Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts Of Iron 2, cikartma ve taarruz taktigi

solo_

Öne çıkan mesajlar

G Amerika' da altyapi osurmus durumda. En buyuk sıkıntıda bu gozukuyor. Bir yerden biryere gitmek inanılmaz zaman alıyor. Bütün bunlar yetmezmis gibi bir de bolge dağlık. Bol bol mountain inf basmak gerekecek. IC ve hammadde idare eder. Etraftaki ülkelerde çok güçlü değil. Tabi easy de oynuyorum olayı çözmek için. Bununda etkisi var mutlaka.

Bilimle ilgili birkaç şey soracağım. Bu blueprint leri satın almak mantıklımı? Bazılarını müttefikler hemen hediye etmiyor çünkü. Bu hediye olayı birde onlarla ilişkilerimizle ilgili herhalde.

Bunun dışında aynı anda 2 araştırma yapabiliyorum. Biryerlerde her base 10 IC için 1 araştırma yapıldığını yazıyordu. Elegeçirdiğim yerlerle Base IC' m 33 oldu. Ama hala 2 araştırma yapabiliyorum. Acaba kendi topraklarınızdaki her 10 IC için mi bir araştırma yapabiliyorsunuz?

Son olarakta elegeçirip annex ettiğiniz ülkelerin araştırma takımları sizin ülkenize mi katılıyor?

Teşekkürler.[signature][hline]Ethernass Diyarına Hoşgeldiniz
Sosyal ağlarda paylaş

multi hakkinda bi sorum olacak: ben host ediyorum oyunu, baska bi dl um falan olmamasina ragmen arkadasimdan dl yapmiyorum bu yuzden onun komutlari gecikmeli geliyor. bu sorunu nasi halledebilirim bilen varmi, baglantim 256k kablo bu arada.[signature][hline]fol lol the doh fol the day
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
oyunun birincisini oynamıştım, ama üretimle ilgili problemler nedeniyle bir türlü oyundan istediğimi alamadım, o yüzden ikinciyede bulaşamadım.

oyunda bir tank birliğinin üretimi koca almanya için 6,7 ay fln sürüyordu, ingiltereyi balkanları fln almıştım 2 senede ama hala üretim ölümcül derecede yavaştı. tamam kaynak fln ama dier ülkelerlede denedim. teknolojide inanılmaz yavaş gelişmekteydi. oyunun sonunda deil atom bombası, tiger tanklar yetişmeyecekti. 2 yılda 10 ünit ya yaptım ya yapamadım. ki battleship gibi şeylere bulaşmadım bile?

kısaca... üretim nasıl yapılıyor ey arkadaşlar? koca oyunda avrupanın neredeyse tamamını oyuna başlarken ki birliklerimle almıştım? birşeyleri yanlış yapıyorum ama neleri? siz mesela 6 ayda kaç farklı birimden kaçar tane çıkarabiliyorsunuz 39lu yıllarda?
Sosyal ağlarda paylaş

guzel kardesim,

teknoloji konusunda başta ben de senin gibi ne lan bu kaplumbaaalık die sarmıştım..amma velakin şuna dikkat edersen teknoloji roket gibin gider...

her teknolojinin bi çıkış tarihi var ve mesela 1945'te gelecek bir teknoyu 1940'da kastırırsan ömür biter ama o çalışma bitmez. bu yuzden sabırlı olacan...

ikincisi herhalde teknoloji için seçtiğin adamlarn ozelliklerinin uygun olması gerektiğini görmüşündür.

üretim konusunda ise zart diye tank çıkmıyor dogru. biraz zaman alıyor ancak senin durumunda sanki başka bir problem var gibi. kaynakların dağılımını ayarladığın yerde üretim için yeterli kaynak ayırıyosun di mi?

işgal için yeterli sayıda eli yuzu duzgun tanka sahip olmak için 1936'dan başladım ve 1939'a geldigimde tank rush için yeter sayıda aletim vardı.

guzel oyun. morali bozmadan bi daa dene derim..

[ Mesaj 28 Şubat 2006, Salı - 20:13 tarihinde, wintermute tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

böhühühü 3 gün önce başladğım oyunda (1.2) türkiyeyi seçtim her zamanki gibi. bu sefer farklı olarak yunanistandan başladım dalmaya. yunanistanı alıp 1 yıl beklediğimde güzel bi ordum oldu bu sırada sevyetlere influence çektim sonunda cominterne girdim. italyaya savaş açtım, rusyanın uçaklarını aldım ve bana kaynak göndermeye başladı. palermo ve catania ya kadar her yerini aldım italyanın sadece kuzey afrikada ve kızıldeniz sahilinde toplamda 5 ic si olan toprakları kaldı. sonra canım sıkılmaya başladı üç beş ordu yapıp iranla afganistanı aldım maksat zaman geçsin 41 e kadar teknolojiler oluyodu bu sırada bi yandan petrol geliri de azdı ve sincan yolu açıldı. sonra sincana savaş açtım ama urumqi ye sovyetlerin toprağından girdiğim için onlar annex etti tibeti de alcaktım ama sovyetlere gitçek diye almadım.

