Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sufi/günün fotoğrafı

Sufi

Öne çıkan mesajlar

garibim horasım açmış bi konu. dedim ben de açiyim bi tane, yalnız bırakmiyim. hem belki bana da gaz olur bu aralar yavaşlattığım fotoğraf işine biraz daha hız veririm.

kurallar gereği uyarıyı da yapalım: isteyen istediğini söyleyebilir.

işte ilki:

[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2005

Sosyal ağlarda paylaş

ellerine sağlık, güzel bir fotoğraf olmuş. (fotoğraflar üzerinde oynama yapıp yapmadığını yazarsan güzel olur. hatta mümkünse bir orjinalini bir oynanmışını (eğer oynuyorsan) koyarsan çoook güzel olur.)[signature][hline]
Tekel rakısı bu be!
Tam kırkbeş derece.
İki tek attın mı
Doksan oldun demektir,
Yani dik açı,
Biz akşamları dostlarım
Böyle dönüyoruz işte köşeyi

mz:Real Zamazingo
Sosyal ağlarda paylaş

fotoğraflarımı raw formatında çekerim ve tümüne b/c, levels, bazen curves, color balance uygularım. zaten bu işlemler digital çekimler için gerekli olan işlemler. bunların dışında genellikle usm uygularım. belirtmek istediğim detaylar için de düşük yüzdeyle dodge-burn toolarını kullanırım. siyahbeyaz yaptıklarımı ise çoğunlukla gradient map yardımıyla sepia tonlarına yakın bir tonlamaya çeviririm.

işlenmemiş hallerini ise yayınlamamayı tercih ederim.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2005
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba sufi, Güzel bir çalışma olmuş.

Bu tarz cekimleri seviyorsan gri flotonal cam ile cakim yapmanı öneririm. HEr camcıda bulunur. 2mm kalınlıgında kestirebilirsen cok iyi olur. Sonra flitre aparatına takıp bu tür yogun bulutlu havada iyi sonuc veriyor. lineer polarize de güzel etkiler yaratabilir flotonal cam ile birlikte.

Başarılar dilerim, keyifli calısmalar.[signature][hline] Istanbul Fotograf ve Sinema Amatorler Dernegi-Magnum Photos[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel olmuş tebrik ederim..:)[signature][hline]-houston, üşüdüm olm ben güneşe yaklaşıcam biraz.
-apollo bu cok tehlikeli yapma. gemiye zarrar verebilirsin.
-hey .....na koyum ne değerli geminiz varmışş sicem yaa.

[Bu mesaj Loli-pop tarafından 31 Aralık 2005 00:38 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

harika ya çok sevdim[signature][hline][b]porsuk, 03 Ekim 2005 23:10 tarihinde demiş ki:
herkez kopmuş yarılmış iptal olmus ama biz ingilizce bilmiyoz
bu ne kültür boyle. bu nasıl bir bilimsellik bu nasıl evrensel yaklaşım bu nasıl yitirilmemiş felsevi birikim betime uyum ahenk lisan skuhut u fosforik cümle kapitalitik osturafyon
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

tavsiye için teşekkürler nindalf, not ettim. zaten keseyi rahatlatır rahatlatmaz bi filtre alışverişine çıkmak lazım:)
horace patlamaya bilerek hiç ellemedim. burnler falan kaçıyor tabi, senin gibi el yok ki bizde :-p
makinam nikon d70 madmax.

bu da bugünün fotoğrafı:

Sosyal ağlarda paylaş

Sufi 2. kare güzel tonlarını cok beyendim gerçekten fakat kadrajı birazcık daha yukarı alsaymışsın daha güzel olucakmış. Hocam hep der fotograf nekadar güzel gözükürse gözüksün yerleştirme hatalıysa (ki bunun içine mordern bakış açısı koymayalım) o kare hatalıdır. Ufak cizgisi yukarıda oldugu için fotografın kacıs acısı tam tersine olmuş. Yukarıda bir bogulma olmuş.

Bol ışıklı günler dilerim.[signature][hline] Istanbul Fotograf ve Sinema Amatorler Dernegi-Magnum Photos[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

birincisi
gokyuzu muhtesem tatli olmus, ama kayaliklara dogru bide insan figurune dogru bi huylandim (ne tam siluet ne tam figur arada kaylmis gibi geldi,)

2cide
ilki kadar vurucu gelmedi bana sanki ama gusel bence, onda da sormadan edemedim kendime (tabi zevk meselesi) o yosunlu kazik ve ipi ordan alip kadrajin alt kisimlarinda bi yere yapistirmak yada yapistirmamak, yada komple silmek yada silmemek..

eline saglik devam bekleris :D
Sosyal ağlarda paylaş

2. resimde çok hoş[signature][hline][b]porsuk, 03 Ekim 2005 23:10 tarihinde demiş ki:
herkez kopmuş yarılmış iptal olmus ama biz ingilizce bilmiyoz
bu ne kültür boyle. bu nasıl bir bilimsellik bu nasıl evrensel yaklaşım bu nasıl yitirilmemiş felsevi birikim betime uyum ahenk lisan skuhut u fosforik cümle kapitalitik osturafyon
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

modern bakış açısı gibi bir amacım yok nindalf. senin de söylerken rahatça hissettirdiğin gibi, önce klasik çalışıp rüştünü ispat edersin ondan sonra ne istiyorsan denersin :)

ikincideki kadraj sıkıntısının farkındayım. bu yüzden kazığın alt tarafından kroplayıp hafif panaromik bir görüntüye geçmeyi düşünmedim değil. ama çok özel bir sebebi olmadıkça şimdilik 3x2 formatından pek çıkmıyorum.

bu da bugünün olsun:

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...