kullanıcıları bundan dolayı sürekli proxy ile bağlanmak zorunda kalmıştı ama çok sonra bu bandan kurtulduk.
hatta yakın zamanlardan şöyle bir örnek de var:
http://forum.paticik.com/konu.php?id=164821

türk telekom'un teknolojisi mi kötü? yooo, adamların teknolojisi america online kadar iyiymiş. dünyanın en yüksek teknolojisine sahibiz hatta. buna rağmen yetersiz omurga çıkışına sahibiz.
hatta normalde bir havuz için 10.10.10.1-10.10.10.255 arası ip'ler kullanırken, biz topluca tek havuz kullanıyoruz. 80.0.0.0-89.255.255.255 arası.
e bu da dynamic ip kullanıp saldıranların işine yarıyor. ancak bunun sonucu da tüm türk ip'leri blacklisted olmuş.

öneri gelecekmiş, internet kişinin ihtiyaç dışı her ip kullanımında
o ip'nin network ulaşımı kesilsin diye. yani ben bir ip aldım, hatalı kullandım, kötü site girdim vs... omurgadan banlancağım.

diğer bir durumsa, bütün bunlar aynı şekilde devam ederse dial-up'lara geri döneceğiz ya da internet çok pahalancak.

türk telekom gelen şikayetlere cevap vermesi lazım.
listelerden çıkması için özür dilemesi lazım ayrıca 2.5 milyar dolar gibi tazminatlardan bahsediliyor.
bunların 2 yıl içinde hallolması lazım yoksa internet konusunda kötü günler bekliyor bizi :)
Sosyal ağlarda paylaş

turkiye'den yaklasik 1.5 yil kadar once avustralya'ya geldim. okuma amacli burada bulunuyorum. yaklasik 6 ay kadar sonra donecegim turkiye'ye. burada internet baglantilari kotali. benim baglanti secenegim 1.5mbit adsl-aylik 30gb download limitli, neremi yirtarsam yirtayim o kadar download edecek sey bulamiyorum, cok download amacli kullanmiyorum o nedenle. 2-3 gun once bana bir mail geldi simdi onu sizlerle paylasmak istiyorum..

dear valued customer,

tpg is pleased to offer you a free upgrade to a new super fast broadband service (adsl2+) with download speeds of up to 24mbps!

this new service is offered to you at $49.95 per month, with a 20 giga-byte download limit before throttling. the current terms and conditions will apply, however a 12-month commitment will be required.

currently this offer is available to a limited number of customers on a first come, first served basis.

within two months of your application, we will inform you about the progress and your probable date of migration.

bu yeni sistem-sehir merkezindeki cogu yere dosenmis durumda. adsl2+ dedikleri sistem. yaklasik 24mbit download/2mbit upload hizi saglamakta. banada mail yollamislar upgrade etmem icin ama 1 yillik kontratla mumkun sadece. 6 aya donecegim icin buna gecemeyecegim, sadece sizlerle paylasmak istedim, ayrica fransada'da bu sistem hayata gecirildi, bir umut bizede gelir belki :)
Sosyal ağlarda paylaş

"bir umut bize de gelir belki"

haaaaaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaa

gelen maili okurken gözlerimden yaş geldi ama son yere yazdığın şey beni güldürdü

ilahi pati üyesi ne alemsiniz ya :) insanımız para için kendini lale devrine sokucak, ülkemiz bu aptal duruma düşmüşken bide 24mbit ten bahsetmeyin :d
Sosyal ağlarda paylaş

ülkemin hiç bir şeyi beğenmeyen, her yerde 54mbit kablosuz bağlantı isteyip, 256kbiti bile layığıyla kullanamayan insanını seviyorum. sanki para harcayacak başka bir sektör yok, yatırım teşvikleri yeterince veriliyor ve işsizlik yeterince düşük de, onların daha hızlı pr0n indirmeleri için daha çok yurt dışı çıkışı sağlanacak. kusura bakmayın da, çok çalışın, atlantiğe bir fiber optik de siz döşetin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...