Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

@utopia, başarılar.

günlük, yoğunum ama yapmam gereken hiçbişeyi de yapmıyorum. nasıl bir yoğunluk anlamadım gitti. Proje sayısı 2+1 e çıktı söylemiş miydim bilmiyorum ama, zevkli olacaklar umarım. Yarın dersim var hocaya rezil olabilitem yine var. Neyse ki "kafa" bir hoca, geyik yapabiliyoruz.

öyle işte. bu haftasonu da yapmam gereken birsürü şey var ama biliyorum ki yapamayacağım yine.

hadi lelle.
Sosyal ağlarda paylaş

günlük geçen gün okula gittim, binanın kapısında bi amca duruyodu, nereye dedi, derse abi HAHAHAHA allasen nereye olcak yahu dedim

ters ters baktı "yassah hemşerim" dedi, neden dedim, "sınav vaaaağğr bitmek üzere haberin yok mu PUHAHAHHA" dedi

içimden bi kombo çekesim geldi herife

meğer quiz varmış

millet dalga geçti tabi benle

lan vahiy mi incek hipnolar söylemezseniz nerden biliyim quiz olcanı

hayret bişey lan ehe ilk derse girmedik o güzel oldu ama (teselli?)
Sosyal ağlarda paylaş

gunluk
simdi yaticam inş.
sabah da adam gibin bi saaatte kalkip yenden calismayi planliyorum
dogal gaz bitti fyi, aslinda fyi değil fii.
asiri derecede yorgunum
sinavim var
2 tane de quiz olduk
bu arada bu numeric denen ders
deli bokuyla oynuyoruz resmen
hayır ne hesapladigimiz hakkinda ucundan da olsa fikrim var ama
otur soyle desen, tik cikmaz.
hocamiz da deli.
sinif arkadasim "of, anlamiyorum" dedi diye her hafta quiz yapcakmis.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır arkadaşım düşünmiyim diyorum. bitti lan banane diyorum ama gözüme sokar gibi yapıyolar ondan sonra gel de sinirlenme. şimdi ben gitsem elemana dalsam, zaten hasta oç, ölse elimde kalsa. olur mu? olmaz. gitsem kızı dövsem o hiç olmaz. baya nispet yapıyo lan şıllık. şıllık da ne iğrenç bi kelimedir arkadaş ya. vayak
Sosyal ağlarda paylaş

amerikalıların ağrı kesici bağımlılığını anlayamıyorum. hep filmlerde döner ya geyiği; adam sakatlanmıştır ve ağrı kesici yazarlar. sonra adam iyileşir ve ağrı kesici almaya devam eder. hayalet ağrılar çeker daima o iyileşmiş sakatlığın olduğu bölgeden ve ilacı içki ile birlikte alır falan..

babam geçen sene 2ağır sayılabilecek operasyon geçirdi ve iyilşeme süreci de bol ağrılıydı. ağrıdan geceleri inlediğinde ben yan odadan kalkıyordum, gerisini siz düşünün. hatta bir tane daha operasyona girmesi gerekecek önümüzdeki sene. babam da hiç öle "dur şunu alayım" durumu olmadı

hadi babam dirayetli adam, ağrıya prim vermez diyeceğim. ben parkour yaparken sakatlanmadık yerin kalmadı, doktorun verdiği ağrı kesicileri bile verdiği dozajla almam gerekmedi hiç. hani hepsi beraber yaşanılacak derecede ağrılardı. adamlar hapları çerez niyetine yutuyorlar sanırım. hafif başağrısına bile dev hap alanlardan ne bekleyeceksin ki?

dolayısı ile amerikalılara buradan sesleniyorum..
amerigalılar! malsınız olm topunuz
bush bush! sana da sesleniyorum, adam ol! adam ol! yannış yapma! yannış yapıyon! adam ol!

evet.. böle bişiler.
Sosyal ağlarda paylaş

dory said:
bence artizlik yap sina
koyyim nota.

başladım raporu yazmaya ama acımasızlık olmasın diye niceliksel değil, daha niteliksel bir açıklama yazmaya karar verdim. başını koyuyorum çünkü çok uzayacak bu rapor hehe

said:
In quantum mechanics, the properties of particles can be described by discrete levels of energy states. These energy states can arise from vibrational, rotational etc states. In the case of electrons described by quantum numbers, each electron is confined in an orbital described by its principal quantum number and orbital angular momentum number. Other quantum numbers, under certain conditions (when strong magnetic fields are present), might also have an effect on the energy levels of these electrons. In the case of electronic absorption, when a molecule absorbs a photon in UV or near UV-visible range, electrons in valance shells transmigrate to higher energy levels. This absorption of the photons at certain wavelengths is the main concept of UV-visible absorption. Although, energy levels can be associated to very discrete levels, the broad absorption charachteristics of molecules around some wavelengths is due to very nature of uncertanity principle. Uncertanity causes a probability of transitions around a discrete energy level and falling off fastly as the variance from the calculated energy level increases.

...*biyokimyasal bişeyler*...

It is also a known fact that the presence of nearby polar or charged neighbouring or solvent molecules can shift the spectroscopic charachteristics of molecules. This can qualitatively be explained by the time-independent schrodinger equation (for cartesian coordinates)

(-ђ/2μ)[Δ + V(r)]ψ(r) = Eψ(r)

This equation describes the energy levels of each electron in a system. The part V(r) is the potential that each electron is subjected to from its external enviroment. This term usually is the most complicated term, arising from many interractions such as spin-orbital, orbital-orbital quantum states etc. Δ is the second order partial derivative operator. In this case the psi function which describes the probabily of finding an electron at a certain position is the eigenfunction of the operator [Δ + V(r)]. When this operator acts on a certain psi function, the result is the same psi function multiplied by a eigenvalue; the energy term. Now it can be seen how this equation describes the energy levels of each electron. When the potential term inside the operator changes, so does the energy levels of the electrons. Near by polar or charged neighbouring or solvent molecules create an additional electronic potential term that contributes to the potential realized by the electrons. This effect is much higher than the van der walls effect of near by apolar molecules or solvents.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
dory said:
bence artizlik yap sina
koyyim nota.

başladım raporu yazmaya ama acımasızlık olmasın diye niceliksel değil, daha niteliksel bir açıklama yazmaya karar verdim. başını koyuyorum çünkü çok uzayacak bu rapor hehe

said:
bıdıbıdı

üzerine bir de gelen ışığın açısal momentine göre elektronların uyması gereken geçiş kurallarını yazmaya karar verdim ama umarım çarşambaya kadar biter bu rapor
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:
günlük imzamı değiştirmeye karar verdim, daha ortaçağ-vari gözüken bir imza tipi üzerinde çalışmalarım sürüyor, S harfi bitmek üzere heh

pofffffffffffffffffffff bu ne yhaaaaaaa?????:SSs:S ishsis msnnn???*

(günlük bunu diycek son insanım lan, hayır utanmıyorum o/ )
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...