Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

silkroad hakkındaki sorularınız

aramil

Öne çıkan mesajlar

item mall'da reel para ile alinabilecek bazi itemler olacak. gelecek itemler arasinda %100 sp puani ile reskill yapmaya yarayan scrollar, 2 saatlik %20 daha fazla exp veren scrollar felan var. tam emin degilim ama birkac armor & silah cesitleride olabilir. bu urunler oyun icinde satilacaktir zaten. fazla bi bilgi yok su an icin.
Sosyal ağlarda paylaş

ve gene bl4ck,
3 classta(sword/blade, glaive/spear, bow) eşit. hepsinin kendine özel skilleri var.

mesela en yüksek magical dmg speardır ve kendi classından bir çok büyü uzaktan vurma ve adamı stunlamadır.

sword'un magical dmg'i speardan düşüktür ama daha hızlıdır ve kendi classından skiller genelde ardarda hızlı şekilde başarılı vuruşlar gerçekleştiren ve blow dmg veren skillerdir.

blade ve glaive'de bunlar gibidir sadece magical deil pyhsical dmg olarak hesapla.

bow ise magical dmg yani bir nevi mage olarak düşün bow'u.i

[ Mesaj 01 Mart 2006, Çarşamba - 10:18 tarihinde, Masteis tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

glavie chara int git demişsiniz, hangi mantığa sığınarak söylediniz bunu?
giydiğiniz armor,protector ve garment verdiğiniz hasara etki etmez.
2int 1str yada 1 int 2 str giden hangi char olursa olsun ilerde oynaması zorlaşır. tek stata yönelen karakterlerden de az vurur.
Sosyal ağlarda paylaş

dedigim o. $imdi bi$i anlamıosun ama 50+ oldugunda hem kar$ındaki adama az dmg verip hem 2 vuru$ta öldügünü görünce kafanı duvarlara vurucaksın. statları dagıtmak hiç bi$eye yaramaaazzz. giydigin armorun bi faydası yok yiyecegin dmg e, bunu anlamıyor kimse. oyundaki defans giydigin armor türü üzerine kurulu degil, stat dagılımı üzerine kurulu. str si fazla olan adamın fiziksel, int i fazla olanın magical defansı yüksek olur, sen ikisine dagıtıp statları harcarsan her iki atak türünden fazla dmg yer, üstelik her ikisiylede dmg vuramazsın. geberene kadar pvm yapcaksan mesele yok, ama kar$ındaki adamla aynı silahı kullanıpta onun verdigi dmg in yarısını verdigin zaman dü$ünmeye ba$larsın "ben nerde hata yaptım"diye.
Sosyal ağlarda paylaş

ya bi herkes sunu ogrensin blade ve glavie'de verdiginiz int sadece stat puani israfidir. blade ve glavie iseniz 1 tane bile int vermeyin full str gidin. bir tek bow da full str yada full int (2:1 de) verme sansiniz var. silahlarin hangisinin phy yada magic att'i yuksek defalarca yazildi cizildi.

http://forum.paticik.com/konu.php?id=173059
Sosyal ağlarda paylaş

öf artık karakter açmaktan bıktım. şimdi fire kullanmak istiyorum

fire + blade + armor ve full str mi önerirsiniz yada
fire + sworld + garment ve full int mi

fire kullanmak istiyorum vede blade yada sword :p

ilerde pvp'de en çok işe yarayacak ve kasarkende pek zorlamayacak bir class türü?
ya şimdi düşünüyorum full str verip garment mi giysem? üstüne sword fire mi gitsem?
şöyle diyim armor gitsem ilerde bi magic attacklı biri tek koyuşta alcak beni çünkü mag. def düşük olcak. garment giyip bu açığı kapatırım hemde full str vererek bi yandanda hp azar ve rahatlarım. mana sorunuda pek olmaz çünkü garment olduğundan büyüler %20 az gidiyor.
fire + sword + garment ve full str mi gitsem yada fire yerine cold mu? pöf pöf

[ mesaj 01 mart 2006, çarşamba - 20:24 tarihinde, masteis tarafından güncellenmiştir ]

[ Mesaj 01 Mart 2006, Çarşamba - 20:36 tarihinde, Masteis tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

@masteis
sword ve full int git. nadiren str verirsin hp armasi icin. fire+light gitmen lazim. eger fire agirlikli gideceksen 56'da en iyi nuke acilcak. tahminin uzere uzun surecektir. gerci ilk nuke lvl 30 da acilacaktir. ondan sonrasi kolay. full int charlar str'lerden cok cok daha rahat lvl kasiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
aramilin yönlendirmesi sayesinde buraya döndüm:) şimdi tekrar anlatayim,ben daha dün başlamış level 6 olmuş miniminnacık bir charim,glavie kullanıyorum.1 adet cold skillim var (ice river) ve bir adet hueskal(wolf bite) var.Genelde 2str 1 int bazen de 3 str gidiyorum,anladığım kadarıyla yapmam gereken cold'dan fire a geçmek ve 3 str gitmek yanılıyormuyum?Bir de armor,garment konulurda bir fikir verebilirmisiniz:)cok teşekkürler
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...