Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

türban nedir, bi simgedir bi yerde di mi? bağlanmanın simgesidir. bir nevi bak iyi bir müslümanım, kurallarına uyuyorum ve farzlarını yerine getirirken diğer farz olmayanları bile uyguluyorum hayatımda demektir di mi?

aslında olması gereken budur.. ama nasılsa adı müslüman, başı bağlı içi kof insanlar sarıverdi her tarafı. keşke müslümanlık başını bağlamak kadar kolay bir olayla çözülse. ben de bağlarım bak, erkek halimle bile.

geçen gün otobüsteyim, yaşlı kaynıyor otobüs. herkes kalkıp yaşlılara yer veriyor çünkü büyük bir kısmı ayakta durabilecek güce sahip olmayan yaşlılar. 1hanım kızımız kulaklıkları takmış oturmaya devam ediyor.. dikdik bakıyorum ona, bönbön bakıyor bana.. kafamı 13' sağa yatırıp eski konumuna getirmek suretiyle "ya sabııır" hareketini çekiyorum, 25'yatırıp "ne demek istediğini anlamıyorum" anlamına gelen köpek başı hareketi ile cevap veriyor. dikdik bakıyorum yine, bönbön bakarak cevap veriyor. umrunda değil yaşlılar..

bugün, az önce.. otobüse bi çocuğu aldılar, özürlü bi çocuk. tekerlekli sandalyede.. bu arada yeni otobüslerin orta kapıdan bunları alabilmesi şukela olmuş. türbanlı bi hanfendi şikayette bulunuyor "arabanızı çekin, ayaklarım sıkışıyor!" e haliyle millet tepki gösterdi "siz oradan çekilseniz de arabanın burnunu duvara dayasalar!" haklılar da.. fren çalışmıyor iskemlede, arkadan arkadaşı tutmaya çalışıyor aracı.. 10-13yaşında veletler bunlar, o güç ne gezer allah aşkına. savruluyor arabanın her hareketinde. bi de paraları yerlere saçtı bu savrulmalar esnaısında. toplayıp verdim paralarını..

sakatlıklar vs değil ama bu gösteriş müslümanlığı can yakıyor, düşündürüyor. "taktım baş örtüsünü işim bitti" duruşu korkutuyor. içeriksiz müslümanlık mı olurmuş, sadece başlık ile! oluyor işte. sadece başlık atıyorlar, altını doldurmadan içine hiçbir şey yazmadan müslüman olduklarına inanıyorlar.

lafım hepsine değil görsel müslümanlara; ben müslümansam onlar ne, onlar müslümansa ben neyim çözemiyorum..

ha bi de kadıköy'de polisler kimlik kontrolü yapıyorlardı herkese. kardeşimi aradım hemen. dedim; olm kadıköy'den gelme. herhalde olay çıkacak onun için kontrol yapıyorlar sıkı sıkı. dikkat etmekte fayda vardır belki. bilemiyorum. hiç anlamam polisiye işlerden..

öle bi gün işte. karışık biraz..
Sosyal ağlarda paylaş

Ne yaptığımı bende bilmiyorum günlük. Son 2 haftadır olanlara bir anlamda verebilmiş değilim. En son aile büyüğümüzü de kaybettik. Halen daha alışamadım gitmiş olduğu gerçeğine,ama ölüm bir anda geliyor işte yapıcak birşey yok. Beni en çok üzen şey ise bu yaz saçma sapan işlerden vakit ayırıpta bir kere olsun yanına gidememek oldu bundan sonra nasıl giricem Gemlikteki veya Trabzon'daki evlere nasıl hissedicem...
Sosyal ağlarda paylaş

dasaa abimizin gunluk metinleri seviyorum...

