Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Server pingleri

jungle

Öne çıkan mesajlar

Benimde latency bar çoğunlukla kırmızı bazen sarı 600ms den aşağı düştüğünü görmedim ben de iki realmde de aynı sorun magtheridonda ve chromagusda nedenini ise çözmüş değilim telekom kaynaklı da olabilir:/ malum her upgrade yaptıklarında belirli bir süre herşeyin içine ediyorlar.. Diğer oyunculara sordum onlardan öyle bir şikayet duymadım (avrupalı oyuncular)[signature][hline]Daggerimi ye
Sosyal ağlarda paylaş

daha dusuk pinlerde oldugunu biliyorum ,us trial oynarken pingler 200-300 civarindaydi,avrupaya gectik boyle oldu,simdi benim sinir oldugum galiba gittim eu de 100tane server icinde en yuksek pingli yerde basladim herhalde =( ama acikcasi suan ciin server ida degistirmek zor geliyo , son 2 hafta icinde iki defa warlock lvl 20 yaptim ve bir kere daha bastan baslamak acikcasi cok zor geliyo ;)
Sosyal ağlarda paylaş

Adsl gibi dinamikleri dusuk bir baglantı için 500-600 gerçekten cok yuksek. Eger ilinizde var ise kablo internet kullanmanızı oneririm. Bu tur problemler için blizz e mai attıgınızdada genelde kisisel problemlere yoruyorlar yani adam tutup kendi datacenterları hakkında bilgi veremiyor haliyle soyle kabalama bir cevap geliyor. Yinede bizim baglantılarımızda aman aman iyi diyemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Son 10 gündür benim pinglerde 500-600 civarlarında hep ve arasırada 2-3 snlik lag oluyor. Fakat bu sorun bence ADSL den kaynaklanıyor gibi cünkü Serverda sorun olsa bende 600 ping varken finlandiyalı adamda 50 ping olmazdı. ADSL bundan sonrada böle devam eder. Düzelmesini beklemeyin , cünkü hergün 5000 kişi ADSL e abone oluyor fakat yurtdışı cıkışlarında hicbir artış yok buna ragmen.Görünen şu ki bunlar iyi günlerimiz . KabloNet'inde pek bi farkı yok ayırca.
Sosyal ağlarda paylaş

bu aralar hep boylee bendede 500 700 arası hep[signature][hline][b]porsuk, 03 Ekim 2005 23:10 tarihinde demiş ki:
herkez kopmuş yarılmış iptal olmus ama biz ingilizce bilmiyoz
bu ne kültür boyle. bu nasıl bir bilimsellik bu nasıl evrensel yaklaşım bu nasıl yitirilmemiş felsevi birikim betime uyum ahenk lisan skuhut u fosforik cümle kapitalitik osturafyon
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
khazetul, 31 Aralık 2005 14:21 tarihinde demiş ki:
* Şimdide login serverlar down olmuş bağlanamıyorum oyuna . Ben daha önce hiç bu kadar altyapısı zayıf oyun görmedim , bunaltıyor artık beni bu oyun.

destekli sallasak biraz yani, daha önce hiçbir oyunun tek serverında 15000 16000 kişi oynamıyordu.[signature][hline]ilk infected (priest)
ilk infected (rogue)
ilk batlamyus (warrior)
son destruction (warrior) :)
Sosyal ağlarda paylaş

Evt ne yazikki ADSL oyle =) o yuzden bende 1999 yilindan beri Kablonet kullaniyorum ;) (Izmire 99 da geldi zaten abone olan ya 3. yada 4. kisiyimdir :D )

said:
gdspll, 31 Aralık 2005 13:10 tarihinde demiş ki:
Adsl gibi dinamikleri dusuk bir baglantı için 500-600 gerçekten cok yuksek. Eger ilinizde var ise kablo internet kullanmanızı oneririm. Bu tur problemler için blizz e mai attıgınızdada genelde kisisel problemlere yoruyorlar yani adam tutup kendi datacenterları hakkında bilgi veremiyor haliyle soyle kabalama bir cevap geliyor. Yinede bizim baglantılarımızda aman aman iyi diyemiyorum.

[Bu mesaj jungle tarafından 01 Ocak 2006 08:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Suan eu Khadgar da oynuyorum fakat ping bir turlu 490-500ms in altina dusmuyor.
1- Etmez 490-500 ııdır okadarda kotu dııl.Kı su aralar bıraz yogun pıngler.
2-Eskiden 300-600-900 arasında gıderdı memnundum sonra okulun baglantısı 10 katına cıktı; 124 u gecmedı daha =)
3-bilmiorum
4-Guclendırebılıosan baglantını arttır ama okadar onemlı degıl sonucta oyunu yapanlar herseyı bu latency farkını gozeterek yapmıslar.Yanı bı cs gıbı pıng ınanılmaz onemlı degıl.500ms demek 0.5 sanıye demek,ki o ortalamadır.Yani arada bir 200 100 lere duser arada bır 700 800 lere cıkar.Tek yapman gerekn o kısa olan anların bolluguna dua etmek.

quote calısmıo sınırım bozuldu =)
Sosyal ağlarda paylaş

KabloNet ın bı etkısı yok dıyen arkadasa,

Kablotnetle oynarken 6 aydır ne bır yavaslama, lag , kopma vb seyler yasamadım. Ama nedense gıttıgım cafe dekı net sureklı ya kopuo, ya bı sure ıcın donuo yada nedenını anlıyamadıgım sekılde sadece bızım cafede lag varken mıllet 300 lerle dolasıo.

Uzun bı sure kablonet kullanmadıgın bellı dostum..
Sosyal ağlarda paylaş

Finlandiya,isveç i örnek veriyorsunuz onlar bağlantılarını fiberoptik kablolarla yapıyorlar,bırakında olsun onlarda 40-50 ping,ama işi komple net bağlantısına yıkmak doğru değil bence,isveç ve Finlandiya lıların lag yüzünden ağladığını çok gördüm..
Sosyal ağlarda paylaş

Bende latencyleri 190a fırlayınca genelden blizzardın hatrını soran "!'^+$% laagg" şeklinde bağıranlar gordum,fakat soyle bir durum var. Blizzardın datacenterları avrupada, haliyle adamların ellerindede devasa baglantılar oldugundan lokalden oynar gibi oynuyorlar. Yani onlara gorede gerçekten 190-200 yuksek, bu arada bizim sorunumuz serverlarla degil telekomla sanırım, konustugum tum turkler bir anda laga girip cıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...