Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

wow vs. eq2

Pearl

Öne çıkan mesajlar

eveeet wowdan sonunda sıkılmaya başladım.Ve yeni online oyun denemek istiyorum.Bana göre wow a en yakın olan oyun Everquest 2.Acaba nasıl bir oyundur bu oynayan varmı tavsiye edermisnz? Ancak eski SWG oyuncusuyum ve SOE nin oyunu nasıl batırdıını gördüm.Acaba bundada öle birşey olurmu?Teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

2 hafta oynadım ve bana kalırsa WoW çok başarılı bir oyun değil.

Görsellik vs. üst düzeyde ama çok monoton ve hep aynı şeyleri yapmakla meşgulsun.Ve genelde tek.

Eq2 bana kalırsa WoW'dan daha bir oyun ama SOE'nin elinde olduğu için malesef WoW katla geçiyor.

Eq2 deki sistemler vs. At üzerinde savaş,crafting sistemi,ırklar,modellemeler ve gene karakter modellemeleri.SWG'de zaten SOE aşmıştı kendini Eq2 de de aynısını kullanmışlar.Aynı yüzden başka bir tane yok :)

Zaten Soe'nin huyu mudur nedir ? Dört dörtlük süper oyun yapıyorlar uğraşıp , oyun piyasaya çıkıyor terk ediyorlar ve çıkardıkları patchler ile oyunu bitiriyorlar.Zevk mi alıyorlar para kaybetmekten anlamıyorum :D

Biz arkadaşla başlıyoruz.Hatta arkadaş başladı bende kutuyu aldım ekran kartımı bekliyorum :) Haftaya başlıyorum yani...
Sosyal ağlarda paylaş

yani sonuc olarak ne yapmaliyim.zaten wowu birakmam ben sadece yeni maceralar ariom.ama hangisi iyi ise ona devam ederim.bu arada evt mc gbi yerlere giremediim icin sıkıldm.BL de o kdr cok warrior varki hic bir guild beni almıo! O yuzden boş durmiymda wowa en yakin oyuna başliym dedm.yani sorum su, eq2 alinmaya deermi daha iyileri varmi yoksa herseye ragmen wow ek paketimi bekliym.eq2den memnun kalirmym? at ustunde savas kulağa hos gelio,grafikler ztn aşmış,lvl kasma sistemide wow gibiyse direk geçerim! Ztn SWG oynarken yine böle bir ikilem arasında kalmıştım döndüm dolaştım geldim aynı noktaya.Hem sıkıldım ama bi yandan wowda o kdr emek var tanıdık var valla napsam karar veremiom :( Gördüüm kadar Türkiyede o kdr oynanada bi oyun deil EQ2 kafelerde fln yüklü deil WoW var ama...

[ Mesaj 03 Şubat 2006, Cuma - 00:23 tarihinde, Pearl tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

5 milyon kullanıcıdan 3.5 milyonu Çin'li zaten.

Çin'de iyi reklam ile çok sattı ve gelişti.Ama şu bir kesindir ki Blizzard gerçekten çok çalışıyor

WoW bana göre sistemler vs. bakımından Eq2 den çok düşük seviye de bir oyun ama öyle bir karşılaştırması var ki WoW'da bu beni WoW'a iter.

SOE salak bir firmadır.Dört dörtlük oyun piyasaya sürer her ay çıkardığı patchler iyi oyuncularının sevdikleri yerlere nerfler,sevdikleri şeyleri bitirir oyunda böyle çürüyüp gider.

Blizzard'da ise herşeyden çok Starcraft'i örnek verelim.8 yıldır hala o oyunun eksikliklerine patch çıkartıyorlar.Bu da playera karşı ne kadar duyarlı olduğunu gösterir.

Everquest 2 gerçekten çok harika bir oyun ,oynanabilir vs. ama SOE'Nin elinde.Bana göre iki eksisinden biri bu.

Diğeri nedir dersen SWG'deki gibi solo kasmak acaip zor :) Aslında bu bir eksi değil + dır.Muhabbet oluyor ,arkadaşlık ediniyorsun ,dil geliştiriyorsun vs.

WoW çok monoton ve tek düze.Ondan sevmedim.Hep aynı şeyleri yapmak baygınlık yaptı bende :)

Ben LOTRO yu bekliyorum :) Yepyeni firma ,yepyeni sistemler ve herşeyden çok Orta Dünya :)
Sosyal ağlarda paylaş

Denildiği gibi zevk ve renk meselesi ama genelde wow dan sıkılanlar varı yoğu kasıp hiç bir şey yapmadan 60 olup direk ubrs/schlo/strat falan kasanlar.
Malesef wow da iyi bir guildin yoksa oyun 60 da bitiyor ama varsa 60 a kadar başka 60 dan sonra bambaşka bir oyun.Ama ne zamana kadar böyle gider bakalım...
Sosyal ağlarda paylaş

