Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

zen ustası nehir kenarında meditasyon yapmaktadır. yanına genç bir adam gelir ve "senin öğrencin olmak istiyorum" der."neden?" diye sorar usta."çünkü tanrıyı bulmak istiyorum" der adam..

usta bir anda ayağa fırlar ve adam daha ne olduğunu anlamadan ensesinden yakalayıp kafasını nehirin içine sokar. genç adam çırpınsada suyun altındayken kafasını kurtaramaz ve birkaç dakikalığına suyun altında kalır. sonra usta adamın kafasını sudan çıkarır. adam yuttuğu sudan dolayı öksürür bi süre ve nefes alabilmek için uğraşır. ancak derin derin nefes aldıktan sonra kendine gelebilir.

usta "kafan sudayken en çok neyi istedin?" diye sorar, "havayı" der adam.

usta da "tamam o halde, şimdi evine git ve tanrıyı da hava kadar istediğin zaman bana gel" der.

o durumdayım, istiyorum bi şeyin olmasını. ama o şeyin olmasını ne kadar istiyorum bilmiyorum. çok değil sanki. bilemiycem. argh!

bazen bazı işlerde hızlıca yola koyulmak gerektiğini biliyorum. zamanın geçeceğini de biliyorum. ve yapmam gerektiğini, bana fayda sağlıyacağını da biliyorum. fakat yapma isteğim olmuyor. bu yapmak istemiyorum demek değil. yapmak istemiyor olsam bir kararım olmuş olur ve onu yapmamak şeklinde uygulamaya daha yatkın olurum en azından. bu kararsızlık..

bu kötü.. zen hikayeleri ise iyi..
Sosyal ağlarda paylaş

Sevgili Günlük,

Öncelikle dün geçen olayları bu sabahtan itibaren yazacağım için özür dilerim.Saat 11.00 gibi kalktım.Bir baktım annemin süpürge makinası sesi,dedim ki " Anne uyuyoz ya " onu dememe kalmadı kendimi yerde buldum.Daha sonra tekrar uyumaya çalıştım Annem piyano çalmaya başladı.Sinirlendim piyanonun boş tuşlarına "dan dan" diye bastım.Sonra babam geldi bir güzel haşladı.Neyse bu vesile ile uyanmış oldum.Sonra gittim kahvaltı masada hazırdı.Kahvaltımıda ettikten sonra çödüm bilgisayar başına , bir baktım Sercan arkadaşım nette.Onunla beraber MinaX ile ilgili konulacak scriptleri tartışırken bir anda arenaya döndü. Bayağa bir tartıştık.Ben güncellikten yanayım o sabitlikten.Herneyse sonra ilkokuldan arkadaşlarımal buluştum.Caddebostanda 1.5 diye bir yere gittik pek şekey şirin bir yer.Tam aile ortamı ve temiz nezih.Tuvaletine hayran kaldım.Sensörlü sifonu var falan.Bir ara tırstım kesin biri gözetliyor dedim.Neyse işte orada 2 bira çaktıktan sonra caddebostan sahile kaçtık bir muhabbet bir furya koptu.Abazan gençlik geldi laf attı falan . haas. dedim ne diyon dediler .Tam birbirimize girecektikki kız arkadaşlardan biri bayılma numarası yaptı yırttık.Daha sonra cep telefonundan krolar gibi müzikler açıp dans ettik sahilde. ( Evet o sahilde gördüğünüz manyaklar bizdik. ) Sonra 12 gibi eve geldim kendimi direk yatakta bulmuşum falan bir gözümü açtım ki sabah olmuş . öyye işte.
Sosyal ağlarda paylaş

kızgınım, çok kızgınım.. çalışmayan teknolojik çöplüklerden nefret ederim ve onlar her yerdeler! işe yaramaz dijital yığınları!
eh kırk yılın başında bi film seyredeyim demişim, the matrix revolutions'ı koydum. yok ben bunu açmam, yok şunu kopyalatmam, pausa basar veya ileri alırsan filmin tüm sesini keserim ve filmi sessiz izlemek zorunda kalırsın, yok efenim neymiş bu alt yazını kodlamasını anlamadım ben falan filan.

hepsini sildim vlc'yi ve diğerlerini de. kurmam da bi daha da.. sorun çıkartan olursa bulurum alternatifini onu kullanırım. yok öle. ya bu deveyi güdersin, ya bu diyardan gidersin arkadaş.. hiç uğraşmam işe yaramayanı işe yarar hale getirmekle. çalışanını koyarım yerine..

teknoloji bazen çözümden çok işe yarmayan ve hatta sorun çıkartan büyük bir beceriksize, dev bir şapşala dönüşebiliyor. kendisine atanan basit ve çok basit işini yapması için ben önderlik ettiğim bir programı bilgisayarımda tutmamın bir sebebi yok ki.. vlc, mediplayer classic falan filan bir daha hayatta bilgisayarda kendilerine yer bulamayacakları dijital çöplüklerine geri döndüler (winamp ile itunes a selam söyleyin). artık tahtın yeni kralı gom player..