sonra hayatımın birinci hatasını yaparak çeklere daldım malum almanyayla savaş halindeydik ilişkim +200 deydi ama barışı kabul etmedi tabii almanya. sonradan neler olcaanı bile bile aldım annex ettim çekoslovaklayı. almanlar yavaş yavaş sınıra yaydı ben de sovyetlerden aldığım 24lük orduyu yaydım sınırlarına bi yandan level 4 fevzi çakmak ve level 3 kazım karabekir ikisi de mareşal tabi 8) 6şar tanklı 12şer divisionlarıyla tehdit savuruyodu bunların yanında toüder mi ne o adam ve noyan bunlar lvl 3 general 9ar ordu da bunlarda vardı.

bu sırada italyaya acıdım ve aldığım yerlerin 1/5 ini geri vererek fakir italyayla anlaşma yaptım. neden yaptığımı anlamadım gerçiama haritada işgalli kısım gözükmemesi bayağı bi işime yaramıştır heralde (!). sonra ne oldu oldu ve gözümden kaçmış salak ruslar polonyaya savaş açmış içgüdüleri gereği. haliyle bütün dünyayla kavgalı oldum bi taraftan ingiltere irana yürüyodu bi taraftan doğu avrupada fransa bastırdı italyadan aldığım topraklara daha sonra buradaki 18 birim ordunun 6 sını kaçırabildim 12si sıkışarak vefat etti. almanya ve polonya birbiriyle dost olmamasına ramen resmen bir olup kafama kafama vurdular yukardan sovyetlerin 110 birim ordusunu toplayıp polonyaya vurdum onlar kaldı öyle bu sefer de almanya önce çeklerden aldığım toprakları aldı sonra sırbistana geri attı beni. sonra 42 birim kendi ordum ve 36 birim rus ordusuyla son bir darbe yapıp münihe ilerdedim. amacım almanların dikkatini geri çekmek ve geri geldiklerinde anahtar bölgelerini alıp annexi kafalarına indirmekti ama unuttuğum bişi vardı. yol alırken sürekli ateş altındaydım ve organizasyonum çok düşmüştü münih ve çevresine vardığımda 100e yakın alman ordusu benimle savaşmaya başlayınca dumura uğradım. oyunun dengesi bozulmuştu yıl 43 ama almanya ne fransaya ne çeklere dalmamıştı haliyle kum giib ordusu vardı hepsini de bana yığdı. hayatımın ikinci hatası da kendime güvenerek tüm ordularımı münihe atmak oldu ki o ordu imkan yok yenilmezdi biraz bekledikten sonra organizasyonu da son oldu ama nafile.. sonra canım sıkıldı kapattım kassam belki bişiler yapardım. nese çok yazdım herhal zaten okuyan olmaz da acaip oyun oldu yahu :))
Sosyal ağlarda paylaş

düşünsene 5 gün savaşıyosun soınra aldıklarını geri veriyosun italyaya :p 1 gün gidiyo :p

.. kurdum oyunu hadi hsayırlısı bakalım bu sefer 2 saatte bıraktım.. haftasonu dneicem bide.. isanlar nedne seviyo anlamaya calısıyorum :)

[ Mesaj 01 Mart 2006, Çarşamba - 19:52 tarihinde, LethE tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

eheh ben ondan sıkıldım yeni oyun açtım şimdi yine italyayı yunanistanı aldım ayriyeten isviçreyi avusturyayı bulgaristanı annex ettim. oyunda tarihin akışı değişmiyo diyenler halt etmiş. sene 38 fransa almanyayı annex etti almanya yok ;d ama gitçeğim bi yer kalmadı sıkıştım fransa-ingiltere-hollanda birlik olmuş tırstım bişi diyemedim :p nese sene otuz sekiz hiç bişi belli olmaz
Sosyal ağlarda paylaş

evet sabah oldu ve 38 yazında geldim. yatmam lazım çıkmadan bi güzel screenshot koyiyim ben de :) bu arada ingiltereye de warscore um %100 anlaşma mı yapçam gemi çıkarmayı mı beklicem bilmiyorum 200-300 arası endüstri var herşeye fazla geldiği için tam dikkat etmedim 8)

unutmuşum sölemeyi sovyetlerle dostuz zaten ordulara bakarsanız anlarsınız. romanya tarafında o salyangoz gibi fazlalığı alabilmesinin nedeni benim aptallığım. benden önce davrandı :( alacaadım romanyayı da.

[ Mesaj 02 Mart 2006, Perşembe - 08:18 tarihinde, DoruK tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...