Mc onyx ve bwl runları yapıyoruz guildimle çokda keyif alıyorum zannetmiyorum ne eqnun ne de başka bir oyunun bana böyle epic karşılaşmalar sunacagını , ve her bss alışımda böyle grand hissedeceğimi . Hoş geçi artık ilk 9 bossa mcdeki ada mgözüyle bakmıyoruz ama ama hala ragnaros bir meydan okuma sayılır :D .
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce dediim gibi benm bi guildim yok şu Burning Legion a bir imigration gelsede gitsse şu fazla warriorlar... Yoksa benm WoW hayatım expansion a kdr durucak.Rank kasmak flnda baydı.Belki aranızda beni tanıyanlar vardır Helmbrecht 60 Tauren warrior.Benim tek kaygılandıım şey EQ2'nin Türkiye'de muhabbetini yapacak yada oynayan başkalarının olmicaa...Herkes WoW'da.Ayrıca bence Eq2'nin grafik ve ortam tarzı bana daha çok hitab ediyor.WoW fazla "şirin".
7800GT'mi test edecek online oyun bence budur.Ben zaten işin eğlence, macera ve arkadaşlık tarafındayım.Bunlar EQ2 de WoW'dan fazlaysa ki eer solo kasmak yoksa pve ye hitap eden bir oyun bence bana daha fazla uyuyor.Tek sorun buralarda fazla bilimemesi.SWG'de kimse oynamıodu tektük Türk vardı inşallah buda öle deildir.
Sosyal ağlarda paylaş

D&L'dan umutlu olmayin, en heycnala bekleyen Thanatos'tu hatta beta keyi falan var, D&L'i hazirlayan firma cok toy ve yetersiz, basarili olmasina imkan yok ne yazikki.

DDO'nun grafikler cok gimp geldi bana, WoW grafiklerine sakin laf atmayin bu arada cok cok cok cok cok basarililar, cizgi roman grafikleri olmasi basarisiz olmasi anlamina gelmiyor, bikac ss koyarim bi ara ben agzim acik oynamistim yeni ekran karti aldigim full grafik oynadigim ilk günler
Sosyal ağlarda paylaş

ya aynen benim içinde grafik herşeyden sonra gelir önemli olan oyuna bağlayabilmesi ve sıkmaması.Bunun için senaryo gerekli

WoW'da da her hangi bir senaryo yok ? Önceki olaylar harika düşünülmüş ve yazılmış ama oynadığımız süreçte bir senaryo işlemiyor.

Aynı şey Eq2 içinde geçerli.

Pre-Cu SWG gelecek ama yer bulamayacağız sanırım 1500 kişilik server olacak ama adamlar reklamlarımıza tıklarsanız eğer gelecek para ile yeni makineler açıp fazla server açabiliriz demişler.Ayrıca hatırlatmakta fayda var bu açılacak olan pre-cu'un SOE ile hiçbir ilgili yok.eski swg developerları ve fanların kurduğu bir server olacak.İnşallah onbinlercesi gelecek oyuncuların SOE toptan değişecek ve yaptıkları hataları görecek.

SWG'de NGE'ye geçerken bir topic açılmıştı.Adamın biri tam hatırlamıyorum ama şu şekilde konu açmıştı.Pre-CU tekrar gelirse herşeye sıfırdan başlamaya aylık ücreti 2 kat fazla vermeye razıyım" şeklinde bir şeyler demişti.

Ve o konuda binlerce post vardı "aynen,katılıyorum " vs. sözleri ve dert yanan.

Sonuç SOE konuyu sildi.

WoW güzel oyun ama bana hitap etmiyor.Belki bu işe UO ve SWG ile başladığım içindir :) UO bile daha çok sardı WoW'dan sonra UO'nun değerini anlayıp tekrar başladım :D Tabii crafter olarak warriora ayıracak zaman yok mmoların ve cod'un yanında :D
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar gerçek pearl benim bunlarn hepsini 1 arkadaş yazmış tabikide sony nin idaresindeki 1 oyun wow dan ne kadar iyi olabilir bilemem ben galaxies i çok severim combat upgrade den sonrada sevdim ama sony en sonunda batırdı aynı şeyi everquest içinde yapması bekleniyor ayıryetten lucas arts ın sony online ı batırmak için yaptıgı isler warmıs mesela demisler galaxies e 3-4 ay içinde eskisi kadar player toplayamazsanız elinizden alıcam yakında 1 tek everquest kalıcak onunda üstüne yüklenirler iyi yapalım diye itinayla berbat ederler dikkat etmek lazım ama eq nun oyunu özellikle çeşit nedeniyle wow dan biraz daha ilgi çekmiyor diğil...
Sosyal ağlarda paylaş

Abi işallah swg yeniden düzelir ve eskisi gibi olur o zmn bende 2 kat para ödemeye razıyım bende daha hiç 1 expansion u yok sadece empire divided war oyun düzelsin yenilerinide alacam hepsini alıcam öyniycam jedi char yapıcam işallah olur hadi bismillah
Sosyal ağlarda paylaş

ya zaten SWG'nin bitmesinde Lucas'ın parmağı var diye düşünülüyor çünkü hiçbir akıl böylesine bir ticari hata yapamaz :D

Everquest 2 için güzel şeyler oluyor ama SOE'dir her an manyaklık yapar diye bekleniyor da :D

Vallahi Blizzard'in farkı diyelim.Oyuncusuna değer veriyor paraya değil.
Sosyal ağlarda paylaş

eq2 ve WoW oynamıs bırı olarak kesınlıkle ve kesınlıkle WoW yane eq2 resmen uzerınde cok urasılmamıs bır oyun bı kere oynun adı everquest bi 10 lvl oluosan oyun senı çat dıe ortada bırakıo ne suna gıt dıo ne bısı dıo koskoca sehırde dolasıp questlerı bulmaya calısıosun sonra auctıon house tarzı bı olay yoq yane bence pek gzl deıl pvp yoq....
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...