Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

bu ne lagtir

Wayne

Öne çıkan mesajlar

telekomun dış hatlarda ama bu sefer kara ustundeki fiber optik arızası meydana geldiğini açıklamış öncedend enizde olan fiber optikin gemilerin kanca atmasına bağlayan telekom acaba bu sefer ne olduğunu bulamadıklarını söylüyolar. acaba gemiler atık akrayamı çapa atıyolar. aama gel gelelimki millet vekillerinin ulaştıma bakanına çok güzel sorular sormasına rağmen bu soruları sadece 2 safsata ile geçiştirmesine hayret ediyorum..

sorulan soru ve verilencevap.

soru 1 - daha önceki açıklamalarınızda, limitsiz adsl bağlantı hızının ikiye katlanacağı ama bağlantı ücretlerinin değişmeyeceğini bildirmiş olmanıza karşın, neden yeni açıklanan tarifelerde adsl bağlantı ücretleri % 100 arttırıldı?

her nekadar adsl bağlantı hızı şimdi 256 kbps'den 512 kbps'e çıkartılıyorsa da sizin daha önceki açıklamalarınızda bu hız artışının fiyat artışına neden olmayacağını söylediğinize göre, bu sözünüzden neden vaz geçtiniz?

soru 2 - limitsiz kullanıcılar türk telekom'un adsl kapasitesini zorluyorsa, neden kapasite arttırıcı yatırımlar gerçekleşmedi. türk telekom karlı bir kuruluş olmuş olduğu halde, böylesine hızlı gelişen bir sektörde neden yatırımlarda bu kadar geride kaldı?

soru 3 - gelir düzeyi türkiye'nin çok üstünde olan ve gelir dağılımı türkiye kadar adaletsiz olmayan ülkelere göre bile türkiye'de internet erişiminin daha pahalı olması nasıl açıklanabilir?

soru 4 - türk telekom'un özelleştirilmesi, tüm yurttaşlarımıza ucuz internet sağlanmasını nasıl etkileyecektir?

soru 5 - "sayısal uçurum" olarak ifade edilen durumu iyileştirmeye, internete erişebilenler ile erişemeyenler arasındaki farkı gidermeye yönelik politikalar ve stratejiler bakanlığınızca geliştirilmiş midir? geliştirildiyse bu politikalar ve stratejiler nelerdir?

cevap

256 kbps limitli kullanıcılarının kotaları sabit tutularak hızları iki katına çıkarılmıştır. 512 kbps limitli kullanıcılarının 5 gb olan kotaları, ücrette hiçbir değişiklik yapılmadan 6 gb'e yükseltilmiştir.

abone sayısının artması, yatırım maliyetlerinin zaman içinde azalması sonucu icretlerde indirime gidilmesi mümkün olmaktadır. türk telekom, adsl hizmetinin verildiği zaman içinde abone sayısını giderek arttırmış olup, mümkün olan her fırsatta tarife indirimi ve hız arttırımı yapmıştır.

bundan sonraki dönemlerde de hız arttırımlarının ve fiyat indirimlerinin yapılmasına yönelik çabalar devam edecektir. adsl hizmeti için gerekli altyapının iyileştirilmesi hususunda dinamik bir çalışma yapılmaktadır. herkesin genişband internet erişimine en uygun koşullarda sahip olabilmesi için azami gayret gösterilmektedir.

bu cevapların hiçbir soruyu yanıtlamadığını çok iyi anldım ve bunu herkez anlamış fakat bakan hala anlıyamamış tekenoloji özürlüsü bir bakanmı var yoksa bu lafları onun yerine soyleyen başkalarımı var .. hala hayretler içindeyim. vede inanamıyorum kendi geleceğimizi teslim ettiğimiz insnalar bunlar.

merhaba bizde 256 k bağlantı var naberrrrr

:) o nedir abi 256 x 5 bizdeki

o.o

çok acınarakta şöyle birşey söyleyeyim

avusturyadaki amcamın oğluna geçen sordum ne kadar kullanıyorsun diye 3096 dedi güldüm bana dedi sen ne kadar kullanıyosun solemimm bi yerinizle gülersiniz :)

[ Mesaj 17 Şubat 2006, Cuma - 09:20 tarihinde, Tssunami tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

girdim oyuna 10 dakka falan 500-600 ms arası takıldım öle sonra çat diye dc
tekrar girdim 5k ms bu sefer giderek azalıyo şimdi 1.5kda...
yani hayır bi şey değişmemiş demek istiyorum :/
edit:ve tekrar dc ve tekrar 5k latency^^