olm gunluk hastayım cok. gecen 24 saatti atesli gecirdim.bobrekleeem de agıyor.nasıl bir usutmeyse bu.bugun sevdigim gelecek odev yapacagız. ahah kullanıyorum adamı tam bir sıpayıms.pizzasoyledim simdi ama getirmiyor serefsizler.sen de oylananma amacıyla actım yazıorm fln.cıkarcı pis kadının tekiyim ben bunu boyle bil gunlukcugum.ve si yuhuu
Sosyal ağlarda paylaş

sayın günlük,
1 aralığa kadar sadece 1 sınav kaldı. 1 aralıkta var bi tane. sonra bayram tatili. sonraki hafta bir, ondan sonraki hafta da 2 sınavım kaldı. aralığın sonunda biticek sınavlar hehe. sonra ocağın 12 sinden sonra finaller başlıyor zaten. bayram tatiline de garanti ödev verirler. şimdi de ödevim var bi ordu, bi yandan da proje sıkıştırıyor, napıcam ben, sıkıştım sanırım.

bugünkü sınav aşırı kolaydı, derste çözdüklerini aynen kelime değiştirmeden sordu. ama ben yapamadım sanırım, yuha! yani en azından aynen sormadıklarından birini yapamadığımı biliyorum. şimdi saatlerdir proje ile uğraşıyorduk bi 5 dakika ara verdik, döneceğiz. sonra hoca ile görüşmem, sonra da ödev yetiştirmem lazım. bugün sanırım 21 den önce çıkamayacağım kampüsten ühü.

noluyo bu günlerde ya, dağıtın arkadaşım bu yoğunluğu ne bu acele, biraz daha sakin lütfen, çok yoruluyoruz.

havalar da soğudu iyice ya. sabahları dona dona okula gidiyorum ancak öğle vakti filan hava iyi henüz. yakın bi zamanda kar yağsın ayrıca güzel olur.

öyle işte. selamlar efendim. esen kalın.
Sosyal ağlarda paylaş

Günlük,hava -7 derece.Ağlamak istiyorum,tımarhane gibi ve "Soğuk bugün hava ya." dediğimde oda arkadaşımın "Evet biraz serince.." diye yanıt vermesi acımı daha da derinleştiriyor resmen.
Beni İzmir 'e götürün günlük,dünyada bir sürü sıcak memleket varken bu buzdolabında ne işim var benim?
Sosyal ağlarda paylaş

Günlük lan. Kıbrıstayım ve üşüyorum lan. Türk Dili ve Yazım Kuralları sınavı vardı güzel geçti. Yarın Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi sınavı var. O biraz çalışma gerektirio sadece o kadar. Ondan sonra da Bilgisayar Tasarımına Giriş vizesi var. Bilgisayar başında Photoshopta bişiler yaptırcakmış sanırım. O sorun değil :D

Akşam benle bişiler konuşçakmış günlük. Konuşsun bakalım canım benim :D

Neyse ben gittim. İş güç malum :D

:elsallayanchibismile:
Sosyal ağlarda paylaş

günlük sanırım dünyada en çok sevdiğim şey 160 yaprak beyaz kağıt çizgisiz blok not. bugün aldım bi tane daha. sanırım şimdi kullanamayacağım yazın daha güzel konular çalışırken kullanmak istiyorum bu bebeği. uğur gürsoy karakteri gibi oldum bi de cebir sınavına da çocuğu vermişim sdf
Sosyal ağlarda paylaş

günlük çok üşüdüm bugün. önce ytüye sonra okuluma gittim. geldiğimden beri 2. defa trafik ağlattı resmen. neyse gittim sonunda, yüksek lisans sınıfında çalşmaya başladık. sınava yarım saat kala çocuğun biri geldi çatı yapılıyo diye elektriği kesceklermiş sınav iptal olcak diyolar dedi. inanmadık bi sie dedik. 5 dk sonra çat gitti elektrik. o kadar çalışmama mı yanayım o kadar ıslanıp 2.5 saatte okula gidebilmeme mi. sonuç olarak çok üşüyorum ve inkılaba çalışmak istemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

günlük,
siyaset vizeme çalışırken kendimi battal gazi'nin oğlunun babasına kılıcıyla vurmaya çalışınca taş kesilen kolunu düşünürken buldum.
nasıl oldu ki lan şimdi bu?

sonra eleman kolu taş kesilince gerçekten de battal gazi'nin oğlu olduğunu anlıyodu, beraber bizans kalesini ele geçiriyolardı filan, YAŞASIN BATTAL GAZİ
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...