aslında programı yazanlar, coder'lar kod kasmaktan kafalarını kaldırıp yaptıklarının basit ve düzgünce işe yarayıp yaramadığına baksalar harika olurdu. filmi yükleyip izlemek gibi basit bir eylem de bile beni ISO-8859-9 gibi salakça detaylarla bile uğraştıran coder'ın insan vasfından feci şüphe ederim ben. git sen uğraş makine kafa! bu benim işim değil.. yok yaptığın program düzgün çalışmıyacaksa, ses vermiyorsa tüm codecleri yüklememe rağmen, alt yazı bile sorun oluyorsa hiç yazmaya kasma programı. elbet bilen birisi yazar. git taksi şöförlüğü falan yap. (onda da taksimetreyi benim açmamı ve benzini benim koyup, vitesleri benim atmamı ister bu kafasızlıkla ya.. neyse)

evet kızgınım çok..
Sosyal ağlarda paylaş

okumuş bitirmiş yalamış yutmuş adam olsam keşke günlük, of çok sıkıcı :/
gidicem şimdi gene, mal mal oturucam anfide
çok sıkıcı ya
ÇOKKKKKKKKKKKKKHHĞGKGDF.
bi de geçen seneki tiplerden hazzetmezken, bu sene daha da kötü oldu, anfide eğer bi kadın hocanın dersi varsa o dersten çakıcam gibi bişi, bi bok duyamıyorum çünkü çok saks. erkekler yine bürh röh falan diye susturuyor da, kadınlar miymiy kalıyor :/ artık geçen seneki notlarla falan kasıcaz.
2'de fotoğrafçılık var işte günnük, gidicem oturucam anfide, yüzümden "YALNIZIIIIĞM DOSTLARIIIĞM YAAĞLNIZIM YAAAĞLNIZ" şarkısı geçicek böyle star wars gibi, o kadar kötü değil mal mal tek başıma oturmak gerçi ama sıkılıyorum işte arada, derste komik bişey oldu mu kendi kendime söyleniyorum insanlar deli sanıyor vs ühü
Sosyal ağlarda paylaş

gunaydiin !! negzel bi gun dimi leyn kereta =)

walla les gibi kokuyorum dun geceden sonra bi banyo yapmam lazim sanirim sonra aleme akicam :P:P euhehu yok be gahve iccez gel sanada ismarliim bitane =)

haaa hala ev bakiorm bu arada =)
plan degisti tek basima cikicam uu cok heycanli, neyseki yemek yapcaklar uzun bi sira olustur =)
birine camasirimi yikatirim.
oburude bulasiklari yikar, ee bitaneside beni yikasa ohh mis gibi heryer keh keh keh =)

hadin gunluk cok kullandirtma kendini bugun optum seni :P
Sosyal ağlarda paylaş

Saeros said:
okumuş bitirmiş yalamış yutmuş adam olsam keşke günlük, of çok sıkıcı :/
gidicem şimdi gene, mal mal oturucam anfide
çok sıkıcı ya
ÇOKKKKKKKKKKKKKHHĞGKGDF.
bi de geçen seneki tiplerden hazzetmezken, bu sene daha da kötü oldu, anfide eğer bi kadın hocanın dersi varsa o dersten çakıcam gibi bişi, bi bok duyamıyorum çünkü çok saks. erkekler yine bürh röh falan diye susturuyor da, kadınlar miymiy kalıyor :/ artık geçen seneki notlarla falan kasıcaz.
2'de fotoğrafçılık var işte günnük, gidicem oturucam anfide, yüzümden "YALNIZIIIIĞM DOSTLARIIIĞM YAAĞLNIZIM YAAAĞLNIZ" şarkısı geçicek böyle star wars gibi, o kadar kötü değil mal mal tek başıma oturmak gerçi ama sıkılıyorum işte arada, derste komik bişey oldu mu kendi kendime söyleniyorum insanlar deli sanıyor vs ühü

İstanbul'a gel, gezdireyim seni yavuz, iyi görmüyorum bu halin sonunu.
Sosyal ağlarda paylaş

vay be fizyoloji dersi için bağışıklık sistemi çalışıyorum. çok muzammış içimizdeki savunma sistemi ya. dendritic hücreler gidiyor bir kaçını yakalayıp örnek olarak lemf nodlarına getiriyor, orda onlar tanımlanınca geri kalanları bulunup öldürülüyor falan. Organların yüzeyinde falan amip gibi sürünerek devriye gezen makrofajlar vs vs

"Target Acquired"

Sanırım bağışıklık sistemi de çalışmak istiyorum ben o_O ama çok deneysel, beni açar mı acep. bilgisayarda ya da kağıt üzerinde çalışılacak bir yanı yok gibi.. belli olmaz gerçi
Sosyal ağlarda paylaş

en sıkıntılı aşamadayız ismail.

ne yazıyorum foruma. bana mı yazıyor. "direk" bana mı yazıyor. yoksa başkası var, ona mı yazıyor. yoksa kafasına göre mi yazıyor da ben götümden ilişki kuruyorum bunlarla.

çok kötü ismail. bi de şakılar var. onlar daha kötü.

gidip "gel lan buraya, sarılayım" demeyi de götüm yemiyor açıkçası. ondan da değil aslında. içimde "olmaz hacı o iş" diyen pis bir kanka var sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

argh! galiba sırtımı incittim.. ya da önceden sakatladığım bir yer ağrıyor sırtımda. bel mi emin değilim, genişçe bir alan ki kendisine komple sırt demek lazım. epey bi ağrıyor.. bir de bak bunu anlatması zor hmm ön dişlerim birbilerine baskı yapıp üstüste binmeye çalışıyorlar ki evet bir gerilme hissi hakim. garip..

ağrı çekmek çok hoş değil. yatıyorum ağrı, kalkıyorum ağrı, yürüyorum ağrı.. neyse geçince bişiyim kalmayacak zaten
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...