[ Mesaj 17 Şubat 2006, Cuma - 10:33 tarihinde, carignano tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yaptıkları soyledıklerı bahaneler falan artık haddını asmaya basladı..yok gemının kancasıymıs cartımıs curtmus sankı karsılarında 10 yasında cocuk var.hayatımda bu kadar basıt nedenler gormedım.
bu kadar para alıyorlar konusmaya gelınce herseyın kralı bızde.
sadece ayıp dıyorum baska bısey demıyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir şey Avrupa da olsa Ulaştırma bakanı da TT genel müdürü de istifa ederdi. Japonya da olsa, her ikisi de büyük ihtimalle onurlu bir şekilde intihar ederdi. Tamam o kadar istemiyoruz ama bu pişkinlik nedir kardeşim. Amerikanın, ingilterenin o kadar uçak gemisi var, o gemilerin apartman kadar çapaları var, afedersiniz bir bok olmuyor da kıçıkırık geminin çapasıyla mı olan oluyor.
Allahım sen sabır ver ya rabbim
Sosyal ağlarda paylaş

açıkcası geminin zarar verme ihtimali gerçekten buyuk hele karada bir zarar almış ise daha çok inanırım. biz istanbulda yeraltı enerji hattı çekiyoruz ertesi gun adamın biri gelmiş uzeri ortulu enerjili kabloya kazma ile vuruyor. birader ölecennnnn ulennnn ölecennnnnn bizi de yakıcan diyince de kazmanın sapı tahta diyor, ulen mal ayagın bilegine kadar su içinde kablolar suya batık hede hö dahi demeden işçilere attırdım adamı sahadan. hayır işin acınası durumu ise adamın kabloyu kesme sebebi eski kablo sanması yani eskisini kaldır biri demiş bu da ilk gordugune dalmış. yani bu dusuncede olan insanlar cok ne yazık kı yurdumuzda o yuzden kabloda hasar var dendiginde inanmak lazım. :)

[ Mesaj 17 Şubat 2006, Cuma - 11:41 tarihinde, Absolut tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

yakında şu gibi bahaneler duymaya hazırlıklı olmalıyız;

"çaycı hasan abinin ayağı kablolara takıldı, şanssızlık. yurtdışı kapasitesi 1gb'e düştü fakat bu normal ihtiyacın %90'ını zaten karşılıyor. çalışıyoruz."

"genel müdür'ün yeğeni router'a kalem soktu, sevimli kerata heheh. 3 günlük kesintide yapabilecekleriniz hemen aşağıda(nasıl kota doldurulur tarzı fantastik fikirlerin oluşturduğu bir liste ile)"
Sosyal ağlarda paylaş

mesela şöyle bir daylog olabilirdi:

vatandaş: binali bey! binali bey!
binal: buyrun, ne vardı?
vatandaş: internet çok sorunlu bakanım, haftada bir bağlantı kopuyor, yeter artık bu bağlantılardan.
binali: lan yeter be! bıktım sizin dertlerinizle uğraşmaktan!
vatandaş: lan mı?
binali: evet lan!
vatandaş: lan demek... canın sağolsun...
binali: 2 senedir internet kullanıcısına ne kadar düzgün hizmet veriyoruz farkında mısın?
vatandaşa: ne zaman? aylardır beklediğim itemı dangalak kablolarınız yüzünden kaçırdığım zaman mı? 1 senedir adam gibi raid yapamadık sayenizde, anamız ağladı burada!
binali: hadi ulan oradan! ananı al da git!

eheueh muhtemelen böyle bir diyalog olurdu :p.
Sosyal ağlarda paylaş

"çaycı hasan abinin ayağı kablolara takıldı, şanssızlık. yurtdışı kapasitesi 1gb'e düştü fakat bu normal ihtiyacın %90'ını zaten karşılıyor. çalışıyoruz."

süper vallahi :)

internet yine kopar

adam:olum hasan yine internet gitti mikicem ama bak ayağını, hakim ol o ayağına yoksa yürüyemeyeceksin artık :p

işe gitmeden önce bi girdim ama herhalde erken saat olması dolayısıyla ms 400 dü bi an için gözlerim yaşardı :d

[ Mesaj 17 Şubat 2006, Cuma - 12:23 tarihinde, Arloth